Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikletçilerinin mtb bisikletlere karşı propagandaları

Dağ bisikleti kullananlarla yarışıyormuşum gibi yapıyorum,bilerek kıl payı geçiliyorum.Ama hep ben de bir gülümseme oluyor:Çünkü daha kullanmadığım büyük aynakol dişlisi ve yine kullanmadığım yüzlerce watt bacaklarımda bekliyor.Beni geçtiğini sanan garibim de mutlu ya yeter.:harika:

Scudo
haftaiçi işe gidip gelirken mtb üstündeyim,pazar günleri yol bisikletimle uzun tur yaparım,mtb üstündeyken önümde yol ile biri ilerliyorsa karmaşık duygulara kapılıp ardı sıra takip etmeyi tercih ederim ;) adam 5kmh hızla gitse geçemem o derece:komik: geçersem şimdi arkamdan 'tipe bak tipe' demesin diye :huhuu::huhuu:

Mesele şu daha yeni ve üst ekipmana sahip bir bisiklet alan ve kendini bir anda lord ve dük sanan gereksiz tipler varya, tamda bunların davranış biçimleri en azından gözlemim; bu şekilde ama birde bunun gerçekden hakkını verenler. var onlar başımız üstünde onlar zaten sürüşleri ve davranışlarıyla öne çıkıyor.

@Serkan Mıstınoğlu Hele bunların yaşlı versiyonları var offf yaşına hürmeten dinliyelim diyoruz ama!! işte....yaş insanı değil meyvaları olgunlaştırıyor.

Bugün 2 tane yol bisikletli bana karşı şeritten selam verdi, mütavazı yolcular da var. :D Ben mtb kullanıyorum ve eşofmanlaydım. (geçenlerde gördüğüm konuya ithafen ):D:D

Mtb yi geçtik eşofmanımıza bile karışıyorlar :)

Elma ile armut kıyaslaması. İkisi de meyve, ikisi de nefis. Sanki diyetisyenler için goca ırabbımın can simidi olsun diye yarattığı iki lezzet. Mtb de yol da ayrı ayrı güzel. Kıyaslamak abes. Asvalt ile torpah makasında ayrı dünyalara giriyorlar. Mtb amfibi taşıt gibi hem torpahta hem yolda giderim diye böbürleniyor ama, işte o kadar.

@hamlet2006

Çocukları da sevindirmek lazım hesabı. Şunu unutmayın 24x34x42 li aynakola 14 dişli rubleye sahip bir mtb ile ön 2 (34 dişli yaprağında) arka 7 de (14 diş en küçüğünde) 46.4 km/h hız yapılabilir. öndeki 3. yaprağı kullanmadım bile. Bakınız

LDy96Z.png

Bu sadece strava kaydı aldığım. Üstü var yok bilemiyorum. Akıllı telefonum olsa starayı çoşturcam .

@hamlet2006
@MAERKEK Belki de diğer ''garibim'' de benimdir.:krnz::DHerkes mutlu ya yeter.:harika:

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Ben de flat bar ve eşortmanimla tempom yerindeyse geciyorum yolculari zaman zaman ama hep aklimda beni simdi 'duz gidonuyla nasi kasiyo ezige bak' diye dusunuyolar mi acaba diye mahcup oluyordum, ihtimali kuvvetliymis demek ki, tüh:ckkmk:
Ozellikle gecmek icin kasmiyorum sonucta napalim tek sira hiza mi takip etcez:D

@srtkmc
Selamlaşma normalde güzel bir şey ama bisikletlilerin birbirine selam vermesi ayrı bir güzellik,insan mutlu oluyor.Ne kullandıkları önemli değil,yaşları,cinsiyetleri önemli değil.İnsan sanki klan içi bir dayanışma varmış gibi hüzünleniyor,gururlanıyor.Oysa o bisikletliyi tanımıyor ve kimbilir bir daha görmeyecek ama işte. :)

@hamlet2006
Hocam çelik kadro mtb de son yaprağı kullanıp düz yolda hızlanmaya devam etmek çok zor . O çeliğin ağırlığı kendini sonradan belli ediyor. Yokuş aşağı geçer anca .

Önceki senelerde 29x1.50 lastikleri taktığım MTB ile çok yol bisikletli geride bıraktım. Bunu yaparken oha yol bisikleti geçtim diye sevinecek değiliz ya :) Bazı zaman geliyordu %5 eğimde ben bol bol pedal çevirip 15 km/h ile ilerlerken yanımdan yol bisikletli 25-30 km/h ile akıp gidiyordu :D Hırs yapmaya gerek yok, bırakın dişli oranları ve bacaklar konuşsun :)

Bir süredir yol bisikleti kullanıyorum, Caddebostan sahilde önümde deli gibi pedallayan bir MTB var, epey zorladı beni, önüne geçtim kafamı çeviriyorum arka tekerleğin bittiği yerde, bütün yol boyu kapıştık sonra tanıştık muhabbet ettik, meğer Aydos'tan geliyormuş :O Çok iyi kondisyonu vardı ve takdir ettim gerçekten. Ara ara Strava'da denk geliyorum öyle MTB kullanan görmedim ben şimdiye kadar. Maşallah diyelim :)

Bisikletli gördümmü atak çekerim affetmem. :ssrtcbya:
Şaka bir yana abi yarışalım mı diyorlar bazen küçük çocuklar mutlu oluyorum ben.

Şehir içinde mtb'ye binenle her türlü dalgamı geçerim. Gidip parkurunda binene de helal olsun derim. Şehir bisikletine binenin başımın üstünde yeri var. Bir gravel, fixie ve yol bisikleti sahibi olarak. Haa bi de bisiklet 2000 km'de hiç arazi görmedi diye ikinci el mtb satanlar varya, gelde yazma altına :)) Bazen denk geliyor antrenmana giderken şehir dışına çıkıncaya kadar yavaştan ısınma tarzında gidiyorum, beni görüyor oradan nasıl uğraşıyor yanımdan hızlıca geçmek için. Geçiyor beni, biraz kadans artırıyorum tam yanında dırrt aynayı ikiye alıyorum, bakıyor öyle arkamdan :))

Mtb'sini parkurda kullanan ama zorda kaldığında şehirde de kullanmak zorda kalan kendini belli ediyor onlara lafımız yok. bisikletçiliklerine saygılıyız.

Şehir bisikleti kullanıyorum. En hızlı dişli oranım 48 * 11. Lastiklerim 700 * 35. Yani yolcu olmasam da bisikletim yola yakın sayılır. MTB ye kıyasla daha az performansla daha hızlı gitme şansına sahibim. Birkaç yıl önce önümde giden bir MTB ci delikanlıya aheste aheste yanaşıp solladım. Delikanlı bir anda hırslandı. Pedallara abandı tam güç. Bir yandan da bana laf atıyor. Azıcık tempomu arttırdım. Yan yana ilerliyoruz ama genç nasıl hırpalıyor kendini. O ara iniş başladı. Delikanlı gidonu bırakıp maşanın tepesinden tuttu iki yandan. Tam yatmış oldu gidona bu sayede. Baktım canını tehlikeye atıyor. Hafif hafif frenledim, büyük zevkle geçip gitti beni.

Daha sonra bir iki sefer o tutuşu denedim. Gayet riskli bir tutuş. Gidonu zaptedemedim.

lisanslı olup da aracın arkasında draft yapan yol bisikleti kullananlar beni şaşırtıyor ( şahit oldum kaç defa ). Rüzgara karşı gidiyorsun sana antreman veren en iyi doğa olayı bu. İşin kolayına neden kaçıyorsun ki ?

Yarış kime göre neye göre. Biri sürüşünün farklı bir aşamasındadır atak yapmaz belli bir süratte kesintisiz gidebildiği kadar gitmenin hesabını yapar yani

Ben bir vampirim.

Yüksek egosuyla sadece haftasonununda (o da mevsiminde) kullandığı janjanlı bisikletiyle kapışmaya kalkanların kanını emerek hayatımı sürdürüyorum.

Kurbanlarımı götlü göbekli vücudumla, 50'ye dayanmış yaşımla ve altımdaki katlanır bisiklet ile tuzağa çekiyorum. Önce geçmelerine izin veriyorum, sonra 1.5-2 boy gerisinden takibe başlıyorum, kurbanın yavaş yavaş nefesinin kesilmesini izliyorum, yavaşlıyorum, ama çok yavaşlarsa basıp gidiyorum. İşte tam bu anda bazıları can havliyle son bir atak yapıyorlar, o anda sonuna kadar abanıp ezip geçiyorum. Bu durumun istisnaları olmuştur ama %95 olay böyle gelişiyor işte.

@Ziya On Road vay arkadaş siz yolcular nesiniz böyle :) yemin ediyorum harcanıyorsunuz buralarda çok üzülüyorum size.

Ama kusura bakma mesajını okuyunca bir an istemsizce tutmayın küçük enişteyi deyi verdim.Bir an önce aradığınızı bulursunuz umarım ne diyeyim.

Bu arada şehirde mtb kullananlar sizin yaşamaya bile hakkınız yok ölün siz.Tüm bisiklet yolları yolcular içindir zaten tek tip bisiklet vardır yol pisikleti geri kalanlar artık borulardan üretilmiş yığıntılardır bide çıkmış hak mı talep ediyorsunuz..

Sözüm meclis dışı burada atıp tutanların büyük bir çoğunluğu bisikletini geçen sene almış, aklına geldikçe bisikletine binen ama binerken de a dan z ye her türlü ekipmanını eksiksiz giyerek sanki senelerin bisikletçisi edası ile bu işi yazmış çizmiş ve kırk parçaya bölmüş imajı sergileyenlerdir.O halleri ile 5 dk bisiklet binerler yarım saat muhabbet yaparlar ve onlar genelde bir kaç asortik bisiklet terimi öğrendiler mi kendilerini ansiklopedi zannederler ne yazık ki.Ne kadar itici bir durum değilmi? O yüzden bence her yazılanı kaale almayın boşverin yazıp deşarj olsunlar kendilerini iyi hissetsinler.

Ha gerçekten bisikletçi ruhu taşıyan kimseler yokmu tabiki var hatta nüfus olarak fazlalar ama dikkat ediyorum çok az ve öz yazıyorlar.Sanırım olması gerektiği gibi.

Geri