Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Şu an içinizden ne geçiyorsa yazın

Bunun İDO yerine Negmar'lı halini tercih ederim diye düşünmüştüm ben de, teşekkür ederim :harika:

Öyle de olur ana rota olarak Yalova'dan Orhangazi'ye geçmek (Süpürgelik rampasından) daha kolay. Yenişehir Bilecik yolu tamamlandı ama iyi rampa. Alternatif olarak İznik'ten Osmaneli'ne geçiş mevcut ama ara yol soğuk asfalt. Yenişehir İnegöl üzeri de gelinebilir. Mezitler rampa olarak daha hafif fakat Yenişehir İnegöl arası yol soğuk asfalt.

• Beğen
Tepkiler: Umur Bora
Scudo
Vaktiyle gravel bisiklet sayfasında @mariokaldato dağ bisikletine dropbar taktı diye yemediği laf kalmamıştı. Şimdi Trek, BMC, Santa Cruz kim ararsan takıyor nereye gidiyor bu gravel bisikletler.

2. Videonun başındaki "old man mountain axle pack" özellikle mtb bikepacking için güzel bir parça olmuş.
(link)

Dosyalar

• old-man-mountain-axle-pack.jpg
    old-man-mountain-axle-pack.jpg
    147,1 KB · Okunma: 3
  • old-man-mountain-axle-pack-launch_5.jpg
    old-man-mountain-axle-pack-launch_5.jpg
    78,4 KB · Okunma: 3
Vaktiyle gravel bisiklet sayfasında @mariokaldato dağ bisikletine dropbar taktı diye yemediği laf kalmamıştı. Şimdi Trek, BMC, Santa Cruz kim ararsan takıyor nereye gidiyor bu gravel bisikletler.

2. Videonun başındaki "old man mountain axle pack" özellikle mtb bikepacking için güzel bir parça olmuş.
(link)
Sabit maşalı dağ bisikleti moda oluyor dediğimde benide sopalamışlardı. 😀

(link)
Dag bisikletine dropbar takmak dünyanın en sacma seyi cunku dagda kullanılacak bisiklette yuksek hassasiyetli bir gidon lazimdir. Dolayiaiyla genis ve bildigimiz mtb gidonu idealdir. Biz milleti trolledik büyük firmalar yanlis anlamis demek

Batum'da rastladım
Direct Drive

Dosyalar

• 20240819_144748.jpg
    20240819_144748.jpg
    290,5 KB · Okunma: 20
  • Beğen
Tepkiler: templeos
Geçen sene Hatsune Miku oyununa başladığımda kolay modda standartda tek bir şarkı bile bitiremem ben bu oyunda, bunu nasıl beceriyorlar ekranın her yanında notalar yağıyor diyordum bir sene sonra kolay modda nerdeyse tamamını, normalin yarısını, zor modun 8-10 tanesini extreme modda dün ilk şarkımı temizledim.

Verdiği keyif ve yaptığı bağımlılığı tarif edemem. Ben sadece 60 saat kadar oynamışımdır 800 saat deviren çılgınlar var.

İstanbul'un en eski semtlerinden Fatih'te başıboş köpek sürüsü adam parçalıyor ve belediyeler biz kanun uygulamayız can dostlarımızı öldürmeyiz derdinde. Ben artık sıradan vatandaşın reaksiyonunu önemsemiyorum, dünya yuvarlaktır desen itiraz eden birileri çıkıyor ama yasayı uygulamaktan belediyeleri isteseler kimse alıkoyamaz.

Dosyalar

• lmkwse3bsaid1.jpeg
    lmkwse3bsaid1.jpeg
    98,4 KB · Okunma: 10
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Eray BAYĞAR
Lütfen trolleri beslemeyelim.

7 sene oturduğum evin 500 metre arkasında olmuş köpek saldırısı.

İtperestler de bu kişiyi köpekler öldürmüş olamaz elbisesini de mi köpekler çıkardı diyorlar X'te, 10-15 köpek saldırınca donunu bile çıkarırlar parçalanmanın etkisiyle. 40 yaşında adamın her yanı parçalanmıs kevgire dönmüş bunlar hâlâ komplo teorisi peşinde.

Edit önceki mesajda İstanbul'un göbeği diye bahsetmiştim Fatih denmesi sebebiyle oysa burası surların yanı başındaki oldukça ıssız bir arazi. Elbette yine de köpek sürüsü olmamalı.

• Beğen
Tepkiler: Alazarhus
katılıyorum zaten bizde de iett bu eğitimi veriyor da eğitimde önemli olan davranış değişikliğine neden olması. İETT şoförleri bisiklete dikkat etmiyor, hatta durağa yanaşmadığı için yolcu indirmesini bekliyorsun akşam trafiğinde. Toplumun davranış kalıplarının değiştirilmesi lazım, bu nasıl olur bilmiyorum. Çünkü mühendisi de aynı ilkokul mezunu da.
Diğer konuyu amacından saptırmak istemediğim için buraya alıntıladım, şimdi bi 4 sene Beylikdüzü’de, 1,5-2 sene kadar da Sancaktepe’de yaşamış biri olarak; ayrıca da İstanbul’un muhtemelen en nezih muhitlerinde sıkça bisiklet sürmüş biri olarak İETT şoförlerinin tamamen bulundukları konuma göre davrandığını söyleyebilirim. 622 diye bi hat var mesela, Yenidoğan’dan Mecidiyeköy’e gidiyor, Sancaktepe tarafında üstümden geçmeye çalışırlarken Mecidiyeköy tarafında yol boşken bile arkamdan benim hızımda geldiklerini tecrübe ettim çok defa. Yine diğer bi örnek; Boğaz tarafında Arnavutköy, Bebek dolaylarında arkamdan tin tin gelen otobüsler Beşiktaş tarafını geçtikten sonra neremden geçeceğini şaşırıyor. Böyle maalesef, bizim insanlarımız değil mi Almanya’da şurda burda örnek vatandaş gibi yaşarken gümrükten içeri adımını bastığı gibi memleketin bütün kural kitabının anasını ağlatan. Depremden it gibi korktuğu halde kat kaybedecek, metrekaresi azalacak diye evini yenilemeyen de biz değil miyiz? Böyleyiz, ‘iyi insan’ dediklerimiz için uygun koşullar oluşmamıştır sadece, yoksa hiç birimiz bir diğerinden farklı değiliz..

Lise mezunu altı oy veremese partilerin oranlarında gözle görülür bir değişim olacağını sanmıyorum.
Katılıyorum ve arttırıyorum. Hiçbiriniz vermeyin. Hiçbirinizden bi nane olmaz.
Biz kediler, sadece kediler oy verelim.

Boyum 1,94 metre ve kullandığım bisiklet Decathlon’un XL kadrosu, biraz büyük bile geliyor aslında çünkü uzanmak zorunda kalıyorum bi miktar gidona doğru. Ama buna rağmen ayağa kalktığımda, özellikle dik yokuşlarda, dizlerim drop barların uç kısımlarına çarpıyor. Var bende bi ayarsızlık ama çözemedim, du bakalım.

• Hahaha
Tepkiler: ali_ihsan21
@Umur Bora Gidonun uçlarından 1 cm kessen yeter. Çoğu kişi kesmiyor. Hiç kullanılmıyor o kısım.

• Beğen
Tepkiler: Umur Bora
@Umur Bora Gidonun uçlarından 1 cm kessen yeter. Çoğu kişi kesmiyor. Hiç kullanılmıyor o kısım.
Yakın zamanda bant değişimi falan da yapmam lazım, o zaman keseyim iyi dedin. Hiç aklıma gelmedi valla ne yalan söyleyim. Gerçi ben kullanıyom aslında oraları, düzde açıklıkta giderken oraları tutuyorum, bi yerden bi şey çıkacak gibi hissedersem anca az daha ileri kaydırıp her an frenlere uzanabilecek pozisyona geçiyorum. Ayıptır söylemesi parmaklar da uzun olunca çok ileri kaydırmam da gerekmiyo valla. Ama keserim 1-2 cm ya, fayda eder.

• Beğen
Tepkiler: Eray BAYĞAR
Dün Akıllıydım dünyayı değiştirmek istedim bugün bilgeyim kendimi değiştiriyorum Mevlana Celalddin Rumi

Zaten düşünürseniz bundan 2000yıl önce de benzer sorunlarla uğraşıyorlardı Roma'da

Sadece kin ve nefret doluyum
Bugün saat 22.00 civarları bir araba beni sıkıştırdı ve ben haksızım gibi bı muamele yaptı ve özür diledim çünkü bu saatlerde özellikle iş büyümesin istiyordum.
Tam giderken bana küfür etti bende karşılık verdim ve birden 1 olan araba 2 oldu ve arkadaşı bana arabası ile vurmaya çalıştı arabadan inip üstüme yürüdü ben hemen kaçtım ve sürekli farklı sokaklara girerek ve en sonunda karanlık bir sitenin bahçesine girdim ama adamlar her yerde beni aradılar ve benimle gezen arkadaşımı sıkıştırmışlar.
İşin komik yanı adam belki 30 yaşında ben ise 16

Sadece kin ve nefret doluyum
Bugün saat 22.00 civarları bir araba beni sıkıştırdı ve ben haksızım gibi bı muamele yaptı ve özür diledim çünkü bu saatlerde özellikle iş büyümesin istiyordum.
Tam giderken bana küfür etti bende karşılık verdim ve birden 1 olan araba 2 oldu ve arkadaşı bana arabası ile vurmaya çalıştı arabadan inip üstüme yürüdü ben hemen kaçtım ve sürekli farklı sokaklara girerek ve en sonunda karanlık bir sitenin bahçesine girdim ama adamlar her yerde beni aradılar ve benimle gezen arkadaşımı sıkıştırmışlar.
İşin komik yanı adam belki 30 yaşında ben ise 16
Polisi arayıp hemen ihbar etseydiniz sitede beklerken. Canıma kastedildi denilince ekipler adamlarla uğraşıyor.

Ben de bu yaşıma geldim şirketlerde yol izin hakkı diye bir şey ilk defa görüyorum. Meğer böyle bir hakkımız varmış. Çok şaşırdım. Askere giderken vardı ama iş hayatında olması garip geldi.

Polisi arayıp hemen ihbar etseydiniz sitede beklerken. Canıma kastedildi denilince ekipler adamlarla uğraşıyor.

Ben de bu yaşıma geldim şirketlerde yol izin hakkı diye bir şey ilk defa görüyorum. Meğer böyle bir hakkımız varmış. Çok şaşırdım. Askere giderken vardı ama iş hayatında olması garip geldi.
Özel sektörde ne gibi haklarınız olabileceğine dair bi sınır yok, o yüzden çalıştığınız işletmedeki personel sözleşmeleri, iç yönetmelikler, erişiminiz varsa talimat ve prosedür envanterleri, vb. materyali mutlaka özenle inceleyin. Mesela işe girişten 6 ay sonra zorunlu BES’e destek yapan firmalar var, yılını doldurmuş personel için başlatılmadığını farketmiştik bi firmada, gerçekten unutulmuş. Babalık iznini, emzirme izinlerini falan farklı uygulayan firmalar var, çalışma saatlerinde esneklik gösterenler var, servis taşımacılığı sağladığı halde ek ulaşım desteği sağlayanlar var (servis güzergahına da uzak oturanlar için), yıllık/aylık/haftalık belirli günlerde özel uygulamaları olanlar var, var oğlu var. Tek bir sivri zekalının “şunu şunu yaparsak şu kadar verim artışı sağlarız” falan gibisinden bi fikirle ortaya çıkıp bu fikri başarılı bi şekilde pazarlayabilmesine bakıyor herşey :)

• Beğen
Tepkiler: -Deniz-
Geri