Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Tayt veya şort önerileri

Youtube'da bir bisikletçi Sedona kaskın incelemesini yapmış. Rahatsız ediyor, dayanıksız gibi söylemleri var.

Giant, Lazer, Cube, Giro gibi firmaların indirimle 150-200 bandında kaskları da var, 1000tl'ye de. Farkları nedir bu kadar? Satışı yapılan sitelere bakılırsa aynı kalite standartlarına sahipler.

Scudo
@CoolEagle Lazer markasının şu kaskını kullanıyorum.Rahat bir kask,ayar mekanizması kullanışlı.Bilinen,kabul görmüş bir marka. (link)
Çok şükür kaza bela yapmadığım için ne kadar koruyabildiğini bilemiyorum.

(link)

Koruması malzeme kalitesi teknolojisi vs iyidir.

• Beğen
Tepkiler: CoolEagle
Arkadaşlar selam. MTB pedala yol bisikletinin ayakkabisi uyar mi? MTB pedala gidip dalgınlıkla dekatlon'daki şu ayakkabıyı aldım, (şu an deneyemiyorum) duruma göre iade edeceğim:

(link)

Aldığım pedal:

(link)

Eğer kitlenip, açılır derseniz iade etmeyeceğim.

192720 Bu resimden de anlaşılacağı gibi altına mtb kali takılabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: jatrah
(link) Sora Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turunda sponsorlar arasında görünüyor, acaba bu formaları satın almak için toplu sipariş mi versek ? (link)

"Yol bisikleti için yazlık giyim" diye topik bulamadığımdan buraya yazıyorum.
Kısa kollu, 3 adet ama her biri derin cepli (6 inç telefonu dik veya yatay olarak sığdırabilen), önden boylu boyunca fermuarlı, 100-200 arası fiyatlı forma tavsiye eder misiniz.

Jordanred çok geç olduğu için istemiyorum.

Aliexpress'deki x-tiger formalar hoşuma gitti. İstediğim türden forması mevcut mudur? Teslimat süreleri son zamanlarda uzun olmaya başlamıştı. Şu anda durumlar nedir?

Siparislerim az once geldi toplamda 5 iş günü..

@jatrah

Almış olduğunuz pedal ile kullanabilmeniz için linkte ki adaptörü almanız gerekiyor.

(link)

• Beğen
O kal yere sürtmesin diye kullanılacak adaptör. Önceden bu şekilde kal takılan yol bisikleti ayakkabısını kullandım bu adaptör yukarıdaki ayakkabıda bu kali kullanırsanız kal yere sürtmesin diye burnunu yerden kesmek için kullanılacak adaptör kesinlikle gerekli demeniz yanlış olur.

• Beğen
@trainspotting35

Adaptörle kalleri korumanın dışın da ayakkabı tabanında ki mukavemeti artırıyorsunuz. Diğer türlü kal üzerin de yürümek hem sıkıntı, hem de kaller de yıpranmaya yol açar. Bu adaptör alınmayacak ise ayakkabıyı iade edip gerçek amaç için olan modeli almakta fayda var.

• Beğen
Arkadaşlar merhaba

Vaude marka jelli bisiklet eldiveni kullanıyorum. Markaya güvenip de aldım ancak artık orjinalliğinden endişe ediyorum. Çünkü sürüş sırasında ellerim çok uyuşuyor ve bu durumdan çok rahatsız oluyorum. Kısa parmak kaliteli bir eldiven önerebilecek var mı?

Arkadaşlar kafamda deli sorular karar veremedim. Yazın sadece kısa kollu forma giyeceğim üzerime.

Sabah erken saatlerde hava hafif serinken ve rüzgarlı iken formanın üstüne rüzgarlık mı giymek lazım hem soğuğu hem rüzgarı almamak için?
Hangi rüzgarlıkları tavsiye edersiniz. Bunlar nasıldır kullanan var mı?

(link)
(link)

Rüzgarlık teri dışarı atıyor mu? Terledikten sonra bi yerde mola verince terimiz soğurken üşümemek için formanın üstünde ne olması lazım vs.

Teşekkürler.

Son düzenleme:
merhaba, rüzgarlık yeterli olur. decatlondaki bu rüzgarlığın sırtında yay şeklinde bir dikiş var. orada açıklık var. ter çıkışı oradan olur. arkası tam file rüzgarlıklar ise tam sizin istediğinizi gibi ancak onlar da artan döviz ve ithalatçının riski tüketiciye yüklemesi sebebiyle pahalı epey.

(link)

@Mehmet Metin Levent

Linklerin ikiside aynı olmuş. Şimdi düzelttim. İkisi arasındaki farkı da tam anlayamadım açıkçası.

bu
ULTRALİGHT UZUN KOLLU YOL BİSİKLETİ RÜZGARLIĞI - ERKEK - SİYAH VAN RYSEL

daha iyi .

@Mehmet Metin Levent

Peki kısa kollu formanın üzerine bunu giydik yazın sabah çıktık ama hava serin o zaman ne yapmak lazım. yanımızda ne bulundurmak lazım?

@serchester
Bisikletle ilgili genel bir giyim kuralı vardır. Eğer evden ilk çıktığınızda üşümüyorsanız fazla giyinmişsiniz demektir.
Yaz ayları için kısa forma üstüne kolsuz bir rüzgarlık yelek yeterli olacaktır. Gerekince formanın cebine sığdığı için taşıma derdide olmayacaktır.

İlla kolları kapatayım derseniz;
(link)

Son düzenleme:
Geri