Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Mosso Kullanıcıları Kulübü

@İsmetCanpolat Üzerinde gelen gidon bantları çok dandik, söküp tekrar kendiniz sarmayı deneyin hem eliniz alışır bu işe hemde bir süre idare eder.Daha sonra kaliteli bir gidon bandı alıp onunla değiştirirsiniz.

Scudo
@İsmetCanpolat Gidon boğazı tarafına bandın sonuna yapıştırılan bantla durmuştur 2 gün. Bandın altındaki beyaz şeridi sökün yeniden baştan yapıştırın. Bu arada STİ kolların konumunu da düzeltin.

Selçuk-Torbalı arası gidiş geliş toplamda 70 km lik tek başıma yapmış olduğum ufak bir gezi.

WhatsApp Image 2020-09-18 at 17.05.59.jpeg WhatsApp Image 2020-09-18 at 17.05.59 (1).jpeg
WhatsApp Image 2020-09-18 at 12.43.55.jpeg
WhatsApp Image 2020-09-18 at 12.44.19.jpeg
WhatsApp Image 2020-09-18 at 12.43.55 (1).jpeg
WhatsApp Image 2020-09-18 at 12.43.55 (2).jpeg

Legarda 2024 msm v kullanıcısıyim.
On ve arka ideal lastik basıncı ne olmalı?
110 kiloyum🙂

Bende legarda 2021 var 2 aya yakındır arka lastik 65 ön lastik 60 kullanıyorum konfor ve performans açısından bir sıkıntı görmedim. Bende 115 kiloyum.

@İsmetCanpolat Gidon boğazı tarafına bandın sonuna yapıştırılan bantla durmuştur 2 gün. Bandın altındaki beyaz şeridi sökün yeniden baştan yapıştırın. Bu arada STİ kolların konumunu da düzeltin.
Sti kolları dediğinizi tam anlayamadım.

@İsmetCanpolat Vites/fren kolunuz.Sargıyı sarmadan ayarlamanız gerekiyor, yoksa tekrar sökmeniz gerekir.

• Beğen
Tepkiler: EnginK.
@İsmetCanpolat STI Kol dediğim fren-vites kolları

@İsmetCanpolat Vites/fren kolunuz.Sargıyı sarmadan ayarlamanız gerekiyor, yoksa tekrar sökmeniz gerekir.
Nasıl yani.Öndeki plastiği arkaya çekip öyle sardım.Yanlışmı yapılması gereken başka birşey var mı bir de konum düzeltin demişsiniz nasıl olması gerekiyor? Resim var mı yada o tarz bilgilendirici birşey?

@İsmetCanpolat eğer sti kol ayarlanacaksa sargıyı sarmadan ayarlamak gerekiyor, yoksa sargıyı söküp tekrar sarmak gerekiyor kolu ayarlamak için.
Bu video ile ayarlayabilirsin.

Merhaba. Ben de cuma günü legarda 2024 msm v aldım. Epey araştırdım ve hoşuma giden model bu oldu. Bisikletten memnunum(çok binememiş olsam da). Ancak benim bir sorunum var. Bisiklette ön vitesi 2 ye aldığımda 2. çarka geçmiyor. Birazcık 3 e doğru ittirdiğimde geçiyor. Aynı şey 3 te de var. Onda da 3 ü biraz geçince 3 e geçiyor. Aksi durumda zincir aktarıcının dış tarafına deyip ses çıkarıyor. 3 ten 1 e doğru geçerken hiç sorunsuz ve hatta gereğinden hızlı bi şekilde geçiyor. Takılma yapmıyor.

Şimdi bu sorunu kendim halledebilir miyim yoksa bakıma götürünce baktırayım mı ?

@RAOULT (link)için bu video gayet iyi. İşini görecektir. Yapamam dersen kurcalamadan iyi bir bisikletçiye götür derim. İlk başlarda hiç anlamadığım için sürekli bozuyordum iyi kötü çalışan sistem çalışmaz oluyordu 😂

Arkadaşlar merhaba maksimum 2bin liraya kadar önerebileceğiniz dağ bisikleti var mı? Mosso yada başka markada olur yeni başlayan biriyim. Boyum180 şimdiden teşekkürler

Arkadaşlar merhaba maksimum 2bin liraya kadar önerebileceğiniz dağ bisikleti var mı? Mosso yada başka markada olur yeni başlayan biriyim. Boyum180 şimdiden teşekkürler
Mosso Wildfire HYD 29" veya Bisan MTX7200 Modellerini tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: rognam
İyi akşamlar arkadaşlar. İçinizde gvl270 yada gvl290 kullanan varsa yorumlar tavsiyeler alabilir miyim.

• Beğen
Tepkiler: Otepeyurt
Merhaba mosso buldum ama hidrolik fren değil maalesef sizce alınır mı
Model yada link atarsan yardımcı olabilir arkadaşlarım.Zira bisiklette bulunan tek komponent frenler değil.Diğer komponentleri bilmeden yardım etmemiz imkansız.Ha elinizde iki seçenek olur sadece frenleri farklıdır.O zaman yardımcı olabiliriz. Hepsinin bir avantajı bir de dezanvantajı var önemli olan sizin nasıl kullanmak istediğiniz.

İyi akşamlar arkadaşlar. İçinizde gvl270 yada gvl290 kullanan varsa yorumlar tavsiyeler alabilir miyim.
Yaklaşık iki aydır kullanıyorum. GVL290 benim model, 53 kadro 180 boy 82 iç bacak. MTB den geçen biri olarak bana göre iyi. Yollar daha zevkli....

Merhaba mosso buldum ama hidrolik fren değil maalesef sizce alınır mı
Alınabilir ama hidrolik disk fren modeli tavsiye ederim açıkçası. Çünkü v fren bakımı kolay ve maliyeti ucuz olmasına rağmen jant ayarına bağlı bir fren olduğu için jant ayarınız gittikçe sürtmeler ve ayarsızlıklar baş gösteriyor. Ayrıca disk frenli modeller yokuş aşağı inişlerde ve yağmurlu koşullarda daha verimli. Biz kendimizde Mosso Bayisiyiz elimde hidrolik disk modeli mevcut özelden mesaj atarsanız yardımcı olurum.

Yaklaşık iki aydır kullanıyorum. GVL290 benim model, 53 kadro 180 boy 82 iç bacak. MTB den geçen biri olarak bana göre iyi. Yollar daha zevkli....
Öncelikle cevap için teşekkürler. Peki corelli carraro gibi markaların giriş seviye gravel leri ile karşılaştırdığımızda daha az sorunlu veya güvenilir diyebilir miyiz?

• Beğen
Tepkiler: Otepeyurt
@UgurGez corelli uzak durulacak bir marka bana göre en azından öyle bir intiba bıraktı bende. Carraro şüphesiz kaliteli. Mosso kadro bakımından sağlam vites ve frenler de standart markalar. GVL290 ve GVL270 gravel/tur arası kadroya sahip az biraz hantal ama sağlam bir his veriyor. Zaten hız amaçlı almadım. (yolda mtb den mutlak suretle daha iyi) Lastikleri zırhlı yaptım arkaya da bagajı kondurdum :). Claris set bana yeterli yokuş için 34T dişli de gayet güzel.. Bence bu fiyata bütçe dostu bir model. GRX set düşünürseniz tabi onların fiyat bandı malum. Son olarak carraro ve/veya mosso ikisi de tercihim olurdu....

@UgurGez corelli uzak durulacak bir marka bana göre en azından öyle bir intiba bıraktı bende. Carraro şüphesiz kaliteli. Mosso kadro bakımından sağlam vites ve frenler de standart markalar. GVL290 ve GVL270 gravel/tur arası kadroya sahip az biraz hantal ama sağlam bir his veriyor. Zaten hız amaçlı almadım. (yolda mtb den mutlak suretle daha iyi) Lastikleri zırhlı yaptım arkaya da bagajı kondurdum :). Claris set bana yeterli yokuş için 34T dişli de gayet güzel.. Bence bu fiyata bütçe dostu bir model. GRX set düşünürseniz tabi onların fiyat bandı malum. Son olarak carraro ve/veya mosso ikisi de tercihim olurdu....
20 yıl oldu binmeyeli çok para vermek istemiyorum. Benim için sağlamlık ve satış sonrasındaki destek önemli. Anladığım kadarıyla mosso bunları yeterince karşılıyor. Sağolasın.

Geri