Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Şu an içinizden ne geçiyorsa yazın

• Beğen
Tepkiler: mcanerg
Scudo
Şaka bir yana bende sorun evde, dışarı serin ve hatta esiyor ama ev özellikle benim oda güneşi tüm gün emiyor, yön sebebiyle de 2 pencerede de sineklik olmasına rağmen esmiyor.
Belirli bir dereceden sonra ev cereyan yapsa da serinlemezsin çünkü havanın kendisi sıcak. Ben 2 yazdır ev tipi ayaklı vantilatör ve su fısfısı ile çözdüm sorunu. Tabi eğer sabit haldeysem, oturuyorsam işe yarıyor bu yöntem. Ekstrem sıcaklarda fısfısa soğuk su koyarak daha da etkili serinleme sağlıyorum.

Şaka bir yana bende sorun evde, dışarı serin ve hatta esiyor ama ev özellikle benim oda güneşi tüm gün emiyor, yön sebebiyle de 2 pencerede de sineklik olmasına rağmen esmiyor.
çare inverter klima

• Beğen
Tepkiler: ali_ihsan21
çare inverter klima
klima güzel ama masraflı olması bir yana aşırı izole ediyor insanı, kapı pencere kapayıp hapishanedeymiş gibi bir şekilde oturmaya sevk ediyor. 10 dakika markete gitmeyi canın istemediği gibi çok serin bir ortamdan çıkıp sıcaklayınca sersemletiyor.

Ben aslında çok pratik bir yöntem buldum ama pencere sistemi uygulamaya müsait değil. Pencerenin hemen dışına bir vantilatör koyduğumda odanın içi hızla soğuyor. Yurt dışında giyotin tipi pencereler çok yaygın olduğu için bu vantilatörler de olduköa popüler ve ne kadar işe yaradığını dün akşam bizzat onayladım.

Bu şekilde çift fanlıları var biri iç havayı dışarı taşırken diğeri dışardan temiz hava aktarıyor.

Dosyalar

• GVNh_DsWgAAYt-s.jpg
    GVNh_DsWgAAYt-s.jpg
    48,1 KB · Okunma: 15
  • 71NBcz18YJL._AC_SL1500_.jpg
    71NBcz18YJL._AC_SL1500_.jpg
    114,8 KB · Okunma: 15
  • Beğen
Tepkiler: Eray BAYĞAR
klima güzel ama masraflı olması bir yana aşırı izole ediyor insanı, kapı pencere kapayıp hapishanedeymiş gibi bir şekilde oturmaya sevk ediyor. 10 dakika markete gitmeyi canın istemediği gibi çok serin bir ortamdan çıkıp sıcaklayınca sersemletiyor.

Ben aslında çok pratik bir yöntem buldum ama pencere sistemi uygulamaya müsait değil. Pencerenin hemen dışına bir vantilatör koyduğumda odanın içi hızla soğuyor. Yurt dışında giyotin tipi pencereler çok yaygın olduğu için bu vantilatörler de olduköa popüler ve ne kadar işe yaradığını dün akşam bizzat onayladım.

Bu şekilde çift fanlıları var biri iç havayı dışarı taşırken diğeri dışardan temiz hava aktarıyor.
Bizim evde vrf sistemi var dolayısıyla ev tamamen soğuyor, öyle odanın kapıyı kapatıp oturmayı ben de sevmem, banyoların pencereler de açık olunca temiz hava da giriyor sisteme. Masrafa gelince yeni evlerin izolasyonu ve inverter sistemler birleşince pek masraflı da değil.

Bizim evde vrf sistemi var dolayısıyla ev tamamen soğuyor, öyle odanın kapıyı kapatıp oturmayı ben de sevmem, banyoların pencereler de açık olunca temiz hava da giriyor sisteme. Masrafa gelince yeni evlerin izolasyonu ve inverter sistemler birleşince pek masraflı da değil.
İlk kez duydum VRF sistemini benim daha iyi soğutma arzum aslında kilolu birinin karbon bisiklet sevdasına düşmesi gibi, 97 kiloyum en azında bir 20 kilo versem bu kadar sıcaklamam ama askerden gelince bile 93 idim.

Milletin kanı mı çekilmiş nedir anlamıyorum güneşin alnında saatlerce durup havadan sudan konuşuyorlar ben kapının önündeki markete gidip geliyorum döndüğümde soğuk duşa girmeden duramıyorum. Ama bu bahsettiklerim de kışın hava 3-5 derece iken 3 kat giyinirken ben sadece gömlek ile dolaşıyorum :)

Maalesef insanlar imkanları dahilinde üşüyor ve sıcaklıyor. Eğer klima, vs gibi bi sisteme ulaşmak sizin için mümkün değilse paşa paşa katlanabiliyorsunuz o sıcağa zira başka çare yok. Aynı şekilde ısınma bütçeniz kışın evinizde şortla gezebileceğiniz konfora ulaşmanıza yetmiyorsa siz kat kat giyinip otururken üşümezsiniz ama evinde şortla gezen kişiler azcık bi yerden yel aldı mıydı nereleri nereleri tutulur belli değil.

İlk kez duydum VRF sistemini benim daha iyi soğutma arzum aslında kilolu birinin karbon bisiklet sevdasına düşmesi gibi, 97 kiloyum en azında bir 20 kilo versem bu kadar sıcaklamam ama askerden gelince bile 93 idim.

Milletin kanı mı çekilmiş nedir anlamıyorum güneşin alnında saatlerce durup havadan sudan konuşuyorlar ben kapının önündeki markete gidip geliyorum döndüğümde soğuk duşa girmeden duramıyorum. Ama bu bahsettiklerim de kışın hava 3-5 derece iken 3 kat giyinirken ben sadece gömlek ile dolaşıyorum :)
Biraz da bünyeyle ilgili sanırım, ben ideal kilomdayken de kışın üşümezdim yazın da sıcak bunaltır beni her zaman. Ben de hemen duşa giriyorum yazın dışarıdan eve gelir gelmez.

Temmuz Ağustos sıcaklarında bi işe yaramaz bu sistem. Serinletmez.

Günün fıkrası:
"Cehennemde yeni bir zebani işe başlamış. İlk gün kıdemli zebani tarafından gezdiriliyormuş. Her yerde dev, yüksek kaynar kazanlar içinde yanan insanlar ve her bir kazanın başında zebaniler varmış. Bizimki bakmış derin bir kazanın başında 5 zebani bekliyor.
– Bu ne demiş ?
– Bu Almanların kazanı, sürekli birlik olup yardımlaşıp üst üste çıkarak yukarıya tırmanıyorlar ve oradaki zebaniler de tırmananı tekrar aşağıya atıyor…
Biraz daha ilerlemişler dev bir kazan daha. Başında 3 zebani bekliyormuş. Bizimki yine dayanamamış;
– Peki burada niye 3 zebani bekliyor?
– Bu da Amerikalıların kazanı, bunlar da arada yardımlaşıp çıkmaya çalışıyorlar ve görevli 3 zebani yukarıya çıkanı tekrar aşağıya atıyor.
Bizimki bakmış bir sürü dev kazan ve her kazanın başında çeşitli sayıda görevli zebani varken ileride bir kazan var ki başında hiç zebani falan yok. Hemen atılmış;
– Yahu bu kazanda niye görevli zebani yok, boş mu?
Kıdemli artık bıkkın bir şekilde cevaplamış;
– O Türklerin kazanı. Görevli zebaniye gerek duymuyoruz. Zaten içlerinden birisi çıkmak için çaba sarf ettiğinde diğerleri birlik olarak hemen onu aşağıya çekiyor."

• Beğen
Tepkiler: Jawerbone
@Sadettin Z.
Cırbağaların intikamı, acı olur. Elimi mahvetti.
Akşam geldim, bir de baktım; cırbağalardan birinin arka ayakları ezilmiş. Veterinere götürmek için yakalamaya çalıştım, ters yerde denk geldi.Deliğe kaçtı. Can havliyle elimi çok acıttı. Yakalasaydım, acımı bile hissetmeyecektim.
320424 dosyayı görüntüle
320425 dosyayı görüntüle
@Sadettin Z.
Çok hafif bir aksama kalacak gibi. Buna da şükür diyorum.
Kediler gerçek birer survivor.

• Muhteşem
Tepkiler: Sadettin Z.
Devlet ana okulu için 1.600 TL aidat + 2000 TL kırtasiye masrafı , içimize su serpti , bir kere daha Türkiye nin ne kadar büyük , itibarlı bir ülke olduğunu, devletimizin ne kadar yüce, omurga ve millet bekası konularında aşmış olduğunu yaşattı..

Maalesef insanlar imkanları dahilinde üşüyor ve sıcaklıyor. Eğer klima, vs gibi bi sisteme ulaşmak sizin için mümkün değilse paşa paşa katlanabiliyorsunuz o sıcağa zira başka çare yok. Aynı şekilde ısınma bütçeniz kışın evinizde şortla gezebileceğiniz konfora ulaşmanıza yetmiyorsa siz kat kat giyinip otururken üşümezsiniz ama evinde şortla gezen kişiler azcık bi yerden yel aldı mıydı nereleri nereleri tutulur belli değil.
İstanbul'daki evde aidatı vermek için kışın yöneticiye iniyordum 80'lerinde çok yaşlı bir kadın sürekli doğalgaz faturasının yüksekliğinden şikayet eder ben aidatı verirken içeriden gelen sıcakla gözüm kururdu. Nasıl bbir sıcak olduğunu nasıl tarif etsem bilmiyorum ki, kadınla konuşurken arkasında deve kervanı geçse yadırgamam o kadar sıcak zaten kadın da çorapsız, şortla duruyor.

Yahu bu kadar ısıtıp sonra faturadan şikayet etmenin ne haceti var? Üşümekten çok daha iyi yalnız sıcaklamak küresel ısınma daha kötüye giider mi bilmem ama aşırı sıcak 6-8 hafta sürüyor sonra 10 ay serin sayılır.

Bu ısınma meselesi açılmışken ben komşuların sayaçlarına bakmıştım hepsi milyonlarda yani 4 milyon var 5-6 var ben kalorifer yakmadığımdan 300k'da idi sayaç ama yasada buna karşı bir yaptırım da varmış komşuluk hakkına giriyor diye.

• Beğen
Tepkiler: Umur Bora
Adalarda elektrikli bisiklet nasıl kiralanıyor?
Bu konuda yardım lazım

Dosyalar

• yuki-yk-32-greta-uc-tekerlekli-elektrikli.jpg
    yuki-yk-32-greta-uc-tekerlekli-elektrikli.jpg
    55,2 KB · Okunma: 2
İzmir yanıyor.
Çevre Bakanı Kurum ortalıkta yok, geziyor.
İzmir milletvekili Alpay Özalan dövüş kulübünde.

Hep mi böyleydi bilmiyorum ama bu aralar forum bu şekil:

IMG_8152.png

Malum kafa yapısı için İzmir = Gavur İzmir.

O yüzden içlerinden kıs kıs gülerek "Oh olsun!" dediklerine kalıbımı basarım.
Geçen gün Denizli'de haber yapan bir sitenin instagram sayfasında video paylaşılmış altındaki yorumlar da benzeri şeyler vardı. "cehapeli belediye değil mi anca heykel yapsın alkol içsin insanların evi yanıyor kim bilir neredeler" ve bir kaç örnek daha vardı. Sonrasında hepsini silmişler.

Bisikletle İstanbul (Anadolu) - Eskişehir yapmak isteseniz hangi güzergahı tercih ederdiniz?
Google Maps'in gösterdiği 2 rotadan da araba ile gittim, Bilecik'ten geçen rota daha tenha ve manzarası çok daha güzel. Bursa'dan geçen rotada hiç bisikletli görmedim ama Bilecik'ten geçende 2 kere bisikletliye rastladım. Ben olsam Bilecik'ten geçen rotadan gitmeyi tercih ederdim
1724000362092.png

• Beğen
Tepkiler: Umur Bora
Geçen gün Denizli'de haber yapan bir sitenin instagram sayfasında video paylaşılmış altındaki yorumlar da benzeri şeyler vardı. "cehapeli belediye değil mi anca heykel yapsın alkol içsin insanların evi yanıyor kim bilir neredeler" ve bir kaç örnek daha vardı. Sonrasında hepsini silmişler.
Denizliler, İzmirliler'den daha çok alkol tüketiyor. Bunu da bir bilsinler.
Kimsenin ne içtiği ile ilgilenmem. Banane. Ama Denizliler'in tek bildiği "İzmirliler çok içiyor. " Kendilerince hor görüyorlar mı diyeyim ne diyeyim bilemedim. Buna çok kızıyorum. Kendilerinden habersizler.

• Beğen
Tepkiler: MakRo
Geri