Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Ruble değişimi

hangi bisikleti kulanıyorsun bilmiyorum ama bir süre megarange 7 ile nispeten sorunun çözülür

• Beğen
Tepkiler: appendix
Scudo
@engin güner , cevabınız için teşekkür ederim. rublem yeni ,amacım 28 olanı 34 yapmak .

Konuyu uyandırıyorum benim arka göbeğim mth-306 sram rublem 9lu ancak vites kolum 10 lu ara viteslerde sorun çıkıyor acaba rubleyi 10 lu yapabilirmiyim bir de aktarıcım 10 dişli desteklermi sram x7

Gerçekten önemli bir konu benimde aktarıcı ve rublemi 9lu sisteme yükseltcem olur mu bilmiyorum

Konuyu uyandırıyorum benim arka göbeğim mth-306 sram rublem 9lu ancak vites kolum 10 lu ara viteslerde sorun çıkıyor acaba rubleyi 10 lu yapabilirmiyim bir de aktarıcım 10 dişli desteklermi sram x7
Rubleniz ve zinciriniz 9 lu demek daha doğru olur. Vites kolunuz 10 lu ruble 10 lu zincir 10 lu olursa sorun olmaz arka aktarıcıyı ince ayarla sorunsuz kullanabilirsiniz, ön aktarıcı ve aynakol için de değişime gerek olmayabilir H ve L vidaları ile ince ayar yaparsanız sorunsuz kullanabilirsiniz.
Gerçekten önemli bir konu benimde aktarıcı ve rublemi 9lu sisteme yükseltcem olur mu bilmiyorum
Ruble, kol ve zincir üçlüsü kesinlikle olmazsa olmaz aynı vites oranları gerektirir, çünkü rublenin dişli aralıkları dişli sayısı arttıkça inceliyor, haliyle zincir de inceliyor. Vites kolu 9 kez çekerken rublenin 8 li olması da sorun olur bir vites boşa düşer(H,L vidası ile boşa düşmeyi halledebilirsiniz ama önermem). 8 li 9 lu hatta 10 lu sistemler özellikle 2. Elde uygun fiyata bulunabiliyor(özellikle zinciri 0 alın, ikinci ele sakın bulaşmayın)

• Beğen
Tepkiler: makaram
@Kerim Özal göbek ile ilgili bir sorun olmaz değil mi birkaç yerde göbeğin uymayabileceğini okudum

@Defcoon Sram MTH-306 arka göbek 8-9 vites yani zaten sınırdasınız. En kolay çözüm 9lu bir kol almak şunun gibi;

(link)

@Kerim Özal göbek ile ilgili bir sorun olmaz değil mi birkaç yerde göbeğin uymayabileceğini okudum
Evet o konuyu atlamışım, kusura bakmayın, göbeğinizi internetten araştırıp kaç uyumlu olduğunu bulabilirsiniz, büyük ruble olana(freehub) küçük ruble pul yardımıyla oluyor ama 9 lu göbeğe 10 lu ruble takılamaz.

Merhaba arkadaşlar benim de ruble ve aynakol değişimiyle ilgili sorum olacakti 9lu aynakol 8li ruble ile uyum sağlar mı

Bisikletim whistle 21 vites. Değişiklik yapacagim kısım şöyle; aynakolu 44 34 22 t 9lu ile, rubleyi de 11 34t 8li ile değiştirecem.

9lu aynakola 9lu ruble takmaya karar verdim ancak arka göbek konusunda bilgim yok. lastik ebatı veya fren türü arka göbeği nasil etkiler. hangi model işime yarar.

Bisiklet hidrolik disk 29 inch tekerlek.

Merhabalar,
Kaset tipi rublesi olan bisikletime arka göbek elektrik motoru takmak istiyorum, almayı düşündüğüm motor sadece vidalı tip rubleler ile uyumluymuş.
Elektrik desteği de olacağı için ruble en küçük dişlisini piyasada bulunabilcek en küçük sayıda olandan almak istiyorum, şu ana kadar 12-18, 12-34 gibi en küçük dişlisinde 12 diş olan rubleler görebildim. En küçük dişlisinde 12 den daha az sayıda dişi olan vidalı ruble piyasada var mıdır?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim, sağlıcakla kalın.
Saygılarımla

Merhabalar,
Kaset tipi rublesi olan bisikletime arka göbek elektrik motoru takmak istiyorum, almayı düşündüğüm motor sadece vidalı tip rubleler ile uyumluymuş.
Elektrik desteği de olacağı için ruble en küçük dişlisini piyasada bulunabilcek en küçük sayıda olandan almak istiyorum, şu ana kadar 12-18, 12-34 gibi en küçük dişlisinde 12 diş olan rubleler görebildim. En küçük dişlisinde 12 den daha az sayıda dişi olan vidalı ruble piyasada var mıdır?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim, sağlıcakla kalın.
Saygılarımla
11 li var ama sizin rublede kaç dişli var, kaset rubleden vidalıya geçmek için göbeğinde değişmesi gerekecek.

Arkadaşlar 10 lu göbeği olan jant setime 9lu ruble nasıl takabilirim?

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Shimano rs21 jant için 11/10 uyumlu yazıyor. Sanırım bu iş için spacer kullanılıyor 9 lu ruble için kaç mm spacer kullanıcağım? Bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim. :)

Arkadaşlar bende 9 lu 11 31 ruble var bunu elektrikli sisteme çeviriyorum ve vidalı ruble ile değiştirmem lazım. Ve 7 vites 14 34 ruble taksam başka değiştirmem gereken ne olabilir ruble dışında?

Abilerim ablalarım ve arkadaşlarım benim bir sorum vardı şimdi benim bisiklet triban 100 dik rampalarda zorlanıyorum 7 vitese sahip olduğu için ön aynakol 44 arka ruble ise 12-28 ben şöyle birşey düşündüm acaba mümkün müdür ? 8 li 11-40 ruble var ben bunu alsam 11 olanı çıkarsam 13-40 lı kullansam olur mu ? ya da aradaki 13 ü çıkarsam vesaire böyle bir işlemle kullanabilir miyim ? şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim :)

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
Abilerim ablalarım ve arkadaşlarım benim bir sorum vardı şimdi benim bisiklet triban 100 dik rampalarda zorlanıyorum 7 vitese sahip olduğu için ön aynakol 44 arka ruble ise 12-28 ben şöyle birşey düşündüm acaba mümkün müdür ? 8 li 11-40 ruble var ben bunu alsam 11 olanı çıkarsam 13-40 lı kullansam olur mu ? ya da aradaki 13 ü çıkarsam vesaire böyle bir işlemle kullanabilir miyim ? şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim :)
Vidalı rubleyi dişli eksilterek kullanabiliyor musunuz bilemiyorum. Pimleri uygun olmayabilir.
Eğer yapılabiliyorsa bile 7li rubleler vidalı 8liler ise genelde kasetli olduğundan değişim için 8li vidalı ruble bulmanız gerekir bunun için. Ayrıca rublenin nihai kalınlığının da değişmemesi gerekir.

Belli yaşın altında 11 ve 12li rubleler kullanılamadığından genç yarışçılar bu dişlileri çıkarıyorlar. Ama tabi onlarınki hep kasetli ruble. En küçük dişliler zaten ayrı oluyor. Kilit halkasıyla tutturuluyor.

@undefined demek istediğim 8 li kaset ruble alıp ilk dişliyi ya da 2. dişlisini sökmek

Geri