Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Uzun yol için bisiklet önerisi

Gözüme takılan bagaj. Koltuk boru şundan taşıma yetersiz olur bence. Mutlaka alttan destek olması lazım.

• Beğen
Tepkiler: HakanAydn
Scudo
Anlaşıldı uzun bir tura hazırsin :harika:
@ali önder sağlam duruyor hocam , baya bir yük taşır gibi geliyor

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Gözüme takılan bagaj. Koltuk boru şundan taşıma yetersiz olur bence. Mutlaka alttan destek olması lazım.
Çeki borusuna bağlantılı bagaj ile değiştim onu. Aslında römork var ama kullanma taraftarı değilim.
Anlaşıldı uzun bir tura hazırsin :harika:
@ali önder sağlam duruyor hocam , baya bir yük taşır gibi geliyor
Necmeddin abi korona bştsin ilk önce 1 haftalına abimin yanına geleceğim. Seninle de tanışmamıza vesile oldu abim👍

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Çeki borusuna bağlantılı bagaj ile değiştim onu. Aslında römork var ama kullanma taraftarı değilim.

Necmeddin abi korona bştsin ilk önce 1 haftalına abimin yanına geleceğim. Seninle de tanışmamıza vesile oldu abim👍
İnşallah kardeşim , sabırla bekliyorum :harika:
Benim bagaj çakma yalnız çok iş görüyor, önemli olan işlevi, malum 70.80 kilo taşıyacak olsam karavanla çıkarım tura ama en az 25 olmadı 30 kilo taşıyınca kafi

Merhabalar benim resimdeki gibi bikepacking setim var temel olarak ihtiyaç duyabileceğim herşeyi sığdırabiliyorum. Fakat çadır uyku tulumu mat olayına girecekseniz yeterli olmayabilir fikir vermesi açısından arka bagajim topeak dynapack dx 9.7 lt 4.5 kg taşıma kapasitesi kadro içi çanta 3 lt kadro üstü çanta 1.5 lt

IMG_20200114_180704.jpg
Tavsiye olarak da mümkün olduğunca hafif gitmeye çalışın derim naçizane tavsiyemdir ve de tecrübeyle sabittir ☺
IMG_1369.JPG

Merhabalar benim resimdeki gibi bikepacking setim var temel olarak ihtiyaç duyabileceğim herşeyi sığdırabiliyorum. Fakat çadır uyku tulumu mat olayına girecekseniz yeterli olmayabilir fikir vermesi açısından arka bagajim topeak dynapack dx 9.7 lt 4.5 kg taşıma kapasitesi kadro içi çanta 3 lt kadro üstü çanta 1.5 lt

221395 dosyayı görüntüle
Çok güzel. Bende böyle bişey kullanıyorum şehiriçi turlarda. Çok rahat oluyor. Uzun turda çeki borusuna bağlanan bagaj ve daha büyğk heybe kullanıcam. Şuanki arka çanta içi 8 lt. Yanlar açılıp heybe oluyor 5 er litrelik. Toplamda 18 litre. Bunu kullandığım taktirde çadırbmat vs arkaya koyamayacağım için farklı bir heybe kullanmak zorundayım.

221395 dosyayı görüntüle
Tavsiye olarak da mümkün olduğunca hafif gitmeye çalışın derim naçizane tavsiyemdir ve de tecrübeyle sabittir ☺
221398 dosyayı görüntüle
Evet bende aynı düşüncedeyim. Römork var evde. Ama kullanma taraftarı değilim. Aslında çok iş görüyor. Masa niyetine kullanabiliyorum mesela yemek yerken😀yavaş gitme hususuna gelince aynı fikirdeyiz. Adı üstünde tur. Bazı arkadaşlar 400 km yi 8 saatte gidiyor.turun anla ını ve doyasıya keyfine varmak için, doğal güzellikleri görebilmek için yavaş gitmek gerekiyor.

Çok güzel. Bende böyle bişey kullanıyorum şehiriçi turlarda. Çok rahat oluyor. Uzun turda çeki borusuna bağlanan bagaj ve daha büyğk heybe kullanıcam. Şuanki arka çanta içi 8 lt. Yanlar açılıp heybe oluyor 5 er litrelik. Toplamda 18 litre. Bunu kullandığım taktirde çadırbmat vs arkaya koyamayacağım için farklı bir heybe kullanmak zorundayım.
18 lt hiç de fena bir hacim değil birde kadro içi ve üstü çanta varsa tadından yenmez ama uzun turlar için kesinlikle römork tavsiye etmiyorum benimde kısmet olursa bir Karadeniz planım var fakat çadır uyku tulumu mat olayına girmeyi düşünmüyorum bikepacking turu konaklama işini de pansiyon öğretmen evi şeklinde spontan bir tur düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
18 lt hiç de fena bir hacim değil birde kadro içi ve üstü çanta varsa tadından yenmez ama uzun turlar için kesinlikle römork tavsiye etmiyorum benimde kısmet olursa bir Karadeniz planım var fakat çadır uyku tulumu mat olayına gitmeyi düşünmüyorum bikepacking turu konaklama işini de pansiyon öğretmen evi şeklinde spontan bir tür düşünüyorum
Hocam yinede çok para gider ya. En az 60 tl desek konaklamaya 10 günlük bir turda 600 tl yapar. Bu parayla çadırda kalıp yemek ihtiyacımı bedavaya getirme taraftarıyım. Kaldı ki karadenize gideceksin. Çal bi kapıyı utanama, bir dilim ekmek iste sana sofra kurarlar 😀👍

221395 dosyayı görüntüle
221398 dosyayı görüntüle
Screenshot_20200320-231742.jpgbu tarz bir çanta ve aynı zamanda heybe olabilen.

Hocam yinede çok para gider ya. En az 60 tl desek konaklamaya 10 günlük bir turda 600 tl yapar. Bu parayla çadırda kalıp yemek ihtiyacımı bedavaya getirme taraftarıyım. Kaldı ki karadenize gideceksin. Çal bi kapıyı utanama, bir dilim ekmek iste sana sofra kurarlar 😀👍
Çadır lı tur bi kere yaptım tövbe ettim pek bana göre değil 10 gün değil de daha kısa sürede tamamlamayı düşünüyorum arabamla Sinop'a gideceğim orda aracı bırakıp Artvin'e kadar pedal ordan sinop a otobüsle dönüp Ankara'ya dönmeyi planlıyorum bu dediklerimi 1 hafta gibi bir sürede nasip olursa tamamlarım gibi ☺️

Çadır lı tur bi kere yaptım tövbe ettim pek bana göre değil 10 gün değil de daha kısa sürede tamamlamayı düşünüyorum arabamla Sinop'a gideceğim orda aracı bırakıp Artvin'e kadar pedal ordan sinop a otobüsle dönüp Ankara'ya dönmeyi planlıyorum bu dediklerimi 1 hafta gibi bir sürede nasip olursa tamamlarım gibi ☺
Seninki zengin turu👍😀araba, otel, otobüs😀😉bizde görecekmiyiz bu günleri 🤔sinop artvşn yaklaşık 750 km. Baya yol varmış. Zaman sıkıntınız olunca elbette ulaşımda araç vs kullanmak çok doğru. Mecburiyet bi yönde. Kazasız belasız gider gelirsiniz inşallah. Güzel bir tur olsun sizin için arkadaşım.

Seninki zengin turu👍😀araba, otel, otobüs😀😉bizde görecekmiyiz bu günleri 🤔sinop artvşn yaklaşık 750 km. Baya yol varmış. Zaman sıkıntınız olunca elbette ulaşımda araç vs kullanmak çok doğru. Mecburiyet bi yönde. Kazasız belasız gider gelirsiniz inşallah. Güzel bir tur olsun sizin için arkadaşım.
😂😂 Dediğiniz gibi zamanla alakalı tek eğlencem bisiklet olduğu için senede 1 harcanan para çok gelmiyor açıkçası

• Beğen
😂😂 Dediğiniz gibi zamanla alakalı tek eğlencem bisiklet olduğu için senede 1 çok harcama para çok gelmiyor açıkçası
Evet haklısınız. Yaa birazda rezillik çekmek gerek sanırım bu tur işinde. Yani çadır vs işte. Yatarken böcek ısıracak, aç kalacaksın bazen, tarlalardan karpuz vs alıp yiyeceksin 😀tabiki isteyerek. Macera olsun azcık.

Yaw aslında tur için içim gidiyor da çocuklar hanımı çileden çıkarıyor, hele bir haftadır evde hapisler gudurdu keratalar, baba ne zaman bisiklete çıkacağız diye:)

• Beğen
Tepkiler: haruncoskun
Yaw aslında tur için içim gidiyor da çocuklar hanımı çileden çıkarıyor, hele bir haftadır evde hapisler gudurdu keratalar, baba ne zaman bisiklete çıkacağız diye:)
Al benden de o kadar abi. Gün içinde sosyal yaşamdan uzak doğaya kaçıyorum şehiriçi. Yinede doymuyorum.Tüm çocuklara sabır versin Allah. Adı üstünde çocuk. Evi ne yapsın sokakta oyun oynamak varken.

• Beğen
Ben 30+30 toplam 60 litrelik heybe ve çadırımı matımı alıyorum. Eşşek gibi taşırım kral gibi yaşarım. Günlük max 100 km gidiyorum. Ortalama 70-80 km. Geze geze, denize gire gire 😇

Ben 30+30 toplam 60 litrelik heybe ve çadırımı matımı alıyorum. Eşşek gibi taşırım kral gibi yaşarım. Günlük max 100 km gidiyorum. Ortalama 70-80 km. Geze geze, denize gire gire 😇
Hocam helal olsun size ,ben beceremem o kadarını :harika:

• Beğen
Tepkiler: Devilsbutcher
Eziyet çekmeye razıyım ama o kadar da değil😀aslında doğru olan bu evet.

Geri