Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yapım aşamalarıyla "Kendime bir kadro"

Verdiğiniz bilgiler ve uzun uzun açıklamalarınız için teşekkür ederim. Sert lehim konusunda tecrübesiz olduğum için lehim-çelik arayüzeyi arasıyla ilgili bazı endişelerim vardı, fakat brazing konusunda yapılan akademik çalışmaları birazcık inceleyince endişemin yersiz olduğunu gördüm. Tekniğiniz çok güzel, işin teknik boyutunu aşıp kadrolara adeta sanatsal bir değer katıyor. Sanırım sizin de geleneksel sert lehim yöntemini kullanma sebebiniz, costum shop mantığına daha yakın olması ve birleştirmenin emek istemesi. Çalışmalarınızı bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Sert lehim konusunda sizin sayenizde birşeyler öğrendim :) Benim mühendislikle ilgili en çok sevdiğim olay, bildiğim konulardan konuşmaktansa sürekli yeni birşeyler öğrenmektir. Yazdığınız her kelimeden birşeyler öğreniyorum, üyeliğinizi takibe aldım. @Burçak Erbil

Scudo
Elinize sağlık çok güzel

• Beğen
Tepkiler: Burçak Erbil
@Burçak Erbil burçak usta sanirim tecruben zirve yapinca karbon gorunumune ulaşacakmissin gbi bir his var icimde :D

Elinize sağlık, sizin gibi adamların bir yerlere gelmesini ve alın teriyle uğraştıkları bu işten para kazanmaları canı gönülden isterim. Ben de enstrüman yapımcısıyım, el emeğinin ne demek olduğunu iyi bilirim dolayısıyla. Şimdi sadede gelip herkesin merak etmiş olduğu konuya gelelim, türkiye şartlarında bu tip el yapımı bir bisikletin -ortalama- bedeli ne oluyor müşteriye? Şuna buna göre değişir demeden, ortalama genel bir fiyat verin ki merakımız huzur bulsun.

Bir makine mühendisliği ögrencisi olarak "bende böyle şeyler yapabilecek miyim acaba?" diye içimden geçirmiyor değilim. o_O

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Ben de bir makina mühendisi ve makina imalatı yapan bir işletme sahibi olarak yineliyorum, işçilik müthiş..
Keşke her "usta" sizin kadar özense yaptığı işe...

Bakın metalurji ve malzeme mühendisliği okurken makineye geçmiş biri olarak yukarıda net bir ifadeyle "bilip bilmeden" sallama, uydurma yorum yapan her arkadaşa inanılmaz gülüyorum. Hayal edemeyeceğiniz kadar büyük fabrikalarda, hiç göremeyeceğiniz malzemeleri görüyor, tanıyor ve işliyoruz. Bu malzemelerin zenginleştirilmesi veya daha verimli halde hangi ara birim malzemeleriyle güçlendirileceği gibi konularda uzmanlaşıyoruz. Bu konuda ülkenin sayılı okullarından birinde eğitim almış bir kişiyle "o öyle olmaz abi şu daha iyidir" tartışmasına rica ederim girmeyin. Pek çok üye daha basınç/alan sonucu direnç bulma hesabı bile bilmezken, veya bir kadro inşa etmemiş hatta ve hatta buna kalkışamamış, en kötüsü de cesaret bile edememişken ve içimizden böyle bir cevher çıkmışken bize tek düşen susmaktır. Meyve veren ağaç taşlanır hesabı, çekememek midir, yoksa nedir bilemedim ama ben sizin yanınızda falan değilim burçak hocam, ben direk sizi örnek alıyorum. Allah yolunuzu açık etsin, bir gün umarım sizde feather cycles vs gibi firmalara kafa tutacak konuma gelirsiniz. Eski bisikletleri bulup boyayıp adına sanat diyenlere inat, tam el işçiliği ve mühendisliğiyle gönlümü fethettiniz. Konunun net takipçisiyim.

@mariokaldato
Eyvallah cumhur abi :) bakalım bizde bi mezun olalım girişicez böyle işlere en büyük hayallerden biri kadro ve saat yapımcısı olmak :)

• Beğen
Tepkiler: Alprdnc10
@cagrigencol unutmayalim ki memleketimiz toplumunun en buyuk sosyolojik rahatsizligi kendine guvensizlik, aşagilik kompleksi ve dahada ironik olan ayni toplumun tam tersine biseye kalkişani bir nasa muhendisi edasiyla engin ve derin bilgileriyle elestirmesi ve bezdirmesi :D hastasiyim toplumsal hastaliklarimizin :D

@suzun7 bir meslek lisesi aylak ogrencisi olarak mezun olan ben espirinize gercekten güldüm :D

• Beğen
Tepkiler: suzun7 ve cagrig
@mariokaldato
Haklısın abi. Misal ben mühendislik okurken sırf neslek kazanabilmek ve en büyük zevklerimden biri olduğu için pastacılık ve aşçılık öğrendim ve bu mesleklerde farkında olmadan o kadar ilerledim ki 3 gün önce aşçıbaşılık teklifi aldım. Ama insanlar "aa okusana evladım ne işin var amele misin" edasıyla ezmeye çalışıyor. Gerçekten insanlar çok garip :D

@suzun7 :D ehehe konu ve iscilik muhendislik o kadar derin ve basarili ki biz baslangic seviyesi biskelet severlerin derin strese girmesine neden oldu :D ama arada boyle sakalasmak bence hos oluyor

@cagrigencol supersin abicim. Bende bi zamanlar eski esimin bana yemekle alakali bir laf sokmasiyla gaza gelip yemek yapmayi ogrenmeye hirslanmistim. Su an cogu ev hanimina on cekecek kadar iyiyim bu konuda haha :D ogrenmeye merakli adam bence kibirsiz insandir ve mutludur

Şimdi mecburiyetten otelde resepsiyonistin yerine bakıyorum o işi de kaptım :D barmenlikte gelicek büyük ihtimal ama istediğim bisikleti bi bulamadım ya

Geri