Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Tayt veya şort önerileri

XLC' nin gözlüğü bende de var. Saplar dibinden çatlama yaptı, geçenlerde ise nedenini bilmediğim bir şekilde içine taktığımız ve numaralı gözlük camı taktırdığım parçanın, cam altından kopmuş olduğunu gördüm. Dolayısı ile ben de tavsi,ye etmiyorum. AliExpress' ten şipariş verdim ama daha gelmedi.

(link)

Scudo
192487
Xlc nin bende bu modeli var. Sezon sonunda almıştım. Şimdilik sorun çıkarmadı. Şeffaf, siyah ve sarı cam var yanında. Ağızlık varken nefes gelince buhar yapıyor. Fakat normalde sorun yok. Başlarda alışamadım. Yanları görmekte zorlanıyordum. Sonra alıştım. Biraz sert kolları var. Bazen rahatsız edebiliyor.

Sora'da güzel ürünler vardı ama zamanında almadık. :acpsnr: Peki alternatif olarak ne önerirsiniz? Fiyat ve kalite olarak orta seviye alternatifler mutlaka vardır. Race fit forma bakıyorum ama fiyatlar uçuk. Aliexpress'te araştırma yapıyorum şu an.

@alicangul29

aliexpreste spexel adlı mağazadan bakabilirsin

@M.Bulat

Tam da yan sekmede Spexcel sayfası açık :) Ama çeşitlilik çok az. Renk ve tasarımlar üç beş tane sadece.

jordanred e bakabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: ag249
Tekrar merhaba,
Yol bisikleti için MTB ayakkabı ve pedal almaya karar verdim en sonunda.
Bazı modeller belirledim. Shimano ayakkabıların genellikle normal ayak numarasından 1 numara büyük alınması gerektiğini söylüyorlar. Bu durum MTB ayakkabılarında da geçerli midir?
Beğendiğim ayakkabılar şunlar:
(link)
(link)
(link)

Tokalı sıkma mekanizması ne kadar gerekli bilmiyorum. daha önce hiç kilitli pedal veya ayakkabı kullanmadım. Özellikle bu ayakkabılardan kullanan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

Bulduğum pedallar ise şunlar:
(link)
(link)
(link)

Bu pedalların sadece gerginlik ayarı var mı diye baktım. Açıkçası platform olanlar daha güzel göründü gözüme. Nasıl bir avantajı veya dezavantajı olabilir?

(link) ayakkabı olarak tercihim bu olurdu tokalı modellerle tam ayar yapıp ayağa daha iyi oturmasını sağlıyorsunuz. Sertlik ayarı istemem derseniz Crank Brothers Candy 1 tavsiye ederim. Platform mekanizması tabanı düz bir ayakkabı ile günlük kullanım imkanı sağlıyor. Bu örnek vermiş olduğunuz pedallar çok ağır pedallar.

• Beğen
Tepkiler: bitinya_s
@trainspotting35
Bütçe açısından o ayakkabı biraz zorlayacak beni aslında.
(link)
Buna ne dersiniz? Çok mu fark olur aralarında?
Ayarlı pedallar şimdilik daha rahat olur gibi geldi bana. Ayağımı çıkartamam diye çok tedirginim zaten ilk aşama için :)

Şuanda kullandığım ayakkabı ben severek kullanıyorum. Çok uygun bir fiyata arkadaşımdan almıştım. Bende ilk başta M520 pedalları kullandım en hafif ayarda sonra kırmızı Crank Brotherslar aklımı çeldi çıkaramam diye korktum ama pek bir farkı olmadı.

• Beğen
Sedona kasklar 100-120 civarı. Olası bir düşüşte yeterli koruma sağlar mı? Max 200tl fiyat performans birşey bakıyorum. Btwin kasklarda da pek bir fark göremedim. İçi yine köpük, dışı PC. Çok fark yaratmayacaksa Sedona alıp aydınlatmaya vs ekleme yaparım. Tavsiyeniz nedir?

@trainspotting35
Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Daha önce igpsport konusunda da sizden baya bir yardın aldım. Bana katkınız çok. Teşekkür ederim ?
Peki ayakkabı numarasına ne dersiniz?

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35
40 giyiyorum shimanolar 41 numara.

Rica ederim yardımcı oluyorsam ne mutlu.

• Beğen
Uygun fiyatlı ve kaliteli olsun dersen ben decathlondan almıştım onu kullanıyorum. En azından belli bir güvenlik standardı var.. Ve sanırım trafikte kask takmadan bir kazaya karışırsak kask olmadığı için kaza sayılmıyor gibi söylentiler duymuştum ne kadar doğru bilemem.

• Beğen
Tepkiler: CoolEagle
@alicangul29

AliExpress den X-Tiger bakabilirsin pedi gayet güzel çeşit de var tavsiye ederim sadece fermuarları ince olduğu için rampa yukarı çıkarken daralınca tek elle önünü açması biraz zor oluyor o kadar.

• Beğen
Tepkiler: ag249
Bence Sora' ya gereksiz yüklenilmiş bu başlıkta. Firmamızın bisiklet takımı için Girayhan Bey' in yardımıyla forma tasarlattırıyoruz ve ürettiriyoruz. Hem forma/tayt malzeme kalitesinden hem kendisinin dostane tutumundan hemde aldığımız hizmetten oldukça memnunuz. Defalarca tasarım değişimi talep etmemize rağmen bıkmadan yardımcı oluyorlar. Gelen ürünler de gayet kaliteli. Firmadan para ya da avanta aldığımız yok bu arada. İşini iyi yapanı hakkını vermek niyetim.

Sora kaliteli bir firma ve oldukça sağlam ürünleri var.
Hatırlayanlar varsa yılbaşında güzel indirimler yapılmıştı. Uzun kışlık tayt, yazlık, kışlık forma satın aldım ve keyifle kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: utksn ve ikemath
Turuncu bisikletten kendi için ürettirdiği sora tekstil formasını aldım.. Güzel .. Bundan sonra denemeyi düşünebilirim.. Jordanred in fiyatları ve tasarımları da dikkatimi çekti ve sipariş verdim ama daha sonradan anladığım kadarıyla çok fazla hata yapan bir firma. Sipariş verildikten sonra da teslimat süreleri çok fazla.. Bakalım ne gelecek... Aynı formadan grupta bir arkadaş sipariş vermiş.. Dikiş hatası varmış.. İlgili davranmışlar ama işin iki kere yapılması, tekrar bekleme süreleri hoş değil.. Zaten Türkiye'de dört tane firma var.. Kipeo, sora, jordanred, exuma.. Bence yabancı firmalara o kadar büyük paraları vermeye gerek yok..

Gözlük dün elime ulaştı ve ulaşır ulaşmaz 50 km'lik bir sürüş yaptım. Gerçekten inanılmaz güzel. Bu fiyata bu kalite... Şiddetle öneriyorum :)

Siroko ALPE D’HUEZ192697192698192699192700192701192702192703

Uzun donem yorum olarak; hergun kullaniyorum bugun de ustten kirildi ve gercekten insan gibi kullaniyorum. Cercevede kullanilan plastik malzeme daha yumusak olmaliydi. Bir tek benim basima mi geliyor ben mi hayvansi kullaniyorum anlamadim. Yeni gonderdikleri cerceveyi takmamistim. Kirilan ile idare edileyim diye dusundum biraz daha. Parcalandigi yere kadar kullanacagim ama cerceve sikintili.
192707

Son düzenleme:
Geri