Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Wiggle

@CY3535 bana sadece order number verilmiş bugün öğrendim ki takipsiz kargoyla yollanmış. Teşekkür ederim tekrardan :)

Scudo
@Ahmet Bilge Kaan AKIN faturada ciddi ciddi kargo tutarı olarak yazıyor 20$ fakat sanırım direk 120$ dan vergilendirmek gümrükteki memur arkadaş için daha kolay olmuş sanırım...

qbv1PB.jpg

21 Mart'ta takipsiz olarak sipariş ettiğim Ultegra 6800 fren seti (‎(link)66.93) 4 Nisan'da teslim edildi. Gümrüğe girmiş. 59.60 TL (55 TL Gümrük Vergisi, 0.60 TL Damga Vergisi, 4 TL Gümrüğe Sunma Ücreti)

@alfisti
çok fazla gümrük vergisi hesaplamışlar. muhtemelen bi yanlışlık olmalı çünkü 29-30 tl civarında bir vergi çıkması gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: alfisti
@Fuubar Uyarı için teşekkürler. Fatura bedelini hatalı yazmışım, düzelttim. (link)66.93

• Beğen
Tepkiler: Fuubar
30 Martta verdim siparişi, ama takipsiz :agla: yaptık bi delikanlılık ama bakalım sonumuz hayır olsun... bu arada Garmin 520 Bundle almak isteyenler için fiyat çok iyi...

(link)

• Beğen
Tepkiler: Oğuzhan Y.
@Buğra Ünalan o delikanlılıktan bende yaptım :) sanırım 26 sında sipariş verdim. Son zamanlarda yaptıgım en büyük cılgınlık :D

Wiggle dan alışveriş yapan ve İstanbul dışında yaşayan arkadaşların siparişlerinin ulaşma durumu nasıldır?

PTT olan her yere geliyor mu ya da sadece il merkezlerine mi geliyor ya da sadece bölge dağıtım merkezlerine mi geliyor?

@Buğra Ünalan hocam bende takipsiz verdim ama izleme kodunu ptt ye yazınca nerede olduğu yazıyor üründe pazartesi yola çıkmıştı cuma elime ulaştı... Bu takipli kargo ile takipsiz kargo arasındaki fark nedir?

@bysutcu adı üstünde takipli kargo oldugundan izleme kodu var. Diğerinde kesinlikle bilgi alma şansın yok.

@Oktay O. ben takipsizi seçtim ama takip kodu vardı
1.png 2.png

@bysutcu alla alla enteresan sanırım senin şansına olmuş :)

Dosyalar

• IMG_1863.PNG
    IMG_1863.PNG
    20,6 KB · Okunma: 24
  • Beğen
Tepkiler: bysutcu
Ptt takipsiz kargo ile getirdiginde en az 1 hafta ptt isyerinde bekletiliyor. Surekli gidip kontrol etmenizde fayda var.

@Oktay O. çok ilginç bende hata mı yaptılar yoksa üyelik sonrası ilk alışverişim olduğu için böyle bişey yaptılar anlamış değilim. Takipsizi seçtim çok iyi hatırlıyorum takipli 20 dolardı çünkü. ve yola çıktığı ilk günden teslim alana kadar takip edebildim... Ve pazartesi kargolandı cuma elime ulaştı...

@bysutcu Sizin şansınıza takipli göndermişler. Elinize ulaştıysa hayırlı olsun. Darısı başımıza...
@Oktay O. Siz 26'sında verdiyseniz ve halen ulaşmadıysa ben bu haftada çok beklemeyeyim. :(
@Ahmet Bilge Kaan AKIN PTT'den takip numarası olmadan nasıl sorgulayabiliriz? En azından gelen kargoları isimden kontrol edebiliyorlar mı?

• Beğen
Tepkiler: bysutcu
bu 30 euro sınırı yüzünden gümrükde problem yaşayan varmı yoksa site gümrük vergisini bizden alıyormu ürün fiyatına ekleyip ödeme yaparken

amazondan alışveriş yaparken gümrük vergisini de ekliyorlardı.

ayrıca gümrükle uğraşmak biraz sıkıntı oluyorda

@Cem Ç PTT gümrük vergisini, ürünü size getirdiğinde sizden tahsis ediyor. (ürün bedelinin %18'i)
Siz gönderiyi Türkiye'ye gönderilecek şekilde seçtiğinizde, hlaihazırda İngiltere vergisi düşerek fiyatlandırılıyor.

• Beğen
Tepkiler: Cem Ç
amazon de gibi değil yani gümrük vergisi ve kargo ücretini ödüyorduk amazon sitesinde.

peki ptt kargo bize getirmeden önce gümrükde takılma problemi oluyormu 1 den fazla aynı üründe mesela forma alıcam adetli beni satıcı falan yerine koyup ekstra ücret isterlermi gümrükten. yada gümrükde takılırmı

edit: evet gümrük vergisi eklenmedi ben amazon gibi ekleniyor sanıyordum

ALOj6p.jpg

@Buğra Ünalan bizim postacı foruma üye olmalı ki ürünleri bugün teslim aldım :)
219€ alışveriş için %18 i olan 156 TL ödeme yaptım.

• Beğen
Tepkiler: Buğra Ünalan
Geri