Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Tayt veya şort önerileri

slm arkadaşlar,varlığa darlık olmaz deyerekten gireyim lafa,eğri oturup doğru konuşalım bisiklet kıyafet ve sarf malzemeleri normal ürünlere göre daha yüksek rakamlı oluyor,ama kendim için söylemem gerekirse amatör ruh ile pindiğim velespitimde kullandığım tüm malzememi olabildiğince ekonomik yollarla halletmeye çalışıyorum çünkü devir hesap devri parayı zevkimiz hobimiz için çarçur edecek halimiz yok :harika: ne bileyim bir pedli tayt alacaksam dechatlondan alıp işi bitiriyorum,ha keza termal içlikleri tutku markasını duydunuzmu bilmem 20tlye termal tayt var canavar:koptum: hobi diye spor diye pindiğim velespite 1000tlye kask alıp binemem valla,gider 150tlye alır kaskımı vururum kendimi rampalara.sözün özü dostlar parası olan ister 500tlye tayt alsın olmayanda 1000tllik velespitiyle dünyayı turlasın.imkan,zevk ve tercih meselesi...ama 1500tllik mavic spd ayakkabısıyla yolda rastlaştığım pedaldaşım bana öle aşşağılık gibi bakmana uyuz oluyom bak:aglyrmngaa: herkese sağlıklı sürüşler

Scudo
Hocam bende anlamıyorum, bendede tayt ve forma var, amcamdan aldım. Amcamdan almamış olsam hayatta para vermezdim çünkü profosyonel değilim, abinin de dediği gibi, tutku içlik pantolon ve rüzgar geçirmeyen normal bir ceket ile izmirin en soğuk olduğu zamanda 20 km yapmıştım, sonlara doğru bacaklarım titremişti neyse konumuz bu değil, yani formaya vereceğimiz parayı bisiklete vermek daha mantıklı. Küçük bir kıyafet setine bisikletten daha çok para veriyorlar.

@Mert E.
@Mert E.
2013 senesinde bir arkadaşımın söyleşisine gitmiştim, o gün bu bahsettiğim konuşma oldu. Adam bana "özellikle" Rohloff almazsan demedi, bu bisikletle (benim bisikletimden bahsediyorum) yurt dışına gidemezsin demişti. Rohloff'un ve kasnaklı bisikletlerin tanıtımını yapmışlardı. Reklamlarını yapacaklar tabii, lafım yok ama tavırları çok iticiydi. Belki zamanla tepki almışlardır ve yaklaşımlarını değiştirmişlerdir. Konuyla ilgili olarak son yazdıklarına katılıyorum. Konu bisiklet kıyafeti olduğu için ben de bisiklete binerken giydiğim kıyafetlerden bahsettim. Tayt kötüdür, forma gereksizdir, bunlarla bisiklete binilmez gibi şeyler söylemedim. Ben gündelik giysilerimle bisiklete biniyorum dedim. Hepsi bu. Bunun tartışılacak bir tarafı yok.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
@can onur

Hocam mümkünse mobil atölyenizden bahsedebilirmisiniz? Eger bu baslikta olmazsa başka bir konu başlığında da olabilir. Özel yerine genel paylaşım yaparsanız daha çok kişinin faydasına olur . Teşekkürler.

@emreertuna

haklısınız. ben de bir defa, iyi bir ayakkabı almak istiyorum. shimanolar giriş seviyesi olmasına rağmen ayağa oturuşu ve ayakta duruşu, konfor olarak beni çok tatmin etmişti. o yüzden sadece shimano almak istiyorum. kararsız kaldığım nokta yurt dışından mı alsam, yoksa yurt içinden mi?

• Beğen
Tepkiler: Birkan Tazegül
@Çağdaş78
Ben teşekkür ederim. Bu konuyla ilgili başka bir başlıkta uzun bir yazı yazacağım ama henüz vakit bulamadım.

Ne kadar gereksiz tüketim yaparsan sisteme köleliğin de o derece artar. Tüketirken sorgulayalım ; benim almayı düşündüğüm şey gerçekten benim ihtiyacım mı yoksa bana sistem tarafından dayatılan bir şey mi?

kimyaforum da gibi hissettirdiniz bana.

decathlona mail attım. mevcut rp3 seri sonu olmuş, tekrar gelmeyecekmiş. başka shimano gelecek mi diye sordum. "Ürün seçimleri genel ülke ihtiyaçları doğrultusunda belirlenmektedir. Ürünlerimizin üretim süreci değişkenlik gösterdiğinden stok giriş tarihiyle ilgili net bir bilgi iletemiyoruz." dediler. muhtemelen gelmeyecek.

@makaram
Orası sizin tercihiniz. Belki biyerde deneyip, yurtdışdan sipariş verebilirsiniz.

@ippon

Tüketim son halkası bu isin. Çevre konusunda da tüketicinin etkisi zayıf ve dağınık. Ama kitle uretim böyle değil. Tonlarla, m3 lerle , megawatlarla ifade edilen hammadde ve enerji kullanımı söz konusu. En önemlisi de bir kısım insanı bünyesine alarak bağımlı hale getirmesi. Varlığı yada sonradan yokluğu ile dogrudan yada dolayli olarak sosyo-ekonomik etkisi ise hizli ve cok sarsici.

Kaska alışmak bir süreç meselesi kendinizi kask takmaya mutlaka alıştırın!
İnsan hayatı tüm pahalı bisikletlerden daha kıymetli!!
Bir laf vardır bir musibet bin nasihatten daha kıymetlidir... o musibet başınıza gelmeden baş yapınıza uygun konforlu ve hafif bir kask alın ve en pahalı donanımınızda bu olsun!!! Kazasız sürüşler...

Sadece kask yetmez!
Ağırlık takıntısı olan bir pro değilseniz bisikler kullanırken dirseklik ve dizlik de takmalısınız. 40 gündür her sürüşümde dizlik ve dirseklik mutlaka takıyorum.
Neden peki?
Başıma müsibet geldi, onun için.
Nasihatlara uymadım ama müsibet beni önlem almaya zorunlu bıraktı.
Çok pahalı değil decathlondan 70 tl ye alabilirsiniz.

Sadece kaskınızı en iyisinden almaya çalışmayın.Mümkün mertebe fren sisteminizden lastiğinize kadar herşeyde en iyi donanımı almaya çalışın.Hepsinin faydasını güvenliğinizde de görürsünüz.Arabalardaki gibi düşünün pasif güvenlik ve aktif güvenlik ikisi de istinasız çok önemlidir ve ikisi de iyi olmalıdır

@hamlet2006
Bisiklete para yatırmak derken bundan bahsediyorum, çok extreme spor yapmıyorsanız hafif bir kask işinizi görecektir ama fren ve lastikler olmassa olmaz, kaza yaptığım zaman lastiklerim az daha iyi olsaydı kürek kemiği ağrısı çekmeyecektim.

@Mhmm@
Sanki o bahsettiğim düşük kadansın sebebi ortaya çıkmış gibi duruyor. Yol bisikletçileri ağırlık yüzünden değil dizlerini düşündükleri için takmıyorlar dizliği. Daha büyük bir kötülük yapıyorsunuz dizinize.

@BerkEvren
En azından korkuyu atana kadar takıyım be ya :) şaka bi yana ne çrşit bir sakatlık çıkarır dizlikler?

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
@Mhmm@
Hocam sana bi astronot kiyafeti ayarlayak, tam korumali şöyle :D ayrodinamik olmaz ama ahahaha :D

@Mhmm@
Stravadan gördüğüm üzere sürekli 60 ve altı kadans ortalamanızı dizliklerle yükseltme şansınız yok. Bu düşük kadans ise dizler için sakıncalı. (Forumda yüksek kadans araması ile pek çok konu çıkıyor) Kimi zaman fazladan bir diz ısıtıcı bile hareket engellerken dizlikte bu durum kaçınılmaz olacaktır.
Yoksa bunca yol bisikletçisi neden dizlik takmıyor :)

Son düzenleme:
Geri