Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Uzun yol için bisiklet önerisi

@Yunus M. Görsel tabi ki yok elimde 20 yıllık bisikletin görselini napıyım elime alıp :) lakin şöyle bir link var...

(link)

@hasanalparslang

Lastik mutlaka değişmeli, Ögrenci olduğun için sana göre bir lastik var ' Rubenna hook stop thor ' internette 35 40 lira civarında bulabilirsin ve kesinlikle üzmez. Arkadaşların diğer tavsiyelerine de kesinlikle katılıyorum.

Scudo
Teşekkürler değerli yorumlarınız için, çok sevindim hepinizin vakit ayırmasına :)
Şuan ki lastikler ''Dağ Lastiği ve Rubena'' bu arada.
Aliexpressten gidona takılan çanta sipariş vereceğim, istanbulda fiyat/performans olarak güzel bi yer bulamadım, forumu irdeleyeceğim biraz önce tabi..

@_murdoch_
hoprider ağırlığı sizce nasıl

@duketemre
ben hoprider 500 kullanıyorum hafif sayılmaz aksine ağır çünkü üstünde fazla aparat var. tur bisikleti sayılır zaten fazladan ağırlık taşıdığın için aradaki 3-5 kg önemsiz kalıyo :)

@_murdoch_ ozaman bir şey sorucam (link) bu bisikletin tekerlerini değiştirsem ve spd pedal taksam hoprider300 daha iyi olur mu forumda tasarım amacı dışında kullanmayı uygun bulmayanlarda var sizin görüşünüz nedir

Dağ Bisikleti ile olmaz dostum sen kendine Sedona 410 al

@cervèlo herkez öyle diyor ama amortisör yok ağırlığı hoprider300 tur bisikletiyle aynı ama jantları değiştirmeye karşı olanlar var jantları değiştirip spd takarsam çok güzel olur gibime geliyor ama siz daha iyi bilirsiniz benden

Dostum kendi vücudun u tura hazırlamak lazım aslında yedek parça değişikliğine gitmek bizim mevcut olan eksiklerimizi kapatmak aslinda;) kisacasi; sen kendini hazirladin mi ? O. Altındaki velespit te olsa o turu yaparsin:)

SPD tak istersen. Fakat tura çıkıyorsun bir performans veya zamana karşı değil kenara çekip istediğin kadar dinlenebilirsin bu noktada SPD önemini yitiriyor

@cervèlo o da pahalı hoprider300 kafama yattı gibi

@cervèlo tur zaten yaz yaza kadar her konuda kendime hazırlıycam ayrıca günde 70 km sürmem lazım en az rota çok uzun rota :D spd pedal rampa rahat olur siye istiyorum hem farklı kasları kullanmayı sağlamasıda önemli

@duketemre
Bagaj deliği olan bir kadron ve schwalbe marathon tarzı dayanıklı bir lastik çiftin varsa bütün bisikletlerle tur yapabilirsin. Bu da benim kıstasımdır. Sen gönlünü rahat tut. Eğer bu işe girişmek istiyorsan iyi bir lastik dışında şart olan bir şey yok. Tabii 30-40 kilo yük ile tur yapmayacağını varsayıyorum. Yoksa işin işine göbek, jant vs. giriyor.

Tabi bütçenin neye izin verdiği ile ilgili hoprider 300 iyi bir tür bisikleti. Vites fren grubunu inceledim. Güle güle kullan Kazasız belasiz yollar ama Sedona 410 daha iyi bir tür bisikleti 200 tl farkı var lakin hakediyor. Aram vites sistemine sahip başka bisi soylememe gerek yok sanırım. Bu arada bol antreman tür işi sorumluluk ve ciddiyet ister AYRICA verdiği keyfi anlatmak bitmez

@cervèlo işi sorumluluk ve ciddiyet biraz açabilir misiniz önemli bir konu gibi görünüyor indirim takip edicem bakalım hangisini alırsam tabi fikrimi değiştirmez ama bunlar uygun gibi görünüyor

Ciddiyeti ile baslim kask takmak ve bisiklette bulundurucagin arka stop ve ön far çok önemli Fosforlu geceleri parlayan tekstil ürünleri kullan. Önce güvenlik ve yol boyu ne tür insanlara karşilacaksin belli değil. Etraftaki köpekler vs.. sorumluluk ise; yanında tamir seti bulundur ekstra iç lastik yama setin olmalı ayrıca çadır kuracaksan tercihi benzin istasyonlarindan yana olmalı Tur zevkli iştir bi o kadar tehlikeleri var. Pedalla nin tür hikayalerine göz atman isterim

@cervèlo tur hikayelerine göz atıyorum gecen aklıma geldi itfaiyenin bahçesine çadırda kurula bilir ama araç çıkarken biraz ses olur deniycem bunu :D gece yola çıkmam büyük ihtimalle ama ışıkları kesinlikle bulundurucam bide sabah emniyet şeridinde fark edilmem için kaska ayna yapıştırsan nasıl olur sizce

@cervèlo
@cervèlo
bu zaten kanun emniyet şeridin de koyu giysi giyersen sen suçlu olursun ne kadar saçma dimi adam yasak olmasına rağmen emniyet şeridine girecek bana çarpacak ben suçluyum

Evet ayna olabilir. Kask in arkasında bi stop lambası vs... hepsi tedbir amaçlı sonuçta, ülkemizde arac kullananlarin büyük kisminin bisiklete saygısi yok. :(

@duketemre oda hafif diilki, çelik sonuç olarak @cervèlo nun dediği gibi sedona 410 daha iyi bi seçim. 1 tık pahalı ama zaten masraf yapıcam diyosan daha mantıklı.

lastiklerinin değiştir yeter şimdilik maşan kilitli değilse rampalarda biraz yorar ama şehirlerarası gezen birçok kişi var dağ bisikleti ile kocaeli-eskişehir, bursa-eskişehir, ankara-eskişehir yapanlar vararka rublende 14-28 olması lazım rampalarda biraz yoruyor shimano mega range ile değiştirilebilir belki.benim bisikletimin donanımı aynı sayılır ben eskişehir polatlı yaptım en fazla hedef ankara idi 160 km de kaldım 29x2,1 lik lastikler, kilitsiz maşa çin malı göbekler hepsi etken. ben en fazla 50-60 km lik turlar yapıyordum 160km de enerjim bitti 2 hafta kullanmıyorum bisiklet sonra 1 hafta da toplam 200km anca yapıyorum sonra yine 2 hafta pas kondusyonu toplamak zor böyle oluncada.

Merhaba herkese. İdeal olanı elbette tur bisikletidir tüm özellikleri ile. Ama gördüm ki, her tür bisiklet ile tura çıkılabiliyor. Bakımları yapılmış olsun yeter. Geçtiğimiz yaz 2 alman arkadaşla karşılaşmıştık. Onları evimde yemek kahve ikramlarım ile 4.5 saat misafir etmiş, tur hakkında konuşmuştuk. Bisikletleri ise çok eski,pro malzemeler yerine ne olursa kullanmışlardı. Birkaç yabancı turcu ile yine karşılaştığımda sohbet esnasında bisikletlerini inceleme, onlara zorluk ve yaşadığı olumsuzlukları sormuştum. Her neyse, kısacası bakımları yapılmış mekanik donanımı sorunsuz olan bisikletler ile tura çıkılacağını net olarak anladım. 2 aylık tur için bisikletimde ne gibi değişimler beni yolda daha rahat ettirir.
1.CYCLOCROSS
2.Sele italia ile değişildi. Çok rahat şu an.
3.Rube 11.42
4.Aynakol 39. Rampalar gelsin şimdi👍
5.Bagaj çeki borusuna bağlantılı bagaj ile değiştirildi.
6.lastikler 700x35 conninental sıfır takılacak. Hazırda bekliyor evde.
7.Jantlar COLE ROLLEN BRONTES 29Screenshot_20200320_204656.jpg

Geri