Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Mosso Kullanıcıları Kulübü

mosso 1924 28 jant alarak aranıza katıldım. ön far ve arka stop far ve port bagaj almak istyorum bilgi verirmisiniz.

Scudo
Beyler birşey sormak istiyorum. Mosso bisikleti bayiiden aldığınızda kapalı kutu olarak mı alınıyor ve monte ediliyor yoksa saraçhanedeki bisikletçilerdeki gibi duvarda asılı olarak duranlar mı alınıyor ?

Bu arada Bursa'da bana önerebileceğiniz bir satıcı var mı ? İnegöl'deyim ve buradaki bayiide almak istediğim model yoktu. (Diğer modeller de kapalı kutu olarak değil duvarda asılı olarak duruyordu)

Herkese selam forumda bu bisikletten alıp kullanan varmı?
İnternette pek kaynak göremedim.
En azından üretim yapılıyormu bilen var mı?

(link)

@sofistike selam, genelde bayiler bisikletleri kutularindan çıkarıp, kurup mağazada sergilerler. Nadir de olsa magazada model yoksa, depodan kutu ile getirip, kurabilirler

Arkadaşlar merhaba,mosso legarda 2021 msm v model bisikletim var ve çamurluk almak istiyorum.Legardanın şehir bisikletine sahip olan arkadaş/lar varsa,çamurluk genişliğini ölçüp yazabilirlerse çok makbule geçer.51mm genişliğindeki tam arka çamurluk kadroya sığarmı endişe ediyorum.

arkadaşlar mosso legarda 2024 bisikletime düz maşa takmak istiyorum ama bir türlü orjinal maşa bulamadım yardımcı olurmusunuz (bisikletin rengi siyah sarı)

Selam, ben de Haziran ayında İstanbul'da bulamamıştım ve temiz bir ikinci el 46 boy alıp, daha da temiz yaptım:). Ancak, etrafımda hep, yol bisikleti görünce heves ettim ve deneme amacıyla Ağustos'ta ikinci el Mosso Cavalier aldım. İşte bu noktada, yol bisikleti beni benden aldı ve hayran oldum. Tabii tecrübesizlikten ve heyecandan, bir boy büyük kadro(54) almışım. Bu arada, bisiklet forumu takip edip, yol bisikletleri hk. bilgilendikten sonra da sabredemedim ve Eylül ayında, boyuma uygun bir kadro(52) ve 105 grup setli güzel bir ikinci el bulunca kaçırmadim :harika: bu arada, boy boy bisikletlerim oldu, isteyen olursa...
yastık altı yerine sizde merdiven altı yaptınız:)iyi yatırım gerçekten.baksanıza habire zammmm geliyor.güzel günlerde kullanın kazasız sürüşler.

Merhaba. Ben de cuma günü legarda 2024 msm v aldım. Epey araştırdım ve hoşuma giden model bu oldu. Bisikletten memnunum(çok binememiş olsam da). Ancak benim bir sorunum var. Bisiklette ön vitesi 2 ye aldığımda 2. çarka geçmiyor. Birazcık 3 e doğru ittirdiğimde geçiyor. Aynı şey 3 te de var. Onda da 3 ü biraz geçince 3 e geçiyor. Aksi durumda zincir aktarıcının dış tarafına deyip ses çıkarıyor. 3 ten 1 e doğru geçerken hiç sorunsuz ve hatta gereğinden hızlı bi şekilde geçiyor. Takılma yapmıyor.

Şimdi bu sorunu kendim halledebilir miyim yoksa bakıma götürünce baktırayım mı ?
@RAOULT şey ben de msm v 2024 almayı düşünüyorum da hiçbir yerde bulamadım internetten mi aldınız yoksa elden mi ?

ben de pazar günü aldığım mosso 681 xc slx imle aranıza katılmış oldum

20201011_145256.jpg
valla baya üst seviye bi bisiklet full slx seti falan var zaman içinde göreceğiz bakalım performansını

Son düzenleme:
@JDJS 2024 amortisörlü bir model. Mosso, kendisi düz maşa satmıyor ama Aliexpress'te satan var;

(link)

Bisikletiniz v-frenliyse uymayabilir. V-fren versiyonu var ama ölçüler tutmayabilir. Şu anki maşanızla karşılaştırmadan almayın.

abiler biliyorum yeri değil gittigidiyorda trivor6.0 1600 tl bu fiyata güvenilir mi yoksa bisan trx 8100 modeli mi daha uygun? cevap verirseniz çok ama çok sevinirim çok acil

corelli vites sayısına göre avantajlı bu da size tabiki daha çok vites kombinasyonu sağlar.ayrıca corellinin vites kolları ve arka aktarıcısı daha iyi ve frenleri mekanik disk. ancak bisan daha hafif. aradaki ufak hafifliği göze almazsanız corelli daha iyi bir tercih olacaktır

mosso 771tb3 bisikletim var, şehir bisikletinden sonra çok rahat gelmedi
Gidon yükseltme aparatı her bisiklete olur mu, bilgi verirseniz sevinirim
teşekkürler
Yardımcı olacak kimse yok mu :(

Son düzenleme:
@fensinn valla bir tanesi, şu Decathlon'da satılan en ucuz, iç gösteren tayt :krktm: üzerine şortla giyiyorum, iki senedir kullandığım için süngeri yok denecek kadar az, diğeri Çin'den gelme markası yok, 9d :) jelli ped varmış sözde.

Dediğim gibi tamamen alışmak ile ilgili, bana tam uydu sele, sert mı evet, zaten yumuşak olması bir fayda etmiyor, tam kalça kemiklerinin olduğu yere oturması önemli. Tabi ilk başlarda ağrı sızı yaptı ama alışıyor.

Önceki bisikletimin selesi, o da üzerinde gelen idi. Bir süre sonra uyuşma yapıyordu ve sık sık ayağa kalkmam gerekiyordu. Bunda uyuşmadan dolayı hiç ayağa kalkmadım.

Sele seçim rehberi gibi bir video var YouTube'da, karton üzerine oturuyorsunuz falan, orada benim ölçü ile bisikletin sele ölçüsü uygun çıkmıştı, belki o yüzden rahat ettim.

İlk başlarda ben de çok düşündüm acaba değiştirsem mi diye, hatta bir 60 km turdan sonra 3 gün ağrıdı, ama şuan sıkıntı yok. Alıştı diyorum.

Adamın biri bir gün eski bir kamyonet alır, her gün arıza çıkartır, bir gün motor, bir gün kapı, zamanının çoğunu sanayide geçirir, ahbap olur. Gel zaman git zaman, sanayiye uğramaz olur, yolda karşılaştığı sanayi esnafı hal hatır sorduktan sonra, abi hayrola sattın mı kamyoneti, gelmez oldun diye sorar. O da derki, yok satmadım ama eskimesi bitti.

Benimki de o hesap, ağrıması bitti :ssrtcbya::hihi:

Soruna gelecek olursak, 9d pedli taytlar güzel, eğer vaktim var beklerim diyorsan, aliexpress ten getir. Ben forma ile birlikte aldım, kalitesi güzel, vergi ile birlikte 130 TL ye maloldu.
Merhaba, mesajınızı hortlattığım için kusura bakmayın. Bahsetmiş olduğunuz Aliexpress ürünü 9D pedli tayt kaç km veya saatlik sürüşten sonra rahatsızlık vermeye başlıyor bilgilendirebilir misiniz beni ?

yastık altı yerine sizde merdiven altı yaptınız:)iyi yatırım gerçekten.baksanıza habire zammmm geliyor.güzel günlerde kullanın kazasız sürüşler.
ben de pazar günü aldığım mosso 681 xc slx imle aranıza katılmış oldum

243737 dosyayı görüntüle
valla baya üst seviye bi bisiklet full slx seti falan var zaman içinde göreceğiz bakalım performansını
abicim keşke daha alt seviye bir bisiklet alsaydın mesala legarda serisinden ama almışsın neyse pek düşmemeye bisikleti vurmamaya çalış iyi günlerde kullan.

abicim keşke daha alt seviye bir bisiklet alsaydın mesala legarda serisinden ama almışsın neyse pek düşmemeye bisikleti vurmamaya çalış iyi günlerde kullan.
teşekkürler de artık üst seviye bir bisiklete ihtiyaç duyduğumu hissettim yaptığım turlarda falan eski bisiklet yetmiyodu vites değiştirmeye korkar oldum. en son bir turda arka aktarıcı kırıldı bana da tak etti artık tabi. ayrıca legarda serisi tur bisikleti sınıfında ben mtb alacağım için onlara bakmadım. ayrıca aranıza katılmış oldum derken mosso kullanmak anlamında dedim 😀 yoksa 8 yıldır falan bisiklet kullanıyorum. başlangıç düzeyindeki adamların bunu alması saçma olur tabi.

Merhaba, bütçem 2000 lira civarı bu 2 bisiklet hoşuma gitti. Stok durumu var mı tam bilmiyorum. Bisiklete yeni başlayacağım, sizce mantıklı bir tercih mi olur?
LEGARDA 2024 CT MSM V
LEGARDA 2024 CT LSM V

Bu iki bisiklette hoşuma gitti ama aralarında tek fark kadronun açısı sizce hangisini kullanmak daha mantıklı? Aksesuarsız 13.5 kg aksesuarlı 15.5 kg

Boyum 176 hangi kadro boyu benim için daha uygun olur? 46'lık mı yoksa 51'lik mi?

Geri