Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Sora Tekstil

2 ay kadar memnundum fakat sonra pedi ezildimi noldu anlayamadım giyip gitmemek arasında hiç fark olmayan bir duruma geldi
Yıkarken yumuşatıcı kullanılmış olabilir mi? Zira 2 ay gibi bir sürede aliexpress"ten alınan taytların pedi bile bozulmuyor.

• Beğen
Tepkiler: seko35.50
Scudo
Objektif yorumlar yapıldığını düşünmüyorum. Kışlık formalarda 2400 TL altı markalı forma yok. Santini yazlık içlik tr sitelerde 1400 TL. Yani sora kışlık forma parasına. Jordanred'de 1 adet kışlık forma var ve mankende kollar ve göğüste bolluk mevcut. Noback'te kışlık forma yok, baharlık var. Üst seviye markaların kışlıkları 4 bin liradan başlıyor. Sora satışa çıkartmadan ön siparişte site stoğunun hepsini tüketiyorsa fiyat bedavadır. Geçen seneden kışlık forma ve taytım var ve gerçekten inanılmaz başarılı. Aliexpress ve jordanred ürünleri ile Sora ürünleri arasında bence büyük fark var. Fiyatlar da ona göre zaten.

1400 TL = 50 dolar
Rapha kışlık forma = 110 dolar
Assos = 112 dolar
Le col = 190 euro
Pas normal studios = 200 euro
Le Coffe Ride = 130 euro

Yukarıdaki çok bilinen markaları tabiki giymedim. Çünkü çok pahalı. Türk markaların çoğunu giydim. Üst seviye markaları da giyenlerden inceledim. Gücüm sora'ya yetiyor ve her sene daha da geliştiğini düşünüyorum. Hem kalıpların hem tasarımların. Yazlık ve kışlıklarda gerçekten premium hissettiriyor. Eldiven ve çorapların forma ve taytlar kadar başarılı olduğunu söyleyemem. En azından benim gibi oversize birisi için rahat değil :D

Santini, castelli, rapha ürünleri ile sora arasında dağlar kadar fark yok bence. Maap formasını görünce büyülenmiştim sadece. Demek istediğim üst seviyeye yakın ürünler üretiyorlar bence.

Ayrıca kumaşların italyadan geldiğe bizzat şahit olmuştum.(miti spa, sitip)

Taytlarda kullanılan Elastic İnterface markasının pedlerini bir çok firma kullanıyor.(Gobik, maap vs.) Bu pedler çok rahat ve havadar. Şaşırtıcı şekilde rahat.

Soranın çoğu zaman stok sıkıntısı olmuştur. Belki de can sıkan tarafı bu.Yurt içi ve yurt dışı bayilere de üretim yaptıkları için siteden satış kapasitesini çok arttıramıyorlar. Yine de ürünler satışa çıktıktan bir süre sonra stokout oluyor. Fiyatların bu yüzden "çok" pahalı olduğunu düşünmüyorum. Bisiklet tekstili genel olarak ucuz değil zaten.

Ayrıca regular ve classic formalar ile karşılaştırma yapmayın bence. Sora classic ile Sora Road racer forma arasında dağlar kadar fark var. Bütçeye göre forma çıkartıyor adamlar. Gelip de "regular forma iyi değil" derseniz, haklısınız :) Daha iyileri var sitede(stokta olmayabilir :D ). Climbcore, pro team, road racer gibi.

Satış sonrası iletişim ve desteğin de çok memnun edici olduğunu düşünürsek daha yapıcı eleştiriler ve ürünlerle ilgili geri dönütler verirsek herkes için faydalı olur diye düşünüyorum.

Sora ürünleri (road racer serisi) fiyat olarak yabancı markalara göre gayet iyi bir seviyede. En fazla ürüne sahip olduğum giyim markası Ale'dir. Sonrasında Sora gelir. Özellikle Sora'nın road racer 1 taytı benim için vazgeçilmezdir. Bu yüzden zamanında hem siyah hem de beyaz askılı olandan alıp stoklamıştım.

Objektif yorumlar yapıldığını düşünmüyorum. Kışlık formalarda 2400 TL altı markalı forma yok. Santini yazlık içlik tr sitelerde 1400 TL. Yani sora kışlık forma parasına. Jordanred'de 1 adet kışlık forma var ve mankende kollar ve göğüste bolluk mevcut. Noback'te kışlık forma yok, baharlık var. Üst seviye markaların kışlıkları 4 bin liradan başlıyor. Sora satışa çıkartmadan ön siparişte site stoğunun hepsini tüketiyorsa fiyat bedavadır. Geçen seneden kışlık forma ve taytım var ve gerçekten inanılmaz başarılı. Aliexpress ve jordanred ürünleri ile Sora ürünleri arasında bence büyük fark var. Fiyatlar da ona göre zaten.

1400 TL = 50 dolar
Rapha kışlık forma = 110 dolar
Assos = 112 dolar
Le col = 190 euro
Pas normal studios = 200 euro
Le Coffe Ride = 130 euro

Yukarıdaki çok bilinen markaları tabiki giymedim. Çünkü çok pahalı. Türk markaların çoğunu giydim. Üst seviye markaları da giyenlerden inceledim. Gücüm sora'ya yetiyor ve her sene daha da geliştiğini düşünüyorum. Hem kalıpların hem tasarımların. Yazlık ve kışlıklarda gerçekten premium hissettiriyor. Eldiven ve çorapların forma ve taytlar kadar başarılı olduğunu söyleyemem. En azından benim gibi oversize birisi için rahat değil :D

Santini, castelli, rapha ürünleri ile sora arasında dağlar kadar fark yok bence. Maap formasını görünce büyülenmiştim sadece. Demek istediğim üst seviyeye yakın ürünler üretiyorlar bence.

Ayrıca kumaşların italyadan geldiğe bizzat şahit olmuştum.(miti spa, sitip)

Taytlarda kullanılan Elastic İnterface markasının pedlerini bir çok firma kullanıyor.(Gobik, maap vs.) Bu pedler çok rahat ve havadar. Şaşırtıcı şekilde rahat.

Soranın çoğu zaman stok sıkıntısı olmuştur. Belki de can sıkan tarafı bu.Yurt içi ve yurt dışı bayilere de üretim yaptıkları için siteden satış kapasitesini çok arttıramıyorlar. Yine de ürünler satışa çıktıktan bir süre sonra stokout oluyor. Fiyatların bu yüzden "çok" pahalı olduğunu düşünmüyorum. Bisiklet tekstili genel olarak ucuz değil zaten.

Ayrıca regular ve classic formalar ile karşılaştırma yapmayın bence. Sora classic ile Sora Road racer forma arasında dağlar kadar fark var. Bütçeye göre forma çıkartıyor adamlar. Gelip de "regular forma iyi değil" derseniz, haklısınız :) Daha iyileri var sitede(stokta olmayabilir :D ). Climbcore, pro team, road racer gibi.

Satış sonrası iletişim ve desteğin de çok memnun edici olduğunu düşünürsek daha yapıcı eleştiriler ve ürünlerle ilgili geri dönütler verirsek herkes için faydalı olur diye düşünüyorum.

Uygun indirim yakalarsan Santini-Kışlık-Yazlık çok iyi kalite de formalar. Her bisikletçinin dolabında olmalı :komik: Castelli nin formaları ateş ediyor o yüzden yanına da yaklaşılmıyor. Rapha Türkiye de satışı yok sanırım. Türkiye de gelmiş geçmiş en iyi ürün çeşidi ve kalitesi ile bence Sora önde gider. Diğerleri bütçe meselesi.Herkes bütçesine göre alışveriş yapıyor.Artık yurtdışından ürün almanında çok bir anlamı kalmadı. Yurtdışına gidip kendin alıp gelirsen avantajlı olur.

• Beğen
Tepkiler: Rhodiumm
Yıkarken yumuşatıcı kullanılmış olabilir mi? Zira 2 ay gibi bir sürede aliexpress"ten alınan taytların pedi bile bozulmuyor.
Hayır hocam yıkarken çok dikkat ettim. Siktirms yapmadım. Yumuşatıcı kullanmadım uygun ısıda yikadim ama olmadı. Bu bana ait bir tecrube
Hangi tip ped vardı?
Hocam ped tipini bilmem ben. Aldığım tayt SORA ENDURANCE HT90 ASKISIZ KISA TAYT . Tekstilinde bozulma olmadı zaten, ama 2 ayın sonunda başlangıçta hissettiğim ped konforu kayboldu . Kendilerini aradım söyledikleri sizinki sadece bir hissiyat somut bir veri yok onun için bişey yapamayız dediler. Doğru yalan da sayilmaz yapacak birşey yok paraya kıyıp santini aldım santiniden memnunum. Sora tayt da zaten ucuz sayılmaz keşke baştan böyle yapsaymisim

• Beğen
Tepkiler: lrfan
Hayır hocam yıkarken çok dikkat ettim. Siktirms yapmadım. Yumuşatıcı kullanmadım uygun ısıda yikadim ama olmadı. Bu bana ait bir tecrube

Hocam ped tipini bilmem ben. Aldığım tayt SORA ENDURANCE HT90 ASKISIZ KISA TAYT . Tekstilinde bozulma olmadı zaten, ama 2 ayın sonunda başlangıçta hissettiğim ped konforu kayboldu . Kendilerini aradım söyledikleri sizinki sadece bir hissiyat somut bir veri yok onun için bişey yapamayız dediler. Doğru yalan da sayilmaz yapacak birşey yok paraya kıyıp santini aldım santiniden memnunum. Sora tayt da zaten ucuz sayılmaz keşke baştan böyle yapsaymisim
Kumaşta sıkıntı olmuyor ama pedler zamanla özelliğini yitiriyor. Sora ile bu konuyu görüştüm ped değişimi yapmıyorlar...

• Beğen
Tepkiler: SEL PER
Acaba pedlerin yıpranması konusunda kilo ne kadar etken. Ht90 dahil tüm pedlerini kullandım, 73 kiloyum pedlerde ezilme gibi bir şey yaşamadım. Geriye kalıyor kilo, nasıl yıkandığı, ter bileşeni, ne miktarda deterjan konduğu gibi etkenler. Kimi insanların teri gerçekten korozif-asidik oluyor ☺️, aynı anda aldığımız kullandığımız takım formalarında bunu fark ediyorum. Aynı antrenmanı yapıyoruz ama herkeste farklı bir eskime ve renk değişimi gördüğüm olmuştur. Yine de iki ay çok erken bir süre

Her markanın üst alt serisi var. Raphada core var en ucuz mesela. Proteam var bir de pro team training var. classic var brevet var. hepsi farklı kumaşlar farklı tarzlar.
Castelli genel olarak tasarım olarak çok begenmesem de sağlamlık olarak oldukça iyidir. Onun da ayrı tarzda formaları var ama genel aynı.
Santini de üst ve alt serileri var. Maapı Türkiyeye getirme durumu oldu ama min 200 Euro forma olunca vaz geçildi.

ben yerli malı ürün kullanmıyorum ,beğenmiyorum ve görünüşe de önem veriyorum. herkesin kendi tasarrufu.

Firma yetkilileri burayı okuyorsa 3xl ve 4xl forma üretmelerini rica ediyorum. Zayıflama aşamasındayım. 15 kilo verdim ama omuzlarım geniş. Omuzdan oturmuyor formalar. Bizim gibi büyük kalıplı insanların da hakkı değil mi bisiklet forması 🙁 koşu ve trekking tişörtü arayıp bulmaya çalışmaktan bıktım.

Ayrıca regular formalardan daha kaliteli dikime sahip formalarda da büyük beden olmalı.

Sora stelvio kışlık formalar ve yelekleri çektik. Kalıpları güzel olmuş.Yelek bayağı kışlık yelek. Zırh gibi :D Favori kombinim siyah forma+bordo-sarı yelek

WhatsApp Image 2023-11-13 at 10.49.43.jpegWhatsApp Image 2023-11-13 at 10.49.44 (2).jpegWhatsApp Image 2023-11-13 at 10.49.44.jpegWhatsApp Image 2023-11-13 at 10.49.44 (3).jpeg

Stelvio formanın üzerine kışlık baselayer çok fazla olmuyor mu? Bir de Stelvio kumaşın rüzgar kesme özelliği var mı?
Altımda yazlık sora baselayer, stelvio forma ve yelek vardı. soğuk bir haldeyken yaklaşık 10 derece havada dağdan iniş yaptım ve üşümedim. Forma full rüzgar geçirmez değil sanırım. Yeleksiz olsam üşürdüm. Forma biraz daha nefes alabilen yapıda.

• Beğen
Tepkiler: Bıyıkov
Altımda yazlık sora baselayer, stelvio forma ve yelek vardı. soğuk bir haldeyken yaklaşık 10 derece havada dağdan iniş yaptım ve üşümedim. Forma full rüzgar geçirmez değil sanırım. Yeleksiz olsam üşürdüm. Forma biraz daha nefes alabilen yapıda.

Çekimlerden sonra mı iniş yaptınız ?

• Beğen
Evet 1.30 saat çekim yaptık. Araçla gelmiştik. Ben sürerek indim sonra
Bundan dolayı üşümemiş olabilirsiniz. Zira tırmanıştan sonra oluşacak vücut ısınızla aynı ortamdan iniş yapmamışsınız. Birde terli iken iniş yapıp test ederseniz daha doğru bir test sonucu ortaya çıkar diye düşünüyorum.

Bu arada renkler çok güzel görünüyor. Yazın geldiğimde ellerinde kışlık/mevsimlik forma ve yelek olursa almayı isterim.

Bundan dolayı üşümemiş olabilirsiniz. Zira tırmanıştan sonra oluşacak vücut ısınızla aynı ortamdan iniş yapmamışsınız. Birde terli iken iniş yapıp test ederseniz daha doğru bir test sonucu ortaya çıkar diye düşünüyorum.

Bu arada renkler çok güzel görünüyor. Yazın geldiğimde ellerinde kışlık/mevsimlik forma ve yelek olursa almayı isterim.
Alıp göndereyim başkan.

Sora stelvio bordo aldım indirim kuponuyla baya iyi fiyata geldi :) bakalım gelince deniycez

• Beğen
Mevsim geçişleri için Stelvio gayet iyi, biraz daha serin havada üstüne yelek ya da rüzgarlık (sırtı file olan) lazım gelecek.

Ön yüzü Wind Stopper kumaş olan bir içliğim var, onu formanın altına giyince de gayet konforlu oldu.

Mevsim geçişleri için Stelvio gayet iyi, biraz daha serin havada üstüne yelek ya da rüzgarlık (sırtı file olan) lazım gelecek.

Ön yüzü Wind Stopper kumaş olan bir içliğim var, onu formanın altına giyince de gayet konforlu oldu.
Hocam tüm bunların yerine bi tane Alpha Ros Light daha iyi değil mi 🤣

Geri