Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Tour de France 2021

etapları izleyemediğim için soruyorum. Sadece özetlere bakarak, Etap seçimlerinin kazalara etkisini pek anlayamadım...

bir tek bugünkü üçüncü kaza yolun daralıp virajların olduğu yerde gerçekleşmiş. Diğer kazaların etap ile ilgisini ben pek anlayamadım..

Scudo
Bana Ewan sanki Alpecin Fenix sürücüsünün arka tekerine dokunup düştü gibime geldi. Videoda 02:35 ten itibaren görünüyor.

Aynen öyle olmuş, ya zaten bu evan ın sprintlerde bisikleti çok sağa sola yatıran dengesiz bir stili var,ben bu videonun yukarıdan çekimini izledim galiba gcn nin sitesinde,bunun çok öncesinden bunlar itekleşmeye başlıyor sonrada olan oluyor.
etapları izleyemediğim için soruyorum. Sadece özetlere bakarak, Etap seçimlerinin kazalara etkisini pek anlayamadım...

bir tek bugünkü üçüncü kaza yolun daralıp virajların olduğu yerde gerçekleşmiş. Diğer kazaların etap ile ilgisini ben pek anlayamadım..
Esasında kazalar etap seçimlerinden çok seyirci ve sürücü hatalarından kaynaklıydı diyebiliriz,pankart gösterme hastası bir ablamız (biz ona ahmak abla diyoruz:acpsnr:) hariç her seferinde millet birbirinin tekerine takıldı.

@Noldor, rahvan modda topluca pedallayan peleton, son 10 k.m. de sprint trenleri ve yer kapma mücadeleleri oluyorken artan hız, dar ve dönüşlü yollar son ana kadar risk barındırıyor.Yağış ve rüzgar olmadan bu kazalar olduysa en büyük neden kalabalık halde yarışan ve son metrelere teker tekere- omuz omuza giren sporcuların yeterince geniş hareket alanı bulamaması olarak görünüyor....
Sporcuların hırs, adrenalin ve testesteron kaynaklı reflekslerini de göz ardı etmemeli..
Yıllar önce bizim turun Alanya finişine yakın böyle bir kaza olmuş, bizi topa tutmuşlardı...

@Noldor, rahvan modda topluca pedallayan peleton, son 10 k.m. de sprint trenleri ve yer kapma mücadeleleri oluyorken artan hız, dar ve dönüşlü yollar son ana kadar risk barındırıyor.Yağış ve rüzgar olmadan bu kazalar olduysa en büyük neden kalabalık halde yarışan ve son metrelere teker tekere- omuz omuza giren sporcuların yeterince geniş hareket alanı bulamaması olarak görünüyor....
Sporcuların hırs, adrenalin ve testesteron kaynaklı reflekslerini de göz ardı etmemeli..
Yıllar önce bizim turun Alanya finişine yakın böyle bir kaza olmuş, bizi topa tutmuşlardı...
Açıklama için teşekkürler.
Ama bu sanki sadece 3. etaptaki 3. kazayı açıklıyor... Diğerleri başka saçma sapan sebeplerle olan kazalar hep...

Geraint'in omzu çıkmış, hemen orada geri yerleştirmişler. O halde etabı bitirdi. :krktm:
Uğurlu beyaz gözlüğü de kırılmış. :ssrtcbya:
Çok kırıcı ilerliyor yarış. 🤔

Açıklama için teşekkürler.
Ama bu sanki sadece 3. etaptaki 3. kazayı açıklıyor... Diğerleri başka saçma sapan sebeplerle olan kazalar hep...
Diğer kazaların sebebi etap profili ve yolların diğer etaplara "görece" darlığı sebebiyle pelotonun çok uzun süreler incelememesi,blok halinde gitmek zorunda olmasından kaynaklanıyor.
Blok halindeki pelotonda bir kişinin düşmesi domino taşı etkisiyle onlarca yarışçıyı düşürürken,daha geniş bir yolda veya incelmiş olan pelotonda hız yüksek bile olsa bir kişinin düşmesi en çok 1-2 kişiyi etkiliyor.
Neticede pelotonun çok uzun süreler dağılmadan,incelmeden belli ve düşük tempolarla toplu halde gitmesi kazalara davetiye çıkarıyor.
Bunu önlemek de etap profilini belirleyen yarış organizasyonunun elinde.

Bugün kaç kere yol kenarındaki çimlerden, yolun dışına taşarak ilerleyenleri gördük.İlk haftadan -geriye düşmeyelim- diyenler trajik şekilde düştüler...
Empati kurduğumuzda hepsinin de bu acımasız sporun yapıldığı güzergahın mağduru olduğunu üzülerek görüyoruz...
Çünkü -rota bu, taktik bu, çık yarış- deniyor...

Bu yıl ilk defa turun orijinal sitesindeki klübe dahil oldum ve yarışla ilgili ilginç ve güzel şeyler öğrendiğimi itiraf etmeliyim. Quiz, karavanda eşya bulmaca ve mayo oyunu gerçekten zor: (link)

Kendi takımınızı oluşturduğunuz oyun ise gerçekten etap etap profil analizi ve yarışın tamamının analizini yapmanızı gerektiriyor. Ayrıca kaza olduğunda kendi takımınızdan birilerinin olup olmadığını öğrenene kadar geçen zaman endişe ve heyecan verici oluyor.
Tour de France Bisikletforum fantezi liginde 3 etap sonrasında durum aşağıdaki şekilde.
Katılmak için link: (link)
Not: Karbon bisikleti olmayan giremez.

1624953318743.png

Fantasy oyununda van der Poel'u almamak için direndim ve geride kaldım. Bonuslarla ciddi puanlar aldı. Kredimi de harcamak istemediğimden değişiklik pek yapmak istemedim ama kazalar vs. mecbur duruma getirdi. Bugün bonusu Arnaud Demare'a verdim. Dünden sakatlığı var mı bilemedim. Ya geri döneriz ya patlarız. :)

Kısa ve acısız bir etap olması dileğiyle...
Herkesin keyfi kaçtığı için takımların nasıl tepki vereceği merak konusu.
Sprinterler için uygun bir etap sonu...

9bef7.jpeg

Yayın 14:20 - 18-15 arası..

Sprint etaplarında genel klasman sürelerinin etkilenmeme başlangıcını 5 kilometreye çekecek UCI artık. Bu 3 günün kesin sonucu bu. Bir ihtimal yarın yarış görmeyebiliriz, pelotondan protesto nötralizasyonu gelebilir etap boyu sürecek şekilde ya da kısmi olarak. Pelotonun büyük isimleri düştü hep, ses getirecektir bu olaylar.

Biiiiiiiiiz, bunları yazdık çizdik. Yalnız Alaphilippe biraz ayıp etti. ASO ile pelotonun arasındaki konumunu anlayabiliyorum ancak bok mu var durmaya direniyorsun ya da önde tek başına gidiyorsun arkadaş? Peloton içindeki sempatisini kesinlikle azaltacak bir hareket oldu bu, üzücü.

• Beğen
Tepkiler: fatihgocmez
Alaphilippe :kötü::kötü::kötü:

Örgütlü harekete tanık olmak insanı huzura kavuşturuyor. Çünkü insana tatsız bir şeyle yüzleştiğinde yardım edecek bir toplum içinde varolduğunu hatırlatıyor.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Böyle bir finiş olamaz süperdi,helal olsun Cavendish'e 💪 pelaton geç uyandı ama son anda yuttular Van moer'i,yoksa böyle bir sprint etabı az daha kaçışa gidiyordu.

Van Moer için üzüldüm. Herhalde bu yaşta hayatının en trajik 1 dakikasını yaşadı ama olmadı. Cavendish’in kazanması en azından trajik kısmı biraz duygusal hale getirdi. Takımı onun kazanması için ne gerekiyorsa yapacağını söylemişti, sonuç itibariyle başardılar. Helal olsun.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi ve enzo
King is back :) Umarım devamı gelir.. Bitişte Lefevereye sordular, Cavendish 2020 yılında nerdeyse kariyerini bitiriyordu onu bu seviyeye nasıl getirdiniz.. Oda, orası bizim sırrımız dedi gülerek. Daha sonra, We are the Wolfpack dedi.. En önemli etken motivasyon dedi. Biz sadece onu motive ederek yanına ona inanan hemde onun inandığı kişileri verdik oda yapması gerekeni yaptı dedi..

Profesyonelim diye geçiniyorlar. Bende son bir yılda ,4 salto, 2 uçuş ve bir defa ağacı buraya kim dikti kazası yaptım. Bunlar benden bile acemi çıktılar. Bu kadar kaza olur mu? :)
Ha ilk gün millete düşüren o zatı şahaneye 40 km hızla toslamayı çok isterim. :koptum:Cadı avı başlatmak lazım. Bu yarış efsunlandı. Demedi demeyin.:harika:

Cavendish ayrıca yarın Yeşil Formayı giyecek. Puan tablosunda da zirveye çıktı.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
Geri