Ön far tavsiyesi

sugosu

Üye
Tepki
61
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Diğer
amazonda gunun firsati 430 tl vergiler dahil su urunu aldim

DOVEYI USB Şarj Edilebilir Bisiklet Işıkları, Güçlü LED Bisiklet Işıkları 6400mAh Süper Parlak 2400 Lümen Ön ve Arka Bisiklet Işıkları , Yol ve Dağ için Su Geçirmez IPX5 Bisiklet Işık Seti

30 euro yurt disi

Scudo

fatihgocmez

Forum Bağımlısı
Tepki
1.720
İsim
Fatih
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tecrübelerinizi merak ediyorum ulaşınca bilgi verebilirseniz memnun olurum fiyatı makul değerlendirilebilir gözüküyor
Bugün elime ulaştı gündüz baktım belli değil fakat camdan 50 100 metreyi harika aydınlatiyor en yakın zamanda suruste kullanacağım. Denemeye değer 150 TL hicbisey

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.708
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İlginçmiş. Demek ki sonradan değiştirdiler.
Bende anlamadım, gelen cevap bu şekilde. O yüzden sipariş vermedim. Başka bir yerden bakacağım artık
Edit: Firmaya Instagram ve Twitter üzerinden yazdım. Bakalım cevap verecekler mı.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Burak Altaç

Smhcetinkaya

Aktif Üye
Tepki
57
Bugün elime ulaştı gündüz baktım belli değil fakat camdan 50 100 metreyi harika aydınlatiyor en yakın zamanda suruste kullanacağım. Denemeye değer 150 TL hicbisey
Teşekkürler.paylasiminizdan sonra bende sipariş vermiştim dün elime ulaştı halihazırda kendi bisikletimde moon meteorX auto 600 lümen olanı kullanıyorum. Kardeşimin bisikleti için hesaplı bişey bakıyordum sabit ışıkta aydınlatma modları gayet yeterli tek eksi yönü Flaş modları hoşuma gitmedi çok hızlı yanıp sönüyorlar ama mevcut piyasa durumundan 145 TL gerçekten mükemmel bı f/p ürünü aytinlatma amaçlı gayet iş görüyor

fatihgocmez

Forum Bağımlısı
Tepki
1.720
İsim
Fatih
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Teşekkürler.paylasiminizdan sonra bende sipariş vermiştim dün elime ulaştı halihazırda kendi bisikletimde moon meteorX auto 600 lümen
meteor x ile kıyaslanacak olursa nasıl durumu ben alacaktım fakat fiyatından dolayı vazgeçtim bunu aldım.

Smhcetinkaya

Aktif Üye
Tepki
57
meteor x ile kıyaslanacak olursa nasıl durumu ben alacaktım fakat fiyatından dolayı vazgeçtim bunu aldım.
Aydınlatma sabit yanma modlarında bı eksiği yok gördüğüm tek fark bu un ışık rengi biraz daha sarı(yani gün ışığına dönük gibi) birde yanıp sönme modlarında fark var ama gece karanlığında meteor x i aratmayacak ayarda ben parasına göre memnun kaldım alırım hoşuma gitmezse geri gönderirim düşüncesi ile sipariş verdim ama karanlıkta deneyince hiç tereddütsüz bisikletin üzerine taktım. Düşük bütçeyle fazla yer kaplamayan minik bı lamba araniyorsa kesinlikle tavsiye ederim

ugurus

Daimi Üye
Tepki
450
İsim
Uğur
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Aydınlatma sabit yanma modlarında bı eksiği yok gördüğüm tek fark bu un ışık rengi biraz daha sarı(yani gün ışığına dönük gibi) birde yanıp sönme modlarında fark var ama gece karanlığında meteor x i aratmayacak ayarda ben parasına göre memnun kaldım alırım hoşuma gitmezse geri gönderirim düşüncesi ile sipariş verdim ama karanlıkta deneyince hiç tereddütsüz bisikletin üzerine taktım. Düşük bütçeyle fazla yer kaplamayan minik bı lamba araniyorsa kesinlikle tavsiye ederim
Karanlikta yerdeki çukur ve taşları gösteriyor mu ? Tam olarak kaç lumen oluyor ?
Bende bi tane var all-in-one 600lm ama ışığı çok yayıyor işimi görüyor aslında ama yerdeki çukuları vs görmede zorlanıyorum .

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.708
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Karanlikta yerdeki çukur ve taşları gösteriyor mu ? Tam olarak kaç lumen oluyor ?
Bende bi tane var all-in-one 600lm ama ışığı çok yayıyor işimi görüyor aslında ama yerdeki çukuları vs görmede zorlanıyorum .
Hocam ben geçen gün yaklaşık 10 km inişli bir rotam vardı. Geceye denk geldi ışığım ortalama 30 km hızda giderken bana yeterli geliyordu ama +50 km hızlarda kesinlikle hiçbir şey göremedim. En az 2 ışık taşımam veya çok daha güçlü bir ürün almam gerekiyor. Moon meteor vortex pro 1300 düşünüyorum ama emin olamıyorum

• Beğen
Tepkiler: ugurus

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
770
Bisiklet
Focus
Normal hızlarda giderken zifiri karanlık yollarda 500 600 lümen civarı yeterli olabiliyorken yokuş aşağı hızlandığınız zaman yüksek lümenli bir aydınlatma gerekli hale geliyor kesinlikle. Bir süredir 2800 lümen bir ön far kullanıyorum aydınlatma olmayan bir yolda yokuş aşağı 70 km/s hızla giderken önümü gayet yeterli derecede aydınlatabiliyor. Sık sık karanlık gece sürüşleri yapan arkadaşların kesinlikle alabildiği en kaliteli ön aydınlatmayı alması gerekiyor bence.

ugurus

Daimi Üye
Tepki
450
İsim
Uğur
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Teşekkürler arkadaşlar dedikleriniz çok doğru . Bende katlanır var o yüzden yüksek hızlara çıkamıyorum. Max 50km. Oda yokuş aşağıdır büyük ihtimal ). Kırılacak gibi hissediyorum korkuyorum yokuş aşağı frenleyerek iniyorum .
2 gün önce uzun yolda hızlı gittim ilk defa gittiğim bi yoldu bisiklet ile Bazı çukurları son dk farkettim Girmedim ama girsem takla bile atardım belki Küçük ve derin çukurlar . Son anda manevra yapmakta tehlikeli akan trafikte .
daha önceden bilmediğim şeyler böyle tecrübe ile öğreniyorum. Bisikleti ilk aldığımda hiç ışık almayacaktım geceleri de kullanmayacaktım ama işler değişti. Akşam sürmesini daha çok sevdim .
Şimdi kaliteli ön ve arka almak istiyorum . Elimdekiler beni görünür yapıyor , nereye gittiğimi vs gösteriyor işimi görüyor ama iş ayrıntılarda saklı. O extra fazla paraları bi Bildikleri varmış ta istiyorlarmış ))

Tepki
24
Merhaba arkadaşlar epic double-b (impact) ön far almıştım. Çakar modunun olmadığını sanıyordum. Bugün çift tıklamayı deneyeyim dedim ve varmış Çakar modu da. Siz biliyorsunuzdur tabi de benim gibi saftirikler varsa bilgisi olsun ;)

sugosu

Üye
Tepki
61
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar amazon germany den aldığım şu ürün geldi

DOVEYI USB Şarj Edilebilir Bisiklet Işıkları, Güçlü LED Bisiklet Işıkları 6400mAh Süper Parlak 2400 Lümen Ön ve Arka Bisiklet Işıkları , Yol ve Dağ için Su Geçirmez IPX5 Bisiklet Işık Seti (link)

büyük bir bisiklet mağazasında gördüğüm meşhur 1000 lümen denen 600 tl lik tek ön ışıktan kesinlikle çok çok daha fazla lümeni, 1 sn baktım kör oldum :). Stop ambası da çok hoşuma gitti. Şimdi hanımın ve çocuğun bisikletlerine de alacağım aynısını. Malzeme kalitesi kesinlikle ucuz plastik değil metal bilginiz olsun.

Ufak bir video çektim.

Son düzenleme:

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.708
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar amazon germany den aldığım şu ürün geldi

DOVEYI USB Şarj Edilebilir Bisiklet Işıkları, Güçlü LED Bisiklet Işıkları 6400mAh Süper Parlak 2400 Lümen Ön ve Arka Bisiklet Işıkları , Yol ve Dağ için Su Geçirmez IPX5 Bisiklet Işık Seti (link)

büyük bir bisiklet mağazasında gördüğüm meşhur 1000 lümen denen 600 tl lik tek ön ışıktan kesinlikle çok çok daha fazla lümeni, 1 sn baktım kör oldum :). Stop ambası da çok hoşuma gitti. Şimdi hanımın ve çocuğun bisikletlerine de alacağım aynısını. Malzeme kalitesi kesinlikle ucuz plastik değil.
Ufak bir video çektim.

(link)
Beğendim, sipariş veriyorum :)

sugosu

Üye
Tepki
61
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Diğer
Beğendim, sipariş veriyorum :)
yorumunuzu bekleyecegim .abarttigimi dusunmesinler cunku. en kotu zaten amazon oldugundan bir sure deneyip iade edersiniz sorunsuzca begenmezseniz.ancak kesinlikle fiyatinin cok ustunde kalitesi var.stop lambasini inanilmaz begendim. o tek basina 250 tl olsa alirim saka yapmiyorum. :)

amazon almanya dan bu ay 6-7 parca urun almisim.5 limit normalde. 2 tane daha alsam sizce sorun yasar miyim acaba ? yoksa 1 hazirani bekleyecegim.malum bu aralar habire gumruk kanunlari degisiyor ve ciddi uyguluyorlar.

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.708
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yorumunuzu bekleyecegim .abarttigimi dusunmesinler cunku. en kotu zaten amazon oldugundan bir sure deneyip iade edersiniz sorunsuzca begenmezseniz.ancak kesinlikle fiyatinin cok ustunde kalitesi var.stop lambasini inanilmaz begendim. o tek basina 250 tl olsa alirim saka yapmiyorum. :)

amazon almanya dan bu ay 6-7 parca urun almisim.5 limit normalde. 2 tane daha alsam sizce sorun yasar miyim acaba ? yoksa 1 hazirani bekleyecegim.malum bu aralar habire gumruk kanunlari degisiyor ve ciddi uyguluyorlar.
Yorum mutlaka yaparım, diğer konu hakkında bir bilgim yok :(
Edit: Tam dolu batarya ile ne kadar açık kalıyor acaba, test eder misiniz?

sugosu

Üye
Tepki
61
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Diğer

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.708
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
oyle hergun cikan birisi degilim.evde tam performans yaniyorken acik mi birakiyim denemek icin acaba ? araliksiz saatlerce yanarsa sikinti olur sanki.
Olmaz, tam güç ve çakar modda ne kadar yanacak acaba onu merak ediyorum.

sugosu

Üye
Tepki
61
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Diğer
Dışarı çıkamadım ama evden yaklaşık 100 metre ötede ki binaya tuttum. Şaka gibi valla.videoda belli olmuyor belki ama karsi binayi komple aydinlatti.

(link)

• Beğen
Tepkiler: makaram