Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Şu an içinizden ne geçiyorsa yazın

Scudo
Benim içimden birşey geçmediği gibi dışımdan da birşey geçmiyor. @hamlet2006

• İnanılmaz
Tepkiler: hamlet2006
Yanımdan bi şey geçti ama ney? Allah'tan teğet geçti :ssrtcbya:

Polisi arayıp hemen ihbar etseydiniz sitede beklerken. Canıma kastedildi denilince ekipler adamlarla uğraşıyor.

Ben de bu yaşıma geldim şirketlerde yol izin hakkı diye bir şey ilk defa görüyorum. Meğer böyle bir hakkımız varmış. Çok şaşırdım. Askere giderken vardı ama iş hayatında olması garip geldi.
Yıllık ücretli izinleri işyerinin kurulu bulunduğu yerden başka bir yerde geçirecek olanlara istemde bulunmaları ve bu hususu belgelemeleri koşulu ile gidiş ve dönüşlerinde yolda geçecek süreleri karşılamak üzere işveren toplam dört güne kadar ücretsiz yol izni vermek zorundadır.

aslında bu işverenin lütfu veya girerken sözleşmeyle verilen bir hak değil, mecburi ama çoğu şey gibi uygulamada farklılıklar var.

Yıllık ücretli izinleri işyerinin kurulu bulunduğu yerden başka bir yerde geçirecek olanlara istemde bulunmaları ve bu hususu belgelemeleri koşulu ile gidiş ve dönüşlerinde yolda geçecek süreleri karşılamak üzere işveren toplam dört güne kadar ücretsiz yol izni vermek zorundadır.

aslında bu işverenin lütfu veya girerken sözleşmeyle verilen bir hak değil, mecburi ama çoğu şey gibi uygulamada farklılıklar var.
Devlette çalışan arkadaşıma bahsettim. O bile çekindi açıkçası. O bu haldeyken biz ne yapalım 😅 Şimdi bir de haftalık mesai saatinin 45 saatten 40'a düşmesi gibi bir çalışma varmış. Umarım gerçekleşir.

Evet. Öyle bile olsa bazen işe yarayabilir. Genelde çalışanlar zaten 1 hafta izni zor alıyor. Üzerine uzun yolda iki gün daha fena olmaz mı? 😅

Fena olmaz tabii ama çalışanına hakkı kadar izni vermekten kaçınan firma o yol iznini hiç vermez gibi geliyor bana.

Yukarıda da belirtildiği gibi bu izin işi özel sektörde çok karışık. Yaz başında işe başlayan personeli henüz hakkı olmadığı halde "herkes tatile giderken sen bakacak mısın" diye izne gönderen de var, doğum iznindeki personele "sen artık gelme" diyen de, yazın kesinlikle izin vermeyip kendi seçtiği zamanda, örneğin Ocak ortasında zorunlu izne çıkaran da.
...Şimdi bir de haftalık mesai saatinin 45 saatten 40'a düşmesi gibi bir çalışma varmış. Umarım gerçekleşir.

Cuma öğleden sonra tatili loading...

Özet olarak hak verilmez alınır, bunu söylemek kolay yapmak zor biliyorum ama yapacak bir şey yok.

Aaaa sizin cuma izniniz yok mu yani :D

Haftalık çalışma saatinin düşürülmesi bana daha çok işverene ve devlete maaşlar konusunda fayda sağlayacak bi çalışma gibi geliyor. 45'ten 40'a %12 gibi bi çalışma süresi azalması demek. %50 zam yerine örneğin %40 zam çok büyük fark yaratır, özelde zaten fazla mesaiyle işini gören görüyor.

Yıllık izin kullanımının eskiden belirli bir kısmının bölünmeden kullanılması zorunluydu, sonra kaldırdılar onu mesela. Yani bu da işveren lehine yapılan bi değişiklik olmuş oldu, sorsan "artık çalışanlar yarım gün de yıllık izin kullanabiliyor" derler ama zaten eskiden de kullanılabiliyordu.

Yıllık izinlerle ilgili şu an çalışan lehinde görünen tek pek bilinmeyen detay şu; Kasım başından Mart sonuna kadar işveren çalışanların tamamını veya bir bölümünü toplu izne çıkaramıyor (yıllık izin kurulu kararı yoksa tabi), o yüzden kış döneminde izne çıkarılmanız durumunda işveren haksız bir uygulama yapıyordur. Yalnız bu her zamanki işveren çakallığı gibi değerlendirilmemeli zira gerçekten pek bilinmiyor. Biz de benzer bir uygulama yapmıştık (kurul kararı olmadan), çalışanların bir şikayeti de yoktu, sosyal uygunluk denetimlerinde ortaya çıktı, yanlış hatırlamıyorsam H&M denetimiydi, tekrarlanmaması adına faaliyet istemişlerdi.

Son olarak da; çalışanın ibadet hakkıyla ilgili bi şey söyleyeyim. Biliyorsunuz kanuni bir düzenleme yok bu konuyla ilgili, işletmeler iç yönetmeliklerle yönetiyor. Çalıştığım yerde de ciddi bi ihtilaf konusuydu bu, makine başında çalışan adam işini bırakıp gidiyor, bi şey diyemiyorsun, sabahtan sorsan çekindiği için bi cevap veremiyor, performansı düşüyor falan, ciddi sıkıntıydı. Ben insanlara firmadan izin verelim istiyordum, yönetimdeki bazı arkadaşlar karşı çıkıyordu, neticede çözümü İtalyan genel müdürümüz buldu. Vakit namazları hariç, cuma namazı için isteyen çalışanlara bi dilekçe doldurttuk cuma namazlarına gitmek istediklerine dair, karşılığında da bu çalışanların 2 gün yıllık izinlerini aldık. Zaten firma olarak yıllık izinlerimiz "yasal hak + 1 gün" olarak uygulandığı ve çalışanların büyük çoğunluğu 10-15 seneden uzun süredir çalışanlar olduğu için kimse karşı çıkmadı, aksine istisnasız herkes teşekkür etti bu yılların sorununu bu şekilde çözdüğümüz için. Bazı firmalar bu konuyu bu kadar büyütmüyor, kim ne isterse yapsın diyor ama sosyal uygunluk açısından kadın - erkek ve inanç ayrımcılığı sayıldığı için analitik ve adil bir çözüm bulunmuş olması isteniyor denetimlerde.

• Beğen
Tepkiler: -Deniz-
Sadece yüzmek için kullanacağım su geçirmez ve strava ile uyumlu bileklik önerisi alabilirmiyim? Mümkün olduğunca ucuz olursa sevinirim çünkü yüzme dışında kullanmayacağım. Günlük GW6 47mm kullanıyorum.

Bizim patronlar sosyal demokrat adamlar.Vakit namazlarına ve Cuma namazlarına karışmıyorlar.Kimin nerede olduğunu bilelim yeter diyorlar.Kılan var mı,yok.Bir tek ben varım,ben de kart basmayan yönetici grubunda olduğum için sorun yok.
Muhtemelen izin vermiyoruz deseydik sorun olurdu.

• Beğen
Tepkiler: makaram
Artık sürekli evlenmem konusunda baskı görüyorum, sürekli evlen,evlen, evlen diye darlayıp duruyolar. Ülkenin durumu belli, yuva kurup mutlu huzurlu refah içinde bir hayat çok da mümkün değil. Aç karnı doyurmaktan bahsetmiyorum, iş-ev döngüsünde bir evliliı istemiyorum, hayatlar birleşecekse hobiler, aktiviteler, sanatsal-kültürel etkinlikler son bulmamalı.

Artık sürekli evlenmem konusunda baskı görüyorum, sürekli evlen,evlen, evlen diye darlayıp duruyolar. Ülkenin durumu belli, yuva kurup mutlu huzurlu refah içinde bir hayat çok da mümkün değil. Aç karnı doyurmaktan bahsetmiyorum, iş-ev döngüsünde bir evliliı istemiyorum, hayatlar birleşecekse hobiler, aktiviteler, sanatsal-kültürel etkinlikler son bulmamalı.
Bu dediklerinin ustası ben ve @Can Çelik tir.İkimiz de kitap yazsak, felsefe diye okuturlardı. :okyrm:Sor şimdi bize noldu. Evde kaldık. :ssrtcbya: Senin sonun da pek farklı olmayacak belli.:krktm:
Otuzunu otuzbeşini bi geç de gör, elin kızı sosyalliğine, zenginliğine, hobine şuna buna bakıyor mu? ;)

Geri