Yokuş

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.089
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Inerken teknik ve cesaret gerekir. Cikarken kuvvet. Motorsiklet ve mtb gecmisi olan kisiler inislerde genelde cok daha iyi oluyorlar o teknige sahip olduklari icin.

Scudo

mcanerg

Forum Bağımlısı
Tepki
1.367
İsim
Caner G
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben A2 ehliyeti aldım Hondanın yarış motorlarına bakıyordum arkadaşımla, adam da bize satma taraftarı değildi, sonra bisikletle takla attım bayağı yaralandım kırık felan sonra vazgeçtim almaktan

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Motosiklet geçmişim olduğu için ve motosikleti bırakana kadar da sürekli virajlı yollarda (Şile'nin köylerinde) teknik sürüş yaptığım için inişlerde kendine güvenirim. Örneğin Narcity yokuşunu tırmandıktan sonra çok kısa bir sürede 85km ve üzerine çıkabiliyorum. İnişte viraj almanın haricinde frenleme tekniği de çok önemlidir.

Fakat artık hızlı iniş yapmayı bir kenara bıraktım. Çünkü gerek yok. İstanbul asfaltı ve trafik durumu hızlı iniş yapmaya uygun değil.
Daha uzun yıllar bisiklete binmemiz gerekiyor. Bu yüzden tırmanışı nasıl daha hızlı hale getirebiliriz, buna kafa yormak gerekiyor.

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
2.170
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu arada konuyla çok bağlantılı değil ama, bi arkadaşım Kumbağ'dan Uçmakdere'ye giderken çok rahat araba kullanıyor ama tam tersine gelirken çok tedirgin oluyor. Bilmeyenler için giderken deniz solda kalıyor, yani uçurumla aranızda bir şerit daha oluyor. Sanırım bu şekilde bir tedirginlik yaşayan insanların da sayısı pek az değil.

• Beğen
Tepkiler: Mazm ve oscak41

oscak41

Rider
Tepki
404
İsim
Osman Çakmak
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Alışkınım aslında benimde 1670 km olmuş. Bugün yokuş inerken herkes bastı.. bende 2x11 vitesdeydim işte bu durumda hızlanmadan ötürü pedal boşa dönmeye başladığında tekrar çevirmeye korktum zaten bir yandan rüzgarda dengemi bozuyordu. Sizi zor yakaladım düzde :) Birde ilk defa sürdüğüm bir rota olduğu için karşıma bir yarık bir çukur çıkacak diye korkuyorum çünku bir keresinde bozuk yol nedeniyle kaza yapmama ramak kalmıştı
Dizleri iç boruya deymeye yakın içerde tut kafayı yola ver, 30% yatır. Genel virajlar bu şekilde dönülüyor.

• Beğen
Tepkiler: yakupf

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
367
Bisiklet
b'Twin
Selamlar arkadaşlar bugün turda yokuş yukarı ve düz yolda geçtiğim arkadaşlarım yokuş aşağı beni geçiyor. Hatta 20 metre falan fark atıyorlar ve aynakollarımız genelde 50 lik. Fark ettim ki yokuş aşağı inerken korkuyorum ve bisikleti rahat kullanamıyorum hatta viraj bile alamıyorum. Yada arkadaşlarım çılgın. Bu sorunu aşmak için yokuş aşağı antrenmanları yapsam iyi olucak bu sorunu yaşayan var mı
tekerleklerin güven vermesi de, özellikle virajlarda ,sürüşü çok etkiliyor.

Awacs7n

Forum Bağımlısı
Tepki
785
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
45 - 50 den fazlasına gerek var mı arkadaşlar?

8 - 10 hava yastıklı araçlar 60 - 70 kilometre hızlarla kazaya karıştığında insanlar ölebiliyor.

bir yere yetişmek gibi bir derdiniz yoksa kafanızdaki kaska güvenip 70 - 80 kilometre hızlara çıkmaya gerek yok.

hele bu kadar öküzün olduğu bir ülkede yollar plastik şişe ya da benzer şeylerle doluyken.

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.303
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sadece insan faktörü değil, yabani hayvanlar da çıkabilir... Yılan, tilki, ayı, domuz vs ... Baharın ilk ayları da aktif olmak isteyen bisikletliler için, yokuş iniş ve çıkışları riskli...

• Beğen
Tepkiler: Bisikletsever_

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.370
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sadece insan faktörü değil, yabani hayvanlar da çıkabilir... Yılan, tilki, ayı, domuz vs ... Baharın ilk ayları da aktif olmak isteyen bisikletliler için, yokuş iniş ve çıkışları riskli...
Geçtiğimiz yaz grup sürüşünde, eğim aşağı inerken (muhtemelen hızım 60km/s üzeriydi) ön janttan bayağı bir ses geldi, ne oldu diye bakındım birşey göremedim.. inişten sonra düzlüğe geldiğimizde arkamdaki arkadaş serçe tipi ufak kuşların jantıma girdiğini söyledi. Allah'tan kuşlar ufak birşeydi, iri birşey olsa ön tekeri kilitleyip takla atmama sebebiyet verebilirlerdi.

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.303
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçtiğimiz yaz grup sürüşünde, eğim aşağı inerken (muhtemelen hızım 60km/s üzeriydi) ön janttan bayağı bir ses geldi, ne oldu diye bakındım birşey göremedim.. inişten sonra düzlüğe geldiğimizde arkamdaki arkadaş serçe tipi ufak kuşların jantıma girdiğini söyledi. Allah'tan kuşlar ufak birşeydi, iri birşey olsa ön tekeri kilitleyip takla atmama sebebiyet verebilirlerdi.
Ucuz atlatmışsın abi, geçmiş olsun.. Benzer bir şeyi de bir turda yaşadık 2-3 yıl önce.. Sağlı sollu, bodur çalılıkların olduğu yoldan geçiyorduk. Hafif eğimli bir yoldan , 40/45 ile iniyorduk. Yolun çatlaklı ve yer yer delikli olan orta bölgelerine göre, yol kenarlarına yakın kısımları daha düzgünceydi. Tur arkadaşlarımızdan birinin arka jantına yılan dolanmıştı.. Bağırmalar falan oldu, ben biraz öndeydim, durup baktık, bisikleti yere bırakıp hızlıca uzaklaştı..Yılan hiçbir şey olmamış gibi jant telleri ve aktarıcı aralarından süzülüp gitti ama burda da senin dediğin gibi bir olay yaşanabilirdi...

• Beğen
Tepkiler: Eray BAYĞAR