Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

Selamlar,

LEGARDA 2221 MSM V ve Kron TX150 V arasında kaldım. Siz olsanız hangisini tercih edersiniz?

Scudo
Selamlar,

LEGARDA 2221 MSM V ve Kron TX150 V arasında kaldım. Siz olsanız hangisini tercih edersiniz?

Fiyatları çok farklı değilse Kron TX150 V Legarda 2221 MSM V'den daha iyi.
TX150 V'nin Mosso'daki dengi Legarda 2224 MSM V.

• Beğen
Tepkiler: magnify
Merhabalar, tavsiyeleriniz üzerine Mosso 2224 v almaya karar verdim, bu seferde kadro boyuna takıldım kaldım :) 1.73 boyum var ve iç bacak boyum 79 cm, kimisi 48 ideal olur derken kimisi de 51-52 almamı öneriyorlar. 0 alacağım bisikleti ve 48 var ellerinde, alsam mı yoksa 51-52 kadro mu beklesem bilemedim. Bu konuda sizin düşünceleriniz nedir acaba, kaç kadro almalıyım ?

2. bir sorum ise Mosso 2221 ve 2224 modelleri arasında ki fark tam olarak nelerdir, biraz fazla verip 24 alacağım birkaç yazınızda onu tavsiye etmiştiniz.

Merhabalar, tavsiyeleriniz üzerine Mosso 2224 v almaya karar verdim, bu seferde kadro boyuna takıldım kaldım :) 1.73 boyum var ve iç bacak boyum 79 cm, kimisi 48 ideal olur derken kimisi de 51-52 almamı öneriyorlar. 0 alacağım bisikleti ve 48 var ellerinde, alsam mı yoksa 51-52 kadro mu beklesem bilemedim. Bu konuda sizin düşünceleriniz nedir acaba, kaç kadro almalıyım ?

2. bir sorum ise Mosso 2221 ve 2224 modelleri arasında ki fark tam olarak nelerdir, biraz fazla verip 24 alacağım birkaç yazınızda onu tavsiye etmiştiniz.

Kadro 46. Hem daha uygun, hem o 51'ler bu yaz gelmeyebilir.

Farklar şöyle:

2221 21 vites, 2224 24 vites.
2221'de 14-34 vidalı ruble ve ona uygun arka göbek var, 2224'te 12-32 kaset ruble ve ona uygun arka göbek var.
2221'e arka göbeği değiştirmeden üstündeki 14-34 rubleden başka sadece ondan daha kötü 14-28 ruble takılabilir, 2224'e başka hiçbir şeyi değiştirmeden 11-30, 11-32- 11-34 gibi her türlü 8'Li ruble takılabilir. En küçük dişlinin 14 yerine şimdi 12, daha sonra istenirse 11 olması teorik maksimum hızı arttırır, farklı büyük dişli seçenekleri olması kişiye özel yokuş çıkabilme özelleştirmesi sağlar.
2221'de ön attırıcı arkada 7'ye kadar destekleyen Tourney, 2224'te ön attırıcı arkada 8'e kadar destekleyen ve bir üst seri olan Altus.
2221'de ön-arka göbekler eskiden U-Link'ti, şimdi Shunfeng, 2224'te Shimano.
2221'de zincir YBN, 2224'te KMC; bu ayrıntı aslında önemsiz, iki zincir de vasat, her iki modelde de sonraki zincir değişiminde bileşenlere tam uyumlu Shimano CN-HG40 zincire geçmek lazım.
Başka bir farkları yok. Tüm farklılıklarda 2224 tarafı daha iyi.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
Selamün Aleyküm abilerim. Bana 4k'yı geçmeyecek.okul zamanı günde 3-4km haftasonu Pazar günü ise 10-15km gezeceğim. Eğer biryere çırak olarak girersem yakın çevreye getir götürde yapabilirim. Hız konusunda minibüs yolunda veya E-5'e çıkınca arabaların arasında sıkışmamak için 40-50 rahatça yapabilmek istiyorum. V frenler çok çabuk bitiyor. Mümkünse hidrolik disk olsun. Öğrenciyim bütçeyi çok aşmamak lazım. Yer istanbul asfalt var belki 40yılda bir piknik alanına giderim orada çakıl olur oda çok önemli değil. Lastik patlama vakası çok yaşamıyorum

Son düzenleme:
Selamlar herkese, şehir içinde yakın-orta mesafelere gitmek, yaz sonu-sonbahara doğru da mini turlara çıkmak için bir bisiklet almak istiyorum. Uzun süren araştırmalar sonucu Erdoğanlar Bisiklet'teki kampanyalı Peugeot T14 modeline karar verdim
Geçenlerde bisikleti görmek için gittim, nakitte 5700 liraya bıraktılar. Bu fiyatta muadili bir alternatife rastlamadım. Aklınıza gelen alternatifleri ya da olumsuz görüşlerinizi yazarsanız çok sevinirim.

Selamlar herkese, şehir içinde yakın-orta mesafelere gitmek, yaz sonu-sonbahara doğru da mini turlara çıkmak için bir bisiklet almak istiyorum. Uzun süren araştırmalar sonucu Erdoğanlar Bisiklet'teki kampanyalı Peugeot T14 modeline karar verdim
Geçenlerde bisikleti görmek için gittim, nakitte 5700 liraya bıraktılar. Bu fiyatta muadili bir alternatife rastlamadım. Aklınıza gelen alternatifleri ya da olumsuz görüşlerinizi yazarsanız çok sevinirim.

(link)'nin muadilleri (link), (link), (link). Özellik bakımından hepsi ufak farklarla denk, resmi fiyat sıralaması Peugeot T14FS > Carraro Sportive 225 > Mosso Legarda 2224 MSM H > Kron TX150 HD. Gerçek piyasa fiyatı sitelerindeki gibi olsaydı Mosso ya da Kron'u tercih etmek daha mantıklı olurdu ama aldığınız fiyat iyi.
Bisikletin olumsuz bir yönü yok, sadece bir noktaya takıldım: Peugeot T14FS ve Kron TX150'de ön attırıcı olarak (link) kullanılmış, ancak bu attırıcı arkada 6-7 vitesi destekleyen bir model, 8 vitesli sistemde kullanılmaması gerekir. Diğer iki modelde arkada 8 vitesi destekleyen, Mosso Legarda 2224 MSM H'de Altus FD-M310, Carraro Sportive 225'te Tourney FD-TY710 kullanılmış.Vites sisteminde ayarla düzeltilemeyen sorunlarla karşılaşırsanız ön attırıcıyı değiştirmek gerekebilir, çok pahalı bir parça olmadığından çok sorun değil.

Selamün Aleyküm abilerim. Bana 4k'yı geçmeyecek.okul zamanı günde 3-4km haftasonu Pazar günü ise 10-15km gezeceğim. Eğer biryere çırak olarak girersem yakın çevreye getir götürde yapabilirim. Hız konusunda minibüs yolunda veya E-5'e çıkınca arabaların arasında sıkışmamak için 40-50 rahatça yapabilmek istiyorum. V frenler çok çabuk bitiyor. Mümkünse hidrolik disk olsun. Öğrenciyim bütçeyi çok aşmamak lazım. Yer istanbul asfalt var belki 40yılda bir piknik alanına giderim orada çakıl olur oda çok önemli değil. Lastik patlama vakası çok yaşamıyorum

Üstadlarım herkese selamlar ve sevgiler. Bisiklet sürmeyi bırakmıştım bi 5-6 sene oluyor. Tekrar dönmek istiyorum ama sadece ev-iş-çarşı olarak kullanacağım. Günlük 15 km. Evim biraz yokuş. Boyum 1.87 kilom 77 bana ne tavsiye ediyorsunuz. Elden taksitle almam gerekiyor ve bütçem 5 bin tl. Eskişehirde yaşıyorum burada bulunduğum yerler Salcano satıyor genelde.
Tavsiyelerinizi bekliyorum üstatlarım.

Üstadlarım herkese selamlar ve sevgiler. Bisiklet sürmeyi bırakmıştım bi 5-6 sene oluyor. Tekrar dönmek istiyorum ama sadece ev-iş-çarşı olarak kullanacağım. Günlük 15 km. Evim biraz yokuş. Boyum 1.87 kilom 77 bana ne tavsiye ediyorsunuz. Elden taksitle almam gerekiyor ve bütçem 5 bin tl. Eskişehirde yaşıyorum burada bulunduğum yerler Salcano satıyor genelde.
Tavsiyelerinizi bekliyorum üstatlarım.

Salcano'da;

Bütçeye yakın en iyi seçim bu olur:
(link)

Bunlar iş görür:
(link)
(link)

Yereldeki fiyatları bilmiyorum ama bu fiyatlara daha iyi bileşenler içeren Mosso, Kron, Carraro modelleri alınabiliyor. Bayilerde hangilerinin olduğu belli olsa en uygun modeli belirlemek kolay olurdu.

• Beğen
Tepkiler: Zâhe
Abi çok teşekkür ediyorum. Taksit dışında maalesef almam mümkün değil. İnternetten
peşin almak isterdim ama çok zor. Biraz vade arttıkça fiyat artacak ama mecburum. YÖN AVM diye bir yer var oraya gideceğim. Bugün sadece göz gezdirmiştim genelde SALCANO NG750 29 tarzında dağ bisikletleri vardı. Eğer bunlar dışında çeşit yoksa tavsiye eder misiniz?
Abi sanırım Carraro marka da varmış onun için önerin var mı

Son düzenleme:
Abi çok teşekkür ediyorum. Taksit dışında maalesef almam mümkün değil. İnternetten
peşin almak isterdim ama çok zor. Biraz vade arttıkça fiyat artacak ama mecburum. YÖN AVM diye bir yer var oraya gideceğim. Bugün sadece göz gezdirmiştim genelde SALCANO NG750 29 tarzında dağ bisikletleri vardı. Eğer bunlar dışında çeşit yoksa tavsiye eder misiniz?
Abi sanırım Carraro marka da varmış onun için önerin var mı

Ben konu şehir/tur bisikleti seçimi diye sadece onlara baktım. Dağ bisikletleri ilgi alanımın dışında, şehirde kullanılmalarının gerekçesini pek anlayamıyorum. NG750'nin özelliklerine baktım, giriş seviyesi trekking/şehir bisikletleriyle aynı.
Dağ bisikletlerine ilgisi olup Dağ bisikleti tavsiyeleri konusunu takip eden arkadaşlar bu konuda daha doğru bilgi verir.
Carraro daha iyi bir marka ama son zamlarla diğer markalardaki benzer modellerle arasında epey fiyat farkı oluştu. Şehir bisikleti tarafında sadece (link) ve (link) bütçeye uyuyor, ikisi de 21 vitesli giriş seviyesi modeller. Dağ modelleri için yine ilgili konuda fikir almakta fayda var.

• Beğen
Tepkiler: StanicEnemy
Abi ben sana bırakıyorum. Sanırım bulunduğum yerde taksit imkanı veren 3 yer var. BİSAN CARRARO VE SALCANO. Boyuma göre ne öneriyorsun bu 3markadan. Dağ bisikleti konusunda sana katılıyorum abi engebe arazi vs. yok sadece asfalt yolda şehirde ev-iş-çarşı olarak kullanacağım. O yüzden hafif yormayan bir bisiklet uzun ömürlü götüren bisiklet harika olur. Bütçem 5 bin tl maalesef kısıtlı taksitle 6-7 bini bulacak o yüzden.
Şimdiden teşekkür ediyorum tekrar abi bu kriterlere göre önerlerini bekliyor olacağım.

Abi ben sana bırakıyorum. Sanırım bulunduğum yerde taksit imkanı veren 3 yer var. BİSAN CARRARO VE SALCANO. Boyuma göre ne öneriyorsun bu 3markadan. Dağ bisikleti konusunda sana katılıyorum abi engebe arazi vs. yok sadece asfalt yolda şehirde ev-iş-çarşı olarak kullanacağım. O yüzden hafif yormayan bir bisiklet uzun ömürlü götüren bisiklet harika olur. Bütçem 5 bin tl maalesef kısıtlı taksitle 6-7 bini bulacak o yüzden.
Şimdiden teşekkür ediyorum tekrar abi bu kriterlere göre önerlerini bekliyor olacağım.

Çok mu uzun vade? İnternette 6 aya kadar peşin fiyatına satılıyor, bayide de o kadar vade farkı olmaması lazım ama bilemiyorum tabii.
Salcano ve Carraro'lar önceki iki mesajda yazdığım gibi, Bisan'da da (link) alınabilir, bütçe yeterse (link) daha iyi olur.
1.87 boyda iç bacak boyu ortalamaya yakın ise 54-56 kadro uygun olur gibi ama deneyip emin olmak lazım.

Abi peki 6 aylık düşünürsem 5-6 bin TL'ye tüm markalar dahilinde ne önerebilirsin internet satışında? Giriş seviyesi olarak.

Abi peki 6 aylık düşünürsem 5-6 bin TL'ye tüm markalar dahilinde ne önerebilirsin internet satışında? Giriş seviyesi olarak.

Şurada 6000 bütçe için iyi modelleri listelemiştim: Şehir/tur bisikleti seçim rehberi
Fiyatlar sürekli değiştiği için her bütçe aralığına girip çıkan ürünleri takip etmek zor.

Şunlar yaygın markaların şehir/trekking modellerini listeledikleri sayfalar:
  • (link) (Pahalıdan ucuza sıralı)
  • (link) (Düz maşa trekking, süspansiyonlu trekking, çelik trekking, şehir, low-step sırasıyla listelenmiş)
  • (link) (Süspansiyonlular ucuzdan pahalıya, sonra düz maşalılar ucuzdan pahalıya sıralı)
  • (link) (Fiyat yok)
  • (link) (Fiyat yok)
  • Peugeot (link) (link) (Fiyatlar detay sayfalarında)
  • (link) (Pahalıdan ucuza sıralı)
Bunlarda verilen fiyatlar referans fiyatlar. İnternette ya da bayilerde genelde daha az, ender olarak daha fazla olma şansı var. Mesela bugünlerde Peugeot modelleri sitesindeki fiyatlardan belirgin ucuza alınabiliyor.
Bunlara bakıp bütçe içinde olan modeller arasından süspansiyon tercihi, fren tercihi gibi kriterlere göre birkaç model seçip seçenekler azaltılınca hangisinin daha iyi seçim olacağını belirlemek daha kolay olur. Doğru modeller bulununca çeşitli sitelere bakıp nerede daha ucuza bulunabileceğine bakılmalı.
Alternatif olarak Hepsiburada gibi sitelerde bütçeyi ve diğer kriterleri belirtip arama yapılabilir ama o sitelerde çelik kadrolu bisikletleri alüminyum, mekanik diskli bisikletleri HD, kilitsiz maşalı modelleri kilitli maşalı gibi gerçekte olmayan özellikleriyle listeleyebildikleri için bulunan modellerin özelliklerini kendi sitelerinden kontrol etmek lazım. Mesela şu liste biraz toleransla 6200 liraya kadarki alüminyum kadrolu, 28 jantlı, erkek şehir bisikletlerini göstermeli: (link)
Fren ve maşa tercihi belirlenirse bu aramada çıkan sonuçlar epey azaltılabilir.

Arkadaşlar forumda yeniyim.
katlanır bisiklet almak istiyorum.
Carraro flexi 106
Mosso marina 20 J
Corelli simple 20 J
Bisan Fx 3500 arasından tercihiniz ne olur ? fikir verirseniz sevinirim.

Bisikleti sahilde 15-20 km turlar ve işe gidip gelmek için kullanacağım.Önerilerinize açığım.
Hergün işe gidip gelip kullanacaksanız biraz daha fiyat bandını arttırabilirseniz 2. El temiz 8 vites Tern yada Dahon modellerini öneririm

Merhabalar Peugeot T11 ve T11 X2 arasında kaldım ve merak ettiğim bir şey var. T11 27 vites iken X2 aynakolu iki oranlı ve 18 vites. Çeşitli yerlerde ikisini de tavsiye eden gördüm ama ilk ve son oranlara bakıldığında birbirlerine göre avantaj ve dezavantajlarını pek anlayamıyorum. Bunun dışında sanırım oldukça denk modeller. Bulunabilirlik açısından X2 daha kolay bulunuyor. Ayrıca 172 boy, 78 cm iç bacak boylu birine kaç cm kadro önerirsiniz? Teşekkür ederim.

Geri