Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İnceleme Triban RC500 - Adventure/Gravel bisiklet üzerine bir inceleme

Scudo
Hayırlı olsun ucuz yollu gravel hayalleri de suya düştü anlık fiyat 6000 olarak güncellenmiş

• Üzgün
Tepkiler: sccetin
şubat 2019'dan beri nerdeyse 2 yıldır ülkemizde aynı fiyata satılıyordu.yurt dışı sitelerde tam anlamıyla fiyat performans vs diye övgüler alan yurt dışı fiyatı 500-600 euro -sterlin civarındaydı.
halen daha diğer markalara bakıldığında makul bir bisiklet.

Şunu söylemeliyim, bugünkü koşullarda yerli dediğimiz sıfır bisikletleri alabilmek bile çok zorlaştı. Trek, Specialized, Orbea, Focus, Cannondale, Giant, Canyon vs. ithal üreticileri saymıyorum, zira onlar ulaşılamaz durumda neredeyse.
İkinci el ise tam bir muamma, hem gereğinden fazla pahalı hem de güven meselesi var ortada.
Demem o ki, iyi kötü sizi idare eden bir bisikletiniz varsa dört elle ona sarılın. Zira kısa ve orta vadede bu süreç bitmez.

bir bu bir de rc120 beni çok üzdü, 10 gündür kendimi bu ikisinden birini almaya hazırlamıştım. şu ekonomi, döviz kuru falan ete kemiğe gelse epey tokatlardım şu an.
asasgas.png

bu arada bir süredir takibimdeki ilan da böyle olmuş, decathlon haber saldı sanırım herkesi bir güncelleme telaşı aldı.

Alın dedik size yok o mu iyi yok bu mu iyi derken değerlendi buralar 😄 Baysın alın bisan iyidir😁
Ekonominin bize asıl anlatmak istediği 105 setin nasıl çalıştığı değil bacak kaslarınızın nasıl çalıştığıdır. 😁 Tourney set de iyidir. 😄

bir bu bir de rc120 beni çok üzdü, 10 gündür kendimi bu ikisinden birini almaya hazırlamıştım. şu ekonomi, döviz kuru falan ete kemiğe gelse epey tokatlardım şu an.
251623 dosyayı görüntüle

bu arada bir süredir takibimdeki ilan da böyle olmuş, decathlon haber saldı sanırım herkesi bir güncelleme telaşı aldı.
bu da satamadıkça fiyat yükseltenlerden olmuş

• Beğen
Bugün zamdan habersiz, 1200 metrede, -4°C’de, Samsun’da sezonun ilk karıyla tanıştı RC500 ve tanıştığına memnun oldu :)

Zama diyecek bir şey bulamıyorum fakat yukarıda arkadaşın da dediği gibi bu kadar uzun süre bu fiyatta kalması şaşırtıcıydı... Sadece bu bisiklet değil, Decathlon’daki her şeye zam gelmiş. Bu kadar süre fiyatları sabit tutmaları dahi başarıydı. Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan belliydi, maalesef...

7AD8F6C8-9D9C-4777-B84A-9A9063204E66.jpeg
2E440EA1-CDF0-4032-9CC6-E71E3EF4A655.jpeg

@sccetin Çok iddalı bir sıcaklık, turu üşümeden tamamladıysanız bravo. Resimlere bakarken üşüdüm.

• Hahaha
RC500 ile 27 Kasım'da Bolu'da 154 kilometre, 2538m+ ve 7 buçuk saat süren ilk uzun sürüşümü yaptım. En düşük -7, en yüksek 21, ortalama 4 derece sıcaklıkta, güneşli havada yapılan bir sürüş oldu.

250536 dosyayı görüntüle

50 kilometresi sıcak asfalt,
10 kilometresi parke taşı,
40 kilometresi gravel,
54 kilometresi soğuk asfalttı.

250548 dosyayı görüntüle

Sıcak asfaltta düz yolda, yol bisikleti kadar konforlu. Tırmanışlarda ağırlığından dolayı daha çok ayağa kalkmak gerekebiliyor.

250549 dosyayı görüntüle

İnişlerde lastiklerden çıkan yol sesi çok hoş ve bisikletin yol bisikletinden ağır olmasından dolayı daha fazla hızlanıyormuş hissi veriyor.

250554 dosyayı görüntüle

Yedigöller'deki bu parke taşlarına yol bisikletiyle çok az girip hemen dönmüştüm. RC500 ile keyifle indim fakat 70 PSI hava bastığım için müthiş konforlu değildi; önümde daha çok yol olduğu için havasını indirmedim fakat 10-20 PSI indirilerek pamuk gibi geçilebilirdi.

250555 dosyayı görüntüle

Bu mevsimde göllerde durup fotoğraf çekmeden yapamadım tabii.

250556 dosyayı görüntüle

İnceleme konusu ya, iyice incelensin diye gönül rahatlığıyla her açıdan paylaşabilirim sanırım :)

250557 dosyayı görüntüle
250559 dosyayı görüntüle
250558 dosyayı görüntüle

Kuru tüm zemin şartlarında bisikleti uzun sürüşte denemiş oldum. 21 ortalamayla bitti; yol bisikleti olsa aşağı yukarı 25 olurdu sanırım. Bu da, bu mesafede 1 saat 25 dakika kadar fark ettiriyor. Bozuk yollarda verdiği keyfe kesinlikle değecek bir süre.

Ertesi gün yine Bolu dağlarında 68km/1500m+ tam anlamıyla 4 saatlik bir gravel sürüş yaptım, bir sonraki gün Bolu'yu terk etmeden sabah kısa bir sürüş ve ertesi hafta Ladik, Samsun'da, Akdağ'ın karlı eteklerinde çamur deryasında sürüşler yaptım. Onlarda edindiğim izlenimleri de sırasıyla kısaca aktarayım :)

250550 dosyayı görüntüle

Hava sabah çıktığımda yine -7 dereceydi...

250551 dosyayı görüntüle

Frenlere değinmeden edemeyeceğim. O kadar konforlular ki... V frenli yol bisikletiyle droplardan tutup güç bela ineceğim yerlerde sadece hoodlardan tutarak inebilmek büyük lüks.

250552 dosyayı görüntüle

Kartalkaya'ya da çıkacaktım fakat aşağıda arkada kar olmadığını görünce yolu oraya uzatmadım; 2 günde görüklerim yetti de arttı. Tadında bırakmak istedim...

250553 dosyayı görüntüle

Bisikleti oldukça estetik bulduğum için güzel gördüğüm her yere dayayıp, içime oksijen doldurup "iyi ki şunu almışım" diyorum. Hem yol bisikletiyle burundan gelecek yerler hem de MTB çok ağır kaçar diye. Birbirimize iyice alışıyoruz. 750 KM oldu...

250560 dosyayı görüntüle

Geçen haftasonu olan yasaklarda kaçamak yapmak için Ladik'teki köyümüze gidiyoruz. İlk gün, güneş batmadan 20 kilometrelik bir sürüş yapalım diyoruz fakat 4 gündür güneş olmasına rağmen gölgelerdeki çamur bataklık gibi olmuş. Bisiklet burada ilk ciddi çamurunu yiyor, hatta çamur banyosu yapıyor :)

250561 dosyayı görüntüle
250562 dosyayı görüntüle

Yıkama yağlamaya almadan önce çamurda bisikletin kontrolünün, özellikte inişte zor olduğunu ifade etmeliyim. Lastiklerin dişleri çamurdan dolayı işlevsizleşiyor ve MTB lastiğine göre ince olduğu için kontrol gerçekten zorlaşıyor. Çamurda güç uygulayınca arka lastiğin kaymasından mütevellit çapraz çapraz tırmanış yapmak da bisiklet kontrol kabileyetinizi artırıyor.

250563 dosyayı görüntüle

Sokağa çıkma yasağı biter bitmez Akdağ'a bir rota yapıyorum fakat gölgedeki kırağıdan dolayı oluşan çamurdan ve bu çamur yerlerin çoğunu ormancıların bataklığa çevirmesinden dolayı yine çok efor sarf ediyorum. Önceki gün yaptığım uzun ve tırmanışlı koşudan yorgun kalan bacaklarım daha fazla zorlamamam gerektiğini bildiriyor.

250565 dosyayı görüntüle

Bisikletin ağzı yüzü yine çamur fakat bana mısın demiyor :)

250566 dosyayı görüntüle
250567 dosyayı görüntüle

RC500'ü kuru toz toprak veya çamur içinde görmek yaptığım sürüşlerden daha fazla keyif almamı sağlıyor. Bu kadar berbat çamurla 70 kilometre kadar sürmeme rağmen bir sorun çıkarmadığı için mutluyum...

250564 dosyayı görüntüle

Bu arada, burada da Youtube'da da kadro boyuyla ilgili sorular var. Şöyle cevap verebilirim: 180 boyundayım ve bisiklet L kadro. Rahatsız etmiyor fakat M kadro daha rahat olurdu diye düşünüyorum.

Massey Ferguson full mazot , full titi ayro traktör takas
aviary-image-1518140566015.jpeg

Bro emegine saglik. Çok ter dolu , acı ve elem dolu ne bilim çamuru taşi topragi full güzel bir inceleme olmus. Güle gule kullan.

Fiyat pahalanınca sahibindende satışa çıkan ilan gördü bu gözler.. Ahh ahh.. Öncesinde çıkarmıyorlar ama

• Beğen
Tepkiler: DeaKeN
Fiyat pahalanınca sahibindende satışa çıkan ilan gördü bu gözler.. Ahh ahh.. Öncesinde çıkarmıyorlar ama
Buna ticaret diyorlar ama ben öyle olduğunu düşünmüyorum açıkçası.Sanki fırsatçılık gibi. Kendisi 6000 den mi aldı acaba merak ediyorum.Tabi herkesin kendi fikri zorla aldırmıyor lar kimseye

• Beğen
Tepkiler: Akbulut
Merhabalar,
En sonunda dün 30 km bir sürüş yapabildim. Esasında bir süredir süremediğim için hiç performans beklentim yoktu. Bisiklet üzerinde de - Vittoria Adventure - lastiklerden dolayı yavaş gittiğimi düşünüyordum. Ama bir bakmışım strava'da bir çok PR yapmışım. Eski bisikletim kırmız siyah Triban 520 idi. Adam akıllı bir lastikle ve iyi bacaklarla çok daha hızlı sürüşler yapılabilir gibi.

20201231_144611.jpg

Yalnız sürüş sırasında bir sorun yaşadım. Vites değiştirmediğim halde pedala yüklendiğim anda arada bir arka vites bir artıyor gibi (daha küçük çarka geçiyor). Normalde vites değişiminde sorun hissetmedim. Yarın kontrol edeceğim. Benzer sorun yaşayan biri var mıdır? Neden olabilir? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bu arada arka kaseti değiştiren oldu mu?

Geri