Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Tour de France 2021

Scudo
LouLou'nun patlayıcı gücünde tüm seneye yayılmış bir şekilde düşüş vardı, gördüğüm kadarıyla hala devam ediyor gibi. 1. etapta grupla arasına fark koyduğu atak 6 saniyelik falan bir atak. Arkadaki grup birbirine baktığı için 1. etabı kazanabildiğini düşünüyorum. 2. etapta da sarı mayoyu kaybetmemek için bitişe doğru hızlanırken vücut dili çok iyi görünmüyordu bence.

Yayınlar boyunca Sarper ve Caner beyler söyleyeceklerdir ama buradan da önden söylemiş olayım, Alaphilippe'in tur kazanma çabası ya da iddiası henüz yok. Kendisi bir genel klasmancı değil, iyi yokuş alabilen bir puncheur.
İlk 2 etap bence çok net gösterdi ki, Bu yıl genel klasman yine Roglic, Pogacar arasında geçecek gibi. Süpriz olurmu?

İlk 2 etap bence çok net gösterdi ki, Bu yıl genel klasman yine Roglic, Pogacar arasında geçecek gibi. Süpriz olurmu?

Henüz daha belli olmaz o sanki. Ineos'un ne yapabileceğini bilmiyoruz. İkinci haftanın ortalarına doğru anlarız, kimse henüz bir fark ayırt edebileceğimiz kadar yıpranmadı.

@bkeskin , -2019 da kar yağışı nedeniyle etap devam ederken kısaltılan rota olmasa belki de "lulu" etabı kazanabilirdi - diyen çok Fransız olmuştu..Ülkesi için yıllar sonra büyük bir ümit olmuştu. Sporcu karakteri turu kazanması için uygun değil elbette ama hırsı ve patlayıcı gücü onu hep gündemde tutuyor...
Yarış heyecanını, rekabeti, mücadeleyi sonuna kadar sürdüren bisikletçiler başımızın tacı..
Kaçanların etapları aldığı Giro gibi bir tur beklemiyoruz, çünkü takım formasyonları çok farklı.
İneos ve Jumbo takım olarak ağırlıklarını koyacaktır.
Sprinterlerin etapları belli, bugün ilk sprint finişini göreceğiz.
İkinci ve üçüncü haftaların yüksek irtifalı ve zorlu tırmanışlı dağlık etaplarına takım rolleri değişmeden, abondone ya da tükenmeden gelenler şanslı...
Tur bittiğinde beklentilerimiz karşılanırsa bunda genç kuşağın katkısı çok olacak.Emektar isimlerin bu yıl kürsülere/mayolara uzak olacağını öngörüyorum..
d6b5a (1).jpeg
3.etap ilk sprint finişi olacak. Calep Ewan Giro da iyi durumdaydı ama fazla rakibi yoktu. Bakalım bugünün kazananı kim olacak?
Yayın 14:05 - 18:50 arası...

Son düzenleme:
Tur çok acayip gidiyor. Kaza üstüne kaza organizasyonun sprint finişler için bir önlem alması artık şart. Ben pelatondan bir tepki bekliyorum.

Twitter de gördüm buraya koymadan geçemedim
20210628_190529.jpg

Olan yine garibim Rogliç'e oldu :acpsnr: ama şunuda söylemem lazım bu sprintlere girdiğinde Sagan'ın olağan dışı dirsek atmaları,omuz atmaları beni sıkmaya,antipatimi kazanmaya başladı,tamam ince temaslar olacak yer tutmak için ama bununkiler aşırı

Bir daha dikkatli izleyin Sağan'ın olayda hiç bir kusuru yok

Sen tüm yıl çalış,didin,antrenmanı/ kampı hazırlan; sonra tura heyecan katalım diye olmadık finiş noktalarına sprint etabı koyulsun...
Çok yazık, biz de çok kaza yaşıyoruz ama sporcuların ki de ekmek parası..
Bakalım son 8 k.m. önerisi kabul görecek mi?
Yoksa "La Tour" kendi çocuklarını mı yiyecek?

Colbrelli'yi çok fena yapacaklar. Roglic "kasıtlı olarak yolumu blokladı" demiş hastane çıkışı. Cidden kaza olduğunda da kafasını çevirip eliyle bir hareketler yaptı. Kesin bir boklar yedi gibi geliyor bana, tam suçlu insanın yapacağı türden bir hareket. Görüntüler gelsin, anlarız. Çeviri daha tam net değil ama "Kasıtlı önüme kırıp tekerime çarptı Colbrelli" demiş sanırım Roglic.

Ewan da pozisyon kapmaya çalışırken kendi etti kendi buldu açıkçası. Solundaki insanın momentumu senden daha yüksekken ön tekerini öyle hamburger yapmazsın göre göre. Sagan'dan daha hızlı olsa aradan fırlayabilirdi belki ama o an öyle bir hız ivmelenmesi yoktu, bu çok bariz.

Sprint etaplarında genel klasman sürelerinin etkilenmeme başlangıcını 5 kilometreye çekecek UCI artık. Bu 3 günün kesin sonucu bu. Bir ihtimal yarın yarış görmeyebiliriz, pelotondan protesto nötralizasyonu gelebilir etap boyu sürecek şekilde ya da kısmi olarak. Pelotonun büyük isimleri düştü hep, ses getirecektir bu olaylar.

Son düzenleme:
Daha dağ etapları başlamadan genel klasman iddialı sporcuları düşüre düşüre perişan etti gerizekalı yarış organizasyonu.
Kim ne yapsın sizin 3 gün sonra yarışı bırakacak olan V.d.poel ve Fransa kahramanı denilen kıymeti kendinden menkul Alaphilippe e kazandırmak için özel tasarladığınız saçma etapları?

Önümüzdeki 3 etabı da iyi geçirebilirse INEOS'ta liderliğe Carapaz evrilecek sanırım. Zaten beklentim vardı ama kazalardan dolayı klasmanın böyle karışması pek hoşuma gitmedi. Onun dışında potansiyelini yansıtamayan ama tura iyi başlayan Wilco Kelderman ve ekibi BORA ne kadar buralarda kalacak göreceğiz. Henüz üç etap geçti, süre farkları çok az ama çok kişinin keyfi kaçtı. Sürpriz çekilişler bile görebiliriz 1-2 kaza daha olursa. Olmasın da keyfimiz kaçmasın inşallah.

Bir daha dikkatli izleyin Sağan'ın olayda hiç bir kusuru yok
Sagan'ın son dönemlerdeki başarısız yarışları ve boradan ayrılacak olmasının verdiği belirsizlikler bence kendisi üzerinde olumsuz etkiler ortaya çıkarıyor,sırf bu yarış ve bu yıl için değil daha öncede böyle vukuatları zaten vardı hatta ceza aldığı bile olmuştu bu dirsek omuz atma muhabbetine,bugünkü olaya gelecek olursak,sanırım olayın başından itibaren bakacak olursak,sadece düşüş anına bakmayın henüz flamme rouge'a gelmeden sprint treninde yer bulmak için evanı itekliyor ve trenin sağ tarafına atıyor,evan sinirleniyor ve tekrar araya girip ona tepki olarak hızlanıp kendini saganın önüne atıp dengesini yitiriyor ve çarpışıp düşüyorlar,videosunu bulursam üşenmeyip atayım görün.

Gerizekalı SAGAN'a omuz vuracağım derken boşa çıkıp ön tekerin altına girdi.

Tura başlarken " Kan-ter-gözyaşı" olacak dedik ama bu kadarını da kimse beklemiyordu.
Sanki "aksilikler üst üste gelir, bela yalnız gezmez" durumu yaşanıyor.
Hele bugün 4 ayrı kaza olması tüm beklentilerin ötesindeydi.
Kaybedilen zamanlar ya da sıralama sporcu sağlığının önüne geçemez.
Yarış organizasyonu rota seçimi konusunda hata yaptığını kabul etmek zorunda.
Tabi Peletonun kıdemli ağabeyleri, efsane "Spartaküs" gibi net bir tavır alacak mı göreceğiz..
Şampuan takımı, ilk kez geldiği turda ikinci etabını aldı. Merlier için de ilk etap galibiyetinde en büyük favorilerin kazalara karışmasının çok şans doğurduğu bir gerçek...

Sagan'ın son dönemlerdeki başarısız yarışları ve boradan ayrılacak olmasının verdiği belirsizlikler bence kendisi üzerinde olumsuz etkiler ortaya çıkarıyor,sırf bu yarış ve bu yıl için değil daha öncede böyle vukuatları zaten vardı hatta ceza aldığı bile olmuştu bu dirsek omuz atma muhabbetine,bugünkü olaya gelecek olursak,sanırım olayın başından itibaren bakacak olursak,sadece düşüş anına bakmayın henüz flamme rouge'a gelmeden sprint treninde yer bulmak için evanı itekliyor ve trenin sağ tarafına atıyor,evan sinirleniyor ve tekrar araya girip ona tepki olarak hızlanıp kendini saganın önüne atıp dengesini yitiriyor ve çarpışıp düşüyorlar,videosunu bulursam üşenmeyip atayım görün.
Bana Ewan sanki Alpecin Fenix sürücüsünün arka tekerine dokunup düştü gibime geldi. Videoda 02:35 ten itibaren görünüyor.

Geri