Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Turkcell Granfondo İzmir 05 Eylül 2021

Scudo
Starttan önce iki kez ön lastik patladı. İlginç deyip değiştirdim, startı aldık her şey güzel. Ön taraflara ilerledim, 45 felan ne basıyorlarsa biz de arada kaynatıyoruz. İlk kavşakta bir anda ön lastikten ses gelmeye başladı. Ne olduğunu anlamaya çalışırken önden hızla kopmaya başladım. 35 zor gidiyorum baktım olmuyor kenara çektim. Dış lastik bombe yapmış bu seferde. Continental 4000S II lastik. Bula bula bu günü buldu, lastik cortlamış. Maşaya sürtüyor gitmiyor alet. Mandalı gevşettim lastiği az aşağı aldım ama yetmedi, yarı yarıya indirdim havasını biraz kurtardı dönüyor ama sürtüyor hala. Bari etabı bitireyim dedim lastik sürte sürte fıtı fıtı tamamladık

Geçmiş olsun üzüldüm aksilik yaşadığınıza.. Contiler kronik sorunlu diye pro4 SC lastik almıştım, 8k km oldu, sırtları incelmiş halde yarışı tamamladım, patlak riski olur diye yedek lastik taşıdım sırtımda :/ Yolun kenara çektiğini ve ön lastikle uğraştıgınızı gördüm. Daha yeni başladık dedim :/

Geçmiş olsun üzüldüm aksilik yaşadığınıza.. Contiler kronik sorunlu diye pro4 SC lastik almıştım, 8k km oldu, sırtları incelmiş halde yarışı tamamladım, patlak riski olur diye yedek lastik taşıdım sırtımda :/ Yolun kenara çektiğini ve ön lastikle uğraştıgınızı gördüm. Daha yeni başladık dedim :/
Sağa çekip lastiğe bakarken birisi hadi abi hadi diye durumu sorar şekilde seslendi, siz miydiniz yoksa?

Sağa çekip lastiğe bakarken birisi hadi abi hadi diye durumu sorar şekilde seslendi, siz miydiniz yoksa?
Bi anda görüp geçtim, malesef değilim :) Gogus kamerasından bakarım müsait oldugumda :)

Sonuçlar açıklanmış pedaldaşlar :) 107.sırada 37.45ortalama ile finiş yapmışım. Über dandik igs618 kırılıp düşmeseydi muhtemel 10 sıra daha üste çıkardım. İlk katılımım bu olsun, bi dahine granfondada igs618den kurtalamazsam cebimde taşıcam laneti :D

1.cinin ortalama mükemmel! O rüzgara rağmen saygıyla eğiliyorum :)123.JPG

Son düzenleme:
Bi anda görüp geçtim, malesef değilim :) Gogus kamerasından bakarım müsait oldugumda :)

Sonuçlar açıklanmış pedaldaşlar :) 107.sırada 37.45ortalama ile finiş yapmışım. Über dandik igs618 kırılıp düşmeseydi muhtemel 10 sıra daha üste çıkardım. İlk katılımım bu olsun, bi dahine granfondada igs618den kurtalamazsam cebimde taşıcam laneti :D

1.cinin ortalama mükemmel! O rüzgara rağmen saygıyla eğiliyorum :)273378 dosyayı görüntüle
Çok güzel ortalama, tebrik ederim 👏 ben de 27 ortalamayla 547.olabilmişim 😁 Kudret abiyle dün alanda görüştük, 35 ortalama hedefliyordu, yaparsın abi demiştim. Kendi yaş kategorisinde 3.lük almış 34 küsur ortalama ile..

Çok güzel ortalama, tebrik ederim 👏 ben de 27 ortalamayla 547.olabilmişim 😁 Kudret abiyle dün alanda görüştük, 35 ortalama hedefliyordu, yaparsın abi demiştim. Kendi yaş kategorisinde 3.lük almış 34 küsur ortalama ile..

Teşekkür ederim :)) Ciddi sorun olup yarışmayı bırakmayıp, yarışma ruhunu yaşatabilmek için parkuru bitirmekte ayrı mesele.. Bırakabilirdin sonuçta.. Aklıma Fransanın pave taşlı parkurda, yarış dışı kalıp kutsallığı bozulmasın diye parkuru bitiren bisikletçiler geldi aklıma :) Benim aklıma takılan şu, kısaparkurda 220 metre tırmanış denmişti ama yol bilgisayarım 400 metre gosteriyr.. Bu ciddi fark ve gerçekten 220 metre gibi değildi, son dik yokuşta çıkamayıp dengesi bozulup inenler oldu, kimisi zinciri attı. Dik yokuşu patinaj çekerek çıktım 180 nabız ile.. Yokuş bittikten sonra dua ettim bayılmıyayım diye :D çünkü limitim 180.. Duvara çarpmıyayım yeter dedim :D

0232 kuyruk numaram ile kısa parkurda aranızdayım :D Yalnız bir arkadaş gördüm buradaysa eğer, giant trinity bisiklet ve 50mmlik zipp karbon jantla gelmişti. Uzun yolda uzar ama yokuşta o kadroyla o jantla nasıl çıkıcak merak ettim açıkcası :D
İsmi Mert. cumartesi günü gezmeye tt bike ile geldi. Yarışta merida ile yarıştı :)
35.67 ortalama ilk gruptan servis yolunda koptuk. İkinci grubu takımdan bir kaç abi ile taşıdık yorulduk ama çok güzel bir fondo oldu. Katılan herkese tebrikler. Çeşmede görüşürüz. 30A53109-1A0B-4205-8E7A-19F2DAA963AE.jpeg2C687C87-E872-4AA6-9919-17CC667DAE4C.pngD65D3A39-0727-422D-9ABF-9AFCFF0C6798.png

İsmi Mert. cumartesi günü gezmeye tt bike ile geldi. Yarışta merida ile yarıştı :)
35.67 ortalama ilk gruptan servis yolunda koptuk. İkinci grubu takımdan bir kaç abi ile taşıdık yorulduk ama çok güzel bir fondo oldu. Katılan herkese tebrikler. Çeşmede görüşürüz.

TT ile olacak gibi değildi, çok rüzgar ve yandan arada bir ciddi olarak tokatladı.. Oldukça güzel GF oldu ve sizler sayesinde heyecanlı kapışmalı oldu :D

TT ile olacak gibi değildi, çok rüzgar ve yandan arada bir ciddi olarak tokatladı.. Oldukça güzel GF oldu ve sizler sayesinde heyecanlı kapışmalı oldu :D
Bildiğim kadarı ile zaten TT bisiklet ile katılması yasak..

Teşekkür ederim :)) Ciddi sorun olup yarışmayı bırakmayıp, yarışma ruhunu yaşatabilmek için parkuru bitirmekte ayrı mesele.. Bırakabilirdin sonuçta.. Aklıma Fransanın pave taşlı parkurda, yarış dışı kalıp kutsallığı bozulmasın diye parkuru bitiren bisikletçiler geldi aklıma :) Benim aklıma takılan şu, kısaparkurda 220 metre tırmanış denmişti ama yol bilgisayarım 400 metre gosteriyr.. Bu ciddi fark ve gerçekten 220 metre gibi değildi, son dik yokuşta çıkamayıp dengesi bozulup inenler oldu, kimisi zinciri attı. Dik yokuşu patinaj çekerek çıktım 180 nabız ile.. Yokuş bittikten sonra dua ettim bayılmıyayım diye :D çünkü limitim 180.. Duvara çarpmıyayım yeter dedim :D
Ya o son yokuşta yokuş değil duvar resmen. Herkes dökülüyordu orada ☺️ ayakta yavaş yavaş çıktım ama çok zorladı.

Ya o son yokuşta yokuş değil duvar resmen. Herkes dökülüyordu orada ☺ ayakta yavaş yavaş çıktım ama çok zorladı.

Orda video çekenler vardı yokuş başında :D Kesin bulmak lazım.. Cidden zorladı pati çekerek 180nabız.. İzmirde o kadar dik yokuş 1 yerde var, Göztepe tarafında, hakimevlerine çıkan çok kısa ama aşırı dik yokuş var. Bisikletle durursan bittin, harekete geçmen imkansız ve aynı o dik yokuştu.

@Burak B. O yokuş sonunda bazıları bisikletleri kenara bıraktı oturup dinlendi. Yokuş o kadar bitirdi ki beni sonraki inişin keyfini bile çıkaramadım

Arkada kalan arkadaşlar o yokuşu nasıl çıkıcak diye düşünmüştüm.. Hele tandemli olanlar, yüksek gidonlu olanlar mümkün değildi. Antremanlı birini bile zorlayıp ve yokuş sonrasi ilk viraja kadar kendimize zor geldik..

Benim de ilk granfondom oldu, uzun etapta 29küsür ortalama ile genel klasman 158. kategorimde 50. olmuşum :D Hepsinden öte sağ salim, sorunsuz ve tek parça olarak parkuru tamamladığım için mutluyum.

Bu yarışlarda öncül ekiplere takılmaya çalışmak beni biraz tedirgin ediyordu, nitekim ön tarafta benim ekip arkadaşlarımın da dahil olduğu çok fazla yüksek hızlı kaza yaşandı. Daha hafif bir tempo ile arka taraftan başlayarak yol boyunca farklı gruplarla birlikte çalışıp sürdüm, onlarla yokuşlarda sohbet etmek & tanışmak çok keyifliydi.

Tabi herkesin dilindeki o ilk 40 ve son 40 km’lerde düzlüklerde sağlam trenlere takılmak da ayrı keyifliydi.

Son iki sitem ile kapatayım, bu gibi yüksek süratli pelotonlarda fren yapılmaz, bir de 19-34 yaş aralığı fazla geniş gençler bizi mahvetti :D

Benim de ilk granfondom oldu, uzun etapta 29küsür ortalama ile genel klasman 158. kategorimde 50. olmuşum :D Hepsinden öte sağ salim, sorunsuz ve tek parça olarak parkuru tamamladığım için mutluyum.

Bu yarışlarda öncül ekiplere takılmaya çalışmak beni biraz tedirgin ediyordu, nitekim ön tarafta benim ekip arkadaşlarımın da dahil olduğu çok fazla yüksek hızlı kaza yaşandı. Daha hafif bir tempo ile arka taraftan başlayarak yol boyunca farklı gruplarla birlikte çalışıp sürdüm, onlarla yokuşlarda sohbet etmek & tanışmak çok keyifliydi.

Tabi herkesin dilindeki o ilk 40 ve son 40 km’lerde düzlüklerde sağlam trenlere takılmak da ayrı keyifliydi.

Son iki sitem ile kapatayım, bu gibi yüksek süratli pelotonlarda fren yapılmaz, bir de 19-34 yaş aralığı fazla geniş gençler bizi mahvetti :D
yaş grubu olarak 19-34 mu yapmışlar abow adaletli değil yav

İlk40a 1 sıra farkla kaçırdım :D İlk başladıgında hemen ilk iş ön gruba kaçmaktı, geri kalanlar risk yarattı ani frenler, ani sapmalar vs bir çok kez kaza riski yaşadım. Ön safhaya yetistiğimde daha güvenli hal aldı. Seneye Master erkeklere girerim :D Yaş 34 :D

İlk40a 1 sıra farkla kaçırdım :D İlk başladıgında hemen ilk iş ön gruba kaçmaktı, geri kalanlar risk yarattı ani frenler, ani sapmalar vs bir çok kez kaza riski yaşadım. Ön safhaya yetistiğimde daha güvenli hal aldı. Seneye Master erkeklere girerim :D Yaş 34 :D
Aah ah sorma ben ön sırada pozisyon aldiydım ne güzel. Önde Trek Trakya, sağda bike pedia, Polatlı, Marmara Grubu felan her yerim wolf packti. İddialı bisikletçiler felan boş adam yoktu civarda. Çok talihsiz oldu benim durum yav şimdi sakin kafayla düşünüyorum da. Tam da pelotonun iyice önlerine gelmiştim, iyice de hızlanmıştık her şey çok farklı olabilirdi. Neyse düşünmemeye çalışayım 🙃 ağlama duvarına döndürdük burayı da.

Son düzenleme:
Kaza olmamıştır inşallah.

Geri