Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Strava gibi uygulama problemleri

@Ahmet Fidancı
deniyelim, onbellek copu temizleme olayini bi programla mi hallediyim yoksa manuel olarak bi cozumu var midir?

Scudo
Menuel olarak, uygulamalar bölümüne girip programı tıklatıp ön bellek ve veri depolama bölümlerini temizle.

Aynı problem dün başıma geldi. Alsancaktan Bayraklı Altınyol arasında düz çizgi çekmiş. Muhtemelen sinyal kesiliyor. Çünkü telefonu ellediğimiz yok sırtımızda gidiyor.
https://i.hizliresim.com/7gnlVm.jpg

@Ahmet Fidancı dogru ekran sanirim onbellegi temizledim verileri temizle dedigim zamanda
Screenshot_2016-04-18-11-43-52.png
Screenshot_2016-04-18-11-46-56.png
tamam diyip onayliyorum

Ayrıca telefon eko moda geçiyorsa gps i ekran ile birlikte kapatıyor. Bu da düz çizgi çıkmasına sebep oluyor.

benimde gps de sorun var. Telefondan kaynaklandığını düşündüğümden dolayı şuan resetliyorum, bakalım hafta sonu fark edecek mi göreceğim.

@soneryen Bikecomputer en iyisi tur bittikten sonra strava ya yükleme yapabiliyorsun internet yoksa ofline haritadan takip edebiliyorsun 2 yıldır hiç kopma yaşamadı.

Yeni başlık açmak istemedim buradan sorayım, Aylardır mis gibi çalışan strava artık konumu algılamıyor ve çalışmıyor. google haritalar çalışıyor GPS sinyalinde bir sorun yok yani. Gerçi bir 50 metre kayma var nokta atışı göstermiyor ama strava hiç çalışmıyor. Telefonum android. Yüksek doğruluk açık, her şey açık 4g açık ama yine de strava çalışmıyor. Ne yapabilirim acaba stravayı da kurcaladım hiçbir ayar belirtisi yok.

Bir segment var ve onda üçüncülüğe oturdum. Ama 8 tane falan aynı insan var benimle aynı süreyi yapan.

Kendi hesabımdayken segmentin tam lider listesini açınca orada görünüyorum ancak hesabımdan çıkış yapıp o segmentin tam lider listesini açınca görünmüyorum. Tahminen diğer insanlar da o derecemi göremiyor yani. Düzeltmek için bir yol bilen var mı?

Benzer sorunlar bende de baş göstermeye başladı. Telefonun konumundan olabileceği düşüncesiyle onun için aksesuar aldım ve bugün bindim. Her zaman kullandığın 30 küsür kilometrelik rotanın 5. kilometresinde kopma yaşadım ve geri kalan tüm tur boşa gitti. Son iki gündür ciddi sorun yaşıyorum.

Stravayı ben çözebilmiş değilim runtastic road bike kullanıyorum

• Beğen
Tepkiler: Taxonera
Bugün sık sık pausing, resuming yapıp durdu. Daha çok çok nadri olan bu olay bugün sıklıkla başıma geldi. Bilmiyorum nedir bugünün özelliği. :)

Bugün bende de ciddi konum problemleri oldu. Kayıt sürekli başladıktan 10 sn sonra duruyordu. Bir noktadan sonra kayıt tutmak anlamsızlaştı. 35 küsür kilometrelik turda hergün aynı güzergahı yaptığım için kayıt ve rota belirlemesini manuel kaydetmek zorunda kaldım. Telefonun iyi çekmediği yerlerde özellikle başlangıç konumunu belirlemede sorun yaşıyorum.

7 aydır tıkır tıkır çalışan program son 1 haftadır ciddi baş ağrıtıyor. Eksik kayıtlar yüzünden ciddi kilometrelerim yandı :(

Benim stravada bu hafta çalışmıyor. 10 sn. aralıklarla duruyor. 10 sn. çalışıyor sonra duruyor. gps 4g vs. hepsi aktif. herhangi bir sorun yok. programı sildim tekrar yükledim ama nafile...

@serkant yakıt
Yoğun sis - bulut ve nem olan zamanlarda gps sinyalleri doğru çalışmıyor malesef. Hele telefon ile kullanıyorsanız iyice zayıf oluyor gps alıcıları. (Garmin gibi cihazlarda hem gps hem glonass denen sistemi kullanma sebebi birazda bu)

Strava kaydını çevre koşulları etkileyebileceği gibi. Telefonun Güç tasarrufu, Uyku modu, Akıllı kılıf modu, Kilitlendiğinde Ram temizleme modu da etkileyebilir. Bunların hepsinin kapalı olması lazım. Aklıma gelmeyen güç tasarrufu modları da var.

Telefon da kullandığınız temizlik, bakım, vürüs programlarının ayarlarını da kontrol etmenizde fayda var. telefonun pilinin uzun dayanması için ayarlar yapabiliyor

bu zamana kadar çalışıyordu sorunsuz olarak. @BerkEvren glonass benim telefonumdada var. dediğim gibi aktif olarak kullanıyordum son 7-8 gündür böyle. dediğiniz gibi bulut nem vs. den olabilir diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: BerkEvren
@serkant yakıt
Zaten son 7-8 gün dediğiniz için nem geldi aklıma. Bu kadar yüksek nemde elektronik aletlerin hata vermesi normal.

strava açılmıyor, asus 5 telefonum var android 5 versiyon nedendir. Sildim yeniden yükledim ama logo geliyor sonra kapanıyor

Geri