Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yarış gündemi

@hamlet2006 Froome fena saldırcak. Tom çok stabil adam sanki hep sabit kadansla çeviriyo. Sürekli birileri önde çalışsınndiye konuşup duruyo pelotonda. Kaybederse bu yüzden kaybetcek

Scudo
@Cem cm Dumoulin'in dağ kadrosu zayıf;pembe mayoyu almış olsalardı atakları nötralize edecek uzun yol domestikleri sınırlı.Geçen sene de dağlık etaplarda ataklara anında cevap vermeyip kendi temposunda çıkan bir adamdı.Dumoulinin işi zor.Saf tırmanışçılar formda.Bir tek süpermen Lopez sakar Şakir modunda.

Scott takımında Chavez ve Simon Yates arasındaki rekabet karakolda biter.

• Beğen
Tepkiler: Özcan
@hamlet2006 Yalnız Chad Hagayla Sam Oomeni kaçışa göndermelerine ne diyorsun ben bi anlam veremedim. Acaba test mi ettiler domestikleri ya da tekrar bi kaçış olursa tomu çekmeye mi gittiler?

hamlet2006

Scott takımında Chavez ve Simon Yates arasındaki rekabet karakolda biter.

Yok ya bence sorun olmaz :) Yates sordular neden etabı almadın diye oda Chavez bütün gün kaçıştaydı çok emek sarfetti ve daha çok hakketti dedi. Takım ruhu bu bence. :)

@Cem cm

Bence
Birinci ihtimal:Bu kadar yüksek profilli tırmanışçı kaçıyor.Nasıl olsa BMC nin rouleurleri Etna girişinde grubu yakalar.Bunlar önden gidip yokuşta bekleyip Dumoulin'i çeksinler.
İkinci ihtimal:Kaçış grubunda adamımız olursa peletonu Sunweb çekmek zorunda kalmasın başkaları çeksin.Peletonu çekmek zorunda olan (kaçışta adamı olmayan Bmc ve astana vb) sorumluluk alsın ve yorrulsun
Üçüncü ihtimal peleton,kaçışı yakalayamaz ise ne olur ne olmaz Sam Oomen etaba gitsin ya da en azından az zaman kaybetsin.

@Bigpatron

Çok sevimli adamlar.Toz konduramıyoruz.Ama bu iş arkadan bıçaklamaya kadar gider.:DBu işin şakası
Scott takımı; Genel klasmancı takımlar arasında yarış paylaşmasını en iyi bilen ve en az kavga eden takım.Hiyerarşiye inandıkları için kavga edip enerji kaybetmiyorlar.
Giro nun yüksek dağları Estaban Chavez'e daha uygun olduğu için Giro'yu Chavez 'e yazmışlar.Ancak Yates bugünkü gibi olursa ve uzun zamana karşıda daha az zaman kaybederse patron Yates olabilir.

@hamlet2006 geçen sene ihtiyaç molasinda değil peleton kendi takımı bile beklememişti değil mi? Yine aynı ekip mi yoksa ?

• Beğen
Tepkiler: hamlet2006
@Çağdaş78
O etapta tuvalete durmadan önce ''Çima Koppi''(çima koppi Giroda geçilen en yüksek zirveye sahip dağa verilen isim) olan dağ geçilmişti.Peleton diye bir şey kalmamıştı.Geçen sene de Tom Dumoulin'in Dağ domestikleri yeterli değildi,tuvalete durduğunda yanında hiç domestiği yoktu.
Geçen sene pembe mayoyu taşırken uzun yolda peletonu çeken rouleurleri(tempocuları) daha iyiydi.Şimdi o bile yok.

@Çağdaş78 Atilla İlhan'ın ''Ayrılık da sevdaya dahil '' dediği gibi
Etap içinde olan s*çmak da yarışa dahil olduğu için peleton yine de durmazdı.:)

Bugün izleyemedim etabı..Mitchelton Scott duble yapmış..:)
Bu sene sürpriz olacak dedim,hâlâ aynı kanıdayım..Froome ve Domuolin favoriler ama iyi gözükmüyorlar bana..Bugün nasıllardı,göremedim..
6.etabın özetine şuradan bakabilirsiniz;

Cepten izleyince ses yok pc de zevk vermiyor. Arada hata veriyor. Zaten 6 7 senedir tv izlemiyorum. Arada baktigim tek endüstriyel spor . Eurosportla hiç isim olmaz. Paraspor ruhunu öldürür.

• Beğen
Maglia Bianca (Beyaz Mayo) Genç klasmancı mayosu da el değiştirdi.Yeni sahibi Movistarlı Richard Antonio Carapaz
GMD_5027-905x603.jpg

Yates ölümcül bir atak yaptı son 700 metre tekrar tekrar izlenir

• Beğen
Sagan'ı özledim; bugün ne yapıyordur diyene;

Peter Sagan, NBA efsanesi Bill Walton ile buluşmuş.
Dc2ePhsXkAAnNN5.jpg
Not Sagan'ın boyu 1,84o_O

Bugünkü etap finalinde takımdan hiçbir direktif gelmemiş o_O

(link)

tanju çolak yıllar önce galatasaray'da gol krallığına oynarken diğer oyuncular kendileri atabilecekken gölü atmaz tanju'ya attırırlardı. ben yates olsam basar geçerdim dün

• Beğen
Bugün İtalyan anakarasına geçiyoruz.Güzel manzaralar eşliğinde ''dondurma ''muhabbeti dinleyebiliriz.:)

Etap profili

G18_T07_PraiaAM_alt_jpg.jpg

Etap profiline baktığımızda etabın sprinterlere gitmesi en büyük ihtimal.Olağan şüpheliler:
Elia Viviani (en ağır şüpheli favori olmak üzere)
Sam Bennett Sacha Modolo, Jakub Mareczko
Niccolo Bonifazio, Danny Van Poppel Jens Debusschere, Ryan Gibbons, Manuel Belletti

Bir de küçük de olsa şöyle bir ihtimal var.Etabın sonuna doğru geçilen kısa ve sert yokuşta puncheurler sahne alır mı?
Puncheurlarımız
Tim Wellens,Enrico Battaglin,Giovanni Visconti,Diego Ulissi,Michael Woods

Etabı saat 14:00 den itibaren Eurosport 1 den izleyebilirsiniz.

Geri