Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

Merhabalar;

Geçtiğimiz haftalarda 1550 TL'ye ikinci el satın almış olduğum Mosso Legarda 2024 Msm V bisikletimi 2400 TL sattım ve burdan gelen tutarın üzerine ekstra para ekleyerek 2964 TL'ye Mosso Legarda 2124 Msm HD modeline ön sipariş verdim. Bisikletin ay sonuna kadar tarafıma teslim edileceği paylaşıldı.

Sormak istediğim bir kaç konu var.

1. Bu fiyata daha iyi bir ürün alabilir miyim?
2. Fren sistemi olarak V fren yerine hidrolik fren sistemini tercih ettim, V fren ile HD fren sistemi arasında 300 TL'lik bir fark vardı bu farkı vermeye değer mi? Bu konuda görüşlerinizi merak ediyorum.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim 🙏

Ürün rengi:Siyah-Kırmızı
Ön sipariş verdiğim bisiklet aşağıdaki gibidir.

https: // www. pedalturk.com/urun/mosso-legarda-2024-msm-hd-fren-2020-sehir-bisikleti

Scudo
Birinci sorunuzun cevabını bilmiyorum. İkinci sorunuzun cevabı ise bence evet. Bindiğim hiçbir bisiklette hidrolik diskin fren konforunu bulamadım. Tabii ki çok kaliteli V veya cantilever frenler var ancak işin bir de bütçe boyutu var.

Hidrolikte yeniyseniz bir uyarı yapmak isterim. Uzun inişlerde frenleri mutlaka soğutmalı ve idareli kullanmalısınız. Soğuma alanı jant çevresi kadar geniş olmadığından ısı büyük problem oluyor. Bir kez başıma geldi, ayağımı çocukluktaki gibi arkaya atarak güç bela durduğumda disklerim turuncu-bakır arası bir renk almıştı.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
@mariokaldato çok teşekkür ederim. Merida'yı bulamadım, zira bir süredir bisiklet getirmedikleri bilgisini öğrendim ithalatçı firmanın. Bu arada Specialized'ın fiyatı da biraz arttı, bu hafta yüksek ihtimalle onu gidip alacağım.

İlginiz için tekrar teşekkür ederim.

• Beğen
Arkadaşlar herkese iyi forumlar öncelikle.
Sıfır fiyatları çok fazla olduğu için ve de üretim sınırlı olduğu için 2. ele yöneldim.
Uzur turlar için başlangıç bisikleti aradım ve Bugün 2017 model Carraro 221 için pazarlık yaptım fiyat 1500 tl.

Özellikleri ise ;

Vites sistemi SHİMANO TOURNEY
Lastikler : Mischelin
Ayarlı gidon boğazı var.
kilitlenebilir amörtisör.

bisiklet çok az kullanılmış. yaklaşık 4-5 ay kadar. sonrasında yatmış. viteslerine baktım sorunsuz. ufak bir vites ayarı gerekebilir.
lastikleri iyi ama sonra değiştirmek gerekebilir.
faturası kitapçığı vs hepsi var.
fotoları yükledim.

SİZCE BU FİYATA İYİ Mİ ?
Hocam sizin de görüşlerinizi alabilirsem @mariokaldato

Dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    925,7 KB · Okunma: 76
  • Adsız1.png
    Adsız1.png
    922,6 KB · Okunma: 74
Arkadaşlar herkese iyi forumlar öncelikle.
Sıfır fiyatları çok fazla olduğu için ve de üretim sınırlı olduğu için 2. ele yöneldim.
Uzur turlar için başlangıç bisikleti aradım ve Bugün 2017 model Carraro 221 için pazarlık yaptım fiyat 1500 tl.

Özellikleri ise ;

Vites sistemi SHİMANO TOURNEY
Lastikler : Mischelin
Ayarlı gidon boğazı var.
kilitlenebilir amörtisör.

bisiklet çok az kullanılmış. yaklaşık 4-5 ay kadar. sonrasında yatmış. viteslerine baktım sorunsuz. ufak bir vites ayarı gerekebilir.
lastikleri iyi ama sonra değiştirmek gerekebilir.
faturası kitapçığı vs hepsi var.
fotoları yükledim.

SİZCE BU FİYATA İYİ Mİ ?
Hocam sizin de görüşlerinizi alabilirsem @mariokaldato
Hocam başlangic icin is gorur. Ama ayni fiyat bandinda mumkunse düz maşali bir model bakin derim. Ama beğendinse al tabi gayet yeterli başlamak icin :)

Birinci sorunuzun cevabını bilmiyorum. İkinci sorunuzun cevabı ise bence evet. Bindiğim hiçbir bisiklette hidrolik diskin fren konforunu bulamadım. Tabii ki çok kaliteli V veya cantilever frenler var ancak işin bir de bütçe boyutu var.

Hidrolikte yeniyseniz bir uyarı yapmak isterim. Uzun inişlerde frenleri mutlaka soğutmalı ve idareli kullanmalısınız. Soğuma alanı jant çevresi kadar geniş olmadığından ısı büyük problem oluyor. Bir kez başıma geldi, ayağımı çocukluktaki gibi arkaya atarak güç bela durduğumda disklerim turuncu-bakır arası bir renk almıştı.
Çok teşekkür ederim hocam 🙏

• Beğen
Tepkiler: Cihan Ali
@mariokaldato teşekkür ederim üstad. düş maşalı modellere bakıyorum. amörtisör değişimi vs yapsam fiyat çok artacak çünkü.

Yardım lütfeeeen. Merhabalar, aranıza yeni katıldım ☺️ Spor amaçlı ve keyfi sürüş için, B'twin Elops 120 Alçak Kadro Şehir Bisikleti aldım, çok da severek almıştım. Burdur'da yaşıyorum, öyle çok yokuşlu bir yer değil burası ama düz yolda hafif bir eğimde bile çok zorlanıyorum. İade etsem mi diye düşündüm ama butceme uygun isimi gorecek ne alabilirim, aldığımda da ayni sorunu yasar miyim diye korkuyorum. Bir de ben 1900e aldım su an artmış 2300 olmuş fiyatı. Decathlon yorumlarında biri 6 vitesi söküp 24 vites taktığını ve yokuş bile çıktığını yazmış. Vitesi yukselttirsem olur mu sizce. Lütfen yol gösterin bana 🙏

@Zdylmz
Kullandığınız bisiklet tek yaprak aynakolu olan bir model. Ancak üreticinin sitesinde ne aynakolun ne de rublenin dişli sayıları yer almıyor. Dolayısıyla aynakol ruble dişli oranı hakkında fikir sahibi olamıyoruz. Bundan dolayı da, bunlarda değişim yapmanızın olumlu bir katkısı olur mu bilemiyorum.
Üşenmez de aynakolun dişlilerini sayıp bir de rubledeki en küçük ve en büyük dişlilerin sayılarını söylerseniz fikir yürütülebilir.

Selamlar. Geçen sene stok problemi sebebiyle alamadığım bisikleti bu sene alacağım. Gün be gün stok takibindeyim, hem de aylardır.

İki model arasında kaldım, ikisinin de kendince artı ve eksileri var.

Bisan TRX 8400 ve Mosso Legarda 2124 MDM H

Bisan için bazı yerlerde mekanik disk ibaresi gördüm. Öyleyse direkt elerim. Bisan'ın bir kötü yanı da Tourney sistemle gelmesi. Mosso'da Altus var.

Mosso'nun kötü yanı ise 1.2 kg daha ağır Bisan'a kıyasla. Fiyatı da bir nebze daha uygun.

-Aktarıcıların arasındaki fark çok önemli mi sizce?

• Beğen
arkadaşlar bir tavsiye daha isteyecektim sizden (yeni kullanıcı olduğum için link paylaşamıyorum)

carraro 328
mosso 2130 msm h

mosso 9 taksit 4300 tl'ye geliyor carraro için konuşmadım ama liste fiyatı 4000 tl taksitli bir şekilde indirim yaparlar mı bilemiyorum kg olarak da carraro 14 kg mosso 14.5 maşa düz-amortisör olmasını çok önemsemiyorum açıkçası hobi olarak bisiklet sürüyorum aşırı performans arayan bir insan da değilim keyif arıyorum olur da önüme menfez vs çıkarsa diye düşünüyorum amörtisör bu yüzden mantıklı da geliyor.

fakat bir arkadaşın yorumunda carraro'nun tepkilerinin mosso'ya göre daha iyi olduğunu yazdığını okumuştum pedala bastığında gitmesinin, çevirmeyi bırakınca yine gidişinin carraro'da çok daha üstün olduğunu yazmıştı siz ne düşünürsünüz değerli tecrübeli arkadaşlar?

bunların yanında full deore setin avantajını ne kadar görürüm hiç deore (hem de shadow) kullanma şansım olmadı en yüksek altus kullandım şimdiye kadar.

Merhaba
Bianchi Strada 104 28" 21 Vites bisikleti 2200 ₺ ye almayı düşünüyorum , bisiklet hakkında yorumlarınızı ve bu fiyata yakın tavsiye edeceğiniz bisikletler söylermisiz.Değerli yorumlarınızı esirgemeyin lütfen, teşekkürler.

Yardım lütfeeeen. Merhabalar, aranıza yeni katıldım ☺ Spor amaçlı ve keyfi sürüş için, B'twin Elops 120 Alçak Kadro Şehir Bisikleti aldım, çok da severek almıştım. Burdur'da yaşıyorum, öyle çok yokuşlu bir yer değil burası ama düz yolda hafif bir eğimde bile çok zorlanıyorum. İade etsem mi diye düşündüm ama butceme uygun isimi gorecek ne alabilirim, aldığımda da ayni sorunu yasar miyim diye korkuyorum. Bir de ben 1900e aldım su an artmış 2300 olmuş fiyatı. Decathlon yorumlarında biri 6 vitesi söküp 24 vites taktığını ve yokuş bile çıktığını yazmış. Vitesi yukselttirsem olur mu sizce. Lütfen yol gösterin bana 🙏

Sahip olduğunuz bisiklet "dutch bike" diye geçen, çelikten mamul, ağır (17.5 kg), oldukça dik bir oturuş pozisyonuna sahip ve maalesef yokuş toleransı oldukça düşük bir "şehir bisikleti" modeli. Aynakol bilgilerini bulamadım ama rublesi 6'lı 14-28 olarak görünüyor. Çok geniş bir aralık olduğunu söyleyemeyeceğim.

Daha iyi ve teknik cevaplar verenler çıkacaktır ama vitesi yükseltmeye çalışmak astarı yüzünden pahalıya gelecektir. Bu yüzden sanki iade edip Riverside serisine bakmak daha doğru olabilir.

Selamlar. Geçen sene stok problemi sebebiyle alamadığım bisikleti bu sene alacağım. Gün be gün stok takibindeyim, hem de aylardır.

İki model arasında kaldım, ikisinin de kendince artı ve eksileri var.

Bisan TRX 8400 ve Mosso Legarda 2124 MDM H

Bisan için bazı yerlerde mekanik disk ibaresi gördüm. Öyleyse direkt elerim. Bisan'ın bir kötü yanı da Tourney sistemle gelmesi. Mosso'da Altus var.

Mosso'nun kötü yanı ise 1.2 kg daha ağır Bisan'a kıyasla. Fiyatı da bir nebze daha uygun.

-Aktarıcıların arasındaki fark çok önemli mi sizce?
Güncel. Altus setli Bisan'ı da düşünebilirim. Biraz pahalı gibi ama bakalım. Maks 3500 bütçem var :)

Merhaba arkadaşlar. Şehir bisikleti almayı düşünüyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?
Almayı düşündüğüm iki farklı marka-model bisiklet var.

BIANCHI TRAVEL 504 28″ 21V VB 2020 (FİYAT: 2750 TL)
PEUGEOT T16-28 (FİYAT: 2500 TL)

Fiyatı fark etmez. Amortisörlü maşa olsun istiyorum. Siz bunlardan hangisini tavsiye edersiniz?
Teşekkür ederim, selamlar.

Son düzenleme:
Merhaba. Kilo vermek amacıyla bisiklet satın almak istiyorum. Çünkü yürüyüş yapmak sıkıcı geliyor.1.86 boyunda 94 kiloyum. Max 1500 Tl bütçem var. Kendimce 3 model buldum ancak hangisi iyidir, boyuma hangisi uygun olur veya bu büçe az geldiği için bisiklet yerine kondisyon bisikleti alıp evde mi çalışsam karar vermekte zorlanıyorum. Benim gibi sıradan bir kullanıcı için bütçeyi de gözeterek bu üç bisiklet arasından veya alternatif olarak tavsiye edebileceğiniz bir bisiklet var mıdır?

1) RIVERSIDE 100 - Fiyatı: 1500 TL
2) Corelli Trivor 1 - Fiyatı: 1316 Tl
3) Bisan CTS 5200 - Fiyatı: 1261 TL

Selamlar forumda ve bisiklette yeniyim.

Ankara'da şehir içinde sürmek, ankaranın çukurlu yollarında gitmek amacıyla şehir bisikletine ihtiyacım var.
Boyum 183 kilom 79
Uygun ve kaliteli şehir bisikleti yardımlarınızı bekliyorum.
2000 TL'ye kadar bütçem var. Teşekkürler.

@trhnzs
1) RIVERSIDE 100 - Fiyatı: 1500 TL
2) Corelli Trivor 1 - Fiyatı: 1316 Tl
3) Bisan CTS 5200 - Fiyatı: 1261 TL

riverside ve bisan çelik alaşım kadro hepsinde kendi tercih ettiği componentler var trivor deneme şansım olmuştu aliminyum kadro bir tık daha uygun olduğunu düşünüyorum bu seçenekler arasında en önemlisi boyunuza göre olanı alırsanız daha keyifli olur.

Specialized düşünüyorum, amortisör olmayacak, V-Fren olmalı, mümkünse hafif olmalı...Tavsiye edeceğiniz model var mıdır ?
Yada onun yerine şu bisikleti al daha mantıklı olur diyebileceğiniz modeller nedir ?
teşekkürler

@tunatros @trhnzs Başka başlıkta cevap buldunuz mu bilmiyorum ama boşta kalmasın sorularınız. 2inize de 2. el triban 100 öneriyorum.

• Beğen
Tepkiler: tunatros
Geri