Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Trainer tavsiyeleri

mağzayla bugun görüştüm bulunduğum ildeki decatlona getirtebileceğimi sölediler öncelikle mağzanın talepte bulunması gerekiyormuş gidip bi konuşcam bakalım...size sormak istediğim trainer ile ilgili tecrübeleniz ya bunu alacağım yada elite suito ve benim van rysel rc500 9lu sora set 11-32 ruble var trainera 10lu ruble takabilir miyim acaba
Trainera takmasına takarsın da, grup setinde düzgün çalışmaz.

Scudo
mağzayla bugun görüştüm bulunduğum ildeki decatlona getirtebileceğimi sölediler öncelikle mağzanın talepte bulunması gerekiyormuş gidip bi konuşcam bakalım...size sormak istediğim trainer ile ilgili tecrübeleniz ya bunu alacağım yada elite suito ve benim van rysel rc500 9lu sora set 11-32 ruble var trainera 10lu ruble takabilir miyim acaba

Trainerın kutu içeriğinde spacerlar olur, onlar ile 9'lu ruble takarsınız. Ben 3 sene, Direto X trainerı 9 lu XT ruble ile kullandım.

• Beğen
Tepkiler: yusuf_49
IMG_9590.jpg

Ürün elime ulaştı kurulumunu yaptım. Kutu içerisinden 2 adet spacer çıkıyor.

hayırlı olsun
defy ve direto görünce dayanamadım :)
Teşekkür ederim.😍
12 aylık ücretsiz My Training aboneliğini nasıl alıyoruz. Trainerın altındaki serial numara ile elite sitesinden kod alınıyor dediler fakat bulamadım.
1699348836087.png

elite suito yada van rysel D500 den birini alacağım sanırım suito bi tık daha ii gibi duruyor bakalım

Güzel günlerde kullanın.

• Beğen
Tepkiler: Emre-SEZER
Selamlar arkadaşlar, malûm kış aylarındayız ve dışarıda bisiklet antrenmanı yapamıyorum. Gittiğim gym de kondisyon bisikleti var ama bir trainer alsam daha mı mantıklı olur diye düşündüm. bütçem 5000 tl civarı. Sadece yağmurlu günlerde veya 15 derecenin altındaki hava koşullarında kullanırım diye düşünüyorum. Sizce bu fiyat aralığında alabileceğim bir trainer mı yoksa kondisyon bisikletinde devam edip uygun koşullarda normal bisiklet antrenmanı mı.

Selamlar arkadaşlar, malûm kış aylarındayız ve dışarıda bisiklet antrenmanı yapamıyorum. Gittiğim gym de kondisyon bisikleti var ama bir trainer alsam daha mı mantıklı olur diye düşündüm. bütçem 5000 tl civarı. Sadece yağmurlu günlerde veya 15 derecenin altındaki hava koşullarında kullanırım diye düşünüyorum. Sizce bu fiyat aralığında alabileceğim bir trainer mı yoksa kondisyon bisikletinde devam edip uygun koşullarda normal bisiklet antrenmanı mı.
Aslında buna en iyi cevap verebilecek olan yine sizsiniz. Hangisiyle daha mutluysanız onu seçmelisiniz. Eğer spor salonundaki sizi tatmin etmiyorsa bir trainer alıp deneyebilirsiniz. Eğer spor salonundaki yetiyorsa bence ayrıdan bir de trainer almaya hiç gerek yok. Eğer ki alacaksanız smart trainer alıp zwift gibi uygulamalarla çok etkin şekilde kullanabilirsiniz. O fiyatlara Elite Qubo(powermetre içermesine dikkat edin), Tacx Flow(5 binin biraz üzerinde bulunabilir ikinci el), Elite Rampa gibi modelleri tercih edebilirsiniz. Ben 3-4 gündür Elite Qubo power mag smart b+ modelini kullanıyorum. Güç ve kadansımı ölçebiliyor ve direnci gayet yeterli, tavsiye edebilirim. Eğer interaktif bir cihaza bakarsanız forumdan @Abdülkadir Ergin Elite Rampa satıyor bir konuşabilirsiniz bence.

Yakın zamanda hedef yarış yoksa koşu antrenmanı ile kötü (yağmur, kar, fırtına) günlerde aksiyon yapabilirsiniz (trail koşuları, merdiven çıkışları vs.). Kuru havada da bisiklete devam gibi bir öneride bulunabilirim, kışın en çok sorulan sorularda biri diye atladım konuya :)

2018 e kadar salonda kondisyon bisikletini çok rahat kullanıyordum. sonrasında trainer aldım salonu bıraktım. 4 sene sonra ağırlık için salona tekrar başladığımda aynı kondisyon bisikletine binemedim. vücut yol bisikletine ve trainera öyle bir adapte olmuş ki, salondaki bisikletin pedal açıklığı bile 2 pedaldan sonra indirdi beni. bilmiyorum başka fark eden oldu mu bunu.

Salonlarda iş görür seviyede bisikletler var. Benim gençliğimde salonlardaki bisikletler sanki daha kötüydü, en azından bana öyle geliyor.

Ben de salonları sadece ağırlık kaldırmak için kullanıyorum. Bisiklete binmek için balkonda ucuz bir trainerım var, tek özelliği güç ayarı olması. Yani ileri seviye için uygun değil.

Kendi çapımda kullanmasını da öğrendim. Örneğin hız ve kadans göstergem yok, ama metronom ile kadansımı sabit tutmaya çalışıyorum, bir nevi kadans antremanı yapıyorum. Hız ve kadans göstergeleri uygun fiyata mevcut ama ihtiyaç duymuyorum.

Termal içlikler ve maske alıp yağmursuz günlerde normal antrenman yapmak bana daha mantıklı geldi, bu yönde bir karar aldım. Spor salonunda ise direnç egzersizlerine devam edeceğim. Alt seviye bir trainer'a para vermektense kaliteli içlik ve maske alıp soğuk havanın etkisini minimize edebilirim

• Beğen
Tepkiler: yusuf_49
Geri