Sevmediğiniz bisiklet marka ve türleri

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Kron'dan nefret ediyorum. Çünkü paramın üstüne yattı bana yeni bisikletimi vermiyor. Daha 5 aylık fd2100'ün kadrosu kırıldı ve garantiye sokmadılar. Sele borusunu tolerans içinde kullanmama rağmen tolerans dışında kaldı dediler ben o bisiklete stajdan gelen bütün paramı bağlamıştım hakkımı helal etmiyorum.

İşte KRON'UN 5 AY SÜPER UZUN ÖMRE SAHİP ULTRA KALİTELİ O KADROSU:
dce54087-e997-4e53-8c70-369c1e7bca5c.jpg

Bu da tolerans dışında kullandığımı iddia ettikleri o sele borusu.
d5d5edae-d780-4386-8d99-4bd52b251ce1.jpg

Sele borusunun boyasının aşındığı yerden tolerans işaretinin kadro içinde kalacak şekilde kullanılmış olduğu anlaşılıyor.

Son düzenleme:
Scudo

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.251
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kron'dan nefret ediyorum. Çünkü paramın üstüne yattı bana yeni bisikletimi vermiyor. Daha 5 aylık fd2100'ün kadrosu kırıldı ve garantiye sokmadılar. Sele borusunu tolerans içinde kullanmama rağmen tolerans dışında kaldı dediler ben o bisiklete stajdan gelen bütün paramı bağlamıştım hakkımı helal etmiyorum. Diğer bisikletim de KRON TX 150 2016 model onun da kadro 3 ay önce çatladı tabi ki 7 yıllık hem de kron olan bir bisiklette garanti namına bir şey olmayacağından onu bostancı oto sanayisinde otomobil jantı ve alüminyum motor bloğu tamiri yapılan bir yerde kaynattırdım binmeye devam ediyorum. TX 150'yi kaynattırdığımdan beri 850 km bindim herhangi bir sorun olmadı. FD 2100'ü bayiden aldıktan 490 km sonra kadrosu çatladı yani SANAYİ USTASININ YAPTIĞI KAYNAK KRONUN FABRİKA KAYNAĞINDAN DAHA SAĞLAM!!! Yahu onu da geçtim bunların reklam yapmak için sponsor oldukları dünya turcusu Gürkan Genç'e verdikleri bisiklet bile turun ortasında çatladı reklam yaptıkları bisiklet bile böyle bunların

303837 dosyayı görüntüle

303838 dosyayı görüntüle

Sele borusunun boyasının aşındığı yerden tolerans işaretinin kadro içinde kalacak şekilde kullanılmış olduğu anlaşılıyor.
Bir başka yerli marka manifestosu daha. Buna benzer olay arkadaşımın başına gelmişti Bisan. Kendisinde yol bisikleti vardı ve jantında sorun çıkmıştı Bisan ürünün arkasında kalmadığı için arkadaşım yol bisikletini satmak zorunda kalmıştı. Sonra gitti 2.el Cube MTB aldı SLX grup setli şimdi paşalar gibi kullanıyor.
Sonra yerli markaları kötüleyince fanboylar sinirleniyor. Dediğim gibi yerli marka alıcağınıza 2.el sağlam bilindik marka almak daha mantıklı.
Ben şuana kadar hiç bir yerli markanın ürünün arkasında durduğunu görmedim ve duymadım hep bir manifesto hep bir dram. Geçmiş olsun.

Edit: Bu ülkede beni güldüren şey insanlar satın aldığı markaları öyle bir savunuyor ki sanki sponsor olmuşlar gibi.

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Bir başka yerli marka manifestosu daha. Buna benzer olay arkadaşımın başına gelmişti Bisan. Kendisinde yol bisikleti vardı ve jantında sorun çıkmıştı Bisan ürünün arkasında kalmadığı için arkadaşım yol bisikletini satmak zorunda kalmıştı.
Sonra yerli markaları kötüleyince fanboylar sinirleniyor. Dediğim gibi yerli marka alıcağınıza 2.el sağlam bilindik marka almak daha mantıklı.
Ben şuana kadar hiç bir yerli markanın ürünün arkasında durduğunu görmedim ve duymadım hep bir manifesto hep bir dram. Geçmiş olsun.
Zaten öncesinde de KRON'un ne mok olduğunu biliyordum. TX 150'yi aldıktan 6 ay sonra selesi soyuldu süngerleri falan fışkırıyordu artık 6 aylık sele folloş olmuş bak daha 6 aylık sele. Garantiye girmeme sebebi: Kot pantolonla bisiklete biniyor olmam. (bisikletin kullanma kılavuzunun herhangi bir yerinde kot pantolonla binmeyin yazmıyor bu arada) Güler misin ağlar mısın?

• Beğen
Tepkiler: Esatesat

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.251
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Zaten öncesinde de KRON'un ne mok olduğunu biliyordum. TX 150'yi aldıktan 6 ay sonra selesi soyuldu süngerleri falan fışkırıyordu artık 6 aylık sele folloş olmuş bak daha 6 aylık sele. Garantiye girmeme sebebi: Kot pantolonla bisiklete biniyor olmam. (bisikletin kullanma kılavuzunun herhangi bir yerinde kot pantolonla binmeyin yazmıyor bu arada) Güler misin ağlar mısın?
Klasik Türk esnaf kafası işte. Bir yerlerinden element uydurup müşteriyi maruz bırakmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Buna benzer olayı geçen sene forumda görmüştük satrai bisiklet.
Ben yerli markaları hiç bir zaman desteklemiyorum bu yüzden. Hiç biri hak etmiyor paramızı. Eğer uğraşırım dersen dava etmeyi deniyebilirsin sonuçta hakkın bu.
2. elden temiz dünyaca ünlü markalar bakabilirsin. Cube, Gaint vb gibi. En azından markasının arkasında duran isim bunlar.
Edit: Örnek vermem gerekirse Cube garanti kapsamı içerisinde eğer tekerlek vb gibi bileşenlere hasar gelirse size yenisini hiç bir ücret talep etmeden yolluyor.
cube.jpg

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Klasik Türk esnaf kafası işte. Bir yerlerinden element uydurup müşteriyi maruz bırakmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Buna benzer olayı geçen sene forumda görmüştük satrai bisiklet.
Ben yerli markaları hiç bir zaman desteklemiyorum bu yüzden. Hiç biri hak etmiyor paramızı. Eğer uğraşırım dersen dava etmeyi deniyebilirsin sonuçta hakkın bu.
2. elden temiz dünyaca ünlü markalar bakabilirsin. Cube, Gaint vb gibi. En azından markasının arkasında duran isim bunlar.
Avukat kuzenim var dilekçe yazmasını bekliyorum ama sabrım taşıyor zaten evim İstanbul'da, Tuzla'daki Kron fabrikasına gidip olay çıkarmamak için kendimi zor tutuyorum şu anda. Zaten ailevi sebeplerden (babamın hadsiz davranışları) yüzünden depresyon geçirirken bu olayın başıma gelmiş olmadı kafama kan sıçratıyor psikolojik durumum yerlerde sürünüyor. Psikolojik destek almayı denedim ama bir seansa 1100 lira çekilince o iş de başlamadan bitti

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.251
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Avukat kuzenim var dilekçe yazmasını bekliyorum ama sabrım taşıyor zaten evim İstanbul'da, Tuzla'daki Kron fabrikasına gidip olay çıkarmamak için kendimi zor tutuyorum şu anda. Zaten ailevi sebeplerden (babamın hadsiz davranışları) yüzünden depresyon geçirirken bu olayın başıma gelmiş olmadı kafama kan sıçratıyor
Olay çıkarmak size negatif olarak yansıyabilir haklıyken haksız konuma düşebilirsiniz. Yasal yollarla halletmek en iyisidir.

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Olay çıkarmak size negatif olarak yansıyabilir haklıyken haksız konuma düşebilirsiniz. Yasal yollarla halletmek en iyisidir.
Vallahi doğru diyorsun abi mahkemede giderler bunları adam yerine koyarlar bir de biraz daha sabretmeyi deneyeceğim bakalım kuzenimin dilekçe yazması da çok sürüncemede kaldı boşanma işlerinden dilekćemi erteledi tam da boşanacak zamanı buldu vallahi

• Beğen
Tepkiler: erhan erhan

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.370
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kot pantolon ile bisiklete binilmez diye uyarıları var mı sitelerinde? Neyin kafası acaba bunların yaşadıkları 🤣

• Beğen
Tepkiler: el Cezeri

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.151
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Vallahi doğru diyorsun abi mahkemede giderler bunları adam yerine koyarlar bir de biraz daha sabretmeyi deneyeceğim bakalım kuzenimin dilekçe yazması da çok sürüncemede kaldı boşanma işlerinden dilekćemi erteledi tam da boşanacak zamanı buldu vallahi
Mahkeme uzun iş, üstelik adli tatil var 20 temmuz-31 Ağustos arası. Tam bisiklet satış zamanı gelmişken sosyal medyada Kron markasını etiketleyip, özellikle de reklamlarına yorum olarak bu fotoğrafları ekleyip üzerlerine gitmek daha etkili olabilir, ayrıca şikayetvar sitesinden de yazın.

• Beğen

Mtnmdn

Üye
Tepki
51
İsim
Metin maden
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kron'dan nefret ediyorum. Çünkü paramın üstüne yattı bana yeni bisikletimi vermiyor. Daha 5 aylık fd2100'ün kadrosu kırıldı ve garantiye sokmadılar. Sele borusunu tolerans içinde kullanmama rağmen tolerans dışında kaldı dediler ben o bisiklete stajdan gelen bütün paramı bağlamıştım hakkımı helal etmiyorum.

303837 dosyayı görüntüle

303838 dosyayı görüntüle

Dostum bu kaynaktan dolayı oluşmuş bir çatlağın zamanla mekanik yüke maruz kalıp ilerlemesinden kaynaklı. Yani senle alakalı değil, %100 imalat hatası. Bu konunun üzerine git derim. Hakkını alman lazım.

• Beğen

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot

303837 dosyayı görüntüle

303838 dosyayı görüntüle

Bu yaşadığım olayı dün ayrı bir başlıkta da aktarmaya karar verdim ve "KRON REZİLLİĞİ" başlığı ile konu açıp aynısını orada da aktardım. Ama forum giriş sayfasındaki yeni mesajlar bölümünde "KRON REZİLLİĞİ" başlığını görmek forum yöneticilerini rahatsız etmiş olacak ki başlığı kapatıp mesajlarını da cevap yazımına kapalı bir arşiv konusuna taşımışlar: (link)

Benim herhangi bir yalan dolan katmadan olduğu gibi Kron firmasıyla yaşadığım sorunları aktarmam forum yöneticilerini neden rahatsız etti, neden bir forum kullanıcısının Kron ile yaşadığı sorunu örtbas etme gereği duydular? Neden haksız olan taraf olmasına rağmen Kron firmasını koruma gereği duydular? Kendilerinden gereken açıklamayı bekliyorum. Ve konunun derhal yeniden aynı başlıkla yeniden açılıp mesajlarının da o başlığın altına geri taşınmasını istiyorum.

Ve kadrosu durduk yere çatlayan ve garantisi devam eden bisikletin yenisinin verilmemesi de düpedüz REZİLLİKtir, bu REZİLLİĞİN Kron tarafından gerçekleştirilmiş olması da KRON REZİLLİĞİdir. Başlığın açılma şeklinde de bir yanlışlık göremiyorum ben.

Son düzenleme:

kaganarda

Aktif Üye
Tepki
332
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Zamanında yazmıştık bir şeyler.

(link)
Yazınızı okudum, çok güzel yazmışsınız.
Fixie bisikletleri çok seviyorum, sade görünüşlerine bayılıyorum. Lakin fixie bisiklet kültürü ülkemizde pek yok yada benim çok geç haberim oldu. Yokuşsuz düz bir kente taşındığımda kesinlikle bir tane alıp kullanacağım. Yerli firmalar artık fixie üretmiyor yada getirmiyorlar artık sanırım. Yakışıklı bir fixiem olsun isterim, şimdilik youtube'dan fixiecileri takip ederek yetiniyorum, bir de e-mtb hayalim var, bu daha öncelikli şuan.
Yerli olarak mosso kullanıyorum. Alüminyum kadroları görsel olarak iyi değil, kaynak yerleri dayanıklı ama çirkin gözüküyor. Kaynak izilerini silip, kabloların tamamını kadro içinden geçirmeliler. Donanımları üst düzey olabilir, ama kadro da önemli.
İyi günler

Edit: Bloğunuzdaki bazı yazıları okumuştum daha önceleri, bloğunuza dikkatli bakınca şimdi hatırladım. Güzel dolu dolu yazıyorsunuz:harika:

Son düzenleme:

Mythshaman

Daimi Üye
Tepki
488
İsim
Bora KARA
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Carraro. Nedeni ise yaptıkları işçilik kötü ve istedikleri fiyat absürt. Kadroları genel anlamda ağır.Karbon maşalı fitness bisikletleri 12,7kg geliyor ve 20k üstü fiyat biçiyorlar bunu görünce de ister istemez dalga geçesim geliyor. Bu ülke de bana sorarsan alınacak en son bisiklet markası. Örneğin peugeot bisikletleri hem çok daha ucuz hem çok daha hafif.
Benim görüşüm böyle, carraro ya para vereceğime 2.el dünyaca tanınmış markalardan bir bisiklet alırım. Serdarın dediğine de katılıyorum. Çoğu görgüsüz insan kendisini bir şey sanıyor üst düzey markalar alınca.

Ben bu görüşe katılmıyorum. Carraro kadroları sağlamlık konusunda bırakın yerli markaları, ithal markalar ile bile yarışır. Geçen başka bir Giant markasının 2 modelini bizzat inceledim gördüm. Kimse kusura bakmasında hafif olacağız diye abartmışlar, incecik Alüminyum et kalınlığı var. Kaynak yerleri belirli belirsiz muhtemelen traşlıyorlar.

Carraro kadroları bildiğiniz kalın etli borulardan güzel işçilik ile yapılmış ve ek yerleri öyle bir kaynaklanmış ki o kadro başka yerinden kırılır ama o bölgedem kırılmaz düzeye gelmiş. Ben 727 modelinin uzerine 2 yetiskin bindim 200+ kilo ile yol aldı o bisiklet.

İnceledigim markalar icinde kadronun saglamligi bakiminda Carraroya yaklaşabilen bir Mosso markasini gordum.

Ağırlık derseniz mantık sınırlarını gecmeyecek duzeyde fark yok ise benim icin farketmez, saglamlık daha onemli. Kullandigim bisikletin 11 kilo yada 14 kilo olmasi beni bağlamıyor çünkü. Ha gidipte 20 kiloda olmasın mantık sınırları dışına cıkmasın.

Carraro markasının karbon görümlü diyorum ben o maşaya, maşası konusunda haklısınız, hatta marka model vermiyorum bisikletlerdeki karbon kadro ve maşa ve kadroların sağlamlıkları tartışılır, yakın bir arkadaşımın fiyat olarak bayağı pahalı dediği ithal marka karbon kadrolu yol bisikletinin kadrosu gevrek gibi moralini bozmamak için bir şey soylemedim.

Bisikletlerde üst düzey markaları bilmiyorum ama benim inceledigim karbon kadrolar ve maşalar düşük ısıl işlem görmüş liflerden az yoğunluk ile yapılmış materyallerdi muhtemelen.

Şöyle kabaca kardilastirdim, gördüğüm i Ducati markasının üst düzey bir modelinin karbon şasi si ile yine gördüğüm karbon denilen bisiklet kadrolarının alakası bile yok. Birisi karbon ise öteki karboncuk olur muhtemelen 😅

onthrow

Üye
Tepki
8
İsim
onat
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben bu görüşe katılmıyorum. Carraro kadroları sağlamlık konusunda bırakın yerli markaları, ithal markalar ile bile yarışır. Geçen başka bir Giant markasının 2 modelini bizzat inceledim gördüm. Kimse kusura bakmasında hafif olacağız diye abartmışlar, incecik Alüminyum et kalınlığı var. Kaynak yerleri belirli belirsiz muhtemelen traşlıyorlar.

Carraro kadroları bildiğiniz kalın etli borulardan güzel işçilik ile yapılmış ve ek yerleri öyle bir kaynaklanmış ki o kadro başka yerinden kırılır ama o bölgedem kırılmaz düzeye gelmiş. Ben 727 modelinin uzerine 2 yetiskin bindim 200+ kilo ile yol aldı o bisiklet.

İnceledigim markalar icinde kadronun saglamligi bakiminda Carraroya yaklaşabilen bir Mosso markasini gordum.

Ağırlık derseniz mantık sınırlarını gecmeyecek duzeyde fark yok ise benim icin farketmez, saglamlık daha onemli. Kullandigim bisikletin 11 kilo yada 14 kilo olmasi beni bağlamıyor çünkü. Ha gidipte 20 kiloda olmasın mantık sınırları dışına cıkmasın.

Carraro markasının karbon görümlü diyorum ben o maşaya, maşası konusunda haklısınız, hatta marka model vermiyorum bisikletlerdeki karbon kadro ve maşa ve kadroların sağlamlıkları tartışılır, yakın bir arkadaşımın fiyat olarak bayağı pahalı dediği ithal marka karbon kadrolu yol bisikletinin kadrosu gevrek gibi moralini bozmamak için bir şey soylemedim.

Bisikletlerde üst düzey markaları bilmiyorum ama benim inceledigim karbon kadrolar ve maşalar düşük ısıl işlem görmüş liflerden az yoğunluk ile yapılmış materyallerdi muhtemelen.

Şöyle kabaca kardilastirdim, gördüğüm i Ducati markasının üst düzey bir modelinin karbon şasi si ile yine gördüğüm karbon denilen bisiklet kadrolarının alakası bile yok. Birisi karbon ise öteki karboncuk olur muhtemelen 😅
300 yapan bir motorun karbon şasisi ile bisikletin karbon kadrosunu kıyaslamak pek doğru değil sanki :) Ben scott metrix 10 kullanıyorum. Gayet sağlam hissettiriyor.

Sevmediğim tür bisikletler gezi bisikletleri ve fat bike'lar diyebilirim. Isınamadığım markalar da salcano, carraro, bisan.

• Beğen

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.917
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Yazınızı okudum, çok güzel yazmışsınız.
Fixie bisikletleri çok seviyorum, sade görünüşlerine bayılıyorum. Lakin fixie bisiklet kültürü ülkemizde pek yok yada benim çok geç haberim oldu. Yokuşsuz düz bir kente taşındığımda kesinlikle bir tane alıp kullanacağım. Yerli firmalar artık fixie üretmiyor yada getirmiyorlar artık sanırım. Yakışıklı bir fixiem olsun isterim, şimdilik youtube'dan fixiecileri takip ederek yetiniyorum, bir de e-mtb hayalim var, bu daha öncelikli şuan.
Yerli olarak mosso kullanıyorum. Alüminyum kadroları görsel olarak iyi değil, kaynak yerleri dayanıklı ama çirkin gözüküyor. Kaynak izilerini silip, kabloların tamamını kadro içinden geçirmeliler. Donanımları üst düzey olabilir, ama kadro da önemli.
İyi günler

Edit: Bloğunuzdaki bazı yazıları okumuştum daha önceleri, bloğunuza dikkatli bakınca şimdi hatırladım. Güzel dolu dolu yazıyorsunuz:harika:
Teşekkür ederim. Vaktim oldukça yazmaya çalışıyorum.

Fixie için çok geç kalmayın. Eski bir çelik yol bisikleti kadrosu bulup elinize para geçtikçe eksiklerini tamamlayarak fixienizi toplayabilirsiniz.

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot

303837 dosyayı görüntüle

303838 dosyayı görüntüle

Bir kere daha yazayım, Kron çöp arkadaşlar. Çöp oğlu çöp hem de

• Beğen
Tepkiler: Ali Kılıç 35.5

Emre-SEZER

Daimi Üye
Tepki
1.683
İsim
Emre SEZER
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1- Carraro - 2020 yılında Carraro G4 aldım. 4-5 bin km kullandıktan sonra her pedal çevirdiğimde çıt sesi gelmeye başladı. Orta göbeğin ömrü dolduğunu düşünüp göbeği değiştirirken farkettik ki fabrikada montaj yapan ustamız diş kaptırmış.

2- Giant - 2022 yılında Giant Defy 3 aldım. Bisikleti aldığımdan günden itibaren sele borusunun düşmesinden müzdaribim. Bu problem için Caddebostandaki Giant yetkili servisine gittim. Serviste çalışan ustamız ile problemi konuştuk, bana daha öncede benzeri bir problem yaşandığını fabrikayla görüşüldüğünde sele kelepçesinin her iki kısmının biraz alınması için bir fotoğraf gönderildiğini gösterdi. İşlem uygulandı sorun devam ederse de sele kelepçesi ile sele borusu arasına koymam için kauçuk bir plastik parça verildi. Daha öncede kendim belli bir süre sele kelepçesi ile sele borusu arasına kauçuk plastik parça koyarak sorunsuz kullanmıştım. Benim sıkıntım niye sıfır aldığım bisiklette bu tür bir problem yaşıyor olmamdı. Her neyse sonuç olarak sele kelepçesinin kesilmesi sorunumu çözmedi ve şuan sele borusu arasına kauçuk plastik parça koyarak kullanmaya devam ediyorum.

3- Salcano - XRS001 modelindeki şu SALCANO yazısını sticker yapıştırması gibi yapmışlar. Bence biraz bu konuda çalışmaları gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: Ali Kılıç 35.5

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.558
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Tüm mühendislerin gözü yaşlı yazdıklarınızı okuyorlar muhtemelen. Diploma yırtma eylemi yapacaklarmış. Hepsini bir aydınlanma gelmiş neden mühendislik var diye birbirlerine sorup hayatı yeniden sorgulamışlar diyorlar ben onların yalancısıyım.

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.251
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Salcano'nun kadrosuna veya bisikletine lafım yok daha önce hiç test etmediğim için bir şey söylemem haksızlık olur fakat öyle bir logoları var ki bim de satılan le colayı andırıyor aşırı kötü sanki bir orta okula giden çocuk paintte tasarlamış gibi duruyor.

Tepki
1
İsim
Kerem T.
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Salcano sahipleri üzgün 😵