Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Mosso Kullanıcıları Kulübü

https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlf1/v/t1.0-9/13102767_10206000942045667_5678563173680707099_n.jpg?oh=afa25810cc0156db421aff1d3415b798&oe=57B6A94D

bu wildfire. arkadaşları ona ucube diyor :D üzerinde değiştirmediğim bi fren bacakları, orta aktarıcı bide vites kolları kaldı. lastikler 1.25 speciazed.

Scudo
@Sinan A. senin mossonun durumu ucube diyeni taşla kovalarlar. O ucube bana bisiklet değiştirdi. Özellikle düz maşanı gördükçe git geller yaşıyorum.

@vatan evet değiştirdim o sele zaten eziyet başka birşey değil özceylan dan aldım çamurlukları

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: vatan
@zlatan_1903 ben sele kılıfı almayı düşünuyordum abi hangisini önerirsin seleyi mi değiştireyim yoksa kılıf mı alayım ? Birde kaç liraya aldın abi seleyi ?

@laumexs

anlaşılmadı tamam :D mevzu düz maşaya geçip geçmeme kararsızlığıysa geç hocam. havalı maşa alamayacaksan düz maşaya geç.

ama rst almanı tavsiye ederim. rst biraz daha ağır ama 26" uyumlu direk. bu 29er jantlarada uyumlu olduğunda baya bi boşluk var şuan fotoğraftada gördüğün üzere. mesela bu maşa sadece 26" uyumlu olsaydı önü bu yukarda olmayacaktı bu kadar daha eğik olacaktı. benimde duruşum daha eğik olacağından rüzgar yeme durumum azalacaktı. he rahat olsun yine derseniz mosso düz maşa alınır yine.

@vatan özelden yazdım

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Raceline 650B yaşadığım sıkıntılar sonucunda Ümit bisiklete yazdığım yazıyı paylaşmak istedim.
Merhaba, yazım biraz uzun olabilir kusura bakmayın. kendimi tanıtayım ismim .............. da öğretmenim. Geçen yıl bisiklet tutkusu başladı isabetli bir kararla int üzerinden ümit marka bisiklet aldım. 1 ay içerisinde bisikletim çalındı. yenisini almaya karar verdim. Uzun araştırmalarım sonucunda mosso ya karar verdim.
Arkadaşımı da ikna ettim. 07/02/2016 tarihinde Diyarbakır Bilgin Ticaret'ten 2 adet Mosso Raceline 650B aldık. sonra bir arkadaşımıza aldırdık. bisiklet uzun süre evin salonunda havaların güzel olmasını bekledi. Nihayet baharla birlikte bisikletimizle okula gitmeye başladık. yolumuz düz asfalt belirteyim, 3. ün bisikletimden tık tık sesler gelmeye sonra da yarım pedal boşa düşmeye başladı, aldığım yeri aradım bize bırak hallederiz dediler. Sabahtan bıraktım. Akşam aldım kullandım sorun yoktu. Arıza ne kaynaklıymış dedim hallettik dediler ben de aktarıcı ayarlarıdır diye düşündüm. Sonra ön aktarıcının düşürme yüksetme kol yerinin degiştiğini yani küçülten büyütüyor büyüten küçültüyor ters olduğunu fark ettim. Çok vites kollarıyla oynamam yine de ön aktarıcının eskisi kadar iyi çalışmadığını fark ettim.( Bu arada bisiklet için çevremi ikna edip oraya yönlendiriyordum. 4-5 bisiklet daha sattırdım.)
bunu fark ettikten sonra arkadaşımın bisikletiyle karşılaştırdım ve ön değiştiricinin katalogda belirtilen altus değilde sis diye bişey olduğunu gördüm. Hemen aldığım yeri arayıp durumu anlattım. Tamam sana dönecez diyip telefonu kapattılar bi daha aramadılar ben defalarca aradım cevap vermediler. Arkadaşım yakında oturuyor geçerken durumu anlatmış niye cevap vermediklerini sormuş. Cevap vermemişler durumun kendilerinden kaynaklanmadığını kutudan bu şekilde çıktığını götürürsem fotoğrafını çekip firmaya göndereceklerini firmanın düzelteceğini söylemişler. Bunlar herkesi kendileri gibi IQ leri 60 ta sanıyorlar. Mosso' kutusundan arka değiştirici Altus ama ön değiştirici sis çıkmış. Zaten ben de bisiklet değil toto yumurta almıştım. Dedikleri milyarda 1 doğruysa sözüm yok. yoksa ön değiştiricinin tüketicinin bilgisi ve rızası dışında değiştiriliyorsa bunun adı hırsızlıktır. Durum gücüme gitti bisikletimi o güvensiz ellere bi daha teslim etmeyeceğim. Size yazmaya karar verdim. Nasıl bayilerle çalıştığınızı bilin diye.
Yanarım bunlara o kadar bisiklet sattırdım ona yanarım. iyi günler

• Beğen
Tepkiler: kormemundi
Merhaba,

Daha önce paylaşmıştım bende Mosso TCA730 Tiagra var.
Şöyle bir durumum var, lastiklerim standart 700 x 25 ebatında.
Yedek şambriyelim yok, almak istiyorum ancak bu ebatta Decathlon'da bulamıyorum.
Nereden bulabilirim, bilgisi olan var mıdır?

Raceline 650B yaşadığım sıkıntılar sonucunda Ümit bisiklete yazdığım yazıyı paylaşmak istedim.
Merhaba, yazım biraz uzun olabilir kusura bakmayın. kendimi tanıtayım ismim .............. da öğretmenim. Geçen yıl bisiklet tutkusu başladı isabetli bir kararla int üzerinden ümit marka bisiklet aldım. 1 ay içerisinde bisikletim çalındı. yenisini almaya karar verdim. Uzun araştırmalarım sonucunda mosso ya karar verdim.
Arkadaşımı da ikna ettim. 07/02/2016 tarihinde Diyarbakır Bilgin Ticaret'ten 2 adet Mosso Raceline 650B aldık. sonra bir arkadaşımıza aldırdık. bisiklet uzun süre evin salonunda havaların güzel olmasını bekledi. Nihayet baharla birlikte bisikletimizle okula gitmeye başladık. yolumuz düz asfalt belirteyim, 3. ün bisikletimden tık tık sesler gelmeye sonra da yarım pedal boşa düşmeye başladı, aldığım yeri aradım bize bırak hallederiz dediler. Sabahtan bıraktım. Akşam aldım kullandım sorun yoktu. Arıza ne kaynaklıymış dedim hallettik dediler ben de aktarıcı ayarlarıdır diye düşündüm. Sonra ön aktarıcının düşürme yüksetme kol yerinin degiştiğini yani küçülten büyütüyor büyüten küçültüyor ters olduğunu fark ettim. Çok vites kollarıyla oynamam yine de ön aktarıcının eskisi kadar iyi çalışmadığını fark ettim.( Bu arada bisiklet için çevremi ikna edip oraya yönlendiriyordum. 4-5 bisiklet daha sattırdım.)
bunu fark ettikten sonra arkadaşımın bisikletiyle karşılaştırdım ve ön değiştiricinin katalogda belirtilen altus değilde sis diye bişey olduğunu gördüm. Hemen aldığım yeri arayıp durumu anlattım. Tamam sana dönecez diyip telefonu kapattılar bi daha aramadılar ben defalarca aradım cevap vermediler. Arkadaşım yakında oturuyor geçerken durumu anlatmış niye cevap vermediklerini sormuş. Cevap vermemişler durumun kendilerinden kaynaklanmadığını kutudan bu şekilde çıktığını götürürsem fotoğrafını çekip firmaya göndereceklerini firmanın düzelteceğini söylemişler. Bunlar herkesi kendileri gibi IQ leri 60 ta sanıyorlar. Mosso' kutusundan arka değiştirici Altus ama ön değiştirici sis çıkmış. Zaten ben de bisiklet değil toto yumurta almıştım. Dedikleri milyarda 1 doğruysa sözüm yok. yoksa ön değiştiricinin tüketicinin bilgisi ve rızası dışında değiştiriliyorsa bunun adı hırsızlıktır. Durum gücüme gitti bisikletimi o güvensiz ellere bi daha teslim etmeyeceğim. Size yazmaya karar verdim. Nasıl bayilerle çalıştığınızı bilin diye.
Yanarım bunlara o kadar bisiklet sattırdım ona yanarım. iyi günler

• Beğen
Tepkiler: laumexs
ben de 1624-v alarak mosso kullanıcıları kervanına katıldım. ümraniye'den aldığım bisikletle beykoz'a gelirken daha 8km bile olmadan zincir koptu. anadolu hisarı'ndan paşabahçe'ye kadar bisikletle yürüdüm. bisiklet üzerindeki zincir, elcik, jant, lastik gibi malzemeler gerçekten kalitesiz. bu fiyata farklı bir şey de bekleyemezsiniz. ilk tanışmamız pek iyi olmadı, bu bir gerçek. fakat fiyat/performans değerlendirmesi yapacaksak, salcano, kron gibi muadillerinden çok daha iyi.

• Beğen
Tepkiler: berat karakoç
@kormemundi

Geçmiş olsun hocam. Ben de 1621 V almayı düşünüyordum tam da. Mosso hakkında her bir yorumda kafam daha çok karışıyor. Bir yorum okuyorum tam da hah F/P ürünüymüş diyorum bir yorum daha okuyunca ya yok bütçemi arttırıp daha sağlam bir şey mi alsam diye düşünüyorum..

Merhaba. Mosso Legarda 1521 V kullanıyorum. 2015 model. Geçen yaz almıştım. Ben de çok memnun olanlardanım. 600. km.'lerde arka lastiğe tel zımba gibi bir şey batmış, lastik patlamış, dış lastik zarar görmemişti. Bunun hâricinde 800 km.'dir sıkıntı yaşamadım. Geçen yıl 740 liste fiyatı vardı, 620-650 liralara alınabiliyordu. Gördüğüm kadarıyla yeni modelde değişen yok.
Elcik sert. Değiştirmek yerine bisiklet alırken jelli eldiven almıştım, elciği değiştirmeme gerek kalmadı. Sele sert. Alıştım gibi ama 1 saatten sonra yoruyor. Pedli tayt çözüm olabilir. Maşa da birkaç defa soğuk havadan mı etkilendi bilmiyorum, kilit ayarı bozulmuştu; kilitlediğim hâlde esnemeye devâm ediyordu. Dün biraz temizlik ve bakım yaptım, sorun çözüldü.
Şehirde kullanıyorsanız, 80-100 km.lik turlara katılacaksanız kesinlikle tavsiye ederim. Doğru kullanım ve iyi bakımla şehirler arası mesâfeler de gidilir bence.
Geçenlerde arkadaşım için 800-1200 lira arası bisiklet baktık. Benimkinden tavsiye ettim fakat MTB istediği için Carraro aldık. Şehir bisikleti alacaksanız ve 1000 liraya kadar bütçeniz varsa bence Mosso alabilirsiniz. Bütçenizin kalanına da başlık (kask), ışıklandırma, suluk, çanta, iç lastik, pompa gibi ihtiyaçlarınızı alırsınız.

bende mosso legarda 1421 var 4500 km yaptı 3 kere mtb yarışı gördü ama parca parca yuksetme yaptım

Mosso 735 tca 4700 tiagra modelini düşünüyorum görüşleriniz nelerdir?

@7haiku Aydınlatıcı bilgileriniz için çok teşekkür ederim. Daha önce de yorumlarınızı okumuştum. Şehir içinde (Denizli) Genellikle bisiklet yolunun olduğu yerlerde ve okul gibi evime kısa mesafelerde kullanmayı düşünüyorum. Benim için sanırım biçilmiş kaftan. Daha öncelerde Carraro Sportive 221 vesaire düşünüyordum ama o kadar para vermektense Mosso üzerine ekipmanlarla güzel bir seçim yapabilirim.

• Beğen
Tepkiler: 7haiku
Arkadaşlar mosso şegarde 1521 mdm adam 750 tl fiyat verdi nasıl ?

• Beğen
Tepkiler: laumexs
@vatan nerden aldınız acaba ?

Bide zamanda önemli şuan fiyatlar biraz genel itibari ile yüksek sanki

Ben de şehir içi turlara katılabilmek için legarda 1621 lsm aldım 3 hafta önce.

İzmir/ Çankaya'daki Sundu bisikletten almıştım ben 750tl'ye. Piyasa düşünüldüğünde fiyatları daha uygun gibi. Aklınızda bulunsun @derracetii

Dosyalar

• IMAG8982.jpg
    IMAG8982.jpg
    307,5 KB · Okunma: 48
Geri