Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

Arkadaşlar merhaba,
katlanır bisiklet alacaktım ama toplu taşıma malum dönemde kullanmayacağımdan şehir bisikletine karar verdim. Bisiklet bilgim yok, tiplerine bakıp sevdiğim 5 bisiklet linki bırakacağım parça kalitesi vs hangisini önerirsiniz fikrinizi almak istedim. 1.76 boyundayım ve 76 kiloyum. kullanım amacım şehir içi gezinti, kullanım sıklığım canım sıkıldığında atlayıp dolaşacağım tarzda olacak. belki haftada 1 gün 10km lik (git gel 20) dost ziyaretine bununla giderim bilemiyorum.

şu bisikletlerden hangisini alayım sizce? attırıcı, ruble vs parça kalitesi açısından hangisi tercih edilmeli yani?

1- Kron RF 100 28 Jant Şehir Bisikleti
2- ÜSKÜP 700 MAN SALCANO
3- 2843 MONTANA 2D ÜMİT BİSİK.
4- CITY FUN S 70 V R SALCANO
5- CARRARO 28" ACTIVE 280 21-Vites V Fren

Scudo
Arkadaşlar merhaba,
katlanır bisiklet alacaktım ama toplu taşıma malum dönemde kullanmayacağımdan şehir bisikletine karar verdim. Bisiklet bilgim yok, tiplerine bakıp sevdiğim 5 bisiklet linki bırakacağım parça kalitesi vs hangisini önerirsiniz fikrinizi almak istedim. 1.76 boyundayım ve 76 kiloyum. kullanım amacım şehir içi gezinti, kullanım sıklığım canım sıkıldığında atlayıp dolaşacağım tarzda olacak. belki haftada 1 gün 10km lik (git gel 20) dost ziyaretine bununla giderim bilemiyorum.

şu bisikletlerden hangisini alayım sizce? attırıcı, ruble vs parça kalitesi açısından hangisi tercih edilmeli yani?

1- Kron RF 100 28 Jant Şehir Bisikleti
2- ÜSKÜP 700 MAN SALCANO
3- 2843 MONTANA 2D ÜMİT BİSİK.
4- CITY FUN S 70 V R SALCANO
5- CARRARO 28" ACTIVE 280 21-Vites V Fren
Listeye Mosso 2021 Mdm eklenebilir

gümrük vergisi artışı ile ilgili mesajlar var forumda 1 hazirandan itibaren diye.

bende biraz baktım ama 1 hazirandan geçerli bir gümrük artışı bilgisi bulamadım. konu hakkında bilgisi olan var mı?

eğer böyle birşey varsa fiyat artışına göre rotayı Mosso 2021 Mdm 'den, Bisan 8400'e çeviririm.

gümrük vergisi artışı ile ilgili mesajlar var forumda 1 hazirandan itibaren diye.

bende biraz baktım ama 1 hazirandan geçerli bir gümrük artışı bilgisi bulamadım. konu hakkında bilgisi olan var mı?

eğer böyle birşey varsa fiyat artışına göre rotayı Mosso 2021 Mdm 'den, Bisan 8400'e çeviririm.
Mosso ithal marka sayılmaz hocam. Bildiğim kadarıyla Bisan ile benzer şekilde Türkiye'de montaj yapılıyor. Bisan trx8400 full altus setli ve disk frenli. Ben sizin yerinizde olsam trx8400 ü incelerdim.

Mosso ithal marka sayılmaz hocam. Bildiğim kadarıyla Bisan ile benzer şekilde Türkiye'de montaj yapılıyor. Bisan trx8400 full altus setli ve disk frenli. Ben sizin yerinizde olsam trx8400 ü incelerdim.

8400 güzel alet
de
üretim olmayınca piyasada yok, haziranda gelecek diyor bayiler,
bakalım...

bu arada 8400 güzel alet ama, 2021 ile arasında 900tl ye yakın fiyat farkı var, tabii komponentler farklı fren sistemi farklı ama fark da az değil.

gözümle görüp içime sinerse biraz da pazarlık edebilsem -ki pek pazarlığa yanaşmıyor satıcılar- almak isterim tabii.

ekleme:

tabii bir de bisan da kadro olarak 50 lik kadro da var.

175 boy 80 cm bacak ölçüsü için 46 mı 51 mi karar veremezken 50 kadro ortada kalıyor alıp geçilebilir belki de ;)

• Beğen
Tepkiler: NoCycling
@kocaballı Kadro boyunu bayide denemenizi tavsiye ederim Bisan için. Kadro boyları yol bisikletine benzer şekilde verilmiş gibi geliyor bana. Neden 2 ser 2 ser yükseldiğini çözemedim.
Bisan aradaki farka uzun vadeli değer gibi. Set ve disk frenden kaynaklanan farkla birlikte rublesi 11-34 dağa taşa tırmanır. Ayrıca 27 vites dişli oranları da üzmez. Nakitte %10-15 arasında indirim alırsınız. Kartta ancak %5 civarında olur gibi. Bayilere gelmesine az kaldi, dünya gözü ile görmekte fayda var. 🤣

• Beğen
Tepkiler: kocaballı
@kocaballı Kadro boyunu bayide denemenizi tavsiye ederim Bisan için. Kadro boyları yol bisikletine benzer şekilde verilmiş gibi geliyor bana. Neden 2 ser 2 ser yükseldiğini çözemedim.
Bisan aradaki farka uzun vadeli değer gibi. Set ve disk frenden kaynaklanan farkla birlikte rublesi 11-34 dağa taşa tırmanır. Ayrıca 27 vites dişli oranları da üzmez. Nakitte %10-15 arasında indirim alırsınız. Kartta ancak %5 civarında olur gibi. Bayilere gelmesine az kaldi, dünya gözü ile görmekte fayda var. 🤣
Ne zaman gelirki bi bilginiz varmı

• Üzgün
Tepkiler: NoCycling
Trx8400 güzel makine, fiyat performans ürünlerinden biri, aralık gibi sorduğumda nisan ayında dağıtacaklardı. Bende Legarda 1927 aldım. İkisi de aynı sayılır. Eğer hala bayilerde yoksa, Legarda 2027 bakın derim. Her geçen gün bir kayıp, bir an evvel rüzgarı yüzünüzde güneşi ensenizde hissedin 😀

• Beğen
Tepkiler: kocaballı
hayırlı bayramlar, 1500-2000 arası şehir arada bi dağa kaçıp kamp yapacağım bi bisiklet arıyorum, mosso legarda uygun mudur 2.el çantalı gidonlu bulursam bu fiyatlara bence makul, bir de carraronun 730 930 modelleri var aklımda dağ bisikleti nasıl bi seçim yapmalıyım sizce

Trx8400 güzel makine, fiyat performans ürünlerinden biri, aralık gibi sorduğumda nisan ayında dağıtacaklardı. Bende Legarda 1927 aldım. İkisi de aynı sayılır. Eğer hala bayilerde yoksa, Legarda 2027 bakın derim. Her geçen gün bir kayıp, bir an evvel rüzgarı yüzünüzde güneşi ensenizde hissedin 😀

2027 MSM H 2600 tl fiyatı var, Maşadan dolayı Mosso 1 kg kadar daha ağır o da mantıklı diğer komponenetler ve fran sistemi hemen hemen aynı.

O rakamı verince Mosso yerine Bisan almak daha iyi olur sanırım.

• Beğen
Tepkiler: OİMTR
iyi günler herkese ben de bir bisiklet alayım ne alayım diye bakınırken herkes gibi bu foruma geldim :) iş-ev arası bisiklet için aşırı müsait benim. Bıktım biraz Istanbulda ofisden cıktıgım anda tren gibi trafikte eve gitmekten. Hangisini alayım diye sormak yerine zaten bu soruyu sadece ben sormuyorumdur diye forumun 90. sayfasından itibaren okudum benim anladığım kadarıyla zaten her marka model aşağı yukarı aynı fiyata aynı özellikli ürünü veriyor. Birini diğerinden öne çıkaran en değerli şeyi ağırlık oluyor kağıt üstünde sanki ve 2. olarakda bisiklet alıp çok seversek zaten üstündeki parçaları zamanla yüksek modelleri ile değiştirebiliyoruz sadece değiştiremediğimiz tek şey ağırlığı oluyor o yüzden ben bütçeme göre 3 model belirledim
1. Sedona 410 - 11Kg / Altus parçalı / 2000 TL - - - Bisiklet tecrübem olmadığı için uygun fiyatlı tercihim bu eğer çok seversem zaten aralarındaki 1.000 TL farkla yükseltebilrim diye düşünüyorum.(hidrolik fren , deore vs vs )
2. Peugeot T11 - 11.8Kg / Deore-Altus karışık / 3000TL - - - Aslında bu fiyata çıkarsam tercihim biraz daha verip Bisan almaktır ama ne zaman gelicek diye beklemek biraz yıpratıcı ve bu üründe gayet şık.
3. Bisan TRX 8600 / 12.3Kg / Deore / 3375 TL - - - Kağıt üstünde en güzel en pahalı ürün bundan fazlası zaten bana çok fazla amatör biri için bu bile fazla sadece ne zaman geleceği belli değil :)

Legarda 2021 ve Sportive 328/327 ye de baktım sportive ağırlığından ötürü geride kalıyor çok az bilgi bulabildim bulduklarım 14Kg civarı diyor. Legarda ise hirdolik frenlisi 13.25Kg V-frenlisi 12.20 KG fiyatları da çok uygun sedona ile arasında 1.2Kg fark var kalan parçaları aynı gibi ve 400 TL fark bu değer mi değmez mi tamamen gidip görüp ısınmakla alakalı sanırsam :)
Salcano city life V ye de baktım Sedona/Legarda 2021 den parça olarak 1 tık önde Acera kullanmış fakat ağırlığını 12.8Kg. 2550 TL fiyatı var değmiyeceği taraftarıyım 550 TL sedonaya veya 1000TL legardaya eklesem daha üst seviyeye bile getiririm gibi geldi.

Bu kadar araştırdıktan sonra emin olduğum tek şey var hiçbir marka kazıklamıyor hiçbir marka 3liraya 5köfte vermiyor konuştuğumuz şeyler %1 fark ettirecek şeyler binmek istiyorsak mağazaya gidip alıcaz gerisi fasa fiso. Şuan kafamın özeti bu eklemek istediğiniz veya yanlış düşündüğüm konu varsa düzeltirseniz sevinirim.. teşekkür ettim şimdiden

Ek: Sedona 410 bulmak o kadar kolay değil Istanbul/kadıköy bölgesinde olmama rağmen gidip görebileceğim mağaza bulamadım yakınımda ki burada Kızıltoprak motosiklet ve bisiklet satan dükkanların mekanıdır internetten bulup direk gitmek istedim ama olmadı olmassa gidip soracağız

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba, 15 sene sonra ilk bisikletimi alacağım, ikinci el Merida crossway 900 almayı düşünüyorum, 1.76 boy 79 cm bacak boyu 73 kg kadro boyu ne olmalı. Araştırma yaptım ama farklı ölçüler çıkıyor hep. Bir de her markada farklı ölçü çıkıyor. Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba, 15 sene sonra ilk bisikletimi alacağım, ikinci el Merida crossway 900 almayı düşünüyorum, 1.76 boy 79 cm bacak boyu 73 kg kadro boyu ne olmalı. Araştırma yaptım ama farklı ölçüler çıkıyor hep. Bir de her markada farklı ölçü çıkıyor. Şimdiden teşekkürler.
Binmeden alma 👍

Hocam bende aynı şekilde farklı sonuçlar alıyorum çünkü boydan çok bacak boyu asıl mesele ve ben senin gibi 176 boyunca 80 kiloyum ve ben de sürekli farklı görüyorum galiba en temizi 1 bisiklet satıcısına gidip uygun olanı bulup sonra hangi marka olursa olsun universal olduğu için rahatça almak. Etrafında elbet 1 bisikletçi vardır :)

Ama sorun şu ki, bisikletçiye de gitsem neye göre alacağımı bilmiyorum. İzmir'de her marka satan bayi vardır ama, binince neye dikkat edeceğimi bilmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: CIPTIS
Arkadaşlar Kron TX 150 (kilitlenebilir maşa, v fren) ile mosso legarda 2021 msm v arasında kararsız kaldım. mosso 21, kron ise 24 vites. Kullanım amacı hafif arazi, toprak, çakıllı yol ve asfaltla şehir içinde kullanacağım. Hangi bisikleti tercih etmeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

beyler merhaba yeniyim kron xt100-xc150-xc250 hangisini almalıyım şehir dağ ve uzun yol kullanımları için yardımcı olurmusunuz. hoplama zıplama akrobasi yapmıcam ama ormana bayıra çıkacağım arada belki sıkça. en büyük hassasiyetim beni dağdada götüreceğine inandığım bu bisikletlerden birini aldığımda beni yokuşlarda çok yormaması, yormasından tedirginim seçimimi ona göre önemsiyorum. 2.el baktığım hepide kilitsiz maşa malesef kilitli denk getiremedim. xt100 28lastik diğerleri 26

Geri