Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Tern Kullanıcıları Kulübü

Geçen yokuş aşağı inerken stok frenler gerçekten güven vermedi. Bende fren bacaklarını ve fren kollarını değiştirdim. Uygun fiyata Shimano Deore ön/arka ayak takımı ve Shimano fren kolları ile değiştirdim. Stok frenlere göre benim açımdan hissedilir derecede iyileştirme oldu. Katlanırlarda ilk önce fren yükseltmesi yapılması gerekiyormuş.

208957 dosyayı görüntüle

208958 dosyayı görüntüle
Merhaba bisikletinizden memnunmusunuz gerek yedek parça gerek servis en önemliside tabiki katlanır bisikletinizden Arkadaşımla bende istanbul içinde genellikle gezi amaçlı kullanım için bisiklet bakıyoruz gerek ulaşım araçlarında gerek yer sıkıntısı çekenler için avantaj ama konforu nasıl sürüş açısı sizi rahatsız ediyormu genel anlamda size güven veriyormu bürde benim boyum 1.80 rahat edermiyim cevaplatsanız sevinirim iyi günler

• Beğen
Tepkiler: Turgay Kaptan
Scudo
Tern Link C8 bisikletimi daha üst seviye bir katlanıra geçmek için uygun bi fiyata satıyorum. Her nedense forumda açtığım ilan silindi, ilgilenen olursa sahibinden linkini bırakıyorum,

(link)

@oha
Garantisi var. Servise götürdüm servis ternle iletişime geçti ve bunun garanti dışı olduğunu garantiden karşılanmayacağını söyledi. Neyse buna da tamam dedim. Peki parça ne kadar parasını vereyim alayım dedim. Parça stokta yokmuş bir iki haftaya elimize geçer dedi fiyatı nedir peki dedim fiyatı parça gelince söyleriz dediler. Sonuç olarak kesinlikle ne servis nede Türkiye garantisi olarak tavsiye etmeyeceğim bir ürün ve firma. İyisi olsun diye alırsın garantili olsun diye alırsın maalesef öyle olmuyor. Tern filan hikayeymiş.
Arkadaşlar carraro 225 sportive 2019 model bisiklet düşünüyorum katlanır bisiklet konusunda kararsız kaldım model olarak b7 düşünüyorum tavsiyeleriz ne olur acaba...
Arkadaşlar carraro 225 sportive 2019 model bisiklet düşünüyorum katlanır bisiklet konusunda kararsız kaldım model olarak b7 düşünüyorum tavsiyeleriz ne olur acaba...

• Beğen
Tepkiler: ErzincanLee
Herkese selamlar,

Geçtiğimiz hafta içerisinde bir Link A7 alarak bende aranıza katıldım.
Almadan önce buradaki yorumlar ve değerlendirmeler üzerine giriş sınıfı bu model ile başlamaya karar verdim. Kaliteli ve güzel bir ürün fakat TERN markasının bayi ve servis ağı ile ilgili iletişim ve bilgi eksiklikleri var. Öncelikle gelen ürün garanti belgesi ile gelmiyor ve kurulum ücretli. Satıcı firma ile görüşmemde “aa nasıl olur kutunun içinden garanti belgesi ve kurulum fişi çıkmadı mı?” deniyor sonrasında “Kusura bakmayın bunlarda garanti belgesi yokmuş ama faturanız olsun hallederiz” bilgisi veriliyor. Kaç yıldır, nedir, ne değildir bilgi yok.. Garanti bizzat benim diyor sağolsunlar. Yerli ve nispeten daha uygun fiyatlı bisikletlerde kurulum ücretsiz ama bunlar ithal olduğu için ücretliymiş, sen paralı bi abiye benziyosun diyorlar ve alıyorlar onuda :)
Yerli alsan bir dert, az daha para vereyim kaliteli iyi olsun dersen başka dert.. Ufak tefek şeyler ama çorbadaki sinek misali işte...
Bu geri bildirimi tern türkiyeye de aldığım bayiye de bildirdim umarım müşteri şikayetlerini değerlendiren bir birimleri vardır.

• Beğen
Tepkiler: hüseyin salman
Merhaba, fotoğrafta yer alan bisikleti katlarken gidonu gövdeye sabitleyen kauçuk parça maalesef düşmüş. Bisikletsepeti ve Atek Bisiklete sordum, ancak onlarda yok. Acaba sizin bildiğiniz bir yer var mıdır bu parçayı bulabileceğim ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Dosyalar

• TERN RUBBER HANDLEPOST STRAP.jpg
    TERN RUBBER HANDLEPOST STRAP.jpg
    72,6 KB · Okunma: 71
  • Beğen
Tepkiler: serkanser
Merhaba ;

TErn C8 lastiği çok kalın

20x20 mm yerine daha ince takan oldu mu ?

20inç x 1.35 lastik (yol tipi ) düşünüyorum.

@peace2000 Olur. Herhangi bir sıkıntı yaşamazsın. Hatta 1.10 bile takabilirsin. 1.35 için Schwallbe Kojak, 1.10 için Schwallbe Durano iyi lastiklerdir.

tchibodan indirimli sipariş verdiğim ten d8 yerine kron katlanır bisiklet yollamışlar. değişimi için iade ettim. stokta yok diye cevap gelirse ne yapmalıyım?

Tern de Kanga Rack diye bir parca varmis, bisikletin onunde bagaj tasimak icin ideal bir parca gibi gozukuyor. Turkiye de bu veya buna benzer parca satan yer var mi ?

(link)

Dosyalar

• TN-LuggageTruss--Kanga-Rack_Web_1024x1024.jpg
    TN-LuggageTruss--Kanga-Rack_Web_1024x1024.jpg
    46 KB · Okunma: 28
Herkese selam, bende bir Tern Link A7 almak istiyorum şu an en uygun nereden bulabilirim bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Tern Link A7 ile Tern Link D8 arasındayım. Aradaki fiyat farkına değer mi?

Arkadaşlar "eclipse d16" ya vuruldum resmen

Ama fiyatı da canımı sıkmadı değil. Yurt dışı fiyatı 1000 dolar burada 5700 lira... Bu bağlamda düşük kur çevirisi ama kimsede yok mudur nedir anlamadım.

Piyasada da tek yerde var Bostancıda.

@mutevaziadam Ben kullandım bu bisikleti ahım şahım bir şey değil :) 26 jant katlanır mantığına gereksiz bence.

@mutevaziadam Eclipse D16'da alınır Node d8'de alınır tabiki,aradaki donanım farkları ve fiyatlarına bakarak karar verebilirsiniz.Benim şahsi görüşüm 24-26 jant katlanır mantığına biraz ters gidi.
Bu arada node serisinden 1 model C8 veya D8 şuan tam olarak hatırlamıyorum öne 2'li 3'lü aynakol yapmaya uygun değil aklınızda olsun

• Beğen
Tepkiler: mutevaziadam
@mutevaziadam Eclipse D16'da alınır Node d8'de alınır tabiki,aradaki donanım farkları ve fiyatlarına bakarak karar verebilirsiniz.Benim şahsi görüşüm 24-26 jant katlanır mantığına biraz ters gidi.
Bu arada node serisinden 1 model C8 veya D8 şuan tam olarak hatırlamıyorum öne 2'li 3'lü aynakol yapmaya uygun değil aklınızda olsun

Aynen,

@mutevaziadam , Tern Node C8 de asagidaki fotografta isaretledigim bolgedeki kaynaktan dolayi 2'li 3'lü aynakol yapmaya uygun degil. Ben 3lu aynakol taktim, simdilik elimle zincirin yerini degistirerek kullaniyorum.(Son bir umit Gursel Akay bisiklete gidecem, o belki bi cozum bulur)

Dosyalar

• Photo 18.02.2020 18 44 56.jpg
    Photo 18.02.2020 18 44 56.jpg
    1,4 MB · Okunma: 62
  • Beğen
Tepkiler: mutevaziadam
Tern Link B7 20 inc gerçekten orta seviye için mükemmel bir katlanır. Gidonun da yukseklik ayarı olması çok büyük avantaj.(C ve D de yok A7 ve B7 de var sanırım), A7 ile arasındaki en büyük fark ise bence vites düzeneği. B7 de sıralı çevirerek artan ve kullanımı çok daha konforlu olan sistem mevcut.

• Beğen
Tepkiler: gercek umurcan
Tern Link B7 20 inc gerçekten orta seviye için mükemmel bir katlanır. Gidonun da yukseklik ayarı olması çok büyük avantaj.(C ve D de yok A7 ve B7 de var sanırım), A7 ile arasındaki en büyük fark ise bence vites düzeneği. B7 de sıralı çevirerek artan ve kullanımı çok daha konforlu olan sistem mevcut.

D serisinde farkli bir teknolojide gidon yukseklik ayari mevcut. Bahsettiginiz revoshift vites kolu da C serisinde de var :)

Geri