Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Mosso Kullanıcıları Kulübü

@Eren98 LSM dediği kadın bisikleti, MSM dediği erkek.
Peki kadın veya erkek bisikleti olmasının ne farkları var? Kadın bisikleti olunca bisikletten daha rahat inme dışında başka ne avantajı / dezavantajı vardır?

Scudo
Peki kadın veya erkek bisikleti olmasının ne farkları var? Kadın bisikleti olunca bisikletten daha rahat inme dışında başka ne avantajı / dezavantajı vardır?
kadın modelinde farkettiyseniz kadro biraz daha aşşağıda bu da bisikletten biraz daha rahat inmenizi ve binmenizi sağlar onun dışında bir farklılık göremiyorum.

Geometri gereği sürüş sınıflandırması oluyor. Keyfi sürecekseniz Lady modelleri de uygundur.

Cavalier'in son hali. Campognolo jant takımı (titanyum QR ile), Michelin Pro3 lastikler, dağ bisikletimden çıkarıp taktığım gidon boğazı ve sele takımı değişen parçalar. SPD ile 9,175 kg olarak öçtüm ağırlığını. SPD 285 gram...Yani boş ağırlık 8,9 kg'nin biraz altında. Maşa ve gidon karbon olanlarla değişirse tahmini olarak 700 gram daha hafifleyebilir ama dolar rekor üstüne rekor kırarken nasıl olacak bilemiyorum.

sonhali2.jpg

Dosyalar

• sonhali3.jpg
    sonhali3.jpg
    1 MB · Okunma: 24
  • sonhali4.jpg
    sonhali4.jpg
    847,3 KB · Okunma: 25
@Aybek Cihan

Güzel olmuş, bayağı da hafiflemiş yapılan değişiklikler ile.

Stok jantları görsellik olarak cok iyi, akıcılık olarak fena değil şahsen ben beğeniyorum ancak ağırlık olarak fazla ağır, bu konuda handikapa sahip.

Jant setinin modeli, ağırlığı nedir ve ne kadara mal ettiniz?

Jant seti degisiminden sonra performans ve hizlanmada ne gibi bir farklılık oldu?

@amasseia Teşekkürler. Jant seti Campagnolo Calima, aldığım zamanki fiyat (122$) ve kurla 950 + 178,8 TL'ye mâl oldu. Şu anda bir miktar zam görmüş durumda;

(link)

Ağırlığı 1,9 kg. Wiggle'da yazan 1,826 kg ağırlığı ve el yapımı olması sebebiyle aldım ama Shimano göbek Campy göbekten biraz daha ağırmış. Akıcılıkta stok jantın gerisinde maalesef. Ön aynı ama arkanın performansı düşük. İleride bir miktar açılır diye umuyorum. Şimdilik Pro3 lastiklerle performansı yükselttik.
Ben normalde Plus RC30 alacaktım. Eskiden sürdüğüm Triban'da o vardı. Rulmanlı, akıcı bir janttı. Dört dakika dönüyordu. Ama 1000 TL altına bulamadım. Zam gelmiş.
Stok jantları da sakladım. Bisikleti satarsam geri takacağım. Ağırlığını da ölçtüm; tam olarak 2,7 kg.

@Aybek Cihan açıkçası akıcılığın stok jantlara göre geride olması beni çok şaşırttı.

Ağırlık olarak fena değil, demekki Shimano wh-500 ayarı bir jant.

Plus RC30 bir zamanlar cok uyguna bulunabiliyordu, benim de ilgimi çekmişti ancak alma girişiminde bulunmadim.

Stok jantlar akıcılık olarak gerçekten iyi ama forumda bir arkadaş tartmisti, simdi siz de tartmissiniz 2.7-8 kg çok ağır özellikle arka Jant!

Tabii bu ağırlığın düz yolda ve inişlerde avantajı varken tırmanışlarda maalesef dejavantaji bulunuyor.

• Beğen
Tepkiler: Aybek Cihan
@cmk decathlonda her çeşit çamurluk var oradan istediğni alabilrisin.Bazı çamurlukvar sabit maşalılara özel olarak yapılıyor.Onu göz önünde bulundur.
@cem650 Ön ve arka farı 100-500 lümen arasında al.100 lümenden aşağısı pek verimli değildir.

Cavalier'in son hali. Campognolo jant takımı (titanyum QR ile), Michelin Pro3 lastikler, dağ bisikletimden çıkarıp taktığım gidon boğazı ve sele takımı değişen parçalar. SPD ile 9,175 kg olarak öçtüm ağırlığını. SPD 285 gram...Yani boş ağırlık 8,9 kg'nin biraz altında. Maşa ve gidon karbon olanlarla değişirse tahmini olarak 700 gram daha hafifleyebilir ama dolar rekor üstüne rekor kırarken nasıl olacak bilemiyorum.

244658 dosyayı görüntüle
Keşke cavalier yerinde 735 tca üzerinde çalabilsen daha iyi sonuçlar alırdın . Birde sti kollar gidonun çok üstüne montajlanmış.o profil jantları değiştirince bisiklet çok güzel olmuş. Eline sağlık

@Eren98 boyum 174 51 kadro kullanıyorum. 46 daha iyi olurdu sanki

@selim82 Teşekkürler. Üzerinde gelen gidon tuhaf. En üst ayarda bile kolların sırtı gidon hizasının aşağısında kalıyor. Biraz çevirdim ama abartmışım haklısınız.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim cevaplarınız için. Mosso Legarda modelleri piyasada kalmamış gibi gözüküyor. Boyum 175 civarı.
2. ele mi yönelsem karar veremedim. İstediğim model "LEGARDA 2024 CT MSM V" tavsiyeleriniz nelerdir?

@Eren98 temiz bulursanız neden olmasın. Ayrıca ilan bölümün de 1 tane vardı satılmadıysa değerlendirebilirsiniz

@Eren98 Legarda 2021 mdm v modeliyle bir bisiklet forumda satılıyor araştır.

(Lady)SM - (Man)SM. Birisi erkek diğeri bayan. Geometrilerinden belli zaten.

Merhaba arkadaşlar.Daha önce bu forum sayesinde legarda 2021 mdmh almıştım.Gayet de içime sinmişti.Kullanırken de memnundum.Fakat kendisini yazlık evin içine ayrıca kilitleyerek bırakıp memlekete gelmiştim.Maalesef eve hırsız girmiş kapıyı kitleyip evi talan etmişler.Hem apartman küçük,hem de muhit tenha olunca işlerini rahatça görmüşler.Tabi maalesef bisikleti de alıp götürmüşler.Vakti zamanında bu forumun benim alımımda emeği olduğu için,ayrıca yazlıkçı arkadaşlar varsa uyarmak için paylaşmak istedim.Hepinize keyifli sürüşler.
@MalcolmX ayrıca bisiklet Yalovada çalındı.51 kadro.Hani olur da denk gelirseniz belki haberimiz olur.

Son düzenleme:
Merhaba, bütçem 2000 lira civarı bu 2 bisiklet hoşuma gitti. Stok durumu var mı tam bilmiyorum. Bisiklete yeni başlayacağım, sizce mantıklı bir tercih mi olur?
LEGARDA 2024 CT MSM V
LEGARDA 2024 CT LSM V

Bu iki bisiklette hoşuma gitti ama aralarında tek fark kadronun açısı sizce hangisini kullanmak daha mantıklı? Aksesuarsız 13.5 kg aksesuarlı 15.5 kg

Boyum 176 hangi kadro boyu benim için daha uygun olur? 46'lık mı yoksa 51'lik mi?
bulabilirsen 2021 mdm v modelini tavsiye ederim. bostancı pedaltürk'ü arayıp stok durumu sorabilirsin.
benim boyum 175, 46'lık kullanıyorum

• Beğen
Tepkiler: _Madmexx _
@berke2002 selam, bu kadar erken cevap verdiğim için asıl siz kusura bakmayın 😀

Tayt sele popo olayı tamamen alışmak üzerine kurulu, şuan için ağrı işini unutmuş durumdayım.

9d pedli tayt ile 130 km gittim maksimum bir sıkıntı yoktu. Tabi iki gün üst üste olsa oturabilir miydim emin değilim, ama sürüş sonunda sıkıntı yoktu.

Arkadaşlar merhaba ben mosso black Edition kullanıyorum . Bugün bisikletin ayaklığını açtım ve bisikleti koydum geldiğimde bisiklet yerdeydi ve gidonu ters dönmüştü sizce bisiklete bişey olurmu ?

Geri