Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Shimano mineral oil yerine hangi yağı kullanabiliriz?

1 ay a yakın inceledim hiç başka birşey denemeye değmez alt tarafı bi yağ alıyorsunuz shimano hd yağ alın riske girmeyin derm tavsiye eden etmeyen çok insan var herşey karman çorman. Benim aldığım shimano hd minral yağ daha bir çok sefer için yeterli.

Scudo
ben simdilik zeytinyagi koydum. virenler guzel tutuyor. yine burda daha once kuklanan arkadaslarin onerisyle. firenler gayet guzel tutuyor. icindeki yagda zaten shimano yagi degil sari yag cikti. normal yagmis zaten. simdiye kadar kullandigi yagda shimani degilmis. icinden cikan yag daha ince ve akiskan bir yagdi. yada yag kullilmakdan ozelligi bozulmus ondan ince geldi. sileride guzel bir hidrolik yagi alanakadar zeytin yagina devam. birde kesinlikle shimano yag almaycam. normal hidrolik yaga bakacam. nasil olsa zeytin yagi bolca var. belki ihtiyac bike kalmaycak. uzun sure performas iyi olursa baska yaga gerek yok. deneyimlerimi yine yazacagim burdan. birde 2.25 ic lastikler ile 1.75 dis lastimleri takiliyormus ve taktim. bir sikinti yasayan oldumu bilmem ama guzel oldu.

(link)
bu bilgiler ile yag degisimini kendim yaptim. hastaneden bir adet serum hortumu ve ezzaneden bir adet buyuk siringa guzel ks goruyor.

• Beğen
Tepkiler: Yasin_alan
Gecenlerde evde zeytinyagi bitmiş, bianda aklima bisikletimin frenleri geldi.hemen zeytinyagini boşaltıp kızartma yaptık,yaninada anam sagolsun sarimsakli yoğurt yapmis cok güzel oldu.bende kesinlikle firenlerde zeytinyagi tercih edenlerdenim gerçekten cok ise yariyor.:koptum::koptum::koptum:

Hangi marka zeytinyağı kullanıyorsunuz desem :komik::komik: ama sormayacağım tamam.

• Beğen
Tepkiler: Westization
@ramotek Kaliteli zeytinyağına ölürüm. Fazla da konudan çıkmak istemem ama zeytinyağı deyince ekmeğimi limonumu alıp gelesim geliyor. :hhhhhh: Şanslısınız. Herkesin böyle güzel bir teyzesi olmalı.

Yeni birşey aklıma geldi biraz denedim fena olmadı.

Starpet i Mineral yağı biraz kalındı. Bende incelsin diye az miktarda wd40 ekledim. Şu an fren hissi biraz daha güzel. Kaliperden yağ çekip biraz daha wd40 ilave edeceğim.

Bende Total LHM plus yağ kulanıyorum. Herhangi bir sorun ile karşılaşmadım henüz. İleride bir problem olursa buradan paylaşırım.

@tayfun0029
@tayfun0029
suan icin zeytin yagi kullaniyorum. frenler guzel tutuyor. ilk basda biraz sert ama yumusadi. suan memnunum. ileride mineral bir hidrolik normal yagla degisecegim.

@tayfun0029
tiner katsak dahada incelir mi. wd40 nedir. starpet bende alacam ama gecemedim o tarflara.

@Adem51

Wd40 ince pas sökücü ve yağlayıcı tarzında bir ürün. Yüzeylere zarar vermediği için biraz ilave ettim.

starpet yağ evde duruyor. isterseniz pet şişede gönderiyim :)

Frenleri değiştim. SL-M615 aldım. orjinal frenlerde çok yumuşak geldi. starpet e alıştım sanırm :)

Arkadaşlar geçen gün bisikletin arka freni aşağıdan tutuyodu. Bende bisikletçiye gittim. Frenim Shimano M355. Bisikletçi frene DOT yağı döktü abi Shimano'nun yağını koymamız lazım değil mi dedim. Ben bu işi kaç zamandır yapıyom hiçbir şey olmaz dedi. Frenler iyi tutuyor ama içime bir korku düştü ne yapmalıyım :(

@gunes1001
Uzun vadede frenlerin sıkıntı çıkarmaya başlayabilir. Tam emsali var mı bilmiyorum ama DOT tipi yağlar plastik aksamlara zarar verdiği bazı kaynaklarda yazıyor. Sistemde mineral yağ kullanılmasının sebebi de buradan geliyor sanırım. Sonuç olarak mümkün olan ek kısa sürede yağını değiştirmen gerek.

Zeytin yağı kyllanıpta sıkıntı yaşayan varmı sonunda bende kullanacağım herhalde

Zeytinyagiyla sistemi riske atmayin derim. Ben ve 5-6 arkadasim 1 yildir lhm+ denen hidrolik mineral yagi kullaniyoruz. Hicbir sorun yok. Oto yagcilarda bulunuyor.

Hicbirsey bulamiyorsaniz dikis makinesi yagi koyun. Zeytin yagi donar, kalinti birakir tikama yapar sonra temizleyecegiz diye ugrasir durursunuz.

Zeytinyağı kullanın diye trolleyecektim ama siz zaten söylemişsiniz.:)

Zeytinyağı kullanacaksanız, has Ayvalık sızma kullanın, onun sağladığı modülasyon diğerlerine göre daha iyi.

Shimano sisteme mineral yağ dolumu yaparken kaç ml basılıyor ?? Bide 1 litresinin fiyatı 73 küsür delta bisiklette 2 -3 sene kullanılabilir mi yeterli olurmu 1 litre ??

bende frenlerimi total lhm plus ile yağ değişimini yaparım . yağ özelliklerinin hidrolik ve mineral olduktan sonra sıkıntı çıkarmaz . kullandığım yağdan memnunum hiçbir farkı yok .

Arkadaslar niye kasiyorsunuz? Tektro mineral 50 ml. aldim gecen cumartesi. 12 TL. On-arka frene fazla fazla yeter eger devrilmez, tasmaz ziyan olmazsa :)

(link)

Daha once de kullandim ve en ufak sorun yasatmadi ;)

• Beğen
Tepkiler: eberkol
Geri