Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Wiggle

Lastik aldım, işlemleri tamamlanalı bir hafta oldu, hala kargoya vermelerini bekliyorum. Aliexpress'ten verdiğim sipariş ise Türkiye'ye girdi. Eskiden tam tersi olurdu.
Wiggle'da kargoya verilmemiş görünüyor ama Fedex'ten mail geldi. Yurt dışına yönlendirilmiş bile.

• Beğen
Tepkiler: Bike Storm 09
Scudo
Wiggle'da kargoya verilmemiş görünüyor ama Fedex'ten mail geldi. Yurt dışına yönlendirilmiş bile.
Fedex mail mi atıyor ?
@ykskomd sizin durumda başka bir enteresanlık siparişin hiç işlenmemiş olması da ayrı bir trajedi o kadar hevesle alış veriş yapılıyor.Parayı karttan çekiyorlar ama

• Beğen
Tepkiler: ykskomd
08.09.2021 de verdigim kargo ayın 18 inde geldi.04.09.2021 de verdigim kargo ise bugün ayın 22 sinde geldi ben bir sorun yasamadım.ikisinin arasında ki gecikme farklı gümrük firmalarına denk gelmesinden kaynaklanıyor.

• Beğen
Gümrük vergisi, siparişin verildiği tarihteki kurdan mı hesaplanıyor yoksa satın alınan malın ülkemize girdiği andaki kurdan mı? Döviz fırlayınca aklıma takıldı :)

• Beğen
Gümrük vergisi, siparişin verildiği tarihteki kurdan mı hesaplanıyor yoksa satın alınan malın ülkemize girdiği andaki kurdan mı? Döviz fırlayınca aklıma takıldı :)
Malın gümrüğe girdiği andaki kurdan hesaplanıyor.

Wiggle gönderileriyle ilgili hiç sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar. Son siparişim 23 Eylül tarihinde, 9 kalem malzeme almıştım. Siparişten 4 gün sonra dün 27 Eylül'de gümrüğe girdi kargo. Bugün vergisini ödedim, bir iki güne de elimde olur tahminim. DHL ile göndermişler paketi.

Ben de Wiggle'dan bisiklet dahil birçok ürün aldım, hiçbir sorun yaşamadım şimdiye kadar. Son siparişimi 8 Eylül'de vermiştim, planlanan teslimat 27 Eylül olarak gözükmesine rağmen 23 Eylül'de teslim edildi.

Wiggle gönderileriyle ilgili hiç sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar. Son siparişim 23 Eylül tarihinde, 9 kalem malzeme almıştım. Siparişten 4 gün sonra dün 27 Eylül'de gümrüğe girdi kargo. Bugün vergisini ödedim, bir iki güne de elimde olur tahminim. DHL ile göndermişler paketi.
Vergisini teslim aldigimiz zaman odemiyormuyuz ben de siparisimi bekliyorum da ondan sordum.

Vergisini teslim aldigimiz zaman odemiyormuyuz ben de siparisimi bekliyorum da ondan sordum.

Yok telefonunuza sms geliyor, lojistik firması ile iletişime geçip gönderdikleri linkten vergi ödemenizi yapıyorsunuz, kargo şirketi de ürünü o şekilde gümrükten çekebiliyor. Sonrası yurt içi sevkiyat aşaması..

Aldığınız ürüne göre değişiyor bu. Küçük bir pakette geliyorsa ürününüz, o zaman PTT ile teslim ediliyor ve gümrük ücretini teslimat sırasında ödüyorsunuz. Bisiklet, kadro, jant seti vb. büyük bir ürünse DHL ile geliyor, DHL sizinle iletişim kurup bir form doldurmanızı ve gümrük ücretini banka hesaplarına yatırmanızı istiyor. Sonrasında ürünü adresinize teslim ediyor.

En azından benim Wiggle ile alışveriş tecrübem böyle oldu.

kargo işi de vergi işi de tamamen değişen ve şans diyebileceğimiz bi durum. yakın zamanda jant seti aldım ve dhl olarak yazmasına rağmen local bir gönderisi ile nhl ile gönderim yaptılar. uzun süre gümrükte bekledi ve tahmini teslim tarihini 1 hafta kadar aştı teslim edilmesi. kocaman bi kargo olmasına rağmen TR teslimatını PTT kargo yaptı ve vergiyi kapıda nakit olarak ödedim. kimse şu kadar vergin var böyle öde falan demedi. ne olur ne olmaz diye nakit bulundurdum yanımda ve teslim sırasında sadece nakit seçeneği ile 909tl vergi ödedim teslim aldım. tamamen duruma göre değişen farklı bi işleyiş var anlaşılan. sabredin bekleyin bi şekilde gelir allah sabır versin diyelim :hhhhhh:

kargo işi de vergi işi de tamamen değişen ve şans diyebileceğimiz bi durum. yakın zamanda jant seti aldım ve dhl olarak yazmasına rağmen local bir gönderisi ile nhl ile gönderim yaptılar. uzun süre gümrükte bekledi ve tahmini teslim tarihini 1 hafta kadar aştı teslim edilmesi. kocaman bi kargo olmasına rağmen TR teslimatını PTT kargo yaptı ve vergiyi kapıda nakit olarak ödedim. kimse şu kadar vergin var böyle öde falan demedi. ne olur ne olmaz diye nakit bulundurdum yanımda ve teslim sırasında sadece nakit seçeneği ile 909tl vergi ödedim teslim aldım. tamamen duruma göre değişen farklı bi işleyiş var anlaşılan. sabredin bekleyin bi şekilde gelir allah sabır versin diyelim :hhhhhh:
Benim de aynı şekilde olmuştu. Jant seti aldığım zaman PTT ile gönderilmişti. Kargo takip numarası ile takip ederken gümrük aşaması tamamlanınca ne kadar ücret ödeneceği takip sayfasında belirmeye başlıyor. O parayı kapıda teslimat sırasında postacıya vermek için hazır bulundurmak gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: Umut Tuna1
Bir sipariş hikayesi daha mutlu sonla bitti. Oldukça zor başlamıştı hep PTT ile Türkiye ayağı ağır aksak ilerler diye bildiğimiz siparişlerimiz bu sefer FEDEX POSTNL ile tam bir kaosa dönüşmüştü sonuç olarak 1 eylülde verilen sipariş 1 ekimde elimde oldu. Üzücü tarafı ben Fethiye LİKYA Granfondoyu kaçırmış oldum. Sevindirici tarafı fizik ayakkabının numarasını tam bilebilmiş olmamdı. Cm olarak ayağınız kaç geliyorsa topuktan parmak ucuna ölçülüp bu ölçülerde ayakkabıyı almak gerekiyor .

• Beğen
Tepkiler: erhan erhan
Arkadaşlar merhaba bu siteden alışveriş yapmayı düşünüyorum.Alacağım ürünün altında mesela 300 dolar yazıyor .Bunu öderken direk TL ye çevirip mi ödüyorum .Taksit oluyor mu.Bir arkadaş tam detaylı anlatabilir mi?Bir de ek vergi kargo ücreti nasıl oluyor?Campagnalo jant seti düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: _Madmexx _
Arkadaşlar merhaba bu siteden alışveriş yapmayı düşünüyorum.Alacağım ürünün altında mesela 300 dolar yazıyor .Bunu öderken direk TL ye çevirip mi ödüyorum .Taksit oluyor mu.Bir arkadaş tam detaylı anlatabilir mi?Bir de ek vergi kargo ücreti nasıl oluyor?Campagnalo jant seti düşünüyorum
Öderken banka hangi saatte alış veriş yaparsanız o saatteki kurdan çevirip yansıtır.Taksit site yapmıyor. Bankalar eskiden kredi kartına belli faiz oranlarında taksitlendirme yapıyordu.Ama şuan yapmıyorlar. En azından Garanti yapmıyor artık.Wiggle genelde kargo ücreti almıyor.Ek vergi gibi bir durum yok şizin alışverişinizde.1500 euro yu geçerse ek vergi oluyor.Hayırlı olsun şimdiden.

• Beğen
Tepkiler: _Madmexx _
Öderken banka hangi saatte alış veriş yaparsanız o saatteki kurdan çevirip yansıtır.Taksit site yapmıyor. Bankalar eskiden kredi kartına belli faiz oranlarında taksitlendirme yapıyordu.Ama şuan yapmıyorlar. En azından Garanti yapmıyor artık.Wiggle genelde kargo ücreti almıyor.Ek vergi gibi bir durum yok şizin alışverişinizde.1500 euro yu geçerse ek vergi oluyor.Hayırlı olsun şimdiden.
Taksit Yoksa iptal 😉Bu arada çok sağol hocam teşekkürler

vergi olmadığına emin misiniz? %18 KDV alınıyor postacı teslim edilirken. ÖTV'ye tabi bir ürün ise ekstradan o da çıkabilir. iyi araştırılmasını tavsiye ederim. Ben jant seti almıştım Merlinden ve %18 vergi ödedim.

Geri