Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İnceleme Xiaomi Amazfit Pace Smartwatch GPS'li Akıllı Sporcu Saati

-İngilizce Türkçe sorunu çözüldü .
-Telefonda gsm hattı açıkken konumu daha hızlı bulması doğal . Benzeri saatler içerisinde gps bulma hızı çok iyi bence .
-Gps normalde kapalı . Ne zaman sportif bir kayıt yapacaksanız o zaman arıyor ve devreye giriyor. Yani sports moduna gidip uygun bir aktivite seçmek gerekiyor . Aktiviteyi sonlandırdığınızda kısa sürede telefondaki uygulamaya verileri gönderecektir . Eşleştirirseniz stravaya da otomatik gider veriler .
-Sürekli kalp ölçümü açık diğer her şey kapalı ve aktivite olmadan tam 6 gün pil yetmişti. Yeni güncelleme sonrası benzeri bir test daha yapacağım

Scudo
Whatshap bildirimler gruptan veya şahsi mesajlarda iki tane geliyor. Böyle bir sorun yaşayan var mı?

Sanıyorum, mesaja telefonunuzdan bakmadıysanız 2. kez mesajı hatırlatıyor size. Ben öyle anladım.

Son zamanlarda güncelleme falan geldi mi hiç saate, bilgisi olan var mı?

@musaataseven dün aksam kontrol ettim güncelleme yoktu ama gps daha iyi çalışıyor şuanda bode batarya cok uzun dayansa tadindan yenmez :rolleyes:

Merhaba arkadaşlar,

Bu saatin nabzı doğru ölçtüğüne dair göğüs bandı ile karşılaştıran var mı? Nabızla koşu antrenmanı yapmak istiyorum fakat bence hiç de sağlıklı ölçmüyor. Hatta alakasız ölçüyor diye düşünüyorum. Nabız bandı alıp bağlayayım dedim ama bu model de desteklemiyor.

Genel olarak saatten memnunum. Zaman zaman ufak sıkıntılar çıkarsa da tam bir f/p ürünü.

@Anonim

Bende Polar H7 Bluetooth ve Gymlink nabız monitörü var. Spor salonunda eliptik bisiklette, dışarıda normal bisiklette ve koşuda denedim. Bazen Polar'a çok yakın gösteriyor, nadiren de olsa sapıtabiliyor. Doğru ölçmesi için 2 yöntem var; 1 aleti sıkıca takın bileğinize. 2. ölçümün düzene girmesi için biraz vakit verin. Şu ana kadarki kıyaslarımda ilk 3-4 dakika genellikle yanlış ölçerken, sonraki sürelerde nabız bandı ile yaklaşık %2-3 hassasiyetle aynı değerleri gösterdi.

Normal bir antremanda yaklaşık %90 oranda doğru nabızı gösterdiğini düşünüyorum (ve nabız bandı kıyaslaması bu sonucu gösteriyor).

Nabız aralığı bölgelerini (aerobik, anaerobik vs) baz alarak koşu yapmayı düşünüyorsanız, biraz zor, sadece bununla değil, göğüs bandı ile de aynı işi yapmak zor. Nabız aralığı bölgesinden diğerine geçtiğinde titreşecek şekilde ayaranabiliyor, ama ben spor salonunda bile bunu tutturmakta zorlanırken, açık alanda yapılması (en azındna benim yapmam) oldukça zor.

Umarım fikir vermiştir.

• Beğen
Tepkiler: Özcan ve furkanbr
@cem_filiz

Teşekkür ederim yanıtınız için. Evet, nabız antrenmanı derken belli bir nabız aralığında koşmak istiyorum. Amazfit Pace nabız aralıklarında uyarıyor, ancak daha koşuda tam olarak denemedim. Sadece doğru ölçüp ölçmediği konusunda tereddütlerim vardı, sizin yanıtınız ile biraz rahatladım açıkçası.

@Anonim

Saati koşu için daha çok kullanıyorum nabzı 185 üzeri çıkınca uyarı veriyor fakat ben kendimi iyi hissediyorum gps de telefon a göre 200-300m eksik ölçüyor ama genel olarak memnunum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Android'te yapılan son güncellemede saate uygulamadan .mp3 ve .gpx dosyalarının kablosuz olarak atılabileceğini yazıyor. Bu çok güzel oldu.

Birde bluetooth nabız, kadans ölçer vs bağlansa güncelleme ile harika olacak.

Konuyu biraz hortlatiyorum ama global surum ile ingilizce surum birebir aynimi

@TahirSoyaslan
aynı

Ürün incelemesi için teşekkürler.. Özellikleri, şıklığı vs baya ilgimi çekti. Letgo ve sahininden'de baya buldum bunun 2. elini. Sizce insanlar neden satıyorlardır bu kadar çok?..

@mervan kızıl
Keyfi alınmışsa şarj etmek zor gelecektir. Bence tek neden bu. Spor için harika saat.

• Beğen
Tepkiler: mervan kızıl
Selamlar herkese.Saat bugün elime ullaştı.Uygulamada ''third platform' seçeneği gözükmüyor strava bağlanmak için.Bu konuda bilgisi olan var mı acaba arkadaşlar?

Bu saati alalım mı yani ne diyorsunuz?

@hasanalparslang

Merhaba. Uygulama içerisinden bağlıyorsunuz. Uygulamadan kontrol ettiniz mi?

Ben saati çinden aldım, geldiğinde çin versiyonu yüklüyddü onu ingilizceye çevirdim.Sanırım en son ROM'u yüklemem gerekli strava sync için.

@Anonim Göğüs bandı kadar doğru ölçecek bilekten ölçüm yapan saat varsa bence buraya birileri yazsın. Göğüs bandı kadar sağlıklısı yok. Olması için 2-3 belki 5 sene lazım.

@Hasan SaylıkEvet, nabız ölçümü konusunda göğüs bandı çok daha iyi. Bilekten ben doğru verileri alamıyorum.

LG-H960 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri