Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti jant seti tavsiyesi

• Konuyu başlatan Anonim
  • Başlangıç tarihi
Scudo
@Wasabie
ben campy khamsinlerden çok memnunum çok rijit geliyorlar bana :) sen fulcrum'un tadına bakmış insansın bence g3 örümlü güzel bi jant seti al kendine :)

Arkadaşlar pazar günü çok büyük bir kazayı Allah'a şükürler olsun küçük sıyrıklarla ve jant hasarıyla atlattım Antalya Çakırlar Geyikbayırı bölgesinde kafa büyüklüğündeki taşların yola atılması sonucu inişte problem yaşadım jantın fotoğraflarını atıyorum sizce tamir edilir mi yoksa yenilemek mi lazım P_20170510_121358_1_HDR_p.jpg P_20170510_121235_1_p.jpg P_20170510_121327_1_HDR_p.jpg P_20170510_121551_1_HDR_p.jpg

@tuna07 banada tamir edilebilir gibi geldi sanayide araba için boyasız göcük düzeltenler mutlaka vardır şansınızı deneyin derim

geçmiş olsun

• Beğen
Tepkiler: Tuars07
DT Swiss
R 23 Spline QR jantı almayı planlıyorum arkadaşlar. ne dersiniz? bana maliyeti 350 euro civarı olacak.

Campagnolo Khamsin mi Dt Swiss R24 Spline'ı mı seçmeliyim dersiniz? İkisi de ağır sayılabilecek jantlar, önemli olan akıcılık ve dayanıklılık. Az biraz da göbek sesi ve görsellik.

Merhabalar,
Dün yokuş aşağı inerken maalesef çukura girdim ve ön teker jantına zarar verdim. Akort ayarını yaptırdım ama zıplama yapıyor. Akort ayarını yapan arkadaş bunun düzelmeyeceğini yeni jant çemberi veya yeni jant seti almam gerektiğini söyledi. Siz ne dersiniz bu eğiklik düzelmez mi? Bunu ankara'da düzelttirebileceğim bir yer var mıdır? bisikletim çok yeni 1000km bile olmadı. Tutup da yeni jant setine 500-600 tl vermek istemiyorum. Yeni çember alsam ön arka farklı olacak güzel durmayacak.zıplama olayı da baya rahatsız edici. ne yapmak lazım? ne tavsiye edersiniz?

Dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    127,1 KB · Okunma: 117
  • 2.JPG
    2.JPG
    133,5 KB · Okunma: 111
  • 3.JPG
    3.JPG
    132,3 KB · Okunma: 104
  • 4.JPG
    4.JPG
    126,3 KB · Okunma: 103
@okka Geçmiş olsun aynısı 1 ay kadar benim başıma geldi benimkide hem sekiyo hemde çatlak vardı bu yüzden yeni jant aldım eğer çatlak olmasa idi vura vura düzelten iyi ustalar tanıyodum ama çatlağı görünce soguk su iç dediler, size tavsiyem başka bisikletçilere de götürün vura vura düzeltitrler çatlak yoksa :)

@Serkancycling çok teşekkür ederim.belli olmaz tabi ama çatlak olmaması lazım. başka bisikletçilere de gidip bir sorayım olmazsa. ankarada bildiğiniz ustalar varsa tavsiyelere açığım.

• Beğen
Tepkiler: KAHRAMAN YİĞİT
Geçen sene 600 e almıştım. 7000 km ye yakın yaptım. Biraz ağırlar ama akıcılık ve sağlamlık yönünden çok iyi janttır. Freehubı bozmuştum bi kere planetx sitesinden orjinalini bulup değiştirdim. Rulmanlarını falanda oradan bulabilirsin. Freehub sesi dt kadar olmuyor yalnız. Birde kuvvetli yanal rüzgarlardan çok etkileniyor o konuda dikkatli olmanı tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: OnurÖzdağ
Merhaba arkadaşlar. Geçen hafta 2. el bir caad 8 sora bisiklet aldım. Üzerinde önde alexrims at400, arkada ise maddux rs 3.0 jant var. Maddux üzerinde gelen stok jantı. Ön ise değiştirilmiş. Kilom 113 ve mevcut jantların akıcılığı çok hoşuma gitmedi kilomu ne kadar çekerler ondan da emin değilim:) Sizden kiloma uygun ve akıcılığı tatmin edecek 600-800 tl aralığında jant seti tavsiyesi istiyorum. fulcrum olur, mavic olur yada kalitesine inandığınız başka bir marka olabilir. (Yurtdışından sipariş geçeceğim için fiyat baremini bu miktarda tuttum. Türkiye den bu fiyatlara zor çünkü.

Geri