Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Uzun yol için bisiklet önerisi

Gerçekten çok teşekkür ederim Biraz zaman sonra okuyup tekrar sorarım herkese gerçekten teşekkür ederim

@MUSA Ç.

Bisiklet eğitimlerine nasıl gidebilirim

Scudo
@harunbas141

(link)

• Beğen
Tepkiler: harunbas141
Merhaba arkadaşlar

benim için büyük, insanlık için küçük bir tur yapacağım. Yaklaşık 400 km gideceğim ve bunu carraro big 729 29 inç bisikletle yapacağım (grupla gidiyorum), bisikletimi satıp carraroyu alayım diyorum. iyi bir seçimmidir sizce? 1000 tl civarı bisiklet öneriniz varsa yazabilirsiniz

yanıma almam gereken hayati malzemeleri biliyorum. su ve yiyecek en başta geliyor
lastik yama takımı ve en az 2 adet iç lastik
gece böceklerden korunmak için ince içlik ve sivrisinekler için sinkov tarzı spreyler, ayrıca kükürt tozu sürüngenleri uzak tutuyormuş
çakı ve el feneri
ince battaniye, çadır ve uyku tulumu
mobil şarj cihazı

aklıma gelen bunlar. ilk defa bu kadar uzun bir yola çıkacağım, korkuyorum ama bunu yapmak istiyorum.
tavsiyeleriniz ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
keyifli pedallar

Konu ile ilgili bir fikrim yok maalesef ama Allah yar ve yardımcınız olsun .

uyku tulumu varsa battaniye, battaniye varsa uyku tulumu fazlalık olur :) Tur rotasını da yazarsan hava sıcaklığı konusunda ve kaç günde gideceğin konusunda bilgimiz olur. 4 - 5 günse ağırlığı artırıp kendini aşırı yormana gerek yok bisiklet için gerekecek tamir malzemeleri dışındaki eşyaları çok abartmamaya dikkat et, fazla ağırlık pişmanlık yaratabilir :)

benim zamanım uzun ama diğerleri 2 günlük plan yapmışlar, antalyadan datçaya gideceğiz. hard bir tur olacak gibi. çadır tabanı için ince bir battaniye düşünüyordum, tamir malzemelerini maximuma çıkarıcam, en lazım olan şey onlar.

merhaba arkadaşlar forumda yeniyim ve direk merak ettiğim temel bir şeyi sormak istiyorum.
(link)
bu bisiklet ile uzun turlara katılabilirmiyim? Kondisyonu şuan için 50 km rölantide kurtaracak dinlenme gerektirecek seviyede, teşekkürler değerli yorumlarınız için şimdiden..

Dağ bisikleti ile tur zor iş
Yol yada Gezi bisikleti bakın
Vede uzun tur olarak kaç km ortalama ?
(senin için uzun yol 100 km dir misal benim için 500 km )

bütçeni bilmiyorum ama tur diyosan bu bisiklete lastikti ıvırdı zıvırdı çok masraf edersin
ben şu ikisini daha çok öneririm

(link)
(link)

hatta decatlonun hopriderı dinamosu ve farları dolayısıyla daha çok öneririm

@_murdoch_ 'a katılıyorum hoprider 300 başlangıç için çok ideal.

Sağa sola bakma. Sedona 320 al çık.

bu fiyata yeterli olması mümkün mü sizce...:)

Arkadaşım tüm uzun turlarını eski model, dışarından külüstür diyebileceğimiz bisan marka bir bisikletle yapıyor. Bakımlı ve gerekli alet edevatla çıkılabilir ama tercihen biraz daha para biriktirmeni tavsiye ederim

Bisan ın efsane kadrosundan bahsediyorsak onunla yeterli bakımla dünya turu bile yapılabilir. sis sistemin basit yapısı ve işlevsel hali ni bişeye benzetmek gerekirse tam bir kalaşnikov diyebiliriz. Ama bu tarz bisikletler aynı randımanı vermeyecektir diye tahmin ediyorum. :(

• Beğen
Tepkiler: Kerem Özbayrak
Öncelikle bu bisiklete sahibim, şuan fazla bir gelirim yok öğrenci olduğum için bunu aldım 1 ay önce.İstanbul'da oturuyorum ve haftada 1 kez 30-40 km lik yolculuk yapıyorum.Toplamda 2-3 kere dinlenerek ve sonuçta orta seviye yoruluyorum.Kondisyonum maksimum 100 km kaldırır şuan için tabi bahar dönemine bunu 100+ ya çıkarmak istiyorum.
Bisikletle ilgili asıl sorum aslında şu, ben bu bisikletle 100km den fazla yolculuk yapmaya kalkışırsam, sizin önerdiğiniz bisikletlerle yaptığımdan daha çok mu yorulurum? Daha mı az keyifli olur? Yavaş yavaş temel şeyleri almaya başlıyorum yedek lastik gibi, ayrıca şunu da sorayım ''Lastiği değiştirmelimiyim?''
Ve son sorum, bisiklet turunda illa çadırla kalmak mı gerek :) ben gidip ufak pansiyon tarzı yerlerde konaklayamazmıyım? (saçma soru ama bu işin kuralı falan mı bu çadırla kalmak :)) ?)
Teşekkürler şimdiden hepinize.

• Beğen
Tepkiler: suat akman
@hasanalparslang
bisiklete sahipsen işler değişir :) her bisikletle tur olur ilk yapman gereken daha az yorulmak için yola uygun lastikler alman, seçim için forumda bi dünya konu var (rubena iyidir :) )
günlük 100 km civarı iyidir. daha az keyifli olmaz. illa çadır gerekmiyo tabiki sadece geceye kalırsan kalıcak yer problemi yaşayabilirsin istediğin yerde kal kimene :) ekonomikliği iyi çadırın.

@hasanalparslang

Eger imkanlariniz dahilinde elinizdeki bisiklet buysa yeterli ;)

Tavsiyemiz sunlar olabilir:
Lastik tamir kiti, alyan çakısı vb. olmazsa olmaz tamir malzemesini edinmeniz.
Aynı zamanda ufak tefek vites, fren, zincir tamir-ayar-bakım bilgi ve tecrubesine sahip olun.
Kask, eldiven, gözlük, suluk, aydinlatma alın.
Size ve bisikletinize uygun gelen bagaj seceneklerini degerlendirin.

Sonuc olarak keyifli, konforlu, guvenilir, performansli tur yapmak istiyorsaniz tavsiyeler degisecek ama butcede bir o kadar acilacaktir.

Fakat bu amca 1100 km yolu bu bisikletle, o yasta ve gunluk kiyafetlerle yaptiysa, bir sekilde sizde istediginiz gunluk/kampli turlari yapabilirsiniz:
(link)

Onemli olan gereksiz risk almamak, kendinize guvenmek, yeterli bilgi ve temel malzemeye sahip olmak, hedefinize odaklanip ozgurlugun tadini cikarmak ;)

çok sık tura çıkıp kamp yapanlar için en ekonomik yöntemdir "çadır mat uyku tulumu" .. ayda yılda bir tura çıkarsan istediğin yerde kal tabi kim ne diyebilir

ama bu üçlüye bi kere para verirsin, hergece ücretsiz uyursun ;)

Geri