Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Ruble değişimi

Scudo
@samet42 nasıl anlayabilirim hangisi olduğunu ?

@undefined baktım kaset rubleymiş aktarıcım uzun bacaklı olduğu için değiştirmeme gerek yok diye düşünüyorum

O zaman yapılabilir. Aktarıcı kafi geliyorsa problem yok ama zincir muhtemelen kısa gelecektir. Bakla ilave veya değişim gerekebilir.

O zaman yapılabilir. Aktarıcı kafi geliyorsa problem yok ama zincir muhtemelen kısa gelecektir. Bakla ilave veya değişim gerekebilir.
Yapilabilir diyorsaniz, 8li rubleden 1 disli aldinizmi aradaki boslugu nasil kapatacaginida söylerseniz cok iyi olur. Tahminimce arkadas pek anlamiyor.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Mevcut body 7 li uyumlu olduğu için 8 li rubleden bir dişli eksildiği zaman arada bir boşluk kalmayacaktır.

11-28 kaset dişli ile çalışmak için tasarlanan bir arka aktarıcının 40T kaset ile uyumlu olmasını beklemek de ne bileyim :bsmagryr:. 7'li sistem olduğu için MTB aktarıcıları ile değiştirebilir, gerekirse wolftooth uzatıcı kullanabilirsiniz.
@samet42

8'li sistem ve 7'li sistem kasetler aynı boyda freehub gövdeye takılır. Birinin 8'li olmasının nedeni diş aralıklarının daha dar olmasıdır. Aradan bir dişli çektiğinizde 7'li sistem olmuyor maalesef.

Öyle olsaydı kafamıza göre dişli ekleyip çıkarır 8-9-10 Allah ne verdiyse uyarlardık.

Mevcut body 7 li uyumlu olduğu için 8 li rubleden bir dişli eksildiği zaman arada bir boşluk kalmayacaktır.
Ozaman 8liyi takmak istese genis gelecek öylemi? Yani biraz mantikli düsünmek lazim ;) , hersey öyle kolay degil malesef.

• Beğen
Tepkiler: phrygian
Daha büyük dişlili, hatta Megarance dişlili 7'li bir ruble bulamaz mısınız?
Yokuşlarda size daha fazla kolaylık sağlar.

• Beğen
Tepkiler: OB_Tolga
@Cemal Ç. Kaset rublenin megarenge dişli modeli bulunmuyor.
@Murat Cömez elbette shimano uyumlu kaset body 7 li ise 8-9-10-11 li kaset rubleler geniş geldiği için üst kapak yivlenmeyecektir. Ama mevzu zaten 7 kullanacağı için 7 li ve 8 li dişlileri aynı genişlikte olduğu için bir diş eksiltildiği için bir boşluk kamayacaktır.Mevcut hub 8 li ise spacer kullanılması gerekir.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
olmaz, kaset rublelerin hepsi (11'i bilmiyorum) vites sayısına bakılmaksızın aynı genişlikte. yani sayı arttıkça genişlik artmıyor, sistem sıkıştırılıyor. yani 8den bir diş atınca arada kalan boşluk için spacer gerek, ama bu sadece ruble montajı meselesini çözer. bu sefer de 7li aktarıcının çalışma aralığı ve 7li kolun çekme oranı bir dişli eksilmiş 8li rublenin çalışma aralığına uymayacak, onun ve vites kolunun da değişmesi gerek, yani tüm sistem değişecek.

• Beğen
Tepkiler: Sadettin Z.
@Murat Cömez elbette shimano uyumlu kaset body 7 li ise 8-9-10-11 li kaset rubleler geniş geldiği için üst kapak yivlenmeyecektir.
Dogrudur üstat, ben ögrenmek anlaminda sordum bildigimden degil tabiki. Iyiki varsiniz da kasettin rublenin 8li yi 7li olarak takmanin yollarini ve ne oldugunu ögreniyoruz.

@Murat Cömez tabi öğrenmenin yaşı yoktur.
Tabiki ögrenmenin yasi yoktur. Sizden ricam forumdan bilgilerinizi eksik etmeyin, sahsen ben de sizin gibi prof. bilgilere sahip olmak istiyorum ve sizin gibi bilgili kisilere ben ve forumun ihtiyaci var.

Konyaya saygilar üstadim.

• Beğen
Tepkiler: SametUYNDRN
@Cemal Ç. megarange ler 14-34 dişi oranına sahip ondan böyle birşey düşündüm 11-40 8 li rubleden 11 veya 13 ü çıkarmayı ama olmuyormuş maalesef :(

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
Bir süredir foruma girmiyordum, pek bir şey değişmemiş.
Inanin dün geceden beri merak ediyorum, 20 günlük üye olarak bu süre icinde ne gördünüzde neyin degismesini bekliyorsunuz? Yazarsaniz belki forumda istediginiz degsiklikler olabilir.

("Bir süredir foruma girmiyordum") Kayidiniz 8 Aralik ve 15. 16. Aralik, 26 Aralik cuma günü ve 27Aralik girmissiniz. ;) :kötü:

Inanin dün geceden beri merak ediyorum, 20 günlük üye olarak bu süre icinde ne gördünüzde neyin degismesini bekliyorsunuz? Yazarsaniz belki forumda istediginiz degsiklikler olabilir.

("Bir süredir foruma girmiyordum") Kayidiniz 8 Aralik ve 15. 16. Aralik, 26 Aralik cuma günü ve 27Aralik girmissiniz. ;) :kötü:
Eski üyeyim, bir süredir forumdan ayrılmıştım, bu ay tekrar kayıt oldum. Ve gördüğüm gibi her şey aynı😅
Adam üşenmemiş benim foruma ne zaman girdiğimi araştırmış, ilave bir yorumda bulunmak istemiyorum.

Eski üyeyim, bir süredir forumdan ayrılmıştım, bu ay tekrar kayıt oldum. Ve gördüğüm gibi her şey aynı😅
Adam üşenmemiş benim foruma ne zaman girdiğimi araştırmış, ilave bir yorumda bulunmak istemiyorum.

Yine bu nickle forumda insanlara yardımcı olan öğrenci bir arkadaşımızdın yanlış hatırlamıyorsan. Fixie'lerde Ali abiden sonra benim gördüğüm en bilgili kişiydiniz forumda.

• Beğen
Tepkiler: Kadir İLBAY
Geri