Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Sedona bisiklet tavsiyeleri

MERhaba Abilerim kardeşlerim BEn Sedona ları çok beyenıyorum ben hem atlıyıp zıplıcak hem kullanımı rahat çok iyi Full bir bisiklet arıyorum Sedona olması şart degil kısmetse bu yaz alıcam bana neyi önerirsiniz
Şimdiden çok teşekkür ederim :)

Scudo
bütçeni ve ihtiyaçlarını/beklentilerini daha net belirtirsen, yardımcı olabiliriz. "kullanımı rahat full bisiklet" veya "atliyip ziplicak bisiklet" gibi katagoriler mevcut değil.

örneğin düzgün asfalt yollarda uzun yol yapacağim dersen ayri, şehrin içinde bozuk asfaltta kullanicam evden okula/işe gidip gelicem dersen ayri, haftasonlari hem asfalt hem hafif arazide beni üzmeden gezdirip haftaiçinin stresini attiracak bisiklet dersen ayri, dağ tepe bayır çayır orman dolaşicam dersen o farklı, daha bu çok uzar gider bir liste şeklinde yapilabilir. kısacası çok farklı amaçlar için çok farklı bisikletler var, bu amacı ve elinde olan parayı bize söylemezsen doyurucu ve tatminkar bir cevap alamazsin.

Bütçe,kullanım tarzı vb. hakkında daha fazla bilgi verirsen , daha çabuk yardımcı oluruz ;)

Ayrıca boy ve kilo bilgilerini de alalım:)? Teşekkürler

Çok Teşekkür ederim :)
Boy 1.80 Kilo 78 bühçem 500-600 Civarı olucak
öncelikle ön arka Disk Fren ve İyi bir Süspansiyon olucak en önemlisi bunlar Ben genellikle Asfalltta Bozuk yollarda VE örnegin kaldırımlardan atlıyacagım saglam bir bisiklet beni üzmiyecek bazende hareket yapmak açısından böyle bir bisiklet arıyorum peki size göre istanbul yolları için en dosgru bisiklet nedir

Öncelikle o fiyata ancak mekanik disk frenli bir bisiklet alabilirsin ki buda pek tavsiye edilmiyor V fren işini fazlasıyla görecektir.

Sedona 711 veya amoeba hussar ı düşünebilirsin

herkese slm arkadaşlar kısaca kendimi tanıtayım ist. doğumluyum yaşım 22 şu an adapazarında yaşıyorum bu yaz bisiklet almak istiyorum kullanmayalı 6-7 sene oldu şu an birazdaha prof spor amaçlı ve işe gidip gelmek için kullanacağım yada arada bir araziye çıkacağım bir bisiklet almaya karar verdim sanırım en uygunu mtb birkaç gündür araştırıyorum gördüklerim karşısında şaşırıp kaldım açıkçası bu piyasayı hiç incelememiştim markalar ve modeller karşısında çok yabancıyım 500 en fazla 600 ytl yi aşmayacak şekilde bisiklet tavsiyelerinizi bekliyorum ayrıntıya girerseniz sevinirim fren ve vites sistemi hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum sakaryada bu tarz bisikletler yok mağazalara baktım hep demir aletler var sadece castello mustang bulabildim sizce nasıl 450 ytl verilirmi bianchi bayii leri istediğim modeli getiremiyorlar orion düşünmüştüm fakat siparişi kıştan vermek gerekiyormuş yani istanbuldan almak zorundayım sanırım tavsiye edebileceğiniz bisikletçiler nerelerdedir kadıköy delta bisiklet önerenler oldu 589 ytlye corratec ler var sizce nasıl şimdiden teşekkür ederim

ankara erdoğanlar bisiklet sana iyi bi tavsiye olur sanırım,sitelerini de girip incele,siparişini istediğin yere de gönderirler.
bisiklet konusuna gelince giriş için sedona borla ve sedona 711 iyi bir seçim senin için ideal.
biraz daha fiyat konsunda çıkarım diyorsan trek'in giriş seviyesi için modellerine bakabilirsin.
daha tecrübeli arkadaşlar var onlar sana daha ayrıntılı bilgi verirler zaten

Sedona Borla gibi bisikletlere bakabilirsiniz.Corratec'te iyi bir markadır.Ama o fiyata en iyi bisiklet Sedona Borla ve 711 diye düşünüyorum ;)

Merhabalar, Öncelikle alacağın bisiklet 26" bir dağ bisikleti veya 28" bir hibrid olmalı bence. Ama araziye girerim diyorsan 26" daha uygun olur. Belirttiğin rakama Sedona, Corratec, Geotech gibi markaların bisikletlerini alabilirsin. 8 li sistem bir vites sistemi olabilir. 9 lu sistemi o fiyata alamazsın sanıyorum. Bir de V fren li bir bisiklet almalısın. Hidrolik disk fren zor koşullarda kullanmayacaksan gerekli değil ve zaten o bütçeyle alman mümkün değil. Bir de ön amortisör olacak bisiklette. Ucuz ama iş görecek bir maşa almalısın.
Bu sitede en üstte reklamı olan bisiklet firmaları ile telefonla görüşürsen en uygun alternatifleri onlar sana sunacaktır. Sedonalar çok iyi bir alternatif bence. Şimdiden hayırlı olsun bisikletin.

tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim su an ikinci el bir bisiklet buldum karbon kadro vitesler shimano xt serisi v fren sistemi var ama aleti görmedim açıkçası edkişehirde sahibi burada bir tanıdığım 1000 ytl 3 taksitle ödeme kolaylığı sağlıyor bütçemi biraz zorluyor ama taksitli olması biravantaj benim için aletin diğer parçaları hakkında bilgim yok ağırlığı 11 kg fiyat iyimi sizce

Karbum kadro ve XT donanım varsa gerçekten o fiyat çok çok iyi. O ağırlık ve fiyat için kadro karbon olmayabilir bence.
Önemli olan kadronun markası nedir, nasıl kullanılmış, vuruğu çiziği var mı? Karbon kadronun ezik kırık yeri olmaması lazım. Bir bilenle beraber görmeden almayın.

@Teberus

abi tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim 3 gün önce sirkeci aslı bisikletten merida tfs 100 v aldım yorumlarsanız sevinirim fiyatı 700 lira nakit size birkaç sorum olacak asfaltta 35 yaptım en fazla antrenmansızım ama bu normalmi sizce lastik havasının hıza etkisi nedir arka lastiğimin hava ölçüsü nasıl olmalı birde 0.50 lastik taksam şehir içi için daha uygun olurmu kullanımı ne derece etkiler şimdiden teşekkür ederim.

teknik özellikler :

Kadro MATTS TFS-Comp-V

14-16-18-20-22

Renk 1 White Flame 2. Team Flame

Maşa SR XCM-H-LO 80 Lockout

Fren LINEAR 70

Zincir Shimano CN-HG50

Aynakol Shimano M311 42-32-22 CG

Ön Vites Shimano M310 34.9 T-Swing

Arka Vites Shimano Deore Top Normal

Arka Dişli Shimano CS-HG40-8 11-32

Gidon XM Speed CEN 31.8 Flat 600

Boğaz XM Speed CEN 31.8 17

Ön Göbek Alloy QR

Arka Göbek Shimano RM30-8

Pedal XC Steel

Jant Alex Adventurer Black/NC

Sele XM XC ( Team Design )

Sele Borusu XM Speed SB20 31.6

Vites Kolu Shimano EF50-3s

Lastik MERIDA RACE 2.1

öncelıkle bısıkletın hayırlı olsun kardeş bısıkletın parcalarını inceledıkce normal gıbı sadece arada fark kadro merida olması kardeşim bısıkletın toplam ağırlığı sanırım 13.5 ile 14 kılo gıbı gelır yanı bıraz daha ıyı bır bısıklet alabılırdın bu konuda fazla yorum yapamam ustalarımız daha ıyı bilir sen memnunsan zaten sorun yoktur kardeşim bol pedallar dilerım....

711 v modelinde ayaklık standartmıdır yoksa ilave olarakmı takılır tandem bisikletten 711 almayı düşünüyorum arıca ayaklık ve çamurluk şart gibi ama sağlamı iyisi varmııdır?

ilave olarak takılır,sana yakın olan bi bisikletçiye gidip orda görmen ve danışman iyi olur

711 de çamurluk hoş durmaz diye düşünüyorum sonuçta mtb, city bike değil

2 aylık araştırmalarım sonucu bisiklet aldım

salcano astro alacaktım dolaştım bisikletcileri bulamadım

önce doğubanka gittim salcano bulamadım bianchi ye baktım wapı tavsiye etti satıcı 450 ytl bisiklet güzel görünüyor ama forumda bianchi yaramaz dedikleri için biraz dolaşayım dedim

yine aynı yerde sedona ya baktım borlanın yanlızca 16 kadro kalmıs 410 ytl adamlar hiç ilgilenmedi sanki ben onlara satıyorum bisikleti oda küçük geldi gözüme almayacaktım eve dönüyordum ümraniyede bayi varmı diye int cafede baktım üsküdarda varmış sedona bayi aradım 20 kadro var dediler gözümle göreyim bisikleti dedim gittim satıcı çok ilgili davrandı sağolsun her türlü bilgiyi verdi borladan vazgeçtim sedona 711 aldım bisiklet çok hoş

fakat şunu anladım istanbulda trafikte bisiklet kullanılmaz üsküdardan ümraniyeye gelene kadar acaip zorlandım

sonuç
bende sedonacıyım artık bianchi wapla salcano ile gerçekten karşılaştırılmıyor hele hele beldeyama bisan felan volvonun yanında tofaş gibi kalır diyimde anlayın harbi iiymiş tavsiye ederim ama gitti 550 ytl inşallah memnun kalırım

Hayırlı olsun yeni bisikletiniz .
Az daha yanlış yapıyormuşsunuz :)
Verdiğiniz kararla iyi bir başlangıç yapmış oldunuz bisiklet alemine , tebrikler .
Güzel ve bol pedallı günler dilerim , güle güle kullanın bisikletinizi . . .

• Beğen
Tepkiler: tamerbasaga
Geri