Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Trans Continental Tcr 6

Scudo
@TORUKOJİN iyi de iyi bir şekilde tanıtımını yapamayacak, büyük kitlelere ulaşamayacak adama bir firma neden sponsor olsun? bu işler için hayır kurumları var zaten.

@Fixie Cem Her video, içerik paylaşımında bilmediğin/tanımadığın bir ürünü 'çok iyi' diye tanıtmak sana mantıklı geliyormu?

@TORUKOJİN Bence asıl sorulması gereken soru o değil bu:

Bir firma ne olduğu belli olmayan, gelecekte bir başarı elde edip etmeyeceği belli olmayan, daha önce bir başarısı olmayan, kendini kanıtlamamış birine binlerce liralık masraf yapsın? Böyle bir masrafı kişiye anca anası babası yapar. çok saftirik değilse hiçbir firma parasını çöpe atmaz.

@Fixie Cem Bence asıl sorun spora bakış açısı, beni yanlış anlama ama eğer gerçekten spora bakış açın buysa ortada bir sorun var demektir. Herşey para değil, bugün bir tur bisikletçisinin iyi bir ekipmana sahip olması demek onun uzun yollarda olması demek. Onun uzun yolda olması demek ise ülkemizi tanıtması demek.

Ayrıca firmanın para hırsı yüzünden insanlara 'yalan söylemek' yani bunun adı ticaret olmamalı.

@TORUKOJİN
işte bizler bunu yapmayacağımız için sponsor bulamadık. Firmalar, sponsor olacakları kişinin ne kadar medyatik olduğuna bakıyor. Ürününü ya da ürünlerini en iyi kim taşır ona bakıyor. Yoksa sen çok iyiymişsin, kürsüye oynuyormuşsun hiç önemli değil.

@mümtaz öztürk Abi youtube veya ınstagram hesabı açmayı düşündün mü? Forumdan güzel yorum yapacaklar çıkar elbette en başta takipçi işini de panelden atarız ki sayfana girince vay arkadaş bu kadar insan takip ediyor kimmiş bu desinler

@mümtaz öztürk
Hocam hadi medyada tanınan biriside oldun diyelim ama vicdanın bilmediğin veya tanımadığın ürünü halkımıza 'bu ürün iyi' diye yalan söylemeye el verecekmi? Olayın bu kısmıda var.

Mesela 'geziniyo' youtube kanalında geçenlerde sohbet bölümünde sponsor odaklı ürün tanıtmıyorum tekliflere rağmen, çünkü tarafsızlığımdan uzaklaşmayı asla düşünmüyorum tarzı açıklama yapmıştı. Ben takdir ettim.

Olay bana gelince kişisel açımdan maddi çıkarlar doğrultusunda halkımın manevi duygularını kullanarak onlara yalan yanlış ürünler tanıtamam. Bu yüzden şimdiden gelecekte yapacağım bisiklet turlarım/projelerim için kafamda çok güzel birikim planlarım var.

Amacım kimseye/sağa/sola/ona/buna muhtaç olmadan kafamdaki projeleri gerçekleştirmek. Markalar firmalar maddi anlamda biraz daha rahatlayacak diye karaketrimden ödün vermek gibi bir niyetim kesinlikle yok.!

@mümtaz öztürk iyi de ağabey; ortada bir başarı olması gerek ki size bir firma yatırım yapsın. (şahsınız için söylemiyorum, sponsor desteği bekleyen herkes için söylüyorum) ortada bir şey geçmişte kazanılmış bir derece falan yokken birisi neden bir sporcuya yatırım yapsın? zaten farkındaysanız bir yerlere gelmiş olan sporcuların hepsi başlangıçta kendi imkanlarıyla bir şeyler başarır sonrasında bu başarılardan referans alarak firmalar onlara destek olur. üstelik bu sporcuların çoğu da zengin aile çocukları falan değillerdir.

ayrıca bu sadece Türkiyede değil bütün dünyada böyledir.

• Beğen
Tepkiler: Watts Per Kilo
@Afyon35
Ne bileyim kardeşim, youtube hesabı açsan, çıkıp oralarda bir şeyler söylemen lazım. Kim uğraşacak bu işlerle. Ben şu anda ki youtuber arkadaşları seyrediyorum, oldukça da başarılı buluyorum. Belki antrenmanlarla ilgili bir şeyler yapılabilir. Zaten antrenman konusu çok ilgi çeker. İnstagram hesabım var zaten, ozturkmumtaz olarak takılıyorum arada. Bakalım biraz bu konuyu düşüneyim...:)

@Fixie Cem
Haklılık payın var Ama benim kırk senelik aktif yarışmacı hayatımda elde ettiğim bir sürü başarı bana sponsor bulmayı bırak, yazılan istek yazılarına yanıt bile vermeye yetmedi. Sonuçta ben elimden geldiği kadar çalışıyorum, olmayınca olmuyor. Hani bir söz var ; " vermeyince mabut, neylesin sultan mahmut "...:)

@mümtaz öztürk Hocam youtube kanalı açarsanız hem az da olsa geliriniz ve sponsorluk için de güzel bir adım olur 40 yıllık spor hayatınızda edindiğiniz bilgi birikimlerini biraz işe renk katarak anlatıp aktarırsanız sevilme oranınız yüksek sevilirseniz tanınırsınız ve sponsor bulursunuz

@Afyon35
Deneyeceğim, biraz alt yapısını hazırlamam lazım, öğrenmem lazım vs..:)

Evet , katılacak arkadaşların numaraları belli oldu ;
55 Berk Okyay
76 Alper Kerpiççi
101 Aydın Bez
202 Birol Çakır
tüm arkadaşlara sonsuz başarılar diliyorum. Tekerinize taş değmesin...:)

TCR 2018 basladi.
gorebildigim kadariyla Turkiyeden 3 kisi katilmis. Yazik oldu katilamayan arkadaslara.
su an Berk Okyay bizimkilerin icinde onde goturuyor.
hepsine basarilar
takip linki:(link)

@IMad Aydın (Mahsus Mahal, Aynakol olarak da bilinir), Berk ve Alper yarışıyor şu an. Berk'in üçüncü yarışı olacak bu.

• Beğen
Tepkiler: MakRo
Birol abi de katılacaktı ama katlmamış mı?

Şu an aktif yarisanlar içinde adı görünmüyor evet

Birol abi sponsorluk ile ilgili sıkıntılar yaşadığından kaynaklı yarışa katılmama kararı aldı diye biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: sabit
@trainspotting35 sponsorluk değil en son vize alamadığını söyledi. Belçika vize vermemiş. Birol arkadaşımızın siyasi angajmanı sağlam bir belediye ile işi bitirir görünüyor zaten.

İnsan neden gidip Belçika’dan vize almayı düşünür onu da anlamış değilim.

@IMad En son facebook paylaşımında sponsor olma sözü veripte beni yarı yolda bırakanlar diye bir sitemi vardı.

''Alacağınız olsun söz veripde sözünde durmayanlar.'', Böyle bir paylaşım yapıp altınada '' Tcr06 paylasimlarini gördüm. Bir an tamam hallederiz abi deyip beni oyalayanlar aklıma geldi''. Bu yorumu yapmış.

Geri