Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yarış gündemi

.
Adil kardeşim bende şöyle düşünüyorum , netice itibariyle bisiklet sporunun bir federasyonu var , yarışlarda var , bu yarışlara katılmak için takım şartı aranmıyor , lisans yeterli herhalde , bence bu yarışlarda kendini gösterebilen ( uluslararası derecelere yakın ) sporcular mutlaka birilerinin yerli veya yabancı dikkatini çekecektir , bu olmadığınına göre göre ( yabancı takımlarda çok az Türk yarışçı var ) şöyle ki ,, 'ya biz bu sporu sadece gezmek dolaşmak spor olsun diye yapmak istiyoruz , ya da temelde !! gerek ferdi gerekse takım ve yönetim olarak , çok büyük bir potansiyeli olmasına rağmen bunu basite alıp , göz ardı edip uluslararası alanda bizde varız/olacağız demiyoruz veya diyoruz da pratikte bu düşünceyi geliştiremiyoruz , saygılar.
Sadece lisans yeterli ama bundan öncede malzeme lazım, bugünkü şartlarda kaç aile evladına daha iyi malzemeler ile destek sağlayacak ekonomiye sahip? Türkiye'de bisiklet sporu malesef golf gibi zengin kesimlerin yapabileceği bir spor olma yolunda hızla ilerliyor.

Federasyona gelince, kendilerine hayırları yok ki bu sporu yapmak isteyenlere el uzatsinlar. En kısa örneği MTB ve yol branşlarında başarılı olan Kadir Kelleci'yi sırf iktidarı desteklemiyor diye yarışlara yollamayarak desteklerini çekmişlerdi.

Scudo
kesinlikle , ben isim olarak yazdim , bahsettiklerinin disindakiler zaten yasca da artik biraz ilerideler.
Burak Abay var. Bence o da çok gelecek vaat ediyor. Samet, Burak bunlar ayrıca karakter olarak da çok iyi çocuklar.

4 tane yerli kıta takımımız var, onları Tour of Antalya ve Tour of Turkiye'de canlı yayında izleriz

Ahmet Orken - Onur Balkan - Halil Dogan - Samet Bulut - Feritcan Samli

Onur Balkan doping cezalı - 4 yıl
Bana sorarsan bunlar 1-2 sene içerisinde PT sürücüsü olabilecek pozisyonda olurlar.

Onları PT seviyesine taşıyacak antrenörler halen yok ülkemizde, var diyene isim sorarım, kimi yetiştirmiş derim. Powermetreyi anlayacak, veri analizi yapacak, literatürü takip edecek, güncel metotları izleyecek, yabancı dili olacak tabi bunlar için... :(

Ha bir de şu var, ciddi bir ilaç kullanımı var (ağrı kesiciden tutun hormona, steroide kadar), yurt dışına açılamama nedenlerinden ilkidir bizim sporcuların.

Özgür Batuhan 2023 için yurtdışı kıta takımında yarışacak. Ama ben Özgür'ü sprinter olmasına rağmen aşırı kilolu buluyorum. 1.68cm boy 75 kilo. Bence en az 10 kg zayıflaması gerek.

Özgür Batuhan 2023 için yurtdışı kıta takımında yarışacak. Ama ben Özgür'ü sprinter olmasına rağmen aşırı kilolu buluyorum. 1.68cm boy 75 kilo. Bence en az 10 kg zayıflaması gerek.

Konya 2021 Ulusal Yol Şampiyonasında takım aracından izledim Batuhan'ı, sıkı yokuşlarda bile gruba tutunup kürsü gördü, 2. olmuştu sanırım. Grupta nice tırmanışçı dediğimiz arkadaşlar vardı, dökemediler Batuhan'ı ;) O adamı finişe kadar dökemezsen zaten başka şansın kalmaz

Konya 2021 Ulusal Yol Şampiyonasında takım aracından izledim Batuhan'ı, sıkı yokuşlarda bile gruba tutunup kürsü gördü, 2. olmuştu sanırım. Grupta nice tırmanışçı dediğimiz arkadaşlar vardı, dökemediler Batuhan'ı ;) O adamı finişe kadar dökemezsen zaten başka şansın kalmaz

İşte bu nedenden biraz zayıflaması lazım, kötü sporcu değil ama daha iyi olmak istiyorsa kendisine dikkat etmeli.

İşte bu nedenden biraz zayıflaması lazım, kötü sporcu değil ama daha iyi olmak istiyorsa kendisine dikkat etmeli.

Kuvvet kaybeder bu sefer, ki onu sprintte zora sokar. Yapısı öyle, kalın kemik, kalın deri. O kadar km geçen birinde depo yağın olması gerekenden fazla olma ihtimali pek zayıf

• Beğen
Tepkiler: altur

Güzel bir proje idi bu başarı, 2.5 yıl koç Andy Sparks ile çalıştı, uzun süreler y.dışında velodromda antrenmanlar, kamplar yapıldı ve sonuç :harika:

Burada anahtar "antrenör" oldu. Üzücü yanı devamı gelmedi, zira o yarışlarda parlayan yıldızlardan biri Caleb Ewan idi

Screenshot_20230116-163258~2.png

Onur Balkan doping cezalı - 4 yıl

Onları PT seviyesine taşıyacak antrenörler halen yok ülkemizde, var diyene isim sorarım, kimi yetiştirmiş derim. Powermetreyi anlayacak, veri analizi yapacak, literatürü takip edecek, güncel metotları izleyecek, yabancı dili olacak tabi bunlar için... :(
. İrfan bey yukarıda paylaştığım üzere bir proje dahilinde hareket ediliyor ve Manisa bisiklet kulübü deslekleniyor , karma yabancı bisikletçilerle takım oluşturulluyor ,
Antrenör gelişim projesi çerçevesinde en üst derecede antrenör yetiştiriliyor vs gelinen sonuç bu olmamalıymış , gerçekten çok yazık.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: lrfan
Artık pist de var, ama Konya ili dışındakilere pek faydası dokunmuyor gibi şimdilik. 2023 yarış takviminde pist yarışı da yok

• Beğen
Üstüne tam manası ile gidilmemiş ve toplumda bisiklet sporu gazlanmamış , yabacı ülkelerdeki yarışlardaki seyirci potansiyel ve ilgisine bakıyorumda bizde böyle bir görüntü yok malesef , yanlış hatırlıyor olabilirim , cbbt da yabancı yarışçılara yuh mu çektiler öyle bir şeyler olmuştu

Screenshot_20230117-070513~2.png
2022 den sonra neler yapılabilir acaba

• Beğen
Bursa'mızın genç yeteneği Ediz ATEŞ için çok umutluyum.
Umuyorum bisiklet bahtı açık olup ,doğru kararlar verip bilimsel yöntemlerle çalışır ve şansı bol olur...

Geri