Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

Çok teşekkür ederim. Bisikletçi bana dağ bisikleti satmaya çalıştı sadece ben bilinçsizce gitmiştim. Sizin forumunuzu okuyunca vazgeçtim. Çocuğum kendi bisikleti ile ben ona eşlik edeceğim. Şimdi bir arkadaş da /umit-2968-29-mirage-msd-h-500-21- tavsiye etti. Ama bu da dağ bisikleti. Ben de bilemedim. Herkes birşey diyor ama sizin gibi tecrübeli birinden yardım alma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim.

Ümit Mirage modelinde en azından bagaj bağlantısı var.
Dağ bisikleti de kullanılır. Hatta köy yollarına gidilecekse, dağ tepe gezilecekse daha da iyi olur ama şehir ya da asfalt kullanımında o kalın ve dişli lastikleri sürüklemenin, arazi koşullarına uygun bir bisiklet kullanmanın gereği yok. Dağ bisikletiyle günlük turlara katılanlar bile var ama çok kısa sürede ya bisikletlerini değiştiriyorlar ya da imkanları yoksa turlardan vazgeçiyorlar.
Ümit markasında (link) modelinin trekking serisindeki karşılığı (link). Süspansiyonu ve vites sistemleri tamamen aynı ama aralarında 2.3 kg ağırlık farkı var. Sadece bu fark için bile tercih etmezdim.
Türkiye'de zincir marketlerde sadece dağ bisikleti satılmasının da katkısıyla alışılmış olan tür dağ bisikleti. Karne vaatlerini hayate geçirmenin en kolay yolu. Çoğunluk için bisiklet süspansiyonlu (hatta arkada da her pedalda zıplamayı sağlayan) dağ bisikletleri, diğerleri başka bir şey. Buna alışmış olanların ya da yolların kötülüğü nedeniyle dağ bisikleti tercih edip diğer türlerin bu koşullara dayanamayacağını düşünenlerin ilk önerilerinin dağ bisikleti olması normal.

Scudo
O zaman umit-bisiklet-2861-magnetic-hyd-28-jant-51-cm-boy-p-HBCV00000OWZHS bisikleti alsam işimi görür sanki
Ya da 4000 Tl ye sizin önerebileceğiniz bir marka modeli alabilirim. Tek geçeceğiniz siz olsanız alacağınız bir model

O zaman umit-bisiklet-2861-magnetic-hyd-28-jant-51-cm-boy-p-HBCV00000OWZHS bisikleti alsam işimi görür sanki
Ya da 4000 Tl ye sizin önerebileceğiniz bir marka modeli alabilirim. Tek geçeceğiniz siz olsanız alacağınız bir model

O model olabilir. Süspansiyon ya da hidrolik frenden vazgeçerek fiyat 4000 liranın altına çekilebilir ((link) gibi ).
Carraro'nun da Magnetic fiyatına yakın fiyatla satılan modelleri var: (link)

Mosso legarda-2221mdm-V biraz daha zorlayıp bunu almaya karar verdim. Sizin forumdaki diğer yazılarınızı da okudum.

Selamlar herkese, kısa süre içerisinde işe gidip gelmek ve haftada bir kez olmak üzere turlara katılmak için bir şehir bisikleti almak istiyorum. Nadiren araziye de girebiliyoruz.
Carraro sportive 220
Carraro sportive 321
Ve bütçeyi zorlarsam carraro sportive 223 (hidrolik disk) seçeneklerim var. 220 ile 223 arasinda ciddi fark var mıdır? Tabi kron tx 100 tavsiye eden de oldu ama carraroyu daha cok beğendim gibi. 3-5bin civarında farklı modellerden de tavsiyelere açığım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Selamlar herkese, kısa süre içerisinde işe gidip gelmek ve haftada bir kez olmak üzere turlara katılmak için bir şehir bisikleti almak istiyorum. Nadiren araziye de girebiliyoruz.
Carraro sportive 220
Carraro sportive 321
Ve bütçeyi zorlarsam carraro sportive 223 (hidrolik disk) seçeneklerim var. 220 ile 223 arasinda ciddi fark var mıdır? Tabi kron tx 100 tavsiye eden de oldu ama carraroyu daha cok beğendim gibi. 3-5bin civarında farklı modellerden de tavsiyelere açığım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sportive 220'de arkada vidalı 14-28 ruble var, göbek değişmeden gelişmeye açık değil, yerine takılabilecek tek alternatif 14-34 megarange ruble. Sportive 223'te 12-32 kaset ruble var. Hem oranları gerek tırmanma gerekse maksimum hız için daha iyi, hem de yerine başka hiçbir parçayı değiştirmeden 11-34'e kadar 7'li ruble, arka attırıcı ve kolu değiştirerek 8'li ruble, zincir, ön attırıcı ve aynakolu değiştirerek 9 veya 10'lu ruble takılabilir.
Sportive 220'de göbekler belirtilmemiş ama muhtemelen diğer markalarda olduğu gibi Shimano dışı hesaplı göbeklerden vardır. 223'te Shimano TX505 göbekler var.
Sportive 220'de aynakol Shimano dışı, 223'te yaygın olarak kullanılan, arkada 8 vitese kadar destekleyen Shimano TY301 var.
Fren farkı zaten malum.
321'in diğerlerinden en önemli farkı düz maşa, diğer bileşenler 220'den çok az zayıf. 220 ile 321 arasındaki tercihte en başta düz/süspansiyonlu maşa kararı olmalı.

Hocam teşekkürler anladığım kadariyla siz 223'ü tavsiye ediyorsunuz. Ne dersiniz uzun süre kullanabileceğim iyi bir bisilet midir? Ya da bu fiyata daha iyisi var dediğiniz bir bisiklet var mıdır?

@Raptoid 127 kilo iseniz bisiklet ne olursa olsun yokuş çıkmanız zor olur gibime geliyor. Önde 3 dişlisi olan alüminyum bir dağ bisikleti ihtiyacınız olan şey. Sele olarak da "yaşlı selesi" olarak bilinen geniş selelerden kullanmanız rahat olur.

Hocam teşekkürler anladığım kadariyla siz 223'ü tavsiye ediyorsunuz. Ne dersiniz uzun süre kullanabileceğim iyi bir bisilet midir? Ya da bu fiyata daha iyisi var dediğiniz bir bisiklet var mıdır?

Tavsiyeden çok, sadece farkları yazdım. Kişisel olarak dağ bisikletleri hariç süspansiyonlu bisiklet sevmediğim için benim tavsiyem çoğu kişi için geçerli olmayabilir. Benzer şekilde disk frenli bisiklet de tercih etmiyorum ama bu sevmediğimden ya da kötü olduğundan değil, ilk alım ve işletim maliyetinden. Çok uç ihtiyaçlar hariç tüm bisiklet işçiliğimi kendim yaparım ve şimdilik disk fren bana göre değil.

Süspansiyon konusunu hariç tutarsak 223'ün bileşenleri diğer ikisinden iyi. Tercihte fiyat konusu da önemli tabii.

223'ün Mosso'daki karşılığı Legarda 2221 MSM H. Fiyatı 223'ten 500 lira kadar daha pahalı. Arka attırıcı ve vites kolları 223'ten daha iyi, rublesi 220'den iyi ama göbekler ve ruble 223'ten kötü, fren DT diye bir markanın hiç fikir sahibi olmadığım bir disk freni. "223'ten daha iyi" diyemiyorum.

Bisan'da tam karşılığı yok. 8400 Altus ve 8500 genelde ondan daha iyi ama fiyatları epey yüksek.

Kron'daki karşılığı TX100. Ufak birkaç artısına rağmen toplamda 223 TX100'den daha iyi.

Corelli'de Trivor 2 ve Trivor 5 var, 223 bunlardan da iyi.

Salcano'nun ürün gamını, modelleri neye göre sınıflandırıp farklılaştırdığını ve isimlendirdiğini ben anlamıyorum, model yılına göre çok değiştiğinden belli bir ürününü bulup onun üstünden karşılaştırma yapmak lazım.

Bakımlı olduktan, hor kullanılmadıktan sonra her bisiklet uzun süre kullanılır, onda modeller arasında çok da fark yok.

Selamlar herkese 3 bisiklet arasında kaldım benzer fiyatlardalar yardımlarınızı önerilerinizi bekliyorum şimdiden herkese teşekkürler
Öncelikle biraz daha konforlu olsun diye endurans bakıyorum üçününde linkini atıyorum sizlere. Link paylaştırmıyor site o yüzden sahibinden ilan numaralarını yazıyorum

Trek bu ise ultegra set sol arka karbon ezilmiş araba arkasına koymuş minik bir yermiş örgü karbon yaptırmış arka tekrer ile sele arasındaki yerin ortası gibi düşünün bunu en çok beğendim ama bu örgü kargon sorun mudur minik ezikten bilemedim
990935855

Giant bu biraz çizikleri varmış fotolarını attı normal kullanım sürtme boya çizikleri tiagra set
991492117

Merida bu, bunun sıfır ayarında olduğunu söylüyor sahibi
Shimano 105
909609084

Bütçesi olan Carraro Sportive 330 bakabilir , çok rijit ve yormayan bir bisiklet. Donanımları da orta-üst seviye bir bisiklet.
2. el temiz bulunursa kaçırılmaması gerekli.

Full deore 3x10 grupsetli 30 vites giant escape2 nasildir arkadaslar ?
@Raptoid 127 kilo iseniz bisiklet ne olursa olsun yokuş çıkmanız zor olur gibime geliyor. Önde 3 dişlisi olan alüminyum bir dağ bisikleti ihtiyacınız olan şey. Sele olarak da "yaşlı selesi" olarak bilinen geniş selelerden kullanmanız rahat olur.
Üstadım radarımda giant escape 2 eski model üzerinde full deore 3x10 group setli bir bisiklet var arkadas satıyor güzel geldi bana bakalım kısmet

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: elric1982
Merhaba, Türkiye'de bisiklete yeni başladım. Kanada'da sağlam bir dağ bisikleti deneyimine sahip olun. Antalya'da yaşadığımız için tavsiyelerinize ihtiyacım var. Hem asfalt hem de bazı fayans / engebeli arazilerde bisiklet sürmeyi planladığımız için 3 bisiklet "trek" seçmeniz gerekiyor. MB aramıyorum, ancak daha konforlu bir sürüş için ön süspansiyona ihtiyacınız var. Tüm bisiklet markaları benim için bilinmiyor. Kron TX150'yi görüyorum, başka iyi alternatifler var mı?

Merhaba, Türkiye'de bisiklete yeni başladım. Kanada'da sağlam bir dağ bisikleti deneyimine sahip olun. Antalya'da yaşadığımız için tavsiyelerinize ihtiyacım var. Hem asfalt hem de bazı fayans / engebeli arazilerde bisiklet sürmeyi planladığımız için 3 bisiklet "trek" seçmeniz gerekiyor. MB aramıyorum, ancak daha konforlu bir sürüş için ön süspansiyona ihtiyacınız var. Tüm bisiklet markaları benim için bilinmiyor. Kron TX150'yi görüyorum, başka iyi alternatifler var mı?

Şunlar var:
(link)'ların MSM / LSM modelleri ön süspansiyonlu trekking modelleri. M ile başlayan modeller step-over, L ile başlayanlar low-step. 22'den sonra gelen iki rakam vites sayısı, sonda H varsa hidrolik disk fren, V varsa V fren.
(link)'ler. Linkte sayfanın alt kısmına doğru Active'ler da var, onlar çelik kadro giriş seviyesi modeller, onları hariç tutun. Üst kısımdaki Sportive'ler alüminyum kadro ve bazıları ön süspansiyonlu. Mosso gibi model adından tüm özellikleri belli olmadığı için resimlerinden/detay sayfalarından yararlanabilirsiniz.
(link)'ler. Zaten TX150'yi bulmuşsunuz, birkaç modeli daha var.
(link) modelleri var ama yukarıdakilere kıyasla zayıf kalıyor.
Bunların dışında bildiğiniz global markalar da her modeli olmasa da Türkiye'de bulunabiliyor ama çok yaygın değil.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: everhard
Şunlar var:
(link)'ların MSM / LSM modelleri ön süspansiyonlu trekking modelleri. M ile başlayan modeller step-over, L ile başlayanlar low-step. 22'den sonra gelen iki rakam vites sayısı, sonda H varsa hidrolik disk fren, V varsa V fren.
(link)'ler. Linkte sayfanın alt kısmına doğru Active'ler da var, onlar çelik kadro giriş seviyesi modeller, onları hariç tutun. Üst kısımdaki Sportive'ler alüminyum kadro ve bazıları ön süspansiyonlu. Mosso gibi model adından tüm özellikleri belli olmadığı için resimlerinden/detay sayfalarından yararlanabilirsiniz.
(link)'ler. Zaten TX150'yi bulmuşsunuz, birkaç modeli daha var.
(link) modelleri var ama yukarıdakilere kıyasla zayıf kalıyor.
Bunların dışında bildiğiniz global markalar da her modeli olmasa da Türkiye'de bulunabiliyor ama çok yaygın değil.
Mosso modellerinin ilk iki rakamı da model yılı belirtiyor ikinci el alacak arkadaşlar falan varsa 1921 2019 model, 2021 2020 model gibi ikisi de 21 vites. Bu model sistemi çok iyi mossonun her şeyi net anlaşılıyor. MDM olanlar da düz sabit maşalar.

Mosso modellerinin ilk iki rakamı da model yılı belirtiyor ikinci el alacak arkadaşlar falan varsa 1921 2019 model, 2021 2020 model gibi ikisi de 21 vites. Bu model sistemi çok iyi mossonun her şeyi net anlaşılıyor. MDM olanlar da düz sabit maşalar.

O zaman tam detay verelim: Mosso Kullanıcıları Kulübü

Son düzenleme:
Bende carraro sportive 328 aldım 2 gün önce. Daha önce katlanır tilt 500 kullanıyordum. Kendi başlığına ve katlanır bisiklet önerileri başlığında da düşüncelerimi yazmıştım merak edenler bakabilir.

328‘e gelecek olursak açıkçası henüz kullanma fırsatı bulamadım ama oldukça dik bir oturuş pozisyonu olduğunu söyleyebilirim. İnternette kadro tabloları ise bu model ile çok bağdaşmıyor sanırım. 168 boy 76 cm bacak içi boyum var. Fakat bırakın 51 kadroyu 46 kadro bile büyük geldi sele en altta kaldı 44 kadro aldım çok da tecrübeli olmadığım için çok tereddüt ettim ama sanırım doğru kadro boyu seçtiğimi düşünüyorum. ayakta durunca ortadaki demir ile 3 cm kadar bir mesafe kalıyor.

Birde sizlere sormak istediğim bir konu var bisiklet asansöre sığmıyor 9. Katta oturuyorum. Ön tekeri sökerek çıkartmak zorunda kaldım. Tekeri her seferinde söküp takmak sizce ileride sıkıntı çıkartır mı? Biraz ona moralim bozuldu.

onun haricinde bisiklet hakkında merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz. Elimden geldiğince bilgim dahilinde yanıtlamaya çalışırım.

• Beğen
Tepkiler: Esatesat
teşekkür ederim. hepsi düzgün görünüyor. Sportiv'i seviyorum. Hala askıya almaya karar vermelisin. Hafif bisiklet sürmeyi seviyorum ve bu süspansiyonların harika olmadığını düşünüyorum. Kanada'da evde RockShocks bisikletlerim var. Planım daha sonra satabilmek için ucuz bisikletler almaktı. Şimdi geri dönmem gerekirse onları uçakta yanıma alabileceğimi düşünüyorum. Bu yüzden yüksek kaliteli bileşenlere yatırım yapmakta iyiyim. neyse çerçeve önemli, yoksa daha sonra yükseltebilirim. Genelde patikalarda sürdüğüm için daha önce hiç şehir bisikletim olmadı. burada Antalya'da yolda bir sürü kiremit var ve bu düzgün değil. 3xx ve 2xx bisikletler arasında biraz kayboldum

teşekkür ederim. hepsi düzgün görünüyor. Sportiv'i seviyorum. Hala askıya almaya karar vermelisin. Hafif bisiklet sürmeyi seviyorum ve bu süspansiyonların harika olmadığını düşünüyorum. Kanada'da evde RockShocks bisikletlerim var. Planım daha sonra satabilmek için ucuz bisikletler almaktı. Şimdi geri dönmem gerekirse onları uçakta yanıma alabileceğimi düşünüyorum. Bu yüzden yüksek kaliteli bileşenlere yatırım yapmakta iyiyim. neyse çerçeve önemli, yoksa daha sonra yükseltebilirim. Genelde patikalarda sürdüğüm için daha önce hiç şehir bisikletim olmadı. burada Antalya'da yolda bir sürü kiremit var ve bu düzgün değil. 3xx ve 2xx bisikletler arasında biraz kayboldum
Hocam otomatik düzeltme seçeneğini kapatın bence, metinler anlaşılmıyor pek :)

Hocam otomatik düzeltme seçeneğini kapatın bence, metinler anlaşılmıyor pek :)

Bence kendisi yabancı (en azından ana dili Türkçe değil), çeviri sitesi/yazılımı yardımıyla yazıyor olmalı.
İkinci mesajındaki "Hala askıya almaya karar vermelisin" cümlesi hariç tamamını çevirebilirim, o cümleyi anlayamadım.

İlk mesajında "Merhaba, Türkiye'de bisiklet kullanmaya yeni başladım. Kanada'da güçlü bir dağ bisikleti deneyimine sahiptim. Şimdi Antalya'da yaşadığımız için tavsiyelerinize ihtiyacım var. Hem asfalt hem de bazı taş / engebeli arazilerde bisiklet sürmeyi planladığımız için 3 trekking bisikleti seçmemiz gerekiyor. Dağ bisikleti aramıyorum, ancak daha konforlu bir sürüş için ön süspansiyona ihtiyacımız var. Türkiye'deki bisiklet markalarını bilmiyorum. Kron TX150'yi görüyorum, ondan başka iyi alternatifler var mı? "

İkinci mesajında "teşekkür ederim. hepsi iyi görünüyor. Sportive'leri beğendim. ?? Hala askıya almaya karar vermelisin ??. Hafif bisiklet sürmeyi seviyorum ve bu modellerdeki süspansiyonların çok iyi olmadığını düşünüyorum. Kanada'daki evimde RockShocks süspansiyonlu bisikletlerim var. İlk planım daha sonra satabilmek için ucuz bisikletler almaktı ama şimdi geri dönmem gerekirse bisikletlerimi uçakta yanımda götürebileceğimi düşünüyorum. Bu yüzden yüksek kaliteli bileşenlere yatırım yapmayı tercih edeceğim. Neyse, çerçeve önemli, daha sonra yükseltebilirim (bunlardan birine razı olup daha sonra bileşenlerini değiştirebilirim). Genelde patikalarda sürdüğüm için daha önce hiç şehir bisikletim olmadı. Burada Antalya'da çok fazla parke taşlı düzgün olmayan yol var. Sportive 3xx ve 2xx bisikletler arasında kararsız kaldım"

Geri