Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Neden tayt?

Henüz hiç kullanmadım ama bu forumdan sonra mutlaka kullanmam gerektiğini Anladım özellikle jel tayt...

Scudo
Sırf şu tayta bulaşmamak için yol bisikletine geçmeyeceğim. :D
Fitness bisikletinden yola devam.. :harika:

bede tayt giymem diyenlerdendim.. bir uzun sürüşün ertesi günü boş dolmuşta ayakta gitmek zorunda kalınca tayt giydim.. ve artık aramızda düzeyli bir beraberlik var

(link)

Arkadaşlar bu içlikler nasıl sizce? Tayt ile aynı işlevi yapar mı?

@vanhelcing Bu ürünü ve benzerlerini Aliexpresste bulabilirsiniz. Ben kullanmadım ama kullananlar genel olarak memnun olarak hatırlıyorum.

Bir sürüşte 10 kmyi geçmiyorsanız pedli tayta pek gerek olmuyor aslında. O nedenle şehiriçi kısa ulaşım amaçlı sürüşlerde kullanmıyorum. Ama sportif kullanım için önemli ve faydalı bence.
Ayrıca fonksiyonel avantajlarına ilave olarak, gıcır gıcır bir yol bisikletine taytsız binilmesi futbol oynarken outdoor ayakkabı giymek gibi bir görüntü oluşturuyor.
Yine de henüz kullanmamış kişilere tavsiyem kendilerini tayt giymeye çok zorlamasınlar, zaten er geç bu ihtiyacı hissedecekler[emoji23][emoji23]

Tayt ile şort arasında bariz bir fark oluyor sürüşte. Şortla hiç rahat edemiyorum. Fiziksel tacizler dışında etraftakilerin bakmasını falan pek problem etmiyorum, umursamıyorum.

@vanhelcing

Çok kısa değil mi?

@vanhelcing
tayt gibi görünüyor zaten.

@Ahmet Ayaz

Bildiğin tayt. Zaten sarmazsa ped nasıl sabit duracak. Oradan oraya kayar.

Bence iç çamaşırı gibi birşey bu. Şortun içine giymelik.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Ayaz
Onu giyeceğime tayt giyerim :)

• Beğen
Tepkiler: uslsy
Alidayıdan hem kısa boxer gibi olan hem de uzun tayt versiyonunu aldım nispeten rahatlatıyo ama uzun turlarda yine acı devam ...:agla:

@vanhelcing
bunu pedli bir boxer gibi düşün. üzerine şort vs. giyerek kullanıyorsun. tayt "giyemeyenlere" alternatif bir çözüm yani.

@historiyst

Oldukça memnunum, henüz fazlası ile sert olmasına rağmen 2 saat ve üzeri sürüşlerde dahi zorlandığımı söyleyemem.
O yüzden tayt rafa kalktı, şortu çekip çıkıyorum.

Yani nasıl tavsiye ediyor musunuz bi arkadaş var o kadar para verdik bi halta yaramadı dedi napacam bilmiyorum az boz değil 300-500 lira ...

kısa sürüşlerde şort içi ince pedli tayt giyerim, uzun sürüşlerde ise doğrudan taytımı giyerim. her şeyden önce bölgenin kuru olması lazım, terli kaldığı sürece, yani ıslak olduğunuz sürece daha kısa sürede tahriş olursunuz, uzun vadede canınız çok yanar. 2 çamaşır uzun sürede kesmeye başlar ki o da yaz aylarında çok ayrı bir dert, sünnet çocuğu gibi yürütür:) ağrı kısmı için ise bir şey diyemeyeceğim ben hiç yaşamadım no-name selem var, bisikletin üzerinde gelen, değiştirme gereği hiç duymadım, taytlar sağ olsun. ezcümle, tayt giymeyebilirsiniz (yani bazen bende ulan burada böyle olmadı sanki demiyor değilim yani bir köy-kasaba bakkalına takım taklavatla girince görüntü absürd oluyor ama onlarda göre göre alışacaklar) ama kesinlikle düz pamuklu boxer ile de sürmemelisiniz...

Merhaba arkadaşlar jordanred sipariş verdiğim jel pedli tayt dün elime ulaştı ilkez satın aldığım için anlayamadım gelen taytın pedi jel pede benzemiyor bilgisi olan yardım edebilir mi ?4C02EA4B-B5E5-48FC-9F19-4C21E2EE2A4D.jpeg

dün bir işim için bisiklet kullandım gidiş dönüş 30 km ye yakın masefe tuttu pantolon ile sürdüm ve anladım ki iyi kı tayt giyiyormuşum bu kadar net yani

Geri