Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Sevmediğiniz Esnaf Davranıșları Neler?

A

Anonim

Silinmiş hesap
Benim mesela ' o pahalıdır, o pahalı ama' ama tarzı davranıșlardır. Pahalı olup olmadığına bırakta ben karar vereyim de mi? Bir de bir șeyler alırken ürünleri incelemeyi severim, atıyorum bisiklet alacaksam vites geçișlerini kontrol ederim detaylıca. Söylediklerime ek olarak bu tarz durumlarda yardımcı olup bilgi vermek için değil de sanki ürünü ömür boyu inceleyeceğinizi düșündükten sonra satılan eșyanın bașına dikilen ve size dik dik bakan esnaflar var. Sayıları bir tık azalsa da hala varlar, umarım esnaflık kavramı çok daha güler yüzlü insanların elinde yoluna devam eder. 🙃

Scudo
Girdiğim her ortama, buna esnafta dahil, selam verir, 'kolay gelsin veya hayırlı işler' derim. Çıkarken de aynı temennilerimi tekrarlarım. Maalesef çoğu zaman bu çağrılar karşılık bulmaz. İnsani ilişkiler bakımından bu üzücü bir durum. Bir de somurtkan, doymuş, kibirli, ilgisiz esnaflara ayar oluyorum. Hizmet sektöründe ise bu alışkanlıklardan vazgeçecek insan.

Esnaflık bitti arkadaşlar, dağılabilirsiniz.
İnsanlar kurumsal alternatifleri bulunca kaçarcasına oraya yöneldiler. Kendi davranışlarının cezasını çekiyorlar şimdi. Utanmadan da ağlıyorlar.
Benim babam da esnaftı bu arada. Üniversiteye kadar hayatım dükkanda geçti. Yetmişli yıllar. O dönemin esnafı artık malesef yok. 😔

Bisikletçi esnafının %90'ı sevilemeyecek esnaf sınıfına girer. 1.82 boy 85cm bacak varken adam satmak için 43 kadro bisikleti size tam olur diyor, bana 48 bile küçük gelirken

Bizim burada böyle tiplerden var iğrenilecek kişiler gerçekten.Adamın dükkanına gidiyorsun başkasıyla ilgileniyor.Hadi tamam diyip bekliyorsun iyi güzel beklemen lazım zaten ama dükkan sahibi olarak hiç mi hoşgeldiniz şu an müşterim var sizinle hemen ilgileneceğim-bugün doluyuz yarın veya daha sonra ki müsait bir gününüzde gelebilirsiniz demez.Demiyor abi adam 2 saat gözünün içine bakıyor ama bir laf atmıyor.E bu bir değil iki değil en sonunda sana da,senin dükkanınada,bisikletine... diyip çıkıyorsunuz.Sonradan kendilerini düzeltseler bile illaki o kötü intiba sizin içinizde yer ediyor.Kişi isterse bin takla atsın,o onun üzerinde silinmeyecek bir leke gibi kalıyor

Bilgisiz esnaf da çok fena. Daha yeni yaşadığım bir olay;
Bir bisiklet incelemekteyken maşa sinin markası yoktu insan bir yazar falan dedim ne marka model olduğunu. Satıcı geldi bakti üstündeki tanıtım kartina dediki " olur mu hiç FORK marka dedi çok kalitelidir :/ "

Hata kendisinde olduğu halde iade kargosunu bana ödeten esnaf...Bugün...🙂

Bizim burada böyle tiplerden var iğrenilecek kişiler gerçekten.Adamın dükkanına gidiyorsun başkasıyla ilgileniyor.Hadi tamam diyip bekliyorsun iyi güzel beklemen lazım zaten ama dükkan sahibi olarak hiç mi hoşgeldiniz şu an müşterim var sizinle hemen ilgileneceğim-bugün doluyuz yarın veya daha sonra ki müsait bir gününüzde gelebilirsiniz demez.Demiyor abi adam 2 saat gözünün içine bakıyor ama bir laf atmıyor.E bu bir değil iki değil en sonunda sana da,senin dükkanınada,bisikletine... diyip çıkıyorsunuz.Sonradan kendilerini düzeltseler bile illaki o kötü intiba sizin içinizde yer ediyor.Kişi isterse bin takla atsın,o onun üzerinde silinmeyecek bir leke gibi kalıyor
Ben o anları değerlendirip rahatça bisikletleri kurcalıyorum ve bütün aksesuarlara bakıyorum :kedicik: Herkese tavsiye ederim :harika:

Bilgisiz esnaf da çok fena. Daha yeni yaşadığım bir olay;
Bir bisiklet incelemekteyken maşa sinin markası yoktu insan bir yazar falan dedim ne marka model olduğunu. Satıcı geldi bakti üstündeki tanıtım kartina dediki " olur mu hiç FORK marka dedi çok kalitelidir :/ "
:D aklıma geldi çocukken oyun kaseti almaya gitmiştim yanımdaki diğer müşteri adam kaliteli mi bunlar demişti satıcı da abi remarksın malı bunlar demişti :D 25 sene geçti belki üstünden ama unutmadım bunu

Kendini beğenmiş ve öğüt verici şekilde konuşmaları. Adama sırf yetkili servis, garanti bozulmasın diye gidiyorum, bana yok şu iyidir yok bu iyidir diyor. Ustanın eli sihirlidir, sen bakma hızlıca hallettiğime vs. dedi bugün götürdüğüm "usta". Adam daha fren kaliperini ayarlamayı bilmiyor, beyaz eşya dükkanı bisikletlerindeki deneyimiyle bana konuşuyor. Bu saçı kim kesti der gibi götürdüğüm diğer yetkili servisi eleştiriyor falan. En son bir de forumlarda okuduklarınla bana gelme gibi bir ifade kurdu, orada koptum zaten. Millet bilinçlendikçe kuduruyorlar adeta. Cidden işini düzgün yapan ve artistlik yapmayan insanlara hasret kaldık. İçim dolmuş yahu :D.

Kendini beğenmiş ve öğüt verici şekilde konuşmaları. Adama sırf yetkili servis, garanti bozulmasın diye gidiyorum, bana yok şu iyidir yok bu iyidir diyor. Ustanın eli sihirlidir, sen bakma hızlıca hallettiğime vs. dedi bugün götürdüğüm "usta". Adam daha fren kaliperini ayarlamayı bilmiyor, beyaz eşya dükkanı bisikletlerindeki deneyimiyle bana konuşuyor. Bu saçı kim kesti der gibi götürdüğüm diğer yetkili servisi eleştiriyor falan. En son bir de forumlarda okuduklarınla bana gelme gibi bir ifade kurdu, orada koptum zaten. Millet bilinçlendikçe kuduruyorlar adeta. Cidden işini düzgün yapan ve artistlik yapmayan insanlara hasret kaldık. İçim dolmuş yahu :D.
Forumun değeri buradan bile anlașılıyor. 🙃 Çok șükür bisikletçilere gitmedim uzun yıllardır, ama az da olsa hala çok iyi bisikletçiler de var. Sadece bilgili olmakta bazen kurtarmıyor, bilgili olanın da egosuzunu bulmak gerekiyor. 😀

Elinde olmayan ürün için "piyasada yok,üretilmiyor artık" vs gibi palavra atan esnaf.
Yıllardır kullandığım bir ayakkabı tabanlık markası var. Herhangi bir rahatsızlığım yok ama acayip alışkanlık yaptı. Aldığım yeni ayakkabıya hemen o tabanlıktan alıp koyarım. Bu ürünü de evin oradaki bir lostra salonundan alıyordum.
Bir gün yine almaya gittim, adam "artık üretilmediği için kalmadı,fabrikası da kapandı" dedi. Eve geçince nete bakayım dedim,adamların fabrikası gayette açıkmış,hatta dünyada bir çok ülkeye ihracat yapıyorlarmış. Fabrikayı aradım,sitelerinde online alışveriş olduğunu da öğrendim. Artık online olarak alıyorum ve o lostraya kesinlikle ayakkabı vermiyorum :)

Geri