Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yarış gündemi

Ahmet peloton dan düştü denildi , 80 km var bitime.
Avrupa şampiyonasına iki bisikletçi ile katılıyoruz , yarış biteli yarım saat oldu , bu sporcularımızın akıbetleri belli değil , böyle bir rezalet dünyanın neresinde varsa bilen söylesin ? Euro sport spikerinden enson duyduğum bizim bisikletçiler çok yorgunmuşlar , Cumhurbaşkanlığı turuna hazırlanıyorlarmış , yani sonuç önemli değil en arkadan da gelseler olur veya yarışı istedikleri an bırakabilirler bu ne ciddiyetsizliktir,
orada bir irtibattan yoksunmuyuz yani akibetlerini bilseydik bari , kazalar oldu , adamlar düştümü

yaralımı nedir ?

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Esatesat
Scudo
Avrupa şampiyonasına iki bisikletçi ile katılıyoruz , yarış biteli yarım saat oldu , bu sporcularımızın akıbetleri belli değil , böyle bir rezalet dünyanın neresinde varsa bilen söylesin ? Euro sport spikerinden enson duyduğum bizim bisikletçiler çok yorgunmuşlar , Cumhurbaşkanlığı turuna hazırlanıyorlarmış , yani sonuç önemli değil en arkadan da gelseler olur veya yarışı istedikleri an bırakabilirler bu ne ciddiyetsizliktir,
orada bir irtibattan yoksunmuyuz yani akibetlerini bilseydik bari , kazalar oldu , adamlar düştümü

yaralımı nedir ?

Eurosport ekibinin hepsi aynı terimi kullanıyor, gruptan koptu demek yerine düştü diyorlar, bu sebeple kafalar karışıyor.

Yüksek tempoya dayanamayıp gruptan koptular, geride kalınca bir süre sonra süpürge arabası topluyor (DNF veya OTL), parkurda tur attıklarından cut-off çok küçük, arkadan da olsa bitireyim diye bir opsiyonları yok.

(link)

Fasulyeden katılımın olduğu bir yarış daha...Yarış başında önlerde kendini gösteren ÖRKEN, sonra gerilerde kalmış.
Laporte kaçışın solo kaçışında son nefeste hak ettiği şampiyonluğu kazandı:

Yani başka bi başlığa mı uygun olur bu konu bilemedim ama, Soudal Quick Step’le Jumbo Visma birleşiyor diyorlar???

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
Yani başka bi başlığa mı uygun olur bu konu bilemedim ama, Soudal Quick Step’le Jumbo Visma birleşiyor diyorlar???
Jumbo değil Ineos ile birleşebilir diye bir söylenti dolanıyor ortada. Jumbo ne diye birleşsin adamlar zaten 3 büyük turu domine ettiler. :)

Düzeltme: GCN sonradan gördüm dediğiniz gibi bir durum olabilirmiş, ama yinede zor görünüyor. 2 takımın bayan takımı, Quick steps'in hali hazırda olan sponsor anlaşmaları falan karmaşık durum yaratır bence.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: suyunsesi
Eurosport ekibinin hepsi aynı terimi kullanıyor, gruptan koptu demek yerine düştü diyorlar, bu sebeple kafalar karışıyor.

Yüksek tempoya dayanamayıp gruptan koptular, geride kalınca bir süre sonra süpürge arabası topluyor (DNF veya OTL), parkurda tur attıklarından cut-off çok küçük, arkadan da olsa bitireyim diye bir opsiyonları yok.

(link)

(link)
İrfan kardeşim konuya hakimim , anlıyamadığım niye katılıyorlar ve spiker başta Ahmet kaçış grubuna katılacak falan dedi ,fakat sonuca bakın ,, birde Euro spor spikerleri hiç bir bağlantı kuramayıp yeterli bilgileri hiç veremiyorlar. Tabiyki gördüklerini yorumluyorlar fakat bir şekilde irtibat kurulamazmıydı bizimkilerin durumu
hakkında.

İrfan kardeşim konuya hakimim , anlıyamadığım niye katılıyorlar ve spiker başta Ahmet kaçış grubuna katılacak falan dedi ,fakat sonuca bakın ,, birde Euro spor spikerleri hiç bir bağlantı kuramayıp yeterli bilgileri hiç veremiyorlar. Tabiyki gördüklerini yorumluyorlar fakat bir şekilde irtibat kurulamazmıydı bizimkilerin durumu
hakkında.
Abi maalesef o pek mümkün değil zira Eurosport ekibinin böyle bir fonksiyonu yok. Tüm yayın yurtdışından geliyor ve onlar sadece Türkçe anlatımını yapıyor. Ha, aralarında bu işin içinde olan kişilerle kişisel bağlantıları olan var mıdır, bu tarz bilgileri alabilecek kanalları mevcut mudur bilemiyorum ama gördüğüm kadarıyla o da pek yok. Gerçi bunu beklemek de çok haklı bir talep olmasa gerek çünkü bisikleti anlatan arkadaşlar aynı zamanda Curling anlatıyor, Badminton anlatıyor, Atletizm anlatıyor.. Yaptıkları işe çok ciddi saygı duyuyorum ama dediğim gibi; beklentiler konusunda biraz daha gerçekçi olmakta fayda var.

Benim şaşırdığım durum koskoca forumda bu yarışla ve sonucuyla ilgili bilgisi olan, ney nedir ne değildir açıklamasını yapabilecek çok çok az kişinin olması..

• Beğen
Tepkiler: altur
Bizdeki ''sözde'' pro sporcuların en büyük amacı gran fondo kazanmak. Amatörlerin yarışlarına salça olmak. Ha bir de devlete kapağı atıp ölene kadar memur maaşı almak. Böyle devam ettiği sürece Türk bisiklet sporcularından gerçek anlamda bir başarı beklentisi hayal bana göre.

Tour of İstanbul bisiklet yarışıyla ilgili detaylı bilgi bulabileceğimiz bi mecra yok mu acaba? 28 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında diyor, Instagram hesabında falan paylaşmışlar etapları metapları ama çok küçük görseller..

hakkında.
bacaklara yarış kilometresi yüklemek, yarış tecrübesi kazanmak vs.. için katılıyorlardır. eurosport merkez ne yayınlarsa bizimkiler onu anlatır. en güncel yarış bilgilerini canlı olarak procyclingstats.com dan alabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: altur ve sccetin
Tour of İstanbul bisiklet yarışıyla ilgili detaylı bilgi bulabileceğimiz bi mecra yok mu acaba? 28 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında diyor, Instagram hesabında falan paylaşmışlar etapları metapları ama çok küçük görseller..

kendi sitesinde KML ve GPX formatında rotalar mevcut.

(link)

• Beğen
Tepkiler: altur ve Umur Bora
Bugün İstanbul Ümraniye metrosunda tren içindeki ekranlarda reklamını gördüm. İstanbul gibi bir şehirde umarım güzel bir şekilde bitirilir. Yarışın son etabı Cadde Bostan da bitiyordu yanılmıyorsam. Finish noktasına giderim belki 😁

Bugün İstanbul Ümraniye metrosunda tren içindeki ekranlarda reklamını gördüm. İstanbul gibi bir şehirde umarım güzel bir şekilde bitirilir. Yarışın son etabı Cadde Bostan da bitiyordu yanılmıyorsam. Finish noktasına giderim belki 😁
Son etabın Strava rotası;
(link)

Pazar günü için meteoroloji yağış gösteriyordu, hatta aynı gün İstanbul Park'ta Grand Tur yarışına katılacaktık. Hava umarım döner.
Geçen senede Cumhurbaşkanlığı yarışının son etabı yağış yüzünden nötralize edilmişti.

Pazar günü için meteoroloji yağış gösteriyordu, hatta aynı gün İstanbul Park'ta Grand Tur yarışına katılacaktık. Hava umarım döner.
Geçen senede Cumhurbaşkanlığı yarışının son etabı yağış yüzünden nötralize edilmişti.
Yağışı ve şiddetini kestiremediğimden hala kayıt olmadım, beklemedeyim. Mgm sitesinde marmara için kuvvetli yağış uyarıları var. Dönerse süper olacak.

Yağışı ve şiddetini kestiremediğimden hala kayıt olmadım, beklemedeyim. Mgm sitesinde marmara için kuvvetli yağış uyarıları var. Dönerse süper olacak.
Hak devir olayı mevcutmuş isterseniz hakkımı devredebilirim. Bedelsiz olarak. Başka dileyen arkadaşada devredebilirim hakkımı.

• Beğen
Tepkiler: altur
Bende beklemedeyim. Son kayıt günü yarın olduğu için henüz kaydımı yaptırmadım.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35
Tour of Istanbul ilk etap az önce bitti görünüyor. En azından 3 kişinin bitirdiği görünüyor.
20 kişi ise DNF olmuş ilk etaptan. Acaba neler oldu?

• İnanılmaz
  • Beğen
Tepkiler: altur ve sccetin
Geri