Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

Seneye emekli olacağım. Muğla'da kullanabileceğim 3tekerlekli kargo bisikleti düşünmekteyim. Her türlü öneriye ihtiyacım var. Hangi markayı tercih etmeliyim. Şimdiden teşekkürler.

Scudo
I am Canadian living in Turkey, sorry my Turkish is not good enough to discuss bikes in details.
I found this great forum to understand local bikes, get an advice etc.
Thank you, as most information here in Turkish, I found it's better to use your native language.

Son düzenleme:
Merhabalar. Küçüklüğümde bisiklet üstünden inmezdim. Lise, yurt, üniversite, yine yurt, işsizlik, askerlik, aşırı kilo, covid derken bisikletten çok uzak kaldım. Çok şükür sorunlar çözüldü ve artık düzenimi oturttum. Artık pedallayabilirim! (şu mart soğuğu bi geçse:) ) Bana bir bisiklet lazım diye her araştırmaya koyulmamda seçeneklerin çokluğu arasında eriyip kayboluyorum ve hevesim kaçıyor. Bu yüzden siz tecrübeli kullanıcılara danışmak istedim.
175 boyunda 88 kiloluk bir insanoğluyum.
Uzun yol yapabileceğim bir bisiklet arayışındayım. Öyle ki yazları arkaya çantayı çadırı bağlayıp 1-2 haftalık süreçte Artvin'den başlayıp memleketim olan Ordu'ya kamp yaparak gezmeyi düşünüyorum. Araştırmalarım sonucu carraro sportive serisinin çok övündüğünü gördüm. Ancak bu gezintide nazımı çekecek modelin hangisi olduğunu bilemedim. Malum konuya gelecek olursak; 3000-5000 bandında bir model düşünüyorum. Diğer markalara da açığım. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.
bence biraz para biriktirip merida crossway serisinden bisiklet baksan daha mantıklı

Carraro 250/230 ve Kron TX1000/TX500?

Bu modelleri seçtim. başka iyi modeller varsa, lütfen söyle.

arkadaşlarım. Ne yapacağımı bilmiyorum. 250 model buldum ama satıcı profesyonel değil. başka yerde harika satıcı, doğru boyutta iki parça 225 model var. Kendim ve oğlum için bir bisiklete ihtiyacım var. Karısı için doğru Carraro bedenine sahip değil. Pegeout 14 var. 2x225 ve Pegeout alın. veya başka bir yerden 250 alın. veya 46cm boyutunda 225 mi arıyorsunuz? Kron tx500 de iyi görünüyor. henüz mevcut bulamadı. seçenekler: 1. kendim için 250/225/Kron500 2. oğlum 225 için 3. eşim için Pegeout 14/başka bir yere bakın.

arkadaşlarım. Ne yapacağımı bilmiyorum. 250 model buldum ama satıcı profesyonel değil. başka yerde harika satıcı, doğru boyutta iki parça 225 model var. Kendim ve oğlum için bir bisiklete ihtiyacım var. Karısı için doğru Carraro bedenine sahip değil. Pegeout 14 var. 2x225 ve Pegeout alın. veya başka bir yerden 250 alın. veya 46cm boyutunda 225 mi arıyorsunuz? Kron tx500 de iyi görünüyor. henüz mevcut bulamadı. seçenekler: 1. kendim için 250/225/Kron500 2. oğlum 225 için 3. eşim için Pegeout 14/başka bir yere bakın.

In which sizes?

In which sizes?
For me and son - size 51. We are 176cm and 77cm legs.
for wife size 47. She is 169/80.

not sure sizing is corect. I hope so. Never had trekking bike before.
my mountain bike is size 18. I have size 19 too. Like smaller size for XC.

Son düzenleme:
For me and son - size 51. We are 176cm and 77cm legs.
for wife size 47. She is 169/80.

not sure sizing is corect. I hope so. Never had trekking bike before.
my mountain bike is size 18. I have size 19 too. Like smaller size for XC.

51 size büyük gelebilir, 78 cm bacak ölçümle M beden 48,5 cm Giant Escape kullanıyorum. Carraro için emin değilim, denemeniz en iyisi.

• Beğen
Tepkiler: pix530
This is Peugeot size 47, looks small?
C989313A-3617-42EA-B3D3-01FEE3BA4590.jpeg

this is Carraro 225. Size 51. The bar is too high?1EEC0574-EBFA-41B6-B113-563A1A1832A3.jpeg

herkese merhaba,
Bisikleti arabaya atıp (arka koltuğa da olabilir) şehir dışına çıkıp, bisiklet yolu olan yerlerde( dağ bayır değil) kullanma amaçlı bir bisiklet arıyorum. Dahon d8 bakıyordum ancak çok mobil değilim. Haftada bir kere max 50-60 km kullanacağım. Boyun fıtığı başlangıcı var. Konforu üst seviyede olması ve güvenilir olması şart. 6000-7000 TL ve bir miktar daha üstüne çıkabilirim. S Dahon bana çok uymaz gibi. Ne yönde araştırmamı yönlendirmemi tavsiye edersiniz.

• Beğen
Tepkiler: HaLiL_27
Merhaba şehir içinde kullanabileceğim maksimum 5000 tl civarında bir bisiklet arıyorum. Önerileriniz var mıdır varsa eğer benimle paylaşırsanız sevinirim.

Selamlar, iki gün önce Carraro Sportive 223 istedim 5220 liraya. Birçok arkadaş Sportive serisini beğendiği için bu yönde kullandım tercihimi. 223'te hidrolik disk fren var. Yine bu bisiklete yakın özelliklerde olan bir alt model Sportive 220 var. O da 4 küsur. 220'nin freni klasik V fren. Kron'dan ise tx100 ve 150 bu seviyedeki bisikletler. Belki onlara da bakabilirsiniz.

Merhaba Carraro Sportive 223 ve Carraro Sportive 220 arasında kaldım ama bunların arasında yaklaşık 1100 TL gibi bir fark var özellekileri arasında nasıl bir fark, var bu paraya sizce değer mi, hangisini almak daha mantıklı. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Merhaba Carraro Sportive 223 ve Carraro Sportive 220 arasında kaldım ama bunların arasında yaklaşık 1100 TL gibi bir fark var özellekileri arasında nasıl bir fark, var bu paraya sizce değer mi, hangisini almak daha mantıklı. Bilgilendirirseniz sevinirim.

223 hidrolik disk, 220 V frenli.
Aynakol 223'te Shimano Tourney TY301, 220'dekinin markası belli değil, Shimano dışı olduğu belli.
Vites kolu 223'te Altus, 220'de Tourney.
223'te kasete uygun göbek ve 12-32 ruble var, 220'de vidalı rubleye uygun göbek ve 14-28 vidalı ruble var. 223'teki göbeğe en küçük dişlisi 11, en büyük dişlisi 34'e kadar ruble takılabilir, ileride tercih edilecek vites sayısına göre gerekli parçaları değiştirerek 10 vitese kadar yükseltilebilir. 220'deki göbeğe üzerindeki 14-28'den başka sadece 11-34 megarange ruble takılabilir (Shimano dışı ürünleri saymıyorum). 220'de 14 dişten küçüğünü kullanamıyor olmak teorik son hızın 223'e kıyasla düşük kalmasına neden olur.
223'te ön ve arka göbek Shimano Tourney TX505, 220'de markası belirtilmemiş muhtemelen Çin markalarının göbekleri.
Geriye kalan özellikler aynı.

Bence daha iyi bileşen seçimi, gelecekteki yükseltmelere açık olması ve az fark olsa da dişli oranları nedeniyle aradaki fiyat farkına rağmen 223 belirgin daha iyi bir tercih.

223 hidrolik disk, 220 V frenli.
Aynakol 223'te Shimano Tourney TY301, 220'dekinin markası belli değil, Shimano dışı olduğu belli.
Vites kolu 223'te Altus, 220'de Tourney.
223'te kasete uygun göbek ve 12-32 ruble var, 220'de vidalı rubleye uygun göbek ve 14-28 vidalı ruble var. 223'teki göbeğe en küçük dişlisi 11, en büyük dişlisi 34'e kadar ruble takılabilir, ileride tercih edilecek vites sayısına göre gerekli parçaları değiştirerek 10 vitese kadar yükseltilebilir. 220'deki göbeğe üzerindeki 14-28'den başka sadece 11-34 megarange ruble takılabilir (Shimano dışı ürünleri saymıyorum). 220'de 14 dişten küçüğünü kullanamıyor olmak teorik son hızın 223'e kıyasla düşük kalmasına neden olur.
223'te ön ve arka göbek Shimano Tourney TX505, 220'de markası belirtilmemiş muhtemelen Çin markalarının göbekleri.
Geriye kalan özellikler aynı.

Bence daha iyi bileşen seçimi, gelecekteki yükseltmelere açık olması ve az fark olsa da dişli oranları nedeniyle aradaki fiyat farkına rağmen 223 belirgin daha iyi bir tercih.
Abi forumda bütün konuların altında seni görüyorum çok teşekkür ederim bilgilerin için

• Beğen
Tepkiler: satsuma
Abi forumda bütün konuların altında seni görüyorum çok teşekkür ederim bilgilerin için

Faydalı oluyorsa ne mutlu bana.
İlgim/bilgim olmayan konulara yazmamaya özen gösteriyorum aslında ama fazla görülüyor olabilir tabii. Hala vaktim varken biraz daha yazarım, sonrası kısmet.

This is Peugeot size 47, looks small?
285594 dosyayı görüntüle

this is Carraro 225. Size 51. The bar is too high?285595 dosyayı görüntüle

You should be able to stand straight over the top bar and at the same time it shouldn't press on your groin uncomfortably. Ideally you should put two fingers between the top bar and your groin while standing straight. Then you should adjust the saddle bar height to your inner leg length (from bottom of your shoe sole to where your groin starts), measure that length and adjust your saddle height from top of your saddle to top of your pedal when pedal is in the lowest position. You should have enough saddle bar length. If not, that bike may be too small for you or it may be a cheap brand trying to cut money by using shorter than enough saddle bars. Good hunting.

• Beğen
Tepkiler: pix530
Geçen hafta Giant Escape 3 aldım . Bisan Trx 8600 deore düz maşa ile arasında gidip gelmekteydim. Fakat piyasada bulamadım.Sonra Carraro sportive 328 yeşil renge bayıldım fakat kadro boyunu bulamadıktan sonra giant escape 3 aldım . Şuanlık gayet memnunum , rakiplerine göre hafif sayılır sağlam kadrosu var tavsiye ederim.

Arkadaslar Merhabalar ben yurtdisina ogrenci olarak tasindim. Turkce klavyem olmadigi icin bu sekilde yaziyorum kusura bakmayin. Burada bisiklet ile ulasimimi saglamayi ve turlar yapmayi planliyorum. Oncelikle iki bisiklet arasinda kaldim ancak konuyu nereye acacagim konusunda kararsiz kaldim umarim dogru yerdeyimdir. Oncelikle bir arkadasimdan BTwin Riverside 500 alabilirim, neredeyse hic kullanmadigini biliyorum. Bu bisikletin fiyati burada 350 Euro. Arkadasimdan 180 euroya alabilirim. Ancak diger secenek ise Turkiyede Biraktigim Whistle 1054v MTB olan bir bisikletim var. 11 senedir bende ve bakima ihtiyaci var. Buraya getirmek icin ise 50 Euro vermem gerekiyor. Arka tekerlek pedala yuklenince maalesef surtuyor. Tekerlikleri cok eski oldugu icin degirmem gerekiyor ve ekstra olarak mekanik disk fren bulunmuyor burada hava cok yagmurlu oldugu icin endiseleniyorum. Hangi bisikleti tercih etmek benim icin daha mantikli olur bilemiyorum. Riverside 500 de sadece 9 disli bulunuyor bu cok buyuk bir dezavantaj midir sizce ? Tesekkur ediyorum simdiden. Iyi aksamlar.

Geri