Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Tour de France 2022

(link) 'ın KOM (tırmanış) kategorisinde -1 puanının olmasının sebebi nedir?
Ne yaptı da 1 puan ceza yedi acaba...
parkur kısa olduğu için tam güç giderler, 50'yi geçerler diyorum...
ama parkurda çok viraj olduğu için de, sanki hiçbir noktada max. hıza da ulaşamayacaklarmış gibi duruyor...

Geçen seneki 2 TT'de yaklaşık 51 ortalama yapılmış, onlarda da çok dönüş var ama max hıza çıkılabilecek düz yol da çokmuş...
Bu sene bence biraz daha yavaş bitecek gibi...

50'yi göremeyeceğiz bence...
yağmur olduğu halde 50'leri görmüşüz...
demek ki virajlar hiç da yavaşlatmamış proları...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Ali Eren
Scudo
(link) 'ın KOM (tırmanış) kategorisinde -1 puanının olmasının sebebi nedir?
Ne yaptı da 1 puan ceza yedi acaba...

yağmur olduğu halde 50'leri görmüşüz...
demek ki virajlar hiç da yavaşlatmamış proları...

Parkurun dışına çıkmaktan dolayı ceza almış. Bir ara yolun kenarındaki çimenlerin üzerinden gitmişti, ceza muhtemelen onun için verilmiş. KOM puanı dışında; 20 saniye genel klasman, 40 puan yeşil mayo ve 500 frank para cezaları da verilmiş.

Tour Fransa' ya ayak basıyor, oryantasyon ya da uvertür gibi de okunabilecek bir etapla...
1657015690181.png
1657015817356.png
Bakalım takımlar 4. etaba nasıl yaklaşacak?
Olası kaçışçılar kaçarken son 10k. peleton koca ağzıyla hepsini mideye indirir ve Sagan etabı alabilir diyorum...
Canlı yayın ve kaliteli sohbetler 14:00 - 19:00 arası...

Tour de France'ı Lefebvre'in mekân triyalektiği üzerinden okusak nasıl olurdu? Marksizmin meteorolojiyle buluştuğu bir etap incelemesi.

İngilizcesi yeten , vakit ayırabilecek birisi Türkçeye çevirebilirse belki değişik bir bakış açısı yakalayabilen olur . @sccetin

(link)

Van Aert madem sprintte geçemiyorum o zaman bir de önden kaçıp deneyeyim diyerek son 10 km kala müthiş giderek etabı kazandı. Yarın çok daha keyifli olacak

Nasıl izin verirler anlamış değilim bu atağa bakalım bu saniyeleri geri alcak bacaklar kimlerde var ileride pişman olmazlar umarım....
Tour Fransa' ya ayak basıyor, oryantasyon ya da uvertür gibi de okunabilecek bir etapla...
290931 dosyayı görüntüle
290932 dosyayı görüntüle
Bakalım takımlar 4. etaba nasıl yaklaşacak?
Olası kaçışçılar kaçarken son 10k. peleton koca ağzıyla hepsini mideye indirir ve Sagan etabı alabilir diyorum...
Canlı yayın ve kaliteli sohbetler 14:00 - 19:00 arası...
Van der hepsini indirdi bir güzel🙉

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Ne olacak bu Van Aert'in hali demiştim en son. Ne olduğunu gösteriverdi sarı yer uçağı. :)

Roglic biraz geride kalınca Pogacar ve diğer iddialı klasmancılar çok da kendilerini paralamaya gerek görmedi. Her haliyle nefis bir finişti.

Yarın Paris-Roubaix günü, bir aksilik çıkmazsa bugün dinlenen MVDP yarını kimselere kaptırmaz.

Ne olacak bu Van Aert'in hali demiştim en son. Ne olduğunu gösteriverdi sarı yer uçağı. :)

Roglic biraz geride kalınca Pogacar ve diğer iddialı klasmancılar çok da kendilerini paralamaya gerek görmedi. Her haliyle nefis bir finişti.

Yarın Paris-Roubaix günü, bir aksilik çıkmazsa bugün dinlenen MVDP yarını kimselere kaptırmaz.
Niye van aert rakip olarak görülmüyormu ? Yarında süpriz olmasın arnavut kaldırımlarda

Önce "bıyıklı" alıştığımz üzere kaçıverdi, sonra Perez önde kaldı.
Ama son 11k. Van Aert : -ikinciyi kimse takmıyor, yetti galiii- deyip turboları ateşleyerek hedefe doğru hızlandı ve kuş gibi bitirdi.
Haliyle ancak 2.lik için sprint finişi oldu.
Philipsen'in düştüğü durumu kendisinden dinlemek lazım...
Tabi bu etap şunu gösteriyor ki; takımlar daha zor etaplar öncesi fazla risk almadan bireysel parıltılara göz yuman, temkini de elden bırakmayan orta bir yol tutturmuş gibiydi.
Yarın daha sıkı ve çekişmeli bir gün olacak ...

Niye van aert rakip olarak görülmüyormu ? Yarında süpriz olmasın arnavut kaldırımlarda

Bugünün en büyük favorilerinden biri de şüphesiz sarı mayomuz Van Aert, dolayısıyla sürpriz ihtimali her zaman mevcut.

Lakin dün son 11km'de kükreyerek gelen pelotona 26sn'ye çıkan zaman farkı yaratacak bir eforla kaçtığı için, bugünü domestik olarak dinlenerek geçirmesi daha büyük ihtimal

Nasıl izin verirler anlamış değilim bu atağa bakalım bu saniyeleri geri alcak bacaklar kimlerde var ileride pişman olmazlar umarım....

Van der hepsini indirdi bir güzel🙉
Sportif direktörlerinde hatası var, çoğu sprinter VWA kaçış yaptığından haberi bile yokmuş. Sprinterlar sprint trenlerinin arkasında olduğu için görememiş olabilirler bu nedenle sportif direktörlerin arabadan bilgilendirme yapması gerektirdi.

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren ve Özcan
Sportif direktörlerinde hatası var, çoğu sprinter VWA kaçış yaptığından haberi bile yokmuş. Sprinterlar sprint trenlerinin arkasında olduğu için görememiş olabilirler bu nedenle sportif direktörlerin arabadan bilgilendirme yapması gerektirdi.
Ben sprinter oldugunu unutmuşum ondan da bırakmışlardır ,dediğinizde olmuştur hızlı cevap vermek lazım ,acaba VWA genel klasmana oynarmı😁

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren
Ben sprinter oldugunu unutmuşum ondan da bırakmışlardır ,dediğinizde olmuştur hızlı cevap vermek lazım ,acaba VWA genel klasmana oynarmı😁
Sarı mayoyu biraz daha elde tutabilir ama genel klasmana oynayamaz, zira saf tırmanış etapları henüz başlamadı. Her ne kadar iyi tırmanış yapsada genel klasmancılar karşısında şansı hiç yok.

5.etap 157 k.m. ile kısa ve düz bir profile sahip. Etabı özel kılan içine "yedirilen" Roubaix' nin meşhur parke taşlarından geçilen 20 k.m, 11 sektör ve Arenberg finişi..
1657101929008.png
1657102305806.png
14:25 : 19:00 arası canlı...

ne etaptı ama, kim gitti niye gitti nereye gitti derken kameraların bile zor takip ettiği etabı herkes bir şekilde tamamladı olan yine Roglic'e oldu

İzlerken 1.33 üncü saniyede otomatikman kaza yapıyorsun ve sağ köprücüğün kırılıyor:acpsnr:

Geri