Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Peugeot T11 Kullanıcı Kulübü

Sürtme sesi sesi gibi değilde, jantın her dönüşünde hafif gıcırdama sesi geliyordu bende de. Tellerden bir kaç tanesi gevşemiş. Akort anahtarıyla sıktım düzeldi. Ayrıca plastik cırtlardan amatörce akort ayarını da yapıyorum, büyük sorunlar hariç bisikletçi kahrı çekmiyorum. Youtube "Üniversitesi" nde her türlü bilgi mevcut, elinizden geliyorsa sizede tavsiye ederim. İzleyerek jant örmüşlüğüm bile var ☺
Plastik cırt tekniği mantıklıymış. Ben de gerginliği nasıl anlarım diye düşünüyordum. Youtube videolarında genellikle sehpa kullanmışlar.

Scudo
Merhabalar, ben de Peugeot T11 ya da T11x2 ile aranıza katılmaya karar verdim. Kadro boyu konusunda kafam çok karışık, yol gösterebilirseniz çok sevinirim :)
Boy 178 cm, bacak içi 81-82 cm. 49,5 mi almalıyım sizce 53,5 mi?

Düzenleme: Aynakol kol ölçüsü olarak 170/175 mm yazılmış. Hangi boydan itibaren 170 aynakola geçiyor acaba? Çünkü kısa aynakol seviyorum, dizlerimin kısa aynakollarda daha mutlu olduğunu farkettim uzun zaman önce :huhuu:

49.5 kadroda muhtemelen 170 mm aynakol var. Bu yüzden daha yakın bakıyorum.

Sizce iki boy arasında kalınmışsa küçük olanı mı büyük olanı mı seçmeli?

Son düzenleme:
Merhabalar, ben de Peugeot T11 ya da T11x2 ile aranıza katılmaya karar verdim. Kadro boyu konusunda kafam çok karışık, yol gösterebilirseniz çok sevinirim :)
Boy 178 cm, bacak içi 81-82 cm. Sanırım vucüduma göre bacağım uzun. 49,5 mi almalıyım sizce 53,5 mi?

Merhaba, boyum 190 kilo 130 ve 53,5 kadro kullanıyorum. Bacak içi 85 cm ve bana uyuyor seleyi biraz kaldırınca.

• Beğen
Tepkiler: celik iyidir ya
Boy 178 cm, bacak içi 81-82 cm. Sanırım vucüduma göre bacağım uzun. 49,5 mi almalıyım sizce 53,5 mi?
49.5 olabilir . t11 üst borusu yukarıya doğru yukselip alın borusu ile birleştiği için bence 53.5 kesinlikle buyuk gelecektir

Dün bisikleti aldığım yere götürmüştüm akort ayarı ve diğer gevşeyen şeyleri sıkmaları için ilk bakımına, bugün almaya gidecekken aradılar. Ön fren kaliperi az da olsa yağ kaçırıyor dediler. O yüzden ne yaparsam yapayım o fren sesi gitmiyormuş. Asperox bile sıktım. :D Neyse ki garantiden değişim yapacaklar. Parça ellerinde yokmuş o parça gelene kadar böyle kullanacağım artık.

Neyse bugün bi 20 km daha test ettim 32'lik lastiklerle. Gerçekten alışmaya başladım. O kadar kötülendiği gibi gelmedi bana lastikler. Bir süre bunları kullanırım gibi duruyor. Sadece şunu fark ettim, lastik ince olunca yolda taş toprak ne varsa yüzüme fırlatıyor :D kalın lastikte bu kadar fırlatmıyordu. Bir ara çamurluk da almam gerekecek sanırım.

Frenler çok ayar kaçırıyor her lastik söküldüğünde. Yeni bisiklet olmasının bunda bir payı olabilir mi?

Bugünkü sürüşümde hızlanma gayet iyiydi benim için, 20 km'lik mesafeyi 1 saat 25 dakikada alabilirken şuan 1 saat 5 dakikada bu mesafeyi alabildim. Dinlene dinlene çıktığım yolları da tek seferde geçtim. Hafiflik fark ediyor. Bir yerde bir çukura girdim belediyenin asfaltı kestiği yatay bir kesik, bileğime aldığım darbe cidden sarstı beni :D Daha dikkatli olmak gerekiyor.

Selamlar geçen ay bende t11 alarak aranıza katıldım. 1 aydır fırsat buldukça biniyorum. Ancak seleye bir türlü alışamadım. Bisikletçi bu sele gayet iyi kullanmaya devam et alışacan dedi. Ancak yarım saatten sonra artık ağrı dayanılmaz oluyor. Sizce sele nasıl? çözümü nerde aramalıyım. 33 yaşındayım yıllardır bisiet kullanmamıştım

Selamlar geçen ay bende t11 alarak aranıza katıldım. 1 aydır fırsat buldukça biniyorum. Ancak seleye bir türlü alışamadım. Bisikletçi bu sele gayet iyi kullanmaya devam et alışacan dedi. Ancak yarım saatten sonra artık ağrı dayanılmaz oluyor. Sizce sele nasıl? çözümü nerde aramalıyım. 33 yaşındayım yıllardır bisiet kullanmamıştım
t11 lerde kı sele bana göre gerçekten sert . ben de selle royal jelli daha konforlu bir sele ile degistiricem .

Ben eski bisikletimde Decathlondan aldığım yumuşak sele desteğini kullanıyordum. Bu bisiklette 1 saat 1.5 saatlik sürüşlerde normal sele çok da kötü gelmedi bana. O yüzden düz kullanmaya devam ediyorum.

Bisikleti yeni aldıysanız sorun etmeyin alışma süresindesiniz. Belli bir zaman sonlar o ağrı ve acılar ortadan kalkacaktır, özellikle çok aralıklı sürüyorsanız alışma süreniz o kadar uzar. Örneğin ben bisikleti ilk aldığım dönemlerde aynı sorunları yaşıyordum sonra alıştım. Tabii buna ekstra olarak bisiklete uygun giyinmeye başladım tayt, forma, çorap vb gibi.

QR milinin kadroya ettiğine bakın, bugün arka jantı söktüm, tesadüfen gördüm. Bu kadro alümiIMG_20230331_225636.jpgnyum alaşımı bu kadar mı yumuşak ?

• Beğen
Tepkiler: templeos
Dün ön kaliper garantiden değişti ve sonunda fren sesinden kurtuldum. Bugün normal bir şekilde sürüş yapabildim. X2 gayet dişli oranıyla yeterli geldi 3x8 vitesten sonra.

20230401_153903.jpg
20230401_153911.jpg

Ne alaka 36 ruble takılır zaten uzun bacak arka aktarıcı var üzerinde. Deore felan gerek yok.
Yanlış bilgi verdiğini düşündüğünüz kişiyi böyle mi uyarırsınız genelde?

QR milinin kadroya ettiğine bakın, bugün arka jantı söktüm, tesadüfen gördüm. Bu kadro alüminyum alaşımı bu kadar mı yumuşak ?
Alüminyum sonuçta. En serti bile yumuşak bir metal. 330 ml meşrubat tenekesinden 1x2 cm ebatında şerit kesip yuvaya yapıştırırsanız daha fazla zedelenmesini engellersiniz.

Alüminyum sonuçta. En serti bile yumuşak bir metal. 330 ml meşrubat tenekesinden 1x2 cm ebatında şerit kesip yuvaya yapıştırırsanız daha fazla zedelenmesini engellersiniz.
Öneri için teşekürler, mutlaka deneyeceğim. Şaşırdığım kısım şu, bisikleti sıfır aldım, hiç bi şekilde bırakın kaldırımdan falan inmeyi, 5 cm kot farkı olan yerden bile üstünden inip elimde inerim. Ağırda sayılmam, 67 kiloyum. Buna rağmen göbek dişinin oraya iz yapması garibime gitti.

Kusura bakmayın biraz gerildim. Yani yine mi masraf çıktı kendime dedim.

Kusura bakmayın biraz gerildim. Yani yine mi masraf çıktı kendime dedim.
"Kendime" mi? Bu mesaj sana yazılmamıştı ki?

Güzel günlerde güle güle kullanın. bisiklette en büyük ve en küçük dişli farkı 22 olan aynakol varsa (mesela 48.36.26) 11.34 ruble kullanabilirsiniz .
Eğer bisiklette 46.30 ikili aynakol varsa anca o zaman deore arka aktarıcı ile 11.36 ruble kullanabilirsiniz

Bu forum ve başlık sayesinde almaya karar verdim, uygun fiyatlı da (7.500 lira) bulunca kaçırmak istemedim ve ben de artık aranızdayım. düzenli bisiklet kullanmaya başlayalı 1.5 yıl oldu. haliyle çocukluktan itibaren kullanıyordum fakat işe gidip gelmek kadar düzenli başlayalı 1.5 yıl oldu. ergenlik zamanından itibaren bianchi snake vardı yıllarca onu kullanıp 2 sene önce salcano astro dağ bisikletini aldım, ikinci el bir üründü arkadaştan aldığım için uygun fiyatlıydı yeni bir şey alana kadar uzun bir süre onunla takıldım.

şuan bisiklet fiyatları uçtukça kararsız kalıp duruyordum. sonunda yapacak bir şey yok diyip t11 aldım bu yıllarca gezip tozmak, işe gidip gelmek için kullanacağım bir bisiklet olacak diye umuyorum.

daha sonra da bütçe ayarlayıp uzun turlar için bir model düşünüyorum. seleyi değiştirdim direkt (sele ayarı yapılmamış halindeyken fotoğraf). şimdilik eldeki boş zillerden birini taktım, yeni çantalar alınana kadar önceki bisiklette fazla olan sele altı ve gidon çantalarını taktım. dün kurulumunu yaptırdım ama o tekerlekten sürtme sesi geliyor ve 8 çiziyor. bugün başka bir yere götüreceğim. bunun dışında hiçbir sorun yok, tipi çok hoşuma gitti. rengi de kaskımla uyuyor. lastikleri bir tık ince ve kalitesiz geldi ama çok anladığım konular değil. ssadece benim önceki lastik çok iri ve sağlam görünümlüydü, tabi o da giderken vuu vuuu vuu şeklinde ses yapıp çileden çıkartırdı.

ilk kullanımdan çok keyif aldım 9 km git 9km gel bir deneyim yaşadım rampa da tırmandım. şuana kadar memnun kaldım umarım hep böyle gider.

WhatsApp Image 2023-04-04 at 09.24.19.jpeg

Bu forum ve başlık sayesinde almaya karar verdim, uygun fiyatlı da (7.500 lira) bulunca kaçırmak istemedim ve ben de artık aranızdayım. düzenli bisiklet kullanmaya başlayalı 1.5 yıl oldu. haliyle çocukluktan itibaren kullanıyordum fakat işe gidip gelmek kadar düzenli başlayalı 1.5 yıl oldu. ergenlik zamanından itibaren bianchi snake vardı yıllarca onu kullanıp 2 sene önce salcano astro dağ bisikletini aldım, ikinci el bir üründü arkadaştan aldığım için uygun fiyatlıydı yeni bir şey alana kadar uzun bir süre onunla takıldım.

şuan bisiklet fiyatları uçtukça kararsız kalıp duruyordum. sonunda yapacak bir şey yok diyip t11 aldım bu yıllarca gezip tozmak, işe gidip gelmek için kullanacağım bir bisiklet olacak diye umuyorum.

daha sonra da bütçe ayarlayıp uzun turlar için bir model düşünüyorum. seleyi değiştirdim direkt (sele ayarı yapılmamış halindeyken fotoğraf). şimdilik eldeki boş zillerden birini taktım, yeni çantalar alınana kadar önceki bisiklette fazla olan sele altı ve gidon çantalarını taktım. dün kurulumunu yaptırdım ama o tekerlekten sürtme sesi geliyor ve 8 çiziyor. bugün başka bir yere götüreceğim. bunun dışında hiçbir sorun yok, tipi çok hoşuma gitti. rengi de kaskımla uyuyor. lastikleri bir tık ince ve kalitesiz geldi ama çok anladığım konular değil. ssadece benim önceki lastik çok iri ve sağlam görünümlüydü, tabi o da giderken vuu vuuu vuu şeklinde ses yapıp çileden çıkartırdı.

ilk kullanımdan çok keyif aldım 9 km git 9km gel bir deneyim yaşadım rampa da tırmandım. şuana kadar memnun kaldım umarım hep böyle gider.

302373 dosyayı görüntüle
hayırlı olsun. Frene bastığınızda hemen lastigi kitliyor mu? Yani ses felan yapmıyor ve direk şak diye duruyor musunuz?

T11 de mitas lastik var üstünde 90 psi kadar diyor kaç basmak lazım ? Ayrıca basınç olceri bir taşınabilir pompa arıyorum ayak pompası var ama kaç basıyor bilmiyorum 100kg ben varım çanta falan da oluyo genelde. Boynuz ve multitool a ihtiyacım var birde bakıyorum sağa sola ama çok anlamıyorum. Bir de garip sesler gelmeye başladı hiç yikamadim daha baya çamur olmuş acaba ondan mı ve son 1-2 sürüşte sanki yalpaliyor stabil düz gitmiyor gibi geliyor sonra olabildigi kadar kendim bakiyorum düzgün gibi geliyor basınç düşük olması ile ilgisi olabilir mi yıkayınca balataydi zincir yağı falan ne gerekiyor bilmiyorum o yüzden biraz tırstım şu ana kadar yıkamaya 😅 son olarak gidonu yükseltmek gerekiyor onun için ne lazım üst vücudum alta göre büyük 45.5 kadro kullanıyorum kollarım falan ağrıyor bisikletten inince

T11 de mitas lastik var üstünde 90 psi kadar diyor kaç basmak lazım ? Ayrıca basınç olceri bir taşınabilir pompa arıyorum ayak pompası var ama kaç basıyor bilmiyorum 100kg ben varım çanta falan da oluyo genelde. Boynuz ve multitool a ihtiyacım var birde bakıyorum sağa sola ama çok anlamıyorum. Bir de garip sesler gelmeye başladı hiç yikamadim daha baya çamur olmuş acaba ondan mı ve son 1-2 sürüşte sanki yalpaliyor stabil düz gitmiyor gibi geliyor sonra olabildigi kadar kendim bakiyorum düzgün gibi geliyor basınç düşük olması ile ilgisi olabilir mi yıkayınca balataydi zincir yağı falan ne gerekiyor bilmiyorum o yüzden biraz tırstım şu ana kadar yıkamaya 😅 son olarak gidonu yükseltmek gerekiyor onun için ne lazım üst vücudum alta göre büyük 45.5 kadro kullanıyorum kollarım falan ağrıyor bisikletten inince

Lastiğin üstünde min-max aralık olarak yazmıyor mu? Normal şartlarda tam ortası iyidir, fazla ağırlık için biraz fazla, yağışlı havada biraz az ama her zaman min ile max arasında.

• Beğen
Tepkiler: -Deniz-
Geri