Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Mosso Kullanıcıları Kulübü

sağolasın bir binemedim ama daha :(
duruyor arayan soran varda virüs yüzünden insanlar gelemıyor galiba ''biraz zaman geçsin bakarız'' diyorlar.
kismet ya bana zararı yok işyerimde yatıyor :)

Bende İzmir deyin. Şu anda 1 adet M kadro, 1 adet L kadro bisiklet arayışım sürüyor. Niyetliyseniz lütfen bilgi verin. Selamlar

• Beğen
Tepkiler: erman35
Scudo
Bende İzmir deyin. Şu anda 1 adet M kadro, 1 adet L kadro bisiklet arayışım sürüyor. Niyetliyseniz lütfen bilgi verin. Selamlar
Özelden mesaj attım

Merhabalar...Bisiklet bakarken biranda kendimi burada buldum.Yalovada oturuyorum genelde sehir icinde be ufak tefek toprak yollarda kullanmak istiyorum.Hafifliginden dolayi 2021 mdm v almayi dusunuyorum ama bir yandanda disk frenmi alsam derken 400 tl fiyat farki cikiyor birazda agirlik.

IMG-20200504-WA0007.jpgIMG-20200504-WA0010.jpgIMG-20200504-WA0011.jpg

Merhaba, hemen hemen aynı boy ve bacak boyuna sahibiz. Ben deneyerek 46cm aldım gayet memnunum.
Kişisel tavsiyem çamurluk bagajlı set yerine 2027 alıp ileride ihtiyaca göre aksesuar almanız olur.

@sametmrc isimli arkadaşa teşekkürler, kararımı vermemde güzel bir yorum yaptı, Mosso Legarda 2027 msm h 51 kadro dün itibariyle elime ulaştı, gerçekten güzel ve sağlam bir bisiklet. Tek eksisi heryerinde yazı var bisikletin, sadelikten eser yok, bu yönden biraz sinir bozucu, almadan canlı halini gözümle görseydim almaktan bile vazgeçebilirdim ama onun haricinde çok dayanıklı ve hafif bir bisiklet. Boy 1.75, bacak boyu 78-79, 51 kadro tam sınırda oldu diyebilirim, yine de denemeden almayın.

@msakyun güle güle kullanın. Legarda modelleri içinde de en güzel tercihi yaptığınızı düşünüyorum.

Arkadaslar bugun bisikletciye gittim.Az cok muhabbetim olan birisi.Bizim burada mosso bayisi olarak gorunuyor.Gidip sordugumda elinde 1 tane mosso bisiklet vardi.Baska yokmu dedigimde fazla satilmiyor oyuzden almiyorum artik dedi.Bana carrera nin bazi modellerino gosterdi aslinda fena degildi onlarda ama kafam karisti biraz.Gorerek almak istiyordum mosso yu.Hidrolik Disk frenli bir bisiklet istedigime karar verdim.Bana model oneriniz medir fazla butceyi zorlamiycak
Bu bisiklet renk olarak cok hosuma gitti haki yesil olan.Carraro sportive 223.2000tl fiyati var donanim olarak emsali mosso dan daha dusuk ama renk gercekten hosuma gitti siz ne dersiniz?

Dosyalar

• 394BD8ED-EA4F-4162-9B1D-121672003167.jpeg
    394BD8ED-EA4F-4162-9B1D-121672003167.jpeg
    436,3 KB · Okunma: 82
  • 3C26F630-B8FE-4936-BB10-BAD203A60A18.jpeg
    3C26F630-B8FE-4936-BB10-BAD203A60A18.jpeg
    1,8 MB · Okunma: 81
Arkadaslar bugun bisikletciye gittim.Az cok muhabbetim olan birisi.Bizim burada mosso bayisi olarak gorunuyor.Gidip sordugumda elinde 1 tane mosso bisiklet vardi.Baska yokmu dedigimde fazla satilmiyor oyuzden almiyorum artik dedi.Bana carrera nin bazi modellerino gosterdi aslinda fena degildi onlarda ama kafam karisti biraz.Gorerek almak istiyordum mosso yu.Hidrolik Disk frenli bir bisiklet istedigime karar verdim.Bana model oneriniz medir fazla butceyi zorlamiycak
Bu bisiklet renk olarak cok hosuma gitti haki yesil olan.Carraro sportive 223.2000tl fiyati var donanim olarak emsali mosso dan daha dusuk ama renk gercekten hosuma gitti siz ne dersiniz?

Sportive 223 kullandım bugun pek hoşuma gitmedi açıkcası.Ani bir dönüşle legarda 2027 siparişi verdim ondada 51 kadro kalmamıs bayrama kadar yenı bır uretım olcagı soylendı.Yinede siparişi verdim beklemeye geçtim

• Beğen
Tepkiler: msakyun ve OİMTR
@orhan havabilen Mosso satılmıyor diye bir sey yok, ya temin edemiyordur ya Carraro'ya göre kâr marjı düşüktür o yüzden oyle demiştir.

Carraro'da güzel markadır ancak bisikletçi biraz işine geldiği gibi konuşmuş.

Hayırlı olsun.

Hocam merhabalar forumda yeniyim Mosso Legarda 1821 almayı düşünüyordum. Bisiklet bayisi sahibi biri bana Bisan Mosso dan en az 5 gömlek kaliteli bi marka dedi. Bu dediği doğru mu?
Örneğin Legarde 1821 ile muadili olan bi bisan modelini kıyasladığınızda durum bayi sahibinin dediği gibi mi acaba?

Sportive 223 kullandım bugun pek hoşuma gitmedi açıkcası.Ani bir dönüşle legarda 2027 siparişi verdim ondada 51 kadro kalmamıs bayrama kadar yenı bır uretım olcagı soylendı.Yinede siparişi verdim beklemeye geçtim

Ben de sipariş verip 2 hafta bekledim ama beklediğime değdi, güzel bir seçim olmuş, hayırlı olsun şimdiden

• Beğen
Tepkiler: orhan havabilen
Bu bekleme suresince ufak tefek aksesuar almak istiyorum.Telefon tutucu,korna,ufak bi canta,camurluk tarzi.Cok bilmiyorum ne aksesuar vardir ama tavsiyelerinize gore sekillendirebilirim.Hangi marka iyidir, hangi siteden alinir gibi

@orhan havabilen Mosso satılmıyor diye bir sey yok, ya temin edemiyordur ya Carraro'ya göre kâr marjı düşüktür o yüzden oyle demiştir.

Carraro'da güzel markadır ancak bisikletçi biraz işine geldiği gibi konuşmuş.

Hayırlı olsun.

Aynı fikirdeyim. Mosso gayet kaliteli ve tercih edilen bir markadır. Bisikletçi elindekini satma derdinde olduğu için Mosso için böyle demiş olabilir.

İstanbul Anadolu Yakası sahilyolunda benim sürekli denk geldiğim ilk üç marka Merida, Mosso, Scott'tur.
Hocam merhabalar forumda yeniyim Mosso Legarda 1821 almayı düşünüyordum. Bisiklet bayisi sahibi biri bana Bisan Mosso dan en az 5 gömlek kaliteli bi marka dedi. Bu dediği doğru mu?
Örneğin Legarde 1821 ile muadili olan bi bisan modelini kıyasladığınızda durum bayi sahibinin dediği gibi mi acaba?

Geçen yıl 2018 Model Mosso Legarda 1821 Msm V modelini 56 kadro bisiklet aldım. 2021 veya 1921 modellerine baktığımda makyaj dışında pek bir değişiklik yok.

1 senedir tecrübem doğrultusunda kesinlikle alınır. İyi bir usta tarafından düzenli bakımları yapıldıkça sıkıntı çıkarmaz.

• Beğen
Tepkiler: amasseia
@orhan havabilen kazasız keyifli sürüşler dilerim.

Ben ilk başta bisikleti aldığım yerden bir kask aldım. Siz de zevkinize göre bir kask seçin derim. Vona diye bir marka benim aldığım, memnunum. Ama kalite standartlarını sağlayan herhangi bir kask işinizi görecektir diye düşünüyorum. Boylar arasında çok fark yok deniyor ama L almıştım, bugün alıyor olsam M alırdım. Kafa çapı çok büyük değilse M yeterli, deneyip alın yani. Ben 110 liraya aldım ama benzer ürünler 70-80 liraya satılıyor gördüğüm kadarıyla internette, kazık yedim gibi :)

Yine bisikleti aldığım yerden bisiklet kilidi aldım. En basitinden bir tane ver dedim anahtarlı dandik bir şey aldım. Çok uzun süre açıkta bırakacağımı düşünmediğim ve güvenlikli bir sitede kendime ait depoda tuttuğum için kilidi önemsemedim ama şimdi alıyor olsam ekstra anahtar taşıma ameleliğinden kurtulmak için şifreli kilit alırdım. Siz de ihtiyacınızı belirleyip ona uygun bir şey alın derim. 30 lira da o tuttu, 5-10 aşağıya da alınabilir, acele etmemek lazım bir şeyler alırken yani.

Sonra eve geldim, ilk sürüş için çıkmaya karar verdim. Ve ihtiyaçlar belli olmaya başladı :) Anahtar, telefon, cüzdan cepte; çocukluktaki gibi şenim ama ara ara ceptekiler düştü mü diye yokluyorum. Çok rahatsız bir sürüş oldu gerçekten. Bir bisiklet çantası almaya karar verdim. Forumda sordum, sağolsun herkes yardımcı olmaya çalıştı. Sonunda fazla para harcamak istemediğim için Şok'ta satılan bir çantayı 30 liraya aldım. Hala satışta mı bilmiyorum ama ben çok memnun kaldım. Gayet yeterli bence. Kadro üstü telefon koyacak gözü var dokunmatikli, 2 yanda heybe şeklinde çanta bayağı bir şey alıyor.

Daha önce Bim'de şans eseri görüp fitness için aldığım Voit marka eldiven vardı. 20 liraya falan almıştım sanırım. Yine Decathlon'da satılanları da bir süre kullanmıştım, hepsi işi görüyor, bu civarlara alabilirsiniz.

Evde basket topumu şişirmek için aldığım basit bir pompa vardı Decathlon'dan, onun için yeni almadım. 15 liraya satılıyor hala ama sanırım suluk bağlantı aparatını birlikte vermiyorlar artık. Onun için de pompa sabitleyici diye bir şeyler satıyorlar, yani 25-30 liraya ikisini Decathlon'dan edinebilirsiniz.

Biraz uzun sürüşe çıkınca etrafta çeşme vs. denk gelmezse suluk ihtiyacı olduğuna karar veriyorsunuz :) Btwin marka suluk kafesi Decathlon'da 20 lira, görüntüsü güzel diye aldım, henüz elime ulaşmadı. Suluk konusunda seneler önceki deneyimlerimden plastik kokusu yaptığı gibi sıkıntılar vardı, kaliteli bir şeyler almak istedim. Elite marka bilindik gibi, Nanogel diye termos özelliği olan bir modelini aldım, 130 lira tuttu. 20 liralardan başlıyor, içinize sineni alın derim.

Sürdükçe seleye alışsam da yeterince rahat gelmedi, sele kılıfı aldım Decathlon'dan 40 liraya. Boyuna dikkat edin, ben M boy sipariş ettim. Bizim selelerin eni 14 cm gibi, uyan bu araştırdığım kadarıyla.

VIOO klip diye bir ön/arka ışık setinde indirim vardı, Decathlon'da onu sipariş ettim 45 liraya. Gece sürme niyetim yok ama olur da karanlığa kalırsam diye araçların dikkatini çekmek için. Yoksa yolu aydınlatma özelliği yok bu ışıkların.

Levye ve İsviçre çakısı gibi şekli olan alyan anahtarı ile sele altı çantası kiti aldım 60 liraya. Bu setteki sele altı çantası bayağı küçük, 0,5 litre. Ama bu çanta tek alınca 20 lira, 0,6 litre olan 50 lira. 0,1 litre fark için diğerini almadığıma pişman olur muyum bilmiyorum. Yine bisikletime uygun iç lastik aldım 1 tane 30 liraya. Bir de lastik tamir kiti aldım 10 liraya ama dikkat edin yapışkanlı almazsanız ayrıca yapışkan almanız ve yanınızda taşımanız gerekecek. Aldığım küçük çantaya lastik tamiri için aldığım tüm bu ürünler sığarsa çok iyi olacak. Olabildiğince küçük olsun istedim. Selenin altına takacağım ve umarım hiç bir zaman kullanmam gerekmeyecek, orada unutacağım :) Bunlar da Decathlon'dan.

Acelesi olmasa da arkadaşımın tavsiyesiyle Zefal marka 4 mevsim diye geçenlerden Pro Lube zincir yağı aldım 45 liraya. Artık hep Wet-Dry şeklinde satılıyor sanırım, ıslak-kuru zeminlerde sürüşe özel, bulmak zor gibi bu üründen.

Fitness'ta giydiğim tişört-şort gibi kıyafetler var fazlasıyla, sürüşe özel bir giysi almadım ihtiyaç duymadığım için.

Neyse, benim alış veriş listesi bu şekilde 400-500 liraya tamamlandı. Şimdilik Serengeti marka güneş gözlüğü kullanıyorum sürüşlerde ama koruyucu özelliği için 50-100 liraya Decathlon'dan bir gözlük alırım herhalde zamanla. Çoğu ürün Decathlon'dan gördüğünüz gibi, 200 liradan yukarı sipariş verince kargo ücretsiz oldu. Biraz gecikme olabiliyor yalnız virüs muhabbetinden dolayı. Ürünler henüz elime ulaşmadı, muhtemelen 1 hafta sürüyor siparişten sonra. Saydığım ürünlerin her biri için ayrı ayrı başlıklar var forumda, benim tek derdim bisiklet sürmek olduğu için direk en hesaplı işimi görecek ürünleri aldım geçtim. Kısaca yazarım dedim ama yazdıkça büyüdü, fiyatlar vs. konusunda da fikir vermek istedim, yuvarladım genelde 1-2 lira farklar olabilir. Benimle aynı ürünleri almasanız da en azından fikir vermiş olur.

Son düzenleme:
Selamlar, ben legarda 1924 sahibiyim. Bisikletin elciklerinden çok memnun olsamda uzun süreli sürüşlerde ekstra tutmaya yer arıyor insan. Bu sebeple barend takmayı düşünüyorum fakat bu elciklere ek olarak takmaya alan yok. Barend kullananlar varsa hangi ürünü nasıl taktığı hakkında fikir paylaşabilirse güzel olur.

Arkadaşlar mosso 2021 model kullanıyorum toplamda 100km yaptım.Düzenli spor yaptığım için bacaklarım iyidir.Dik rampalarda çok zorluyor çok yoruluyorum.Sormak istediğim, bir süre sonra yokuş performansımı arttırmak için bisiklet üzerinde nasıl bir değişiklik yapabilirim.Teknik bilgim yok.
Not: süspansiyonu kitliyorum boyum 1.82 kilom 83

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: emrekfl
Arkadaşlar selam. Daha öncede yazmıştım. Çamurluk istiyorum ama maşadaki delik çok ters yerde. Şimdi bunu gördüm benim maşadaki delikle aynı yerde ve monte etmişler. Bu çamurluğu nasıl tedarik edebilirim ya da marka modelini bilen varmıdır ??

legarda-2024-ct-lsm-v-antrasit-lime.jpg
@fensinn
Ben arka rubleyi değiştim. 14-28di 14-34 aldım ciddi anlamda farketti.

Son düzenleme:
Arkadaşlar selam. Daha öncede yazmıştım. Çamurluk istiyorum ama maşadaki delik çok ters yerde. Şimdi bunu gördüm benim maşadaki delikle aynı yerde ve monte etmişler. Bu çamuluğu nasıl edebilirim ya da marka modelini bilen varmıdır ??
Maliyet ne oldu hocam ?
225740 dosyayı görüntüle
@fensinn

Arkadaşlar selam. Daha öncede yazmıştım. Çamurluk istiyorum ama maşadaki delik çok ters yerde. Şimdi bunu gördüm benim maşadaki delikle aynı yerde ve monte etmişler. Bu çamuluğu nasıl edebilirim ya da marka modelini bilen varmıdır ??

225740 dosyayı görüntüle
@fensinn
İzmir'de olsan sana verebilirdim bisikleti satıyorum onlar açıkta kaldı

• Beğen
Tepkiler: Histogram
@Robinson Crusoe o çantadan bende var içine alyan seti bir iç lastik ve levye sığıyor ama yama seti kutusuyla sığmıyor beraber. Yamaları içinden çıkartıp çantaya koyabilirsin. Bir de pompa da sığmıyor ona da çözüm lazım.

Arkadaşlar selam. Legarda'nın 14-28 rublesine alternatif 11-28 ruble düşünüyorum. 7 vites ve vidalı olacak, sorun olur mu? Zincirden 1-2 bakla sökmek gerekir mi?

Geri