Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Vsf fahrrad manufaktur bilgi tecrübe ve resim paylaşım başlığı

@mustafaguler

Muhakkak ki kötü bir bisikletti, dünyanin ücra bir kösesinde kiralayabilecek bisiklet bulabildigime sükretmistim.
Sonra aldigim celik bisiklet de kötüydü ama sürüsü kiyaslanilamaz ölcüde rahatti.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Scudo
Arkadaslar siz kisisel olarak t300 ve t500 arasinda kalsaniz hangisini secerdiniz ve neden? :)

Arkadaslar siz kisisel olarak t300 ve t500 arasinda kalsaniz hangisini secerdiniz ve neden? :)

Güzel Türkçe kullansak daha iyi olmaz mı? rijit nedir yahu? yok mu Türkçede karşılığı yakını uzağı ?? eş anlamlısı?

• Beğen
Tepkiler: Aloha
@alper 76 Güzel Türkçe kendinizi ifade edemediğiniz Türkçe ise ben kullanamıyorum.

Kelimenin Türk dilinde net bir karşılığı yok, keşke kötü Türkçe kullandığımı iddia etmeden karşılığını önererek (bilmiyorsanız da öğrenerek) yazsaydınız.

Kaynak:
(link)

@suzuyajuuzou dediğim gibi, rijit ve hafif maşası ve daha iyi komponentler yüzünden. fiyat farkına değiyor.

@alper 76

Benim aklima burulma direnci, burulma mukavemeti, burulmaya direncli, burulmaz gibi ifadeler geliyor, belki Osmanlica'da daha uygun bir sözcük vardir.

@mustafaguler anladım teşekkürler :)

dostlar, t500 almayı düşünüyorum da 179 boy ve 79 bacak boyu için 52 cm uygun olur mu sizce?

@Aloha

dünya turu yapacak halim yok ama, gel de beni al diyor namıssız.

@Aloha hocam öyle olmuyor. Batı dillerinde, arapça olan "burulma mukavemetine" karşılık gelen çok fazla kelime var ve hepsi aslında biraz farklı anlamlı. belki mühendislikte ilerleme ile ilgili.. (stiff, unyielding, inflexible vesaire vesaire).

Sonuç olarak gönüller randennour'da gözler t500 de

• Beğen
Tepkiler: marmarator
@mustafaguler Rengi harikaymış bisikletinizin, geçmiş olsun.

@mustafaguler
Rigid: eğilmez, sert, esnemez, bükülmez ve daha arttırılabilir kelimeler ben buldum
Kaynak Tureng
(link)
@Aloha Osmanlı ca ya ihtiyaç yok, dilimiz bize yeter diye düşünüyorum. Not: bu başlık altında tartışma başlatmak niyetini tasimiyorum.

@mustafaguler

Geçmiş olsun, maşa dışında bir hasar yoktur umarım.

@suzuyajuuzou Mesela ben 26 jant olan tx400 tercih ettim. Sebebi ise dağ, orman yollarını çok fazla sevmem ve tercih etmem. Sizin bu yönde bir tercihiniz yoksa, 28 jant tercih edebilirsiniz. Bu arada T serisinde 26 jant yok diye biliyorum. Kadro boyu için satıcıyla temasa geçmeniz daha doğru olur, üst vücut ölçüleri de önemli. Kaba taslak bir fikir istiyorsanız (link) sitesine bakabilirsiniz. Daha ayrıntılı bir ölçüm istiyorsanız (link) sitesine bakabilirsiniz. Hata olmaması için ölçü alma konusunda deneyimli olan VSF bayisi ile görüşmek, onlar ölçümü yapıp kadro boyu belirliyorlar.

@Serkan.Sezer Teşekkürler bilgi için. Evet T serisinin sadece en küçük kadroları 26" sanırım, benim için uygun olanları 28"miş hep. 26" bulunabilen tx serisine bütçem yetmiyor malesef. 28" alıp almama konusunda emin değilim, yüzde 60 asfalt yolda kullanacak olsam da, kırsal kesimlerde, toprak hafif patika yollarda da uzun yollar gitmeyi düşünüyordum. Bu durumda 28" beni yarı yolda bırakır mı acaba diye endişelerim yok değil.

@suzuyajuuzou

@suzuyajuuzou 36 telli janta geçersiniz, kilonuz da çok değilse bence sıkıntı yaşamazsınız hafif patika yollarda.

• Beğen
Tepkiler: uyto
@Serkan.Sezer Kilo sorunum yok, 179 boy, 68kiloyum :) T500 alacağım gibi, tek üzüntüm maşanın kromo değil de alüminyum olması ama olsun :)

@Serkan.Sezer
memnun musunuz tx 400 ten? lastikler mondial mi? sizce bisiklet hantal mi yoksa gerektiginde hizli mi? ve son soru rohloff mu? shimano mu?

Dostlar, t500 ve t300 için bi kaç kişi daha yorum yapabilir mi acaba? İkisi arasında kaldım çok fena. T500 ün çift cidarlı kromoli kadrosu varken, t300ün hem kadrosu kromo hemn maşası. T500ün maşası da kromoli olsa çok mutlu olacaktım. Fikirleriniz önemli :)

@burakbozan Bendeki 36 telli Fuji ile azcık patikadan gittim jant ayarı feci kaçtı. Bu açıdan 26jant daha avantajlı.

• Beğen
Tepkiler: uyto
28 de turcu olmaz mi yani son tahlilde..? Gürkan genç 40 telli kullanıyor 26 inch tekerle birlikte. demek boşuna değil

• Beğen
Tepkiler: nonsteril
Geri