Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İnceleme Xiaomi Amazfit Pace Smartwatch GPS'li Akıllı Sporcu Saati

@anilac yani bütçe sorunu yoksa garmin, polar gibi ürünler en mantıklısı. Fakat samsung da bu konuda düşünülebilecek seçeneklerden. En azından ürününün arkasında duran bir marka...

Scudo
@undefined maalesef bütçe sorunum var bu sebeplede yazmış olduğunuz markalara yönlenemiyorum. siz amazfit ürün kullandınımız mı tecrübeniz nasıl acaba. teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.

Ben ilk versiyonu 2 seneden fazla bir zamandır kullanıyorum , bence ederinin karşılığını veren bir saat ,100 dolar (o zaman 500tl ) ye alınan bir akıllı spor saatinden beklediğimi fazlasıyla yapıyor. Sorun çıkardığı oldu , en harika koşu kaydımı yapmadı mesela, kayışı koptu , bir güncelleme sonrası tüm datalar uctu (strava sayesinde kayıp olmamış oldu) . Yanılmıyorsam garmin üst modeli bin dolardan pahallı , onda bir fiyatına göre benim gibi vasat bir sporcu için gayet yeterli bir saat .

• Beğen
Tepkiler: ali önder
Amazfit stratos 3 kullanıyorum. Yeni aldım bir kez koşuda denedim. GPS bağlanmada sorun yaşamadım, kopma olmadı. Göğüs bandı ile aldığım nabız verilerine çok yakın sonuçlar verdi. Otomatik durdur seçeneği ile koştum gayet başarıydı. Açık havada ekranı görme sorunu yaşamadım. İstediğim verileri ekranda gördüm. Tek sorunum strava ya sonuçları aktaramadım. Bu fiyata ben memnun kaldım. İşimi görür. Pil tasarrufu modda 4. Günde pil seviyesi %80. Akıllı modda 4 gün kadar kullandım.

@Santaruins Telefonunuza indirdiğiniz uygulamadan Profil--Hesap Ekle---Strava----Yetkilendirme kısmını tıklarsanız ve oradan çıkan hesaptan strava hesebınıza giriş yaparsanız Strava ile senkronize olacaktır.

Arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkürler ederim. Bende amazif verge lite almaya karar verdim tecrübemi kullanınca aktaracağım. İnşallah iyi günlerde ürünlerinizi kullanınız.

@Santaruins Telefonunuza indirdiğiniz uygulamadan Profil--Hesap Ekle---Strava----Yetkilendirme kısmını tıklarsanız ve oradan çıkan hesaptan strava hesebınıza giriş yaparsanız Strava ile senkronize olacaktır.
Sevgili @trainspotting35 aynen öyle yapıyorum ama olmadı. Bende sorun olabilir diye düşünüyorum. Saati ve stravayı sıfırladım ama olmadı.

@Santaruins Acaba GPS verisi alıyormusunuz koşu sırasında. Strava da gizli bölge seçtiğiniz yerde koşuyor da olabilirsiniz.

Evet GPS verisi aldım. GPS verisi yoksa stravaya aktarıl olmaz diye okumuştum. O yüzden dikkat ettim. Bugün küçük bir deneme daha yapacağım farklı yerde.
Ufak bir deneme yaptım ve sonucu strava’ya sorunsuz aktardı saat.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: trainspotting35
Bende Amazfit Pace Stratos var 1 yıldan fazladır kullanıyorum, hem spor salonunda hem bisiklette kullanıyorum. gps hız vs verileri mükemmel ama nabız konusunda teyit edemedim henüz bilekten ölçüyor saati çok sıkarsanız yada çok boşluk olursa sağlıklı veri veremeye biliyor. mesela şuanki düşüncem bi tane nabız bandı almak . BL lu nabız bandını tanıtabiliyorsunuz saate ve kendi üzerinden değil size verileri nabız bandı üzerinden veriyor. tabi hala türkçe pack gelmedi ama ingilizce de çok bir bilgiye ihtiyaç duymuyorsunuz.

Bende Amazfit Pace Stratos var 1 yıldan fazladır kullanıyorum, hem spor salonunda hem bisiklette kullanıyorum. gps hız vs verileri mükemmel ama nabız konusunda teyit edemedim henüz bilekten ölçüyor saati çok sıkarsanız yada çok boşluk olursa sağlıklı veri veremeye biliyor. mesela şuanki düşüncem bi tane nabız bandı almak . BL lu nabız bandını tanıtabiliyorsunuz saate ve kendi üzerinden değil size verileri nabız bandı üzerinden veriyor. tabi hala türkçe pack gelmedi ama ingilizce de çok bir bilgiye ihtiyaç duymuyorsunuz.
Bende amazfit verge lite var spor salonunda eliptik bisiklet koşu bandı ve bisiklet üzerindeki nabız ölçerlerle kıyasladım ölçümler tutuyo bilekte gevşek bırakınca sapıtabiliyo sadece oda normal

• Beğen
Tepkiler: Bymacman
@Kusvâ normalde bende güveniyordum fakat bugün bir göğüs nabız bandı ile kullandım sürüş sonrası saatteki nabız ortalamam 110 ama nabız bandındaki avg. 150 ciddi fark var. ve yine aynı amazfit kullan bir iki arkadaşta aynı şeyi söylemişti. decathlon dan nabız bandı alıp eşleştirmişler öyle kullanıyorlarmış.

@Kusvâ normalde bende güveniyordum fakat bugün bir göğüs nabız bandı ile kullandım sürüş sonrası saatteki nabız ortalamam 110 ama nabız bandındaki avg. 150 ciddi fark var. ve yine aynı amazfit kullan bir iki arkadaşta aynı şeyi söylemişti. decathlon dan nabız bandı alıp eşleştirmişler öyle kullanıyorlarmış.
Bilemiyorum ben nabız bandı ile kıyaslamadım 170 nabızları görüyordum ekranda

@Kusvâ normalde ben de görüyorum ama mesela bisiklette yokuş çıkıyorum kalp güp güp atıyor nefes nefeseyim nabıza bakıyorum 95 100 yani imkansız gibi birşey. ama dediğim gibi 180 leri gördüğüm oldu normalde saatte, şimdi bi yerden 2. el hız ve kadans sensörlü stravaya sürüşü atan igpsport igs-10 alacağım arkadaştan üzerinde gps de var be bluetooth ile bağlanıyor. ona nabız bandı da alıp tüm bilgileri birlikte kontrol edeceğim.

@ali önder hocam outdoor bike i aç sürüşü başlatmadan önce settings e gir en aşağıya ini, orada Accessories var ona giriyorsun bluetooth açıyor nabız bandı açıksa direk görüyor zaten sonra bağlanıyor. sonrasında bilekten ölçmüyor göğüsten ölçmeye başlıyor.

• Beğen
Tepkiler: ali önder
@Kusvâ normalde ben de görüyorum ama mesela bisiklette yokuş çıkıyorum kalp güp güp atıyor nefes nefeseyim nabıza bakıyorum 95 100 yani imkansız gibi birşey. ama dediğim gibi 180 leri gördüğüm oldu normalde saatte, şimdi bi yerden 2. el hız ve kadans sensörlü stravaya sürüşü atan igpsport igs-10 alacağım arkadaştan üzerinde gps de var be bluetooth ile bağlanıyor. ona nabız bandı da alıp tüm bilgileri birlikte kontrol edeceğim.
Bende btwinin yeni çıkardığı gpsli saati alıp dediklerinizi düşünüyorum size tavsiyem bir gün saati bileğinize iyice oturtup gevşek durmasın yani kolunuzda bide öyle deneyn

• Beğen
Bu saatten almayi düşünüyorum. Kafamdaki sorular şunlar.
1. Akıllı telefon olmadan doğrudan bilgisayar aracılığıyla etkinliklerimizi Strava'ya yüklememiz mümkün mü? Mümkün ise nasıl? Böyle kullanarak verim alabilen var mı?
2. 2017'de piyasaya girmiş bir akıllı saat bu. Planlı eskitme yapıyor mu firma? Bello bir süre sonra uygulama desteğini çekerse saat elimizde kalır mı?
3. Genellikle yaz aylarında 15 saatten fazla süren uzun mesafe dayanıklılık sürüşleri yapıyorum. Kayıtta sorun olmaz değil mi? Zaten yılda birkaç kere bunu yapabiliyorum. Bir de kayıt sorunu yaşarsam sinirden saati balyozla parçalarım.

Yanıt verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

• Beğen
@Ali Kılıç 35.5 Akıllı telefon ihtiyacı var diye biliyorum. Web de bir desteği yok mobilde var sadece. (Tam emin değilim)
Eşimde pace bende stratos var planlı eskitme olacak bir durum yok zaten GPS spor verileri var onun dışında herhangi bir sıkıntı çıkartmaz.
GPS i açtığınızda 15 saat bir kayıt için tam olarak garanti veremem açıkçası. Gps iyi çeken yerde pili daha az harcayacaktır düşünüyorum. Sadece kayıt yapacağım verileri ekrandan takip etmeyeceğim diyorsanız arka ekran ışığını söndürerek belki kayıt sürelerine ulaşabilirsiniz. 2 saat lik bir sürüşte takriben %15 civarı yer sarjını.

• Beğen
Tepkiler: Ali Kılıç 35.5
Bu saatten almayi düşünüyorum. Kafamdaki sorular şunlar.
1. Akıllı telefon olmadan doğrudan bilgisayar aracılığıyla etkinliklerimizi Strava'ya yüklememiz mümkün mü? Mümkün ise nasıl? Böyle kullanarak verim alabilen var mı?
2. 2017'de piyasaya girmiş bir akıllı saat bu. Planlı eskitme yapıyor mu firma? Bello bir süre sonra uygulama desteğini çekerse saat elimizde kalır mı?
3. Genellikle yaz aylarında 15 saatten fazla süren uzun mesafe dayanıklılık sürüşleri yapıyorum. Kayıtta sorun olmaz değil mi? Zaten yılda birkaç kere bunu yapabiliyorum. Bir de kayıt sorunu yaşarsam sinirden saati balyozla parçalarım.

Yanıt verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.
Ali selam,

ben mi band 2 ve amazfit bip kullanarak dediğin şekilde telefonsuz atmak İçin araştırdım ama olmadı. Hatta akıllı telefona eşleyip stravanın kabul ettiği dosya türünde çıktı alıp atmak istedim yine olmadı. Ama bildiğin üzere Amazfit tüm alt modellerinde akıllı telefondan strava aktarım yapabilirsin.
Eskitme olacağını düşünmüyorum.
15 saat ise iddalı bence, fabrika verilerine bakarak kontrol etmeni önerim ki güvenlik açısından üzerine biraz koymak lazım ve saatin diğer kullanımlarını (Bluetooth, ışık vs) minimize ederek maximum süreyi yakalayabilirsin.

Son düzenleme:
@trainspotting35 @alisrc
Siz en uzun kaç saatlik kayıtlar yapabildiniz? Sözgelimi 7 saat içinde tüm özellikler açık bir biçimde bisiklet kaydı yapsak sarj biter mi? Kaç dakikada şarj ediliyor?

Geri